Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sürekli Relapse olmanızın sebebi bu olabilir

surec

Venüs Yolcusu
Merhaba arkadaşlar 3 yıldır neverfap'in içindeyim. Bundan 5 ay önce 90 günlük sürecimi bozdum, sonra süreçlerim 20 10 7 5 3 2 günlere düştü hatta günde 5-6 lara kadar indi.

Arkadaşlar ben bunun nedenini bugün tam olarak fark ettim. Bundan 5 ay önceki uzun süreli süreçlerimde hep neverfapı araştırır neverfap akademi videolarının hepsini izlemeye çalışır, düzenli olarak kendime bunu vurgulardım. Fakat şu son 5 ayda kendimi hep "ben bunların hepsini zaten biliyorum kaç kere 90'ları gördüm bunları izlememe gerek yok" gibisinden avutuyordum. Kriz geldiğinde bu bilgiler tekrar edilmediğinden takibe değer görmediğimden veya unutulduğunda kriz anından Pmo yapma düşüncesine pek argüman gösteremedim ve bu beni çok kötü bir hale getirdi. Ancak zararın neresinden dönersek kardır. Okumalarınızı, verilen tavsiyeleri, motivasyonları düzenli şekilde okuyun, Pmo yapmamanız gerektiğini kendinize sürekli hatırlatın. Burası zaten bunu canlı tutan bir yer ancak yine de ben size de bunu tavsiye ediyorum. Biraz kısa oldu ama umarım anlatabilmişimdir.

Moderatörün son düzenlenenleri:

UltraInstinct

Yeni Fapstronot
Acaba zamanını iyi değerlendiremiyor olabilir misin ? Belki de süreci bozmanın sebebi budur. Mesela ben normalde çalışıyorum ama haftasonu tatil olduğu için çok fazla zaman kalıyor yasak da olduğu için haliyle evden çıkamıyorum. Ben de sabah 6 da kalkıp kahvaltı yapıyorum sonra evi temizliyorum yeni yemek, tatlı tarifleri deniyorum kitap okuyorum böyle akşam ediyorum. Bunları yapmasam zamanımı düzgün harcayamam ve boş bir anımda relapseye sürüklenebilirim

surec

Venüs Yolcusu
Hocam aynen zaman yonetimi cok onemli bir faktor
Acaba zamanını iyi değerlendiremiyor olabilir misin ? Belki de süreci bozmanın sebebi budur. Mesela ben normalde çalışıyorum ama haftasonu tatil olduğu için çok fazla zaman kalıyor yasak da olduğu için haliyle evden çıkamıyorum. Ben de sabah 6 da kalkıp kahvaltı yapıyorum sonra evi temizliyorum yeni yemek, tatlı tarifleri deniyorum kitap okuyorum böyle akşam ediyorum. Bunları yapmasam zamanımı düzgün harcayamam ve boş bir anımda relapseye sürüklenebilirim

mavi

Venüs Yolcusu
Çok önemli bir konuya değinmişsin. Ben forum sitesini takip etmeyi bıraktıktan sonra 45 günlük süreci bozdum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6