Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Takti̇k Zi̇nci̇ri̇ Etki̇nli̇ği̇

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Merhabalar. Herkese birden faydalı olabilecek bir fikrim var. Şu anda süreçte olan herkes başka kişilerin süreçlerini kolaylaştıracak ipuçları & tüyolarını bu konunun altına bir cümleyle yazabilir. Mesela:

"Kriz geldiğinde ...... yaparım."
"Beni motive eden şey ..... idi."

Ben başlıyorum.

- Derslerime ve günlük işlerime odaklanmak kafamı meşgul ediyor. Böylece PMO düşünemiyorum.

Sesli Okuyan

Ay Yolcusu
Süreci bozmaya sıcak baktığımda bulunduğum ortamı değiştiririm camı açarım ve elime kitap alırım.
Dopamin şöleni yaşamaya ihtiyacım olmadığını, artık bu işlerle uğraşmama gerek olmadığını, özgür olduğumu kendime hatırlatırım.
Yüksek dopamin yaşamaktansa kitaba alışmak daha iyi oluyor.

Kronzordo

Venüs Yolcusu
Dünya üzerinde çok az bir zamanımızın olması,ve bu zamanımı gereksiz şeylerle boşa harcamak istemem en büyük motivasyon kaynağım.Krizlerde hep bu aklıma geliyor

chidori88

Jüpiter Yolcusu
Günümün her dakikasını planlıyorum. Beklenmedik durumlarla karşılaştığımda ise planımı değiştiriyorum. Can sıkıntısından kaçmak için telefona, oyunlara, pmo'ya koşmak yerine hangi saatte ne yapacağımı biliyorum. 5 ten geriye sayıp direkt başlıyorum çalışmaya

BloodRien

Yoda
Süreci bozmaya sıcak baktığımda bulunduğum ortamı değiştiririm camı açarım ve elime kitap alırım.
Dopamin şöleni yaşamaya ihtiyacım olmadığını, artık bu işlerle uğraşmama gerek olmadığını, özgür olduğumu kendime hatırlatırım.
Yüksek dopamin yaşamaktansa kitaba alışmak daha iyi oluyor.
Keşke kitap bağımlısı olsam :)

N

neurosoft

Misafir
Merhabalar. Herkese birden faydalı olabilecek bir fikrim var. Şu anda süreçte olan herkes başka kişilerin süreçlerini kolaylaştıracak ipuçları & tüyolarını bu konunun altına bir cümleyle yazabilir. Mesela:

"Kriz geldiğinde ...... yaparım."
"Beni motive eden şey ..... idi."

Ben başlıyorum.

- Derslerime ve günlük işlerime odaklanmak kafamı meşgul ediyor. Böylece PMO düşünemiyorum.
Her ne kadar kriz yaşamasamda aklıma sürekli pmo yaparsam ne olur?, en son yaptığım mast. da ne hissetmiştim?, ne tarz p*rnoları izlerdim? aceba ileride relapse olur muyum? tarzından sorular gelerek beni rahatsız ediyor. Genelde nofap yapmadığımı(aslında yapıyorum, amaç sadece beynin takıntılı sorularını engellemek...) nofape ve nofap yapanlara saygı duyduğumu düşünerek derin düşünme modundan çıkıyorum. Daha sonrasında bana keyif veren bir aktiviteye yöneliyorum...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6