Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sporda sakatlık

Murdoc

Ay Yolcusu
Selam arkadaşlar, bugün sporda fazla zorlama sonucu dirseğimde -internetten araştırdığım kadarıyla- yumuşak doku zedelenmesi oldu.
Buz kompres uyguladım, bandaj yardımı ile sardım.
Başta ağrımıyordu ama 2-3 saat sonra ağrısı arttı. Bandajı çıkartıp kas gevşetici sürüp tekrar sardım.
Ağrısı devam ediyor hâlâ.
Yarın da geçmezse hastaneye gideceğim.
Bu durumu yaşayan oldu mu?
Ve tavsiyeniz var mı?

asdf1234

Mezun
Zedelenme ve zorlanmalarda ilk 24 saat sıcak tedavisi sonrasında soğuk tedavi uygulanır. Eklem bölgesi olduğundan sabit kalması zor.

Tiyokolşikosid kas gevşeticelerinin çoğunun etken maddesi. İlk sıra tedavi, çok etkili olduğu söylenemez. Ağrı dindirici değildir zaten. Ağrının geçmesi için voltaren jel benzeri bir krem sürmelisin veya minoset plus tarzı bir ağrı kesici iç ancak krem formu bir şey kullanmam daha iyidir.

Durumunu bilmiyorum tahminlerime göre konuşacağım. Doktora gitmek için 2-3 gün bekle muhtemelen doktor sana aynı kremleri verecektir.

Kolunu rahat olacak bir pozisyonda tutmaya çalış, çok aşağı sarkıtma, yarın ağrısı devam ederse ağrı kesici ve kas gevşeticiyi beraber kullan. Duruma bağlı günde 2 kere sabah akşam veya ağrı nüksüne göre (ağrıdığı zaman yani) kullanabilirsin. Kolunu da zorlama herhangi bir işte. Kendiliğinden geçer diye ümit ediyorum.

Dediğim gibi ama bunlar durumunu tahmin ederek önerdiğim şeyler. Ne olduğunu bilmediğimden evde yapılabilecek genel önlemlerden bahsettim.

Saygılar

None

Emekli Moderatör
Doktora mutlaka git ve ağrı tamamen geçene kadar dirseklerini zorlama

Murdoc

Ay Yolcusu
Eyvallah dostlar çok sağolun

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5