Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Uyuyamayınca istek geliyor

SalvadoorS

Ay Yolcusu
Genelde bozulan süreçlerin %80 ni "uyumaya çalışıp uyuyamamaktan" oluyor. 10 da yatağa girip 12 ye kadar yatakta sağa sola sallanan adam ne yapacak. Diyecek ki ucundan bi oyanayım hop süreç gitti. Genelde meditasyon yapıyorum ama bazen ters tepip daha çok enerji veriyor. Ne yapıyorsunuz bu sorun için ? (Spor demeyin Max 6 7 saat uyumam gereken bir evredeyim,spordan sonra rahat bı 9 10 saatim gidiyor)

cici panpa

Satürn Yolcusu
Web Sitesi
www.neverfapturkiye.com
Genelde bozulan süreçlerin %80 ni "uyumaya çalışıp uyuyamamaktan" oluyor. 10 da yatağa girip 12 ye kadar yatakta sağa sola sallanan adam ne yapacak. Diyecek ki ucundan bi oyanayım hop süreç gitti. Genelde meditasyon yapıyorum ama bazen ters tepip daha çok enerji veriyor. Ne yapıyorsunuz bu sorun için ? (Spor demeyin Max 6 7 saat uyumam gereken bir evredeyim,spordan sonra rahat bı 9 10 saatim gidiyor)
Benim tavsiyem süreçte uykunu hemen düzene sokmaya çalışma. Birkaç gün sonra bozulunca sürecin bozulma ihtimali artıyor. Denendi onaylandı. Ne zaman uykun gelirse uyumaya git. Gün içinde kendini çok yormadıysan fiziksel olarak zaten uykun gelmez, kendimden biliyorum ?.Uykun gelmiyorsa çok zorlama, misal yarın önemli bir işin var erken kalkacaksın vesaire bir düşüncen var ise yatmaya gitmeden önce müzik dinleyebiliyorsan dinle, olmazsa kitap oku, eğer aksiyonlu bir kitap değilse sakin anlatımlı ise 5-6 sayfaya gelmeden uykun gelir.İşe yaramazsa özelden yazabilirsin, tavsiye verebilirim.

The King

Deneyimli Üye
Uyku meditasyonu yapabilirsin. Eğer meditasyonun sonlarına doğru uykuya hâlâ dalmadıysan gözlerini açmadan telefonu kenara koy, 1000’den geriye say. Her sayıda bir sonraki sayıyı düşünerek saymalısın. Bir noktadan sonra kendiliğinden dalmış olacaksın zaten. Uyku için kendini zorlamanı önermem. Vücudumuz o dinginliğe ulaştığında kendini uykunun kollarına bırakıyor.

B

Brock

Misafir
Benimde aynı 6 saatten az uyudugum anda yeme içme isteği başlıyor. Hayat biranda Hard moda geçiyor. Ben bunu geçen ay keşfettim kendimde. Bu süre biraz daha düşük olsa güzel olurdu.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6