Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Unutkanlik Problemi (Soru)

black.man

Ay Yolcusu
Arkadaşlar ben 15 senedir bu illetle uğraşıyorum.. Çok şükür güzel bir başlangıç yaptık 95 günü devirdik. Sanırım ölene kadar sürecek bir mücadele bu..

Benim sorum şu ben normalde de sosyal bir insanim pek çekingen değilim.
Bu bahsedilen etkileri ben ne zaman görebilirim
Namazlarda çok unutkanlık oluyor , normal şartlarda da çok unutkanım.. Hatta üniversite anılarımı bile unuttum... Giden anılar geri gelmez mi ?
Bu illeti bırakınca bilinç alti kendi kendini temizliyor mu ? yani demem o ki mesela bıraktıktan 2 sene sonra benim pmo arşivi silinecek mi beyinden ?

bir de bu hafıza problemi için ne önerirsiniz?
Doktora gittim bunun için b12 vitaminine baktırdım fazla çikti.
Bilinc alti telkinleri ise yarıyalıntı

Bu konuda ne yapmamı önerirsiniz?

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
O konuda henüz bir tecrübem yok ama hiçbir şekilde açıp hatırlamazsan silineceğine eminim. Bilinçaltı bir süre sonra o görüntüleri gereksiz görüp elbet kendini temizleyecektir.
Hafıza problemin için B12 vitamininde bir sorun çıkmadı ise açıkçası bir fikrim yok. Psikolojik olabilir mi? Kendine sürekli unutuyorum dersen zihin bundan etkilenir. Kendi kendine yapamıyorum, yapamam deyip yapamamak gibi. Gün içinde önemli şeyleri de unutuyorsan ciddi sıkıntı olabilir. Nöroloji Bölümünden bir doktora görünebilirsin.

Eff

Yoda
Eğer 2 sene sonra izlediğin görüntülere ne kadar az bakarsan o kadar hatırlarsın. Mesela beğendiğin bir p.star olsun. Sen gidip bunun çıplak olmayan fotoğrafına bakarsan aklına gelebilir. Hiç bakmazsan daha hızlı atlatırsın. Tamamen unutmazsın aklında bir şeyler olur ama büyük ihtimalle doğru olmayan, senin hayal kurduğun şeyler olur. Beynin o görüntüleri sen hatırlamadıkça değiştirecektir.

Üniversite anılarında senin için özel olanları hatırlayabilirsin, veya bir muhabbette anına benzer bir şey geçerse hatırlayabilirsin.
Namazda unutkanlık dikkatini vermediğin için gelişiyor olabilir. Dikkatini bozmadan namaza odaklanırsan bir sorun olacağını düşünmüyorum.
Verdiğim bilgiler kendi düşüncelerim. Herhangi bir bilimsel kanıtı yoktur.

black.man

Ay Yolcusu
O konuda henüz bir tecrübem yok ama hiçbir şekilde açıp hatırlamazsan silineceğine eminim. Bilinçaltı bir süre sonra o görüntüleri gereksiz görüp elbet kendini temizleyecektir.
Hafıza problemin için B12 vitamininde bir sorun çıkmadı ise açıkçası bir fikrim yok. Psikolojik olabilir mi? Kendine sürekli unutuyorum dersen zihin bundan etkilenir. Kendi kendine yapamıyorum, yapamam deyip yapamamak gibi. Gün içinde önemli şeyleri de unutuyorsan ciddi sıkıntı olabilir. Nöroloji Bölümünden bir doktora görünebilirsin.
Nöroloji ye gittim b12 de sıkıntı yok. Sanirim strese bağlı demişti. O dediğini çok yapıyorum unutkanım, unutuyorum olayını sürekli derim kendime.

black.man

Ay Yolcusu
Eğer 2 sene sonra izlediğin görüntülere ne kadar az bakarsan o kadar hatırlarsın. Mesela beğendiğin bir p.star olsun. Sen gidip bunun çıplak olmayan fotoğrafına bakarsan aklına gelebilir. Hiç bakmazsan daha hızlı atlatırsın. Tamamen unutmazsın aklında bir şeyler olur ama büyük ihtimalle doğru olmayan, senin hayal kurduğun şeyler olur. Beynin o görüntüleri sen hatırlamadıkça değiştirecektir.

Üniversite anılarında senin için özel olanları hatırlayabilirsin, veya bir muhabbette anına benzer bir şey geçerse hatırlayabilirsin.
Namazda unutkanlık dikkatini vermediğin için gelişiyor olabilir. Dikkatini bozmadan namaza odaklanırsan bir sorun olacağını düşünmüyorum.
Verdiğim bilgiler kendi düşüncelerim. Herhangi bir bilimsel kanıtı yoktur.
Anladım sağol. inşallah En kısa zamanda bilinç alti temizler kendini..

crazyvolkan12

Yeni Fapstronot
unutkanlığın en büyük sebeplerinden birisi yorgunluktur. beynini, zihnini dinlendirmen gerek. uyku düzenine dikkat et.
vücut ve beyin kendini uyurken yeniler bunu sakın unutma. nofap sürecinde uyku düzeni çok ama çok önemli.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6