Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Şeker Için Alternatif Besin?

Mr.Twain

Adapte ol ya da yok ol!
Dostlar selam, Şekeri bırakmak istiyorum. Ama bir türlü beceremiyorum daha önce defalarca kez denememe rağmen başaramadım.
Sizden isteğim canım şeker istediğinde bu isteği bastırabilecek bir besin önerebilir misiniz? Meyve olur içecek olur veya bir tarif de olur. Şimdiden çok teşekkür ederim.

G

gordon

Misafir
Dostlar selam, Şekeri bırakmak istiyorum. Ama bir türlü beceremiyorum daha önce defalarca kez denememe rağmen başaramadım.
Sizden isteğim canım şeker istediğinde bu isteği bastırabilecek bir besin önerebilir misiniz? Meyve olur içecek olur veya bir tarif de olur. Şimdiden çok teşekkür ederim.
Tarçınlı su şeker yeme isteğini bastırıyor diye duymuştum.

MR.NO FAP

Deneyimli Üye
Knka öyle deme Bittere bayılırım :D
Ben en son yiyince az daha kusuyordum ya:)
Öneriye gelirsek müsli bar tarzı şeyler yapay şekersiz de olsa mantıksız. Meyveler kesinlikle iyi. Doğal şeker gibisi yok. Şekersiz sevdiğin tatlıları yine yiyebilirsin mesela ben elmalı kurabiye çok severim ,şeker katmasak bile elmanın doğal şekeri sayesinde tadı değişmiyor

The King

Deneyimli Üye
Take hiq markasının tatlandırıcıları var. Çeşit çeşit aromalar. Ben onları kullanıyorum çok memnunum

B

Brock

Misafir
Kardeşm bunun icin plan yapmalısın alışkanlıklarına göre örneğin dışarda bakkaldan bişey alcağım zaman ; alcağım şey tuzlu kraker olmalı şeker ihtiyacım için de yukardaki arkadaşımın bahsettiği gibi bitter olabilir. Yada daha zor bir başlangıç istiyorsan dışarda kuru meyvelerden başka bişeyde almayabilirim diye plan yapılabilir. Yine evde işte okulda veya boş kaldığımda buna benzer planlar yapılabilir. Benim kendi düşüncem normal hayatta karşımıza çıkan tatlılar ; örneğin evde iş okulda tabldottaki bi kaç parça tatlı zarar vercek bi şeker miktarı değil. Fikrim bunlar benim

BloodRien

Yoda
Özel bir şey yemene gerek yok
ileriki yaşlarda kendine insülin iğnesi vurduğunu düşün :)

hergün muz pirinç unu ve bitter çikolata karıştır ye bitter çikolata 2 parça olucak koca paket değil !

ve spor yap spor yaptığın zaman kan şekerin dengeye giriyor canın şeker istemiyor

novrain

Yeni Fapstronot
  • Bir kaseye mevsimlik istediğin meyvelerden küp küp koy.
  • Yoğurt ekle.
  • Tarçın ekle.
  • Dilersen kuruyemiş ekleyebilirsin.
  • İyice karıştır.
Bu tarifi canım şekerli şeyler istediğinde uyguluyorum. Epey keyifli. Hele sıcak havalarda yemesi ayrı bir hoş.

Mr.Twain

Adapte ol ya da yok ol!
  • Bir kaseye mevsimlik istediğin meyvelerden küp küp koy.
  • Yoğurt ekle.
  • Tarçın ekle.
  • Dilersen kuruyemiş ekleyebilirsin.
  • İyice karıştır.
Bu tarifi canım şekerli şeyler istediğinde uyguluyorum. Epey keyifli. Hele sıcak havalarda yemesi ayrı bir hoş.
eyw dostum deneyeceğim :)

izleyici1

Yoda
Doğal şekere dön yani meyve ye bol bol
Üzüm kuru üzüm kayısı portakal mandalina karpuz elma nar muz çilek kiraz hurma nar istediğin kadar bol ye
Fındık ceviz badem çekirdek de kilolarca al canın sıkıldıkça ye
Arada bir pudink annenin yaptığı tatlıyı yiyebilirsin
Pekmez doğal bal da sağlıklıdır
Hazır gıda paketli gıdadan uzak dur
Lifli kepekli ekmek tüket
Köy yoğurdu peyniri köy yumurtası zeytin de zayıflatır

izleyici1

Yoda
Yağ olarak sadece zeytin yağı ve tereyağı kullan
Ucuz besin olarak makarna pirinç nohut fasülye kullan

shape1
shape2