Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Şeker ve sigara nofap kadar onemlimi?

izleyici1

Yoda
yıllar önce şekeri bıraktım
onun yerine karpuz portakal üzüm gibi meyvelerden doğal şeker ihtiyacını dindirebilirsin
gerçek el değmemiş bal ürünüde olabilir ama kilosu 200 lira civarı
bazen annem keke kurabiyeye sütlaca şeker koyuyor
zamanla artık iğrendiğim için onları bile yemiyorum
çayıda artık canım istemiyor
ailemle bazen içiyorum 1 2 bardak yanında fındık kuru üzüm..
kola meyve sularınıda kaç yıldır içmiyorum
şekeri bırakmak ilk ay zorlaya bilir!
ama tahminimce 1 sene sonra şeker lafından bile tiksinir duruma gelirsiniz
içecek olarak her yemekte mutlaka köy ayranı içerim

SessizAdam

Jüpiter Yolcusu
Şeker de pmo kadar zararlı olmasa bile , organlar açısından iyi değil bence. Sigaradan bahsetmiyorum bile.

Kanka çaydaki şeker ise sorun , inan bana tık diye bırakırsın , kafana takmazsan asla sorun olmuyor. Ben amcamdan gördüm bıraktım , 3 kaşıktan sıfıra indim. Ama abur cubur falan ise tavsite veremem ben de bağımlısıyım.

Sigarayı ise en azından azalt. Bak hepsin geçtim sırf parana acı , 15-20 lira pakete vereceğine gider o paraya bir haftada iyi marka bir kulaklık alırsın , lcw gibi fiyatı uygun yerlerden neredeyse her günde 1 tişört alırsın , birkaç hafta birikip güzel bir saat alırsın , biriktirip altın alırsın , her gün bir tane okuyacak kitap alırsın... Sırf para için bile azaltılır aga :D bunları düşün , kendi adıma en iyi para biriktirdiğim dönem , abur cuburu kestiğim dönemdi. Sen de sigarayı kenara koyarsan paran daha verimli olur.

B

Brock

Misafir
birgün sigarayı gerçekten bırakmak istersen youtubede alen carr belgeseli izle.

Areshazretleri

Yeni Fapstronot
Ya bırakacağım diyorum doğru zamanı arıyorum ama bence gelmez o doğru zaman bilmiyorum.

promanskins

Mars Yolcusu
PMO'dan kurtulmuşken sigarayı bırakmaya giriş bence. Ben 1 sene önce sigarayı bıraktım, şimdi PMO'yu bıraktım. PMO işinde de iyice bir yol katettikten sonra şekerden kurtulacağım inşallah. 2-3 bağımlılığı bir arada bırakmaya çalışmak hiç verimli olmuyor çünkü.

Areshazretleri

Yeni Fapstronot
PMO'dan kurtulmuşken sigarayı bırakmaya giriş bence. Ben 1 sene önce sigarayı bıraktım, şimdi PMO'yu bıraktım. PMO işinde de iyice bir yol katettikten sonra şekerden kurtulacağım inşallah. 2-3 bağımlılığı bir arada bırakmaya çalışmak hiç verimli olmuyor çünkü.
Katılıyorum çok ciddi yan etkileri oluyor irade dışı gibi bişey iradeni minimum kullanabiliyorsun bide gerginlik huzursuzluk keyifsizlik vs vs katarsak 1 hafta deneyip vazgeçtiğim eylem diyebilirim

PHONEİX

Merkür Yolcusu
Evet işte PMO mücadelesi gibi mücadele edersin, burdaki meydan okumaları katılırsın, başkaları PMO ya yoğunlaşır sen sigaraya

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6