Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sporcu Arkadaşlar Programınız Nasıl?

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Kendinden çok emin konuşuyorsun.Ege kendi oluşturduğu programları yapıyor kendi vücuduna göre tasarladığı zaten adamın eğitimi de var o araştırmalarda da milleti keklemiyor sadece araştırmaları anlatıyor o araştırmanın zıttı olan araştırmaları da söylüyor.Yeni başlayan arkadaşlar tek bölge ÇALIŞMAYIN.Tek bölge çalışmanız için belirli bir kas kütlenizin olması lazım..
Kim hangi programı nasıl yapmak istiyorsa yapsın dostum ben kendi 5 senelik tecrübeme göre konuştum bu sporun ağababalarını dinledim geliştim sonuçta hayat pratiktir kişi kendi deneyimleyerek öğrensin hatta neyi doğru neyi yanlış kendisi o şekilde daha iyi anlar ben o şekilde anladım kavradım bu sporun basit temellerini ancak internette bilgi kirliliği çok her eline mikrofon alan 3 ay spor yapan şu araştırması diye konuşuyor. Kısaca her programı deneyimleyin hangisinden verim alıyorsanız devam edin

Ben haftada üç gün PPL, üç gün de branş antrenmanı yapıyorum. Yarış yaklaştığı için doğal olarak böyle çalışmak zorundayım. Benim hedefim kuvvetimi ve hipertrofimi geliştirmek olduğundan PPL çalışıyorum. Normalde ağırlık çalışmalarını dayanıklılığı arttıracak şekilde çalışıyordum ama kuvvetim eksik olduğundan böyle çalışıyorum.

Bu arada branşım ise kürek. O yüzden hem kuvvet, hem kas gücü, hem de dayanıklılık çok önemli.

Programım ise şöyle

Pzt: Pull
Sali: Branş
Çar: Push
Per: Branş
Cuma: Legs
Cmt: Branş
Pzr: Off

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
Yarar sağlamasa niye tavsiye ediyim dostum :) sporda ilk 1,5 2 senem saçma sapan programları denemekle geçti gelişimimi yavaşlattı tek bölgeye geçtikten sonra verim aldım sert yüksek yoğunlukta 45 dakikayı geçmiyecek şekilde antremanlarıma devam ediyorum baya büyüttü beni 2 senedir devam ediyorum dahada gün geçtikçede büyüyorum
Fullbody yüksek yoğunluk istesen 1 saati geçiyor bu da zararlı Kortizol salgılıyor vücut

Bölgesel mantıklı geliyor ama YouTube de birsuru fitness kanalı var biri başka şey diğeri bambaşka şey söylüyor.
İnsan aşırı kararsızlıkta kalıyor

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Arkadaşlar ege fitness, serdar aktolga, ağırsağlam ya da salondaki yıllarını vermiş abiler benim en son dinleyeceğim insanlardır. Biri her sene 20 kilo alır sonra definisyon kürüne girer, millete bakın şu programla yaptım şöyle beslendim (nasıl oluyorsa her sene bunları da değiştiriyor, ya bilim aşırı gelişiyor ve bu arkadaş tüm gün araştırma yapıyor ya da clickbait programlar) diyerek youtuberlık yapıyor. Diğerinin 30 senedir kullanmadığı ilaç kalmamış, ona rağman ifbbde şampiyonluğu yok nabbada mı ne şampiyon olmuş dünya şampiyonuyum diye geçiniyor, millet de buna yaşından dolayı hürmet edince egosu tavan yapıyor. Öbürü yine en iyisi en azından steroide karşı ve bunu açık açık söylüyor, ama onun da bilimadamı triplerine girmesi aşırı komik. Bir videosuna fazla lifli beslenmek kanser yapar diyen bir araştırmayı savunuyordu, gülmekten yerlere yatmıştım (Tıbbi eğitim almadıysanız tıp makalesini yorumlamak saçmalıktır. Karşıt görüşte tonlarca makale var ve bunun ayrımını yapmak için deneyin yapılış şeklini yorumlayabilecek tıbbi kapasitenizin olması lazım, 2 makale okuyarak kimse spor hekimi olmaz). Youtubeda tek güveneceğim insan dr. güray aydındır. Farmakoloji bilgisi üst düzey ve makale yorumlamayı biliyor. Ve bu diyeceğimi de herkes bilir ki ilk 1 sene hatta 2 sene ne yaparsan yap yeterli çalışırsan aynı miktarda gelişirsin. Yok haftada 6 gün tek bölge, yok full body sonrası 12 dk hiit cardiyo, yok ppl 2 kere dön bacağı 1 kere yapsan da olur, hepsi de boş. Bodybuilding bir bağımlılıktır. 3 gün ağırlık kaldırmak ilk 1 sene yeterli, 6 gün gitsen de pek bir şey değişmez. Değişen tek şey harcadığın zaman olur. Full body ya da çift bölge ya da ppl hiç fark etmez. 3 gün gideceğimiz için tek bölge yapmak saçma. Günde 15-25 set civarı çalışılabilir. Haftada toplam 3 saatte 2 sene boyunca yeterli kası inşa edersiniz. Bu arada bilge adam reis (tüm piyasada her konuda bilgisi olan tek insan) bodybuildinge hastalık der. Düşünün ki bir spor var, olimpiyatlarda yarışmıyorsun ama doping kullanıyorsun, vücuduna hormon sokuyorsun. Bu hastalık değil de ne? Her salonda bir sürü steroidli adam var hepsi de birbirinden boş ve bağımlılar. Onun için tavsiyem haftada 3 günden fazla body yapmamak, kendinde bağımlı olma emareleri görünce de bodyye ara verip başka spor branşlarına geçmektir.
Bilge adam reisinin dediklerini ciddiye mi aldın dostum ahahhaha her konuda bilgisi olan tek insan yazmışsın umarım ironi yapıyorsundur ? yazdıklarından bir tek 2 makale okuyarak kimse spor hekimi olamaza katılıyorum

glitcha912

Durdurulamaz Fapstronot
8 kilometre Speedwalking, Drill egzersizleri (atletizm'e özgüdür) ve bitiriş olarak ağır kuvvet antrenmanı.

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
Bu arada bilge adam reis (tüm piyasada her konuda bilgisi olan tek insan) bodybuildinge hastalık der. Düşünün ki bir spor var, olimpiyatlarda yarışmıyorsun ama doping kullanıyorsun, vücuduna hormon sokuyorsun. Bu hastalık değil de ne? Her salonda bir sürü steroidli adam var hepsi de birbirinden boş ve bağımlılar. Onun için tavsiyem haftada 3 günden fazla body yapmamak, kendinde bağımlı olma emareleri görünce de bodyye ara verip başka spor branşlarına geçmektir.
Bodybuilding alanında sporcu disiplini kazanmak çok zor bir iştir.
Bu voleybol basketbol gibi bir spor değil.
Hareketler, sistem, diyet toplumun çoğu bunu yapamıyor

Bu spor bir hastalık olabilir ama iyi bir hastalık iyi huylu tümöre benzetebiliriz bir hastalık ama çok bir zararı yok.

Lazkopat

Emektar Üye
Madem ki konu bodybuilding zararlıdır'a evriliyor. Bende bahsedeyim biraz. Söylenenlerin çoğuna katılıyorum. Bence de o kadar çok büyük vücutlara gerek yok. Bence de streoide gerek yok. Bence hafiften fit bir vücudumuz olsa yeter. Misal okan serbes'in instasına girin. Tam ayarında vücut yapmış. Bence o kadarından fazlası hem estetik değil hem de sağlıklı değil. Bir de fitness yapıyorsanız. Ek Proteine vs de gerek yok. Kan testi yaptırın. Eksik değerleriniz için takviye alın. Sonuç aynı hatta ek protein almanıza göre daha da iyi olacaktır. Saygılar ve sevgilerle.

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
Aynen o kadar iyi bir hastalık ki uzun süreli yapanların çoğu vücuduna testosteron ve türevlerini basmaya başlıyor. Nofapin amaçlarından biri olan maskülenliğin yerini kısırlık ve erektil disfonksiyon alıyor. Ama ben basketbol ve voleybolda steroid kullanan hiç duymadım. Üzerine bir de bodybuilding yarışmalarını ele alalım. Bildiğin tanga giyip manken gibi poz verip kendini beğendirmeye çalışıyorsun. Bu nasıl bir aşağılık kompleksidir? Yillarca yemediğin yemek kalmıyor. 80 kgnin üstündeki her bodycinin hedefi en az 500 gr karbdır. Ben 500 gram karb. ne yapar söyleyeyim. İnsülin direnci, reaktif hipoglisemi, tip 2 diyabet. Bir de kendilerini sağlıklı sanıyorlar spor yapıp sedanter yaşamadıkları için. Her spor yapan günde 6 öğün yemek yiyip kendini hasta etmiyor. Bir sürü güzel, rekabete dayalı ve bir amacı olan spor varken tanga giyip vücudunu beğendirmeye çalışmak ve bunun için vücudunun içinden geçmek bağımlılıktır ve iyi huylu falan değildir. T4 ve metastaz yapma potansiyelli bir malignitedir.
Zaten bu vücut geliştirme yarışmalarının getirisinden çok götürüsü var.
Podyuma çıkmak çokda kötü birşey değil şahsen.

Tabi Ronnie Coleman, Big Ramy, Jay Cutler ve daha bir sürü yarışmacıların davul gibi bel ile kas kütleli bir vücut tabi estetik değil.

Mesela natural olarak podyuma çıkıp yarışanlar da var. Onlar daha doğrusunu yapıyor.

hardworkingmehmet

Yeni Fapstronot
Hocam pazartesi göğüs çalıştım. Salı günü dinlendikten sonra çarşamba sırt ve ön kol, yine bir gün dinlendikten sonra cuma omuz ve bacak çalışmak doğrumu?

AntiRelapse

Mars Yolcusu
Hocam pazartesi göğüs çalıştım. Salı günü dinlendikten sonra çarşamba sırt ve ön kol, yine bir gün dinlendikten sonra cuma omuz ve bacak çalışmak doğrumu?

Haftalık kas grubu başına 10-20 set yapabildiğin sürece full body, split programın pek farkı yok. Sadece yeni başladıysan sinir sistemini alıştırmak adına full body ve 8-15 tekrar aralığını korumak ideal daha sonra 10-20 arası sete uyduğun sürece hangi programdan keyif alıyosan onu yapabilirsin.

mcoskun

Yeni Üye
Push pull legsi 8 ay yaptım overtraining oldum ağırlıklarımın artmasından ziyade geriledi toparlanmam 2 3 hafta sürdü göğüsten sonra omuzu verimli bir sekilde nasıl çalışacaksın üstüne arka kol göğüsten sonra performans yerlerde olur zaten haftanın 6 günü birde akıl mantık işi değil chris bumstead değilseniz yapmayın. yeterli şiddeti veremiyorsun kas grubuna üstüne kas toparlanamadan 3 gün sonra bir daha çalıştırıyorsun böyle bir sistemde gelişim imkansız benim gibi gerilersiniz. Verdiğiniz emekleri heba etmeyin. Zaten ilk 2 sene en fazla gelişim alacağınız dönem böyle saçma sapan programlarla gelişmenizi yavaşlatmayın
merhaba dostum fitness camiasına yeni katıldım bende. Sorum şu her ağızdan bir laf çıkıyor ve internettede çok bilgi kirliliği var kas gelişimi açısından ne tür program önerirsin önereceğin yemek programı varmı 2.5 haftadır gidiyorum ve gittiğim yerde sözde hocalar yardımcı olmuyor kafam karışık bir durumda .

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
merhaba dostum fitness camiasına yeni katıldım bende. Sorum şu her ağızdan bir laf çıkıyor ve internettede çok bilgi kirliliği var kas gelişimi açısından ne tür program önerirsin önereceğin yemek programı varmı 2.5 haftadır gidiyorum ve gittiğim yerde sözde hocalar yardımcı olmuyor kafam karışık bir durumda .
Selam çift bölge antreman programını tavsiye ederim. Naturel bir şekilde yapıyorsan ki öyle yapıyorsun yemek konusunda kasmana gerek yok annen evde ne yemeği yapıyorsa onu ye bende zamanında tavuk pilav,et bol bol protein diye kafayı bozmuştum fakat gereği yok kasmaya düzgün kaliteli beslen şekerli şeyleri azaltmaya bakıp sert bir şekilde antreman yap gelişiyorsun 💪

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6