Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Uykuyu azaltıp Maksimum Verim Almak{Soru}

hedeflerimiz uyku süresinden kısıp maksimum hgh ve melatonin elde edip güne enerjik ve zaman kaybı az şekilde başlamak.
Bunun için iki seçeneğim var:
1)21.00-03.00 (6 saatlik bir uyku ama 12 saate tekabül ediyor)
2)22.00-2.30 (4.30 saat ama 9 saate denk geliyor)
hangisini kullanayım

Torres

Deneyimli Üye
Uykunun en fazla verim alinabildigi saatler 11.00 ila 04.00 arasi olmasi lazim eger bu saatlerde uyursan daha iyi olur

kovabalıksatranc

Mars Yolcusu
hedeflerimiz uyku süresinden kısıp maksimum hgh ve melatonin elde edip güne enerjik ve zaman kaybı az şekilde başlamak.
hangisini kullanayım
Benim kafamdada 21.00-03.00 arası uyumak kahvaltıdan sonra öğlene doğru kaylule yapmak vardı fakat 12 saatlik bir uykuya tekabül ettiğini bilmiyordum , bugün uygulayacağım inşallah

cici panpa

Satürn Yolcusu
Web Sitesi
www.neverfapturkiye.com
hangisini kullanayım
Dostum okuduğun kaynağı bana özelden atar mısın

AntiRelapse

Mars Yolcusu
Dostum sınav için uyku düzeninle oynama derim. Az veya fazla uyumayı kastetmiyorum şuanda kalktıktan sonra sarhoş gibi olmuyorsan düzeni komple değiştirmeye çalışma. Aynı hatayı bende yaptım 5 saatlik uykuya alışmayı denedim ilk başlarda anormal bir durum yok ama sonradan uykum olmamasına rağmen performansda düşüş yaşadım. Yani 5 saat görünüşte yetiyordu ama demek ki beyin yeteri kadar dinlenemiyordu dedim ve 7 saate sabitlemiştim. Aklına yatan uyku sistemlerini 1 hafta dene ve kendini ölç. Herkesin uyku ihtiyacı kişiseldir.

rumelianbomber

Venüs Yolcusu
Bence günde en az 7 saat uyunmalı. Gaza gelip her gün 5 saat uyuyacağım dersen 1 hafta sonra paramparça olursun. Evet az uyuyan insanlar da var ama onlar ya aşırı işkolkik(bu yapısaldır) ya da fizyolojik olarak böyleler.

Bana soracak olursan gece 7 saat kesintisiz bir uyku idealdir. Hem yorgun olmazsın hem zamanın olur.
Herşey için zaman var. Kendini tamamen kişisel gelişime verip zerre kadar dinlenmez ve 7 24 çalışırsan sonunda görevleri yerine getiren bir robot haline gelirsin. Zaman zaman oyun da oynayacaksın ,dizi de izleyeceksin, kahveye de gidecekin. Önemli olan bunları abartmamak. Mesela ben her gün belirli bir programa göre giderim. Yapacağım her iş ve ne zaman yapacağım bellidir. Bir programa göre hareket etmek cidden çok yardımcı olacaktır. Her gün aynı programa göre hareket etmene gerek yok, bir gün önceden belirlenmiş bir programın olması yeterlidir.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6