Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Süreç İçerisinde Odaklanma Problemi

• Konuyu başlatan Narsist
  • Başlangıç tarihi
N

Narsist

Misafir
Arkadaşlar neverfapte ilk günler derslerime odaklanabiliyorken sonraları 5.günden sonra falan odaklamamakta soru çözerken sıkılmaya başlaıyorum nedeni nedir bilen var mı sırf bu yüzden kaç defa bozdugumun sayısını bile hatırlamıyorum lütfen yardım edin bir yol gösterim tekrar bozmak istemiyorum...

N

Narsist

Misafir
Normalde sıkılan bir insan değilim aksine çok keyif alırım çalışmaktan ama bu geri çekilme evresi beni baya zorluyo bu yüzden neredeyse çalışamayacak hale geliyorum sorunum bu sanki hiç geçmeyecek gibi geliyor bozuyorum bu konuda tecrübesi olanlar anlatabilirmi

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Beyin eskisi gibi Pmo'dan aldığı aşırı dopamini istiyor. Bende birkaç güne düzelmişti. Fakat başka dopaminler ile desteklemek zorunda kalmıştım. (Kontrollü video, müzik) Net bir gün veremem ama Pes etmez devam edersen eskisinden daha iyi odaklanıp, daha kendine inançlı olacaksın.

Kimse bayılarak soru çözmüyor zaten geleceğini düşünüyorsan sıkılsan da çalışmak zorundasın. Kendine fazla da yüklenme, gaza gelip on tane sınırlama getiren sonrada erken sönerlerden olma.

Başarabilirsin.

N

Narsist

Misafir
Beyin eskisi gibi Pmo'dan aldığı aşırı dopamini istiyor. Bende birkaç güne düzelmişti. Fakat başka dopaminler ile desteklemek zorunda kalmıştım. (Kontrollü video, müzik) Net bir gün veremem ama Pes etmez devam edersen eskisinden daha iyi odaklanıp, daha kendine inançlı olacaksın.

Kimse bayılarak soru çözmüyor zaten geleceğini düşünüyorsan sıkılsan da çalışmak zorundasın. Kendine fazla da yüklenme, gaza gelip on tane sınırlama getiren sonrada erken sönerlerden olma.

Başarabilirsin.
Cevabın için teşekkür ederim inşaallah hep beraber başaracağız

wou

Venüs Yolcusu
Bu sene sınav senen ise 90 gunluk süreç bence senin ders calismana engel olur.Eğri oturup doğru konusalım.Tamam neverfap faydalı ama sınavından faydalı mı şuan için en mantıklı hareketi yapmalısın.

Eğer yks senesinde isen 90 gun degil de yapma sıklığını azalt derdim

Yazinda sinav bitince yapistir 90 gunluk süreci

Mental Boom

Yeni Fapstronot
Zaten odaklanma öyle otomatik bir şey değil bu da çalıştırman gereken bir kas gibi düşün zorlayacaksın ilk başta 5dk odak sonra 20dk odak böyle böyle arttıracaksın mesela ben tyt Türkçede 40 soruyu 30dkda yapma hedefi koyduğumda odağım hiç kaybolmadan hedefime ulaşıyorum fakat normal ders çalışırken bazen bu kadar bile odaklanamıyorum zaten odaklanmayı da bekleme odakla kendini

N

Narsist

Misafir
Bu sene sınav senen ise 90 gunluk süreç bence senin ders calismana engel olur.Eğri oturup doğru konusalım.Tamam neverfap faydalı ama sınavından faydalı mı şuan için en mantıklı hareketi yapmalısın.

Eğer yks senesinde isen 90 gun degil de yapma sıklığını azalt derdim

Yazinda sinav bitince yapistir 90 gunluk süreci
Tavsiyen için sağ ol elimden geldiğince benim için uygun süreyi bulmaya çalışıyorum ama nedense hiç yapmamak daha iyi gibi geliyor bakalım ilerleyen zamanlarda nasıl olur ona göre karar vercem

Mental Boom

Yeni Fapstronot
Aynı duygular bende de var bir türlü başlanmıyor bazen ama zorla başlayınca dersin başından kalkamıyorum
Odak süreni tyt sınav süresi kadar yapabilirsen zaten kral olursun

N

Narsist

Misafir
Zaten odaklanma öyle otomatik bir şey değil bu da çalıştırman gereken bir kas gibi düşün zorlayacaksın ilk başta 5dk odak sonra 20dk odak böyle böyle arttıracaksın mesela ben tyt Türkçede 40 soruyu 30dkda yapma hedefi koyduğumda odağım hiç kaybolmadan hedefime ulaşıyorum fakat normal ders çalışırken bazen bu kadar bile odaklanamıyorum zaten odaklanmayı da bekleme odakla kendini
Aslında sorun şuymuş o zamanlar kriz geleceği için odaklanamiyomusum şimdi güzel 10.gündeyim istediğim gibi

wou

Venüs Yolcusu
Sana o dogru geliyor evet ama beynin direnç gostericek ona gore hesabini yap beynine ufak direncler sunarsan bypass eder 90gunlik surec yerine onu 3 e böl 30 gun 30 gun yap gibi gibi

Kendini en iyi sen bilirsin basarilar

Mental Boom

Yeni Fapstronot
Iradeni bir konuda güclendirdiginde diğer konuların da kolaylaştığinı düşünüyorum bu yüzden nofap yapılabilir ama sana kalmış çok abartmadigin sürece sorun olacağını beklemem

Mental Boom

Yeni Fapstronot
Bi arkadaş vardı durmadan soru çözüyordu canın oyun istemiyor mu diyordum istiyor ama kalkıp ders çalışıyorum diyordu ve her konuda yürüyen iradeydi

Noneverrrr+impasıbıl

Deneyimli Üye
Beynine dopamin basarken çok iyi odaklanır üzüntülerini her şeyi unutursun ama ders çalışınca tüm olumsuzluklar aklına gelir bu yanlış dopamin koşullanmasının sonucu yavaş yavaş kolay haz veren şeyleri hayatından çıkar seni zorlayan şeylere yönel ve sonunda kendini ödüllendir bak nasıl odaklanıyorsun

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6