Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Süreci Çok Fazla Kafaya Takmak

cici panpa

Satürn Yolcusu
Web Sitesi
www.neverfapturkiye.com
Site içindeki bulunan kaliteli insanlara hitaben bu oluşumdan uzaklaşmaya karar verdiğimi belirtmek isterim, sürecimde 5. gündeyim ve bir şeyi farkettim "Süreci bozunca daha kötü oluyorum abi " bunun nedeni PMOnun getirdiği zararlar değil bunun asıl nedeni Nofap yaptığımı bile bile süreci bozmam. Siz de hissetmişsinizdir her süreci bozunca özgüvenimiz yerlebir oluyor ve hiçbir şeye motivasyonumuz kalmıyor, o günümüz belki de o haftamız çok kötü geçiyor bu sorun PMO'nun getirdiği sorundan daha büyük bir sorun bana göre. Yanlış anlaşılmasın PMO zararlı değil demiyorum demek istediğim Nofap yapmaya çalışırken düşmek bana psikolojik olarak daha ağır geliyor . Nofaple tanışmadan önce de haftada iki defa pmo yapıyordum gayet de iyidim pek bir şey hissetmiyordum ancak ne zaman nofapa başladım, sorunlarım o kadar ağırlaştı. Zaten gündelik yaşamdan, sınavdan ilişkilermizden gelen ağırlık yetmezken bir de nofap bana ağırlık oluşturuyor.
PMO'ya atfettiğim çoğu şey aslında başka bir şeyden ötürü olduğunu keşfettim. Mesela mental yorgunluğu ve geçmeyen baş ağrılarını PMO'dan dolayı anlık dopamin yüklemesinden oluyor zannediyordum ancak yazın 1.5 aylık sürecimde de aynı olaylar yaşayınca PMO'dan dolayı olmadığını gözlemledim , odağı çok bozuyor zannediyordum haftada bir iki defa yapmama rağmen 10 saate kadar ders çalışabiliyordum(günde 3-4 defa yaparsanız tabii ki bozulur demek istediğim odaklanamamanın tek nedeni PMO değil) Şimdilerde ise çalışamıyorum çünkü gündelik yaşam + nofap pişmanlığı bende mental yorgunluk oluşturdu 200 gün nofap yapsam da çok az düzelecek bir şey bu.

Sizlere nofap yapmayın demiyorum, sadece bozacaksanız yapmayın demek istiyorum.Faydası evet var daha güçlü iradeye sahip olursunuz bu size birçok kapıyı açabilir ama tek kapı bu değil biraz kumar gibi geliyor bana yapabilirseniz evet faydası var ama sürekli bozuyorsanız yani kaybediyorsanız bu sizi olduğunuzdan da daha kötü yere çekebilir.
Lütfen 1-2 yıldır bu döngüde olan dostlarım son kez bozacakken bu dediklerim aklına gelsin ve kendisine işkence etmesin. Ya yap ya da bırak arkadaş ! sürekli döngüden çıkmayıp da kendinize işkence çektirmeyin.
Son olarak bu sitenin adminleri ve emektarları olan Black Rose ve Samuray 'e,Yararlı içerikleriyle forumu güzelleştiren Rodion Romanoviç'a ve çevremde göremediğim kalitelı insanlara yani sizlere çok teşekkür ediyorum.1 hafta sonra yaptığınız yorumlara bakmak için siteye uğrayacağım kim bilir belki fikrim değişir.
güzel yazmışsın eline sağlık dostum

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6