Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sosyallikte Uyumsuzluk Yaşıyorum

• Konuyu başlatan Brock
  • Başlangıç tarihi
B

Brock

Misafir
Daha önce deneyimlememe göre ne kadar fazla elimdekilerle yetiniyorsam tatmin oluyorsam o kadar fazla yararlı , bana hata yaptıran ve pişman ettiren mutsuz eden şey elimdekiyle yetinmemek. Ama şimdi bakıyorum etrafıma ; yaşıtım kişiler var çalıştığım oturup kalktığım çevrede ve kendimle kıyaslayınca ister istemez tek gördüğüm ; bende ... yok onda... var. Oluyor. Bu yüzden öyle bir iş ve arkadaş çevrem olmalı ki bunu dememeliyim
Hocam buyrun

B

Brock

Misafir
Düşünceler, düşünce gelir geçer. Çok kalırlarsa zararlıdır. Diyelim'ki siyahi bir beyazı gördü, ah neden beyaz değilim diyebilir ama mantıklı olmaz. Sende tıpkı böylesin bence. Hayatı dert etmek yerine iyi yanınandan bakmaya çalışmalısın.
Bu bakışı yakalamaya çalışıyorum zaten

B

Brock

Misafir
Ama gidiyom işe adam benden 5 10 yaş küçük maddi olarak benden fazla. Nasıl iyi bakıcan manzara kötüyse

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Sosyal yeteneklerinin rezalet olması kitap okuyarak olucak iş değil kendini zorlu bir ortama sok hayatında hiç bir işte çalışmadıysan sanayi,inşaat,garsonluk,fabrika vs gibi iş yerlerinde duygusal olarak kırılıp dökülmeden çalış bir dövüş sporu öğrenebilirsin boks,güreş tavsiyemdir. Sokakta tanımadığın hatunlara set açmayı öğren bu kadar Aksiyon al zaten böyle sorunun olmuyacaktır bu iş kitap okumakla vs olmaz.

B

Brock

Misafir
Sosyal yeteneklerinin rezalet olması kitap okuyarak olucak iş değil kendini zorlu bir ortama sok hayatında hiç bir işte çalışmadıysan sanayi,inşaat,garsonluk,fabrika vs gibi iş yerlerinde duygusal olarak kırılıp dökülmeden çalış bir dövüş sporu öğrenebilirsin boks,güreş tavsiyemdir. Sokakta tanımadığın hatunlara set açmayı öğren bu kadar Aksiyon al zaten böyle sorunun olmuyacaktır bu iş kitap okumakla vs olmaz.
Set açmak derken o ne oluyor hocam.
Zorlubiş ortamlarında çalışıyorum ama dökülebiliyorum çoğu zaman. Bu spor konusunu bende düşünüyorum ama iş vs rutinim yok

B

Brock

Misafir
Ben diyorumki daha küçük bir derdimi anlatmak için bile kimsem yok o kadar yalnızımki yüzünü hiç görmediğim kişilere yazıyorum derdimi bide belki cevap verirler ihtimalini düşünerek birde. Ulan zaten 3 yıldır herşeye olumlu baka baka artık kendimi unutmuşum hiçbirşey değiştiği yok. Dert arkadaşım bundan büyük dertte yok.

B

Brock

Misafir
3 yıldır değerli biri olmaya çabalıyorum değer üretmeye kendimi geliştirmeye çabalıyorum değere layık biri olmaya. Ama şuna bak ne cebimde 5 kuruş artıda param var , ne bir atkadaşım var derdimi dinleyen. Ulan çay iççek kimsesi bile olmazmı bir insanın Allah çarpsın bazen diyorumki kazandığım parayla abi biri karşıma çıksada hatta 2 günlük paramıda üstüne versem karşılıklı bir yemek yesem hiç tanımasamda olur. Bazen burdaki sokakta kalan kişiler var lan diyorum keşke karşıma çıksada kahvaltı yapsak keşke arkadaş olsa bana diyorum. Ulan 1 bardak çay içicek konuşcak kimsesi olmazmi bir insanın 3 yıldır çabalayıpta

Moderatörün son düzenlenenleri:
B

Brock

Misafir
Dün bir adam etrafındakilerle duygusal bağından sigaraya başladığını ama 73 ü gördüğünü ,bir tanıdığınında hiç sigara içmeden 50 sinde gittiğini anlattı aynen öyleyim görünürde hiçbir kötü alışkanlığım yok ama ölüyorum. Yalnızlıktan ölüyorum.

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Çevreni bakıp neden bu kadar yorum yapıyorsun hocam? Bunu bir aralar bende yapmıştım. Kahkaha atan kızlar topluluğu... Aptallar kesin! Birbirleri ile cinsel konularda şaklabanlık yapan erkekler... Şey... Yalnızlık iyimiş! Yok, değilmiş işte. Bazen o abazanların bile arasına girmek istediğimi fark ettim. Bazen o kız topluluğunda bulunsam keşke dedim. Yalnızlık o kadar da iyi bir şey değilmiş. Ama bil bakalım ne oluyor? Onların arasına girdiğimizde hayat daha iyi olmuyor. Gene düşünceler etrafta saçılıyor. Ya değilse cümlesi kafada yankı yapıyor ve muhteşem soru yankılanıyor: "Kaliteli bir yalnızlık mı sahte bir kalabalık mı?". Bana sorarsan ikisi de değil. Biraz hayatında bir şeyleri başarmış insanları gördüğümde ikisini birlikte yaptıkları dikkatimi çekti. Hz.Muhammed, Hz.İsa, Dostoyevksi, Tolstoy, Freud... Bu insanların veya peygamberlerin hepsi bir ara kalabalıkta bir ara tamamen kendi benliğinde. hiçbir şey muhteşem bir uyum içinde değil hocam. Belki de yaşadığınız hayat size tam olarak uyan bir hayattır. Belki de bunu kabullenip kendinizi aşmak için çabalamaya devam etmelisiniz. Belki de insanlara değil bir insana ihtiyacınız vardır. Belki de bu yolculuk emek istiyordur. Bazıları kilo vermek için uğraşırken bazıları hiçbir çaba sergilemeden zayıf olarak yaşarlar. Bu durumda kilolu durumdaki insana salak demek abes kaçar. Hayat onu o taraftan vurmuştur. Zayıf insan'ın mücadelesi farklı bir noktada olacaktır. Bu adam ise bu noktada kilo vermelidir.

Çabanıza hayranım hocam. Emin ol bir yerlerde hiç ummadığınız insanlar var. Burası bile bir kanıt değil mi o insanların olduğuna dair? Yavaşlayın ve derin nefes alın! Hayat sizi bekliyor hocam. Şikayeti bırakın, zorluğu göğüsleyin ve bir sonraki arkadaşınız olabilecek insanlar için didinin.

G

gordon

Misafir
Dediğinin büyük kısmı doğru, yanlış kısmı ise şu: "Kitap okumakla vs olmaz"

Jordan Peterson'un bir dersinde öğrencinin birisi şunu soruyor: "Nasıl sizin kadar iyi sosyal yetenklere sahip olabilirim?"
Ve Peterson 3 madde sayıyor: Okumak, yazmak, pratik yapmak. En önemlisinin de okumak olduğunu önemle vurguluyor. Sadece pratik yaparak kültürsüz, cahil bir adam olarak kalırsın.
Başarılı ve etkin kişilere bakarsak ne kadar çok okuduklarını görürüz zaten.
Bundan yola çıkarsak sosyal tarafı geliştirmek için yapılması gerekenleri bir kalıba sokarsak.
1- Çok oku
2- Yaz
3- Pratik yap yani insanlarla iletişim kur

Yeni yerler gezmek, bilmediğin ortamlara girmek de üçüncü maddenin içinde dahil.

JohnnieWalker

Satürn Yolcusu
Dediğinin büyük kısmı doğru, yanlış kısmı ise şu: "Kitap okumakla vs olmaz"

Jordan Peterson'un bir dersinde öğrencinin birisi şunu soruyor: "Nasıl sizin kadar iyi sosyal yetenklere sahip olabilirim?"
Ve Peterson 3 madde sayıyor: Okumak, yazmak, pratik yapmak. En önemlisinin de okumak olduğunu önemle vurguluyor. Sadece pratik yaparak kültürsüz, cahil bir adam olarak kalırsın.
Başarılı ve etkin kişilere bakarsak ne kadar çok okuduklarını görürüz zaten.
Bundan yola çıkarsak sosyal tarafı geliştirmek için yapılması gerekenleri bir kalıba sokarsak.
1- Çok oku
2- Yaz
3- Pratik yap yani insanlarla iletişim kur

Yeni yerler gezmek, bilmediğin ortamlara girmek de üçüncü maddenin içinde dahil.
Şimdi okuma yazma olursa, yazar olursunuz. Bir eş bulmak için izleyeceğiniz 3 strateji var:
1. Ailenle konuşmalısınız en kolay eş buradan bulabilirsiniz, hristiyanlar bile rahiplerle konuşur evlendirilirler, bunu yahudilerin hahamlarıda dahil.
2. Gidip etkinlikte tanışıcaksın.
3. Sosyal medyada.
Yani kolay bu malesef, şimdi zor dersen imkansız olur.

Son düzenleme:

Wise

Ancient Wise
Bilgi öz güven getirir. Boş adam kendine güvenmez. İyi bir vücut, duruş, beden dili, sağlıklı psikoloji ve hormon düzeyi, tecrübe, mizah, entelektüellik, giyim, koku, tarz, gülümseme, sahip olunan yetenekler, kültür. Bunların hepsi öz güven. Bomboş adamlar görüyorum tabiki kendine güvenmez çünkü güvenecek bir şeyi yok. Adam bomboş, çöp. Gününü insta reels izleyerek geçiriyor. Ben dağa çıkıp hayatta kalmaya çalışıyorum, günlerce maceralara atılıyorum, hiç bilmediğim yerleri geziyorum, birsürü insanla tanışıyorum, sürekli kendimi zorluyorum, sürekli bir şeyler öğreniyorum. Hayvan gibi spor yapıyorum, dövüşmeyi biliyorum, yatırım yapıyorum vs. Beni yargılayan olursa açıkçası çok da s***mde olmaz. Gerçek zorlukları yaşayınca sosyal fobi toplumun yargısı falan gram s**inde olmuyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6