Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Tetikleyici Paranoyası

bekodsi

Ay Yolcusu
Evet.İlginç gelicek ama 110 günü geçen bu neverfap serüvenimde tam anlamıyla bir tetikleyici paranoyasına sahip oldum.Tabiki bu 110 günlük süreçte pmo ya yenik düşmedim.Fakat bu süreçte yaşadığım anlık krizler,istenmeyen tetikleyiciler görünce yaşanan psikolojik baskı,bunalım ve sanki kalp krizi geçiriyormuşum gibi bir anda kalbime saplanan korku (hiç beklenmedik bir anda sanki karşınıza tetikleyici çıkıyormuş gibi bir durum.Beklemidiğiniz bir anda birisinin sizin ödünüzü feci bir şekilde koparması gibi bir durum diyebiliriz empati kurmak isteyenler için) akabinde elte titreme vs.Karşıma bir anda çıkan tetikleyicilerden ve buna istemeden maruz kalmaktan bıktım.Şimdi muhtemelen diyeceksiniz ki instagramı azalt,sosyal medyada geçirdiğin vakti azalt,internette vakit geçirdiğin siteleri düzgün seç vs.Pmo sürecime olan saygımdan ve başarma şevkimden dolayı zaten bunların hepsini neverfap sürecimin yarısına geldiğimde yapmaya başladım.Yaklaşık 2 aydır sosyal medya kullanmıyorum,internette 1,2 site dışında girdiğim pek site yok.Buna rağmen bir haber sitesine giriyorsunuz,kenarda saçma sapan kadın ürünleri reklamı bikini mankenleri vs,youtubeda hiç alakasız bir video izlerken bir anda önüme çıkan inanılmaz manasız tetikleyici.Oyun oynarken bile karşıma ağır bir tetikleyici çıktı üstelik hiç çıkma ihtimali verebileceğiniz bir oyunda değil.Özetlemek gerekirse artık bu tarz bir paranoyaya sahibim.Her yerden her an tetikleyici çıkacak korkusu ile doğru düzgün hiçbir şey yapamıyorum artık. Önerileriniz var mı? :D

N

neurosoft

Misafir
Evet.İlginç gelicek ama 110 günü geçen bu neverfap serüvenimde tam anlamıyla bir tetikleyici paranoyasına sahip oldum.Tabiki bu 110 günlük süreçte pmo ya yenik düşmedim.Fakat bu süreçte yaşadığım anlık krizler,istenmeyen tetikleyiciler görünce yaşanan psikolojik baskı,bunalım ve sanki kalp krizi geçiriyormuşum gibi bir anda kalbime saplanan korku (hiç beklenmedik bir anda sanki karşınıza tetikleyici çıkıyormuş gibi bir durum.Beklemidiğiniz bir anda birisinin sizin ödünüzü feci bir şekilde koparması gibi bir durum diyebiliriz empati kurmak isteyenler için) akabinde elte titreme vs.Karşıma bir anda çıkan tetikleyicilerden ve buna istemeden maruz kalmaktan bıktım.Şimdi muhtemelen diyeceksiniz ki instagramı azalt,sosyal medyada geçirdiğin vakti azalt,internette vakit geçirdiğin siteleri düzgün seç vs.Pmo sürecime olan saygımdan ve başarma şevkimden dolayı zaten bunların hepsini neverfap sürecimin yarısına geldiğimde yapmaya başladım.Yaklaşık 2 aydır sosyal medya kullanmıyorum,internette 1,2 site dışında girdiğim pek site yok.Buna rağmen bir haber sitesine giriyorsunuz,kenarda saçma sapan kadın ürünleri reklamı bikini mankenleri vs,youtubeda hiç alakasız bir video izlerken bir anda önüme çıkan inanılmaz manasız tetikleyici.Oyun oynarken bile karşıma ağır bir tetikleyici çıktı üstelik hiç çıkma ihtimali verebileceğiniz bir oyunda değil.Özetlemek gerekirse artık bu tarz bir paranoyaya sahibim.Her yerden her an tetikleyici çıkacak korkusu ile doğru düzgün hiçbir şey yapamıyorum artık. Önerileriniz var mı? :D
Yani bir kere sen kendi yaptıklarınla bunu kafanda panik atak sebebi olarak kodlatmışsan bunu bir kafandan atmaya bak. Tetikleyiciyle karşılaşmama olasılığımız baya düşük. En basit sitede bile google ads sisteminden dolayı çıkma ihtimali var. Her ihtimale karşı adblocker ultimate falan kullanmak lazım zaten. Ama gene de bir yere kadar dediğim gibi. Bu internette ve dışarda çok sık karşılaşacağın bir durum. Bence iş tamamen odaksal alışkanlıkta bitiyor. Yani gözün oraya kendi şehvani isteğinle kaymayacak NOKTA... Hemen işini görüp çıkacaksın o siteden. Kenardaki reklam umrunda bile olmayacak. Dışarı çıktığında önündeki karşı cinsin hangi alt kombini giydiğine değil farklı bir yere odaklanacaksın. Ve umursamayacaksın. Eğer illaki önüne bakman gerekse ve önünde tetikleyici olsa bile sen odağını en az etkileneceğin yere odaklayacaksın.

B

Brock

Misafir
Bence gayet güzel gidiyorsun hocam.Paranoya diye niteleyemezsin kendini olağan birşeye karşı koruma durumunu.Zira paranoya demek kendini olanaksız bi tehlikede sanman demek örneğin kaldırımda yürürken kafana saksı düşcek korkusu yaşarsan bu paranoya olur.Ama inşaatın kenarından geçiyorsan : eğer akıllıysan korkarsın.Yani Korku aslında insanı hayatta tutan bişey. İnternette dolaşırken heran tetilkeyici riski var ve bozma ihtmalin var kafana heran bir tetikleyici düşebilir ve süreci aksatır.Eğer böyle davranmasaydın ve kendini korumasaydın 110 gün gibi çok iyi zamanlara çıkamazdın bence.Ben haber sitelerine fln girmiyorum , herangi bi sitede tetikleyiciyi gördüğüm anda çarpıya basıyorum ve bidaha girmiyorum. uygulama oldumu siliyorum. aciz fikrim bu şekilde Allah yardımcımz olsun.

Mr. İrade

Venüs Yolcusu
Uzun zaman geçmiş ama "Tetikleyicilerden Korkmak" diye bir yazı yazmıştım belki faydalı olabilir.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6