Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sigarayı Bırakmak

tovbekar

Yeni Fapstronot
Arkadaşlar biliyorsunuz ki sigara bağımlılığı çağımızın en büyük ve kurtulması en güç bağımlılıklarından biri. Ben de bırakabilenlerin ve bırakmak isteyenlerin faydalanması adına bu konuyu açtım. Nofapteki gibi tavsiyeler, deneyimler ve bıraktıktan sonra neler yaşandığına dair tecrübelerin buraya aktarılması benim ve diğer birçok arkadaşımızın çok işine yarayacaktır diye düşünüyorum. Ekş.sözlükteki en çok entry girilen başlıklardan biri olan “Sigarayı Bırakmak” başlığı gibi nofapten ayrı sadece sigara özelinde bir başlık olmasının faydalı olacağını düşünüyorum.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Güzel öneri. Nofap dışında Çeşitli Bağımlılıklar üzerine yeni konu başlıkları açmayı biz de planlıyoruz ve yakın zamanda açacağız. Net bir şekilde açıldığı zaman Sizin de yardımlarınızla kaliteli yazılar ile doldurmayı amaçlıyoruz.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Hala duymadıysan "Allen Carr" metodunu araştırabilirsin.

tovbekar

Yeni Fapstronot
Allen Carr metodunu denedim,ayrıca Champixle bırakmayı da denedim ama uzun süreli olmadı ikisi de .Bu ara tekrar denemeyi düşünüyorum.( İşlerimin yoğunluğunun azalması sebebi ile bu ara bırakmanın daha iyi olacağını düşündüm.ilk 3 günkü yoksunluk krizleriyle daha rahat başa çıkabileceğime inandığım için.) Bana psikolojik olarak en çok destek veren şeylerden biri bırakanların,bıraktıktan sonraki olumlu gelişmelerini okumak ve dinlemek.Bırakabilen arkadaşlar bizimle paylaşırlarsa sevinirim.

B

Brock

Misafir
13 yıllık agır bagımlıydım.bugunlerde 1 yıla yaklastım bırakalı hamd olsun.Kütüphaneye gidicem,sigara içme derdne düşüyordum,işe gidicem sigara derdine düşüyordum .Benim için en büyük faydası :özgürlüğüm oldu.Sanki boynumu kalın bi zincirden kurtardım.Sağlık konusuna girmiyorum bile hiç . Sende benim aşamalarımdan geçiyorsun şuan : bi iki yıl falan champix araştrması ,nikotin sakız bandıfındk fıstl yemesakız çigneme,allen carr vs gibi yöntemleri:debelenmeleri yaptım bu yüzden anlıyorum seni . Senin tavsiyeye iihtiyacın yok bence aslında :birgün gerçekten istediğinde bırakıcaksın.

tovbekar

Yeni Fapstronot
29 yaşındayım.19 yaşımda başladım.Daha önceleri futbol veya basketbol oynarken tabiri caizse at gibi koşan ben ,şimdi asansör yerine merdiven kullanınca nefes nefese kalıyorum.Yaş ilerledikçe hem kullanımın artmasından hem de vücudun tolere edememesinden dolayı etkileri daha fazla ortaya çıkıyo.Sürekli yorgun uyanma,solunum sıkıntısı,spor performansının düşmesi,halsizlik,kötü koku,para kaybı vs. Artık hepsinden kurtulmak istiyorum.Yaş 30 a yaklaştıkça bu kötü alışkanlıklar yüzünden hayatı kaçırmışlık,geç kalmışlık hisleri de oluşuyo tabi:)

B

Brock

Misafir
29 yaşındayım.19 yaşımda başladım.Daha önceleri futbol veya basketbol oynarken tabiri caizse at gibi koşan ben ,şimdi asansör yerine merdiven kullanınca nefes nefese kalıyorum.Yaş ilerledikçe hem kullanımın artmasından hem de vücudun tolere edememesinden dolayı etkileri daha fazla ortaya çıkıyo.Sürekli yorgun uyanma,solunum sıkıntısı,spor performansının düşmesi,halsizlik,kötü koku,para kaybı vs. Artık hepsinden kurtulmak istiyorum.Yaş 30 a yaklaştıkça bu kötü alışkanlıklar yüzünden hayatı kaçırmışlık,geç kalmışlık hisleri de oluşuyo tabi:)
yaşıtmışız hocam :) umarım sende bırakıp bi yıl sonra bu yazdıklarını atlattığın kötü bir kabus olarak hatırlarsın benim gibii :)

DoluKaplan

Yeni Üye
Benimde yaşım 29 , 2021 yılbaşında bıraktım sigarayı ama bırakana kadar en az 10-15 defa denemişimdir , düşüp kalkmışımdır. Olay ne champix nede Allen Carr nede başka bişey. Başarının tek anahtarı ; denemekten asla vazgeçmemekte..! 100 defa düştüysen 101. kez ayağa kalk ve tekrar başla. Benimle artık çevrem arkadaşlarım dalga geçerdi sigara bırakma konusunda. Yani bunu antrenman gibi düşün. Her bırakma deneyiminde iraden bir adım daha ileri gidiyor. Her bırakmanda bir adım daha. Ve birgün yeteri kadar güçlenince artık birdaha düşmeyecek kadar güçlü bir iradeyle son kez bırakıp özgür hayatına merhaba diyorsun. Tıpkı bebeğin yürümeye başlaması gibi ,yavru kuşun yuvadan uçması gibi.. faydalarını da yukarda diğer arkadaşlar belirtmiş zaten benim bişey söylememe gerek yok. Sadece şunu söyleyebilirim ; kendine hakim olan dünyaya hakim olabilir. Ve yöntemi arıyorsan ; denemekten asla vazgeçme dostum... başarılar..

cici panpa

Satürn Yolcusu
Web Sitesi
www.neverfapturkiye.com
Ben hiç sigara içmedim babam hep yanımda içerdi, pasif içici gibi olmuştum kokusu filan bazen beni mutlu ederdi. 1 aydır hayatımda hiç ağzıma sürmememe rağmen istek var, çözemedim

lospolloshermanos

Venüs Yolcusu
13 yıllık agır bagımlıydım.bugunlerde 1 yıla yaklastım bırakalı hamd olsun.Kütüphaneye gidicem,sigara içme derdne düşüyordum,işe gidicem sigara derdine düşüyordum .Benim için en büyük faydası :özgürlüğüm oldu.Sanki boynumu kalın bi zincirden kurtardım.Sağlık konusuna girmiyorum bile hiç . Sende benim aşamalarımdan geçiyorsun şuan : bi iki yıl falan champix araştrması ,nikotin sakız bandıfındk fıstl yemesakız çigneme,allen carr vs gibi yöntemleri:debelenmeleri yaptım bu yüzden anlıyorum seni . Senin tavsiyeye iihtiyacın yok bence aslında :birgün gerçekten istediğinde bırakıcaksın.
Ben de 7 senelik bir bağımlıydım. Geçen ramazan bırakma niyetine girdim, bu ramazan ise tam bir sene oldu. En güzeli de ÖZGÜRSÜN abi mutlu olmak için bir emziğe ihtiyaç duymuyorsun.

B

Brock

Misafir
Benimde yaşım 29 , 2021 yılbaşında bıraktım sigarayı ama bırakana kadar en az 10-15 defa denemişimdir , düşüp kalkmışımdır. Olay ne champix nede Allen Carr nede başka bişey. Başarının tek anahtarı ; denemekten asla vazgeçmemekte..! 100 defa düştüysen 101. kez ayağa kalk ve tekrar başla. Benimle artık çevrem arkadaşlarım dalga geçerdi sigara bırakma konusunda. Yani bunu antrenman gibi düşün. Her bırakma deneyiminde iraden bir adım daha ileri gidiyor. Her bırakmanda bir adım daha. Ve birgün yeteri kadar güçlenince artık birdaha düşmeyecek kadar güçlü bir iradeyle son kez bırakıp özgür hayatına merhaba diyorsun. Tıpkı bebeğin yürümeye başlaması gibi ,yavru kuşun yuvadan uçması gibi.. faydalarını da yukarda diğer arkadaşlar belirtmiş zaten benim bişey söylememe gerek yok. Sadece şunu söyleyebilirim ; kendine hakim olan dünyaya hakim olabilir. Ve yöntemi arıyorsan ; denemekten asla vazgeçme dostum... başarılar..
Benimki keşke 10 15 olsaydı .O kadar fazlaki.Birara Her sabah tı öğlen e varmadan vazgeçiyorudmm. :D

Bravo

Merkür Yolcusu
Ben hiç sigara içmedim babam hep yanımda içerdi, pasif içici gibi olmuştum kokusu filan bazen beni mutlu ederdi. 1 aydır hayatımda hiç ağzıma sürmememe rağmen istek var, çözemedim
Aynen ben.1 kez bire ağzıma sürmedim.Ama baya pasif sigara içmişliğim var.Bazen öylesine beynim talep ediyorki,çözemedim bu işi

tovbekar

Yeni Fapstronot
Dediğin gibi kaç defa denediğimi hatırlamıyorum.Gece sigaraları kırıp çöpe atıp sabah kahvaltıdan sonra ya günde 3-5 tane içsem bişey olmaz diyerek nefsim ve beynimce kaç kere kandırıldım bilmiyorum.En uzun 40 gün bıraktım onda da majör depresyon ve anksiyete bozukluğu ortaya çıktı.Belki de vardı ve yoksunluk krizleri ortaya çıkmasını sağladı .Ama o bıraktığım 40 gün içinde sigara yoksunluğunu faple gidermeye çalıştığımı hatırlıyorum.Zaten bırakınca kan akışının hızlanmasıyla libido ve ereksiyon tavan boyutta oluyor.Sonra da psikiyatristlik olunca geri başladım zaten:) Kısacası bağımlılıklar insanın prangası gerçekten .Zararlı olduğunu bile bile devam etmek,bırakmak isteyip de başaramamak insanın özsaygısını yerle bir ediyor.Ama denemekten bıkmayacağım dediğin gibi .İnşallah durum raporlarıma sigarayı yıllar önce bıraktığımı da yazabilirim bir gün:)

whatWasfap

Uranüs Yolcusu
Beyler yardımcı olur mu bilmiyorum ama tanıdığım güvendiğim bir adam içebildiği kadar sigarayı üst üste içip kendine söz vermiş bir daha içmicem diyip tek dal içmemiş. Şekeri ve cipsi bu şekilde bıraktım ben. Sinir sistemi nefret edince ve söz verdiğiniz zaman hem beyniniz hem siz istemezsiniz diye düşünüyorum. Zararı varsa yazın kendim uygulamasam önermezdim.

izleyici1

Yoda
Sigara bağımlısı değilim ama bir kaç söz söyleyeyim.
Daha dün amcam sigaradan akciğeri iflas etti vefat etti. Geçen senede diğer amcam makineye bağlandı sigaradan vefat etti. Tüm paranız sigaraya gidiyor. Düşünün çocuğunuzun rızkı bu pisliğe gidiyor.

2 kardeşimde sigara bağımlısı. Bir iş yapmadan önce sigara içmeden o işi yapamıyorlar. Her ayda galiba 500 lira buna gidiyor. Yıllar önce bir adam haberlere çıkmıştı. 25 sene önceydi galiba Adamın kolu ayağını kesmişlerdi sigaradan ama sigarayı bırakamamıştı. Tek ayağıyla sigara içiyordu.
Buradan tavsiyem sigaraya hiç başlamayan kardeşlerime, aman racon keseyim bana bir şey olmaz tek daldan demeyin Gençliğinize güvenmeyin bir sıçrarsınız iki sıçrarsınız üçüncüsünde kayarsınız.

Birde 2 sene evvel çöp toplayan bir abiyle sohbet etmiştim. Günlük kazandığının yarısını sigaraya veriyordu Üstünde başında adam akıllı bir şey yoktu.
Sigarayı bırak gibisinden tavsiye veriyordum ki bana ters ters baktı anladım ki hayatındaki tek zevkini bırakamazdı.

Moderatörün son düzenlenenleri:

DoluKaplan

Yeni Üye
Dediğin gibi kaç defa denediğimi hatırlamıyorum.Gece sigaraları kırıp çöpe atıp sabah kahvaltıdan sonra ya günde 3-5 tane içsem bişey olmaz diyerek nefsim ve beynimce kaç kere kandırıldım bilmiyorum.En uzun 40 gün bıraktım onda da majör depresyon ve anksiyete bozukluğu ortaya çıktı.Belki de vardı ve yoksunluk krizleri ortaya çıkmasını sağladı .Ama o bıraktığım 40 gün içinde sigara yoksunluğunu faple gidermeye çalıştığımı hatırlıyorum.Zaten bırakınca kan akışının hızlanmasıyla libido ve ereksiyon tavan boyutta oluyor.Sonra da psikiyatristlik olunca geri başladım zaten:) Kısacası bağımlılıklar insanın prangası gerçekten .Zararlı olduğunu bile bile devam etmek,bırakmak isteyip de başaramamak insanın özsaygısını yerle bir ediyor.Ama denemekten bıkmayacağım dediğin gibi .İnşallah durum raporlarıma sigarayı yıllar önce bıraktığımı da yazabilirim bir gün:)
Bunlar benim de geçtiğim yollar vazgeçme dostum. İman ve ibadet epey yardımcı olucaktır bu konuda beynini yeteri kadar ikna edemezsen er yada geç o seni ikna eder ve geri dönersin o yüzden beynini bütün sorduğu sorulara net cevaplar verip baskı altına Alman lazım bana bu attığım linkteki makale net olarak bıraktırmıştı. Bütün sorularım cevap buldu bu makalede inşallah sanada yardımcı olur

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6