Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Rüyalanma

bekodsi

Ay Yolcusu
Merhabalar.163. günümü bugün itibari ile tamamlamış durumdayım.Sıkıntılı ve zorlu geçen bu uzun süreçte,şükür ki uzun bir süredir krizler vs yaşamıyordum fakat aşamadığım bir durum varsa o da rüyalanmaktır.Evet 163 gün "nofap"siz ama maalesef beyninize yıllarca zorla soktuğunuz iğrenç şeyler hala beyninizde yer kaplıyor ve hasar veriyor.Bu sürecin toplamında bu zamana kadar yaklaşık 20 defaya yakın yaşadım bu sorunu ayrı ayrı dönemlerde tabii ki.Dün gece bir ilk oldu ve bir gecede birkaç saat aralıkla iki kez rüyalandım... Şimdi herkes tamda ("ruyalanma kontrol edilebilcek birşey değildir,hiçbirşey olmaz,süreç bozulmaz vs vs.") demeden önce söyleyeyim kontrol edilebilir en azından ben uzun bir süre ettim fakat buna rağmen hala 160 günden fazla bir süreyle geride bıraktığım o iğrenç şeylerin tekrardan uykumda belirmesinin sebebi nedir ve bunun bir çözümü yok mudur? İnsan bıraktığı şeyi rüyasında neden görür hele bide bu kadar zaman sonra. Cidden moral bozucu...

The King

Deneyimli Üye
Rüyalanma normal bir olay. Hayatında pm hiç olmasaydı da olacaktı. Engellemekten ziyade yoğun spor önerebilirim. Vücudun gece iyileşmekle ilgilendiğinde rüyalanmaya zaman kalmayacaktır.

PHONEİX

Merkür Yolcusu
Merhabalar.163. günümü bugün itibari ile tamamlamış durumdayım.Sıkıntılı ve zorlu geçen bu uzun süreçte,şükür ki uzun bir süredir krizler vs yaşamıyordum fakat aşamadığım bir durum varsa o da rüyalanmaktır.Evet 163 gün "nofap"siz ama maalesef beyninize yıllarca zorla soktuğunuz iğrenç şeyler hala beyninizde yer kaplıyor ve hasar veriyor.Bu sürecin toplamında bu zamana kadar yaklaşık 20 defaya yakın yaşadım bu sorunu ayrı ayrı dönemlerde tabii ki.Dün gece bir ilk oldu ve bir gecede birkaç saat aralıkla iki kez rüyalandım... Şimdi herkes tamda ("ruyalanma kontrol edilebilcek birşey değildir,hiçbirşey olmaz,süreç bozulmaz vs vs.") demeden önce söyleyeyim kontrol edilebilir en azından ben uzun bir süre ettim fakat buna rağmen hala 160 günden fazla bir süreyle geride bıraktığım o iğrenç şeylerin tekrardan uykumda belirmesinin sebebi nedir ve bunun bir çözümü yok mudur? İnsan bıraktığı şeyi rüyasında neden görür hele bide bu kadar zaman sonra. Cidden moral bozucu...
Bilinçaltından hala silinmemiş demek ki dostum.
Bu duruma müzikler, diziler, filmler de sebep olur çünkü bazı sesleri bilinçaltı kaydeder ve bilinçli bir şekilde hiçbir durumda anlaşılmaz.
Örneğin" Bu gün ders çalış " kodlaması film izlerken dinletilebilir ve farkında olmazsın.
Buna uygun üret
Hatta sinemalarda deneyi yapıldı : Patlamış mısır ye, kola iç frekansı dinletildi ve satışlarda patlama yaşandı.
Aynı şekilde genelde cinsel içerikteki cümleler kodlanıyor özellikle müziklerde.
Çok detaylı yazı paylaşacam paylaşacam da bir türlü oturamadım başına.
Frekanslar, telkinler, müzik endüstrisi, elektromanyetik dalgalar, rezonans, vb.. Hakkında

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6