Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Tavsiyeler Bekliyorum

Targetlock

Deneyimli Üye
Öfkeni atacak aktiviteler, hobiler bulmanı tavsiye ederim.
Yastık yumruklamak, oyun oynamak, şarkı söylemek veya dinlemek, kendi kendine bağırmak, dizi-film eşliğinde bir şeyler yemek ... Özet olarak kendince kendini rahatlatmak işte.

Bunu fark etmen güzel, sürecin başında monk mod geçme zaten. Benim önerim böyle.
Yastık yumruklamak ne abi
Madem şiddeti öfkeyi kanalize edeceğiz o zaman bir savunma sporu falan öğrenmeye çalışsak daha iyi.
Boks öğrenmeyi yastık yumruklamaya tercih ederim.

Kendi kendine bağırmak ne bu hobi mi :D

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Kendim de dahil olmak üzere bu bağımlılığı bırakmak isteyen fakat bırakamayan insanların ortak özelliklerinden birisi beklentilerini süreçteki sayılara bağlamak. Mastürbasyonu bıraktım dediğin an bu iş bitmiştir. Artık onun hakkında düşünmezsin, hayatının bir gündemi değildir. Aklının bir köşesinde, acaba 100 gün yapmazsam daha sonra yaptığımda nasıl bir zevk alacağım gibi bir düşüncenin en ufak bir kesri dahi geçiyorsa o iş yaştır. Çünkü birey bırakmayı istemiyor, kendini faydalarından ötürü sürece zorluyordur. Düşünmeyi bırakın. Bruce'un dediği gibi hissedin, su gibi olun her duruma uyum sağlayın korkmayın koşun okuyun çalışın gündeminiz gerçekliğin kendisi olsun. Kendisi soyut bir şeyden ibaret olan sayılar değil. Dün maalesef böyle düşünmezdim. Bugün umarım evrenin kanunlarını kabul edecek olgunluktayımdır.
7 değil 700 kez bozsan da geride kaldı. Kendini hiçbir şey için üzme.
Yanıtınız çok iyiydi çok teşekkürler. Herkes okumalı bu yazıyı. ?

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Yastık yumruklamak ne abi
Madem şiddeti öfkeyi kanalize edeceğiz o zaman bir savunma sporu falan öğrenmeye çalışsak daha iyi.
Boks öğrenmeyi yastık yumruklamaya tercih ederim.

Kendi kendine bağırmak ne bu hobi mi :D
Kısa süreli öfke atmanın örnekleri o yazdıklarım. Ve birçok kişi o örnekleri rahatça yapabilir.
Yoksa tabiki spor öğrenmek daha güzeli. Anlamak istediğin gibi anlamışsın.
Boks biliyor olsan zaten gidersin salonuna kum torbası yumruklarsın.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6