Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Vaktimi değerlendirecek birşey bulamıyorum (Soru)

jacksparrow

Venüs Yolcusu
Merhaba arkadaşlar, umarım doğru yere yazıyorum. 16 yaşındayım ve sanırım 10 yaşından beri mast yapıyorum ve video izliyorum. İyice zırvanadan çıktı. 12 li yaşlarda baya bi kötüydü. Hergün 8 nedir ya ama kendimi elektronik malzemelere verdim. Sevdiğim hobimdi,öyle öyle azalttım ama karantinayada girince patlak verdi ve bu yıl bunun bir bağımlılık olduğunu öğrendim ve defalarca denedim bugün gene 4. günde bozdum. İlk defa 4.güne gelebildim o da ailecek tarlaya gitmiştik. 4 gün boyunca çalıştım hiçte aklıma mast ve videolar gelmedi. Eve gidince bozacağımdan korkuyordum ve oldu da. Uyandım ve düşünmeden elim oraya gitti. Nasıl olsa videolar zarar veriyor mast zarar vermiyo diye kandırdım. Ya öyle bişey ki zararını biliyorsun ama hala yapıyorsun. Baya bi irade isteyen bişey bişeyle meşgul olayım diyorum ama tarladaki işler gibi değil. Elime kitap aldım ama hiçbirşey anlamıyorum. Okuduğumu anlamıyorum isterim ki 5 6 saat durmadan kitap okuyayım ama olmuyor. Hiçbirşey sarmıyor ve hep sıkkın moddayım siz ne yapıyorsunuz, vaktinizi nasıl değerlendiriyorsunuz, bana tavsiyeleriniz var mı?

Tough Climber

Emekli Moderatör
Neverfap hakkında bilgi açığını gidermek,yotube sayfasındaki videoları izlemen ,blogdaki yazıları okuman vs.yanı sıra günlüklerdeki arkadaşların girdilerini okumanı ve kendine bir yol çizip ona göre hareket etmeni öneririm.

Eff

Yoda
Hayatını dolu dolu geçiren bir insan değilim. Bunun için zamanını nasıl doldurman gerektiği ile ilgili tavsiye veremem ama bu günlerin ilerleyecektir. Tetikleyicileri bul. Nerelerde yaptığını, hangi durumlarda yaptığını bul. Bu durumlara girmemeye çalış. Zamanla süreç günlerin artacaktır. Her şey sende bitiyor.

Bence eğlenceli bir şeyler yapmalısın. Yapmaktan keyif aldığın işleri. 5-6 saat kitap okumak gereksiz diye düşünüyorum. Ne okuduğunu anlarsın ne de o günün verimli geçer. Her şeyi dozunda yapmak lazım. Zaman geçirmenin en iyi yolu fiziksel bir işte çalışmak veya arkadaşlarla takılmak olabilir. Ben kendi günümü derslere girerek, youtube'de takılarak, dışarı çıkarak, oyun oynayarak geçiriyorum. Nereden baksan oyun ve youtube'ye günde 8-10 saat ayırıyorumdur. Bunlardan kısıp ingilizceye başlamayı, spor yapmayı falan hedefliyorum.

16 yaşında insan zamanını nasıl dolduracağını bilemiyor. Ben 16 yaşındayken günde 12 saat lol oynayarak geçiriyordum zamanımı.

Son düzenleme:

None

Emekli Moderatör
Dostum sanırım köyde yaşıyosun ve bahçeli bir eve sahipsin.Sık relaps olduğun için ilk haftalarda mümkün olduğu kadar eve girmemeye çalış;tarla bahçe işi ne varsa yap bir iki haftayı geçtikten sonra kitap okumaya başla,derslerine bak,elektronikle ilgilen bunlara zaman ayrımaya başla ve her gün sana faydalı olacak aktivitelere ayırdığın zamanı arttırmaya çalış

jacksparrow

Venüs Yolcusu
Dostum sanırım köyde yaşıyosun ve bahçeli bir eve sahipsin.Sık relaps olduğun için ilk haftalarda mümkün olduğu kadar eve girmemeye çalış;tarla bahçe işi ne varsa yap bir iki haftayı geçtikten sonra kitap okumaya başla,derslerine bak,elektronikle ilgilen bunlara zaman ayrımaya başla ve her gün sana faydalı olacak aktivitelere ayırdığın zamanı arttırmaya çalış
Keşke köyde yaşasam yapacak bir sürü şey olurdu ama bencede evde kalmamak benim için iyi olucak teşekkür ederim

Efecan

Yeni Üye
sitesinden yararlanabilirsin mesela ben kendime HTML kodlama dilini hedef koydum ve her gün mastürbasyona ayırdığım vakti 1 Milyon İstihdam sitesinden HTML dersleri almaya başladım . Hem bu dersleri bitirip iyice öğrenince devlet tarafından yapılacak bir sınav ile öğrendiğin konu ile ilgili diploma alabilirsin . Yani ileride bir gün kendini internet üzerinde geliştirdiğin bir konu hakkında kendini daha da geliştirip meslek sahibi de olabilirsin . Eğitimler 1 Milyon İstihdam sayfasında BTK Akademi bölümünde var . Link :

jacksparrow

Venüs Yolcusu
Hayatını dolu dolu geçiren bir insan değilim. Bunun için zamanını nasıl doldurman gerektiği ile ilgili tavsiye veremem ama bu günlerin ilerleyecektir. Tetikleyicileri bul. Nerelerde yaptığını, hangi durumlarda yaptığını bul. Bu durumlara girmemeye çalış. Zamanla süreç günlerin artacaktır. Her şey sende bitiyor.

Bence eğlenceli bir şeyler yapmalısın. Yapmaktan keyif aldığın işleri. 5-6 saat kitap okumak gereksiz diye düşünüyorum. Ne okuduğunu anlarsın ne de o günün verimli geçer. Her şeyi dozunda yapmak lazım. Zaman geçirmenin en iyi yolu fiziksel bir işte çalışmak veya arkadaşlarla takılmak olabilir. Ben kendi günümü derslere girerek, youtube'de takılarak, dışarı çıkarak, oyun oynayarak geçiriyorum. Nereden baksan oyun ve youtube'ye günde 8-10 saat ayırıyorumdur. Bunlardan kısıp ingilizceye başlamayı, spor yapmayı falan hedefliyorum.

16 yaşında insan zamanını nasıl dolduracağını bilemiyor. Ben 16 yaşındayken günde 12 saat lol oynayarak geçiriyordum zamanımı.
düşüncelerin ve yazın için teşekkür ederim eff, ?12 saat nasıl dayanıyordun ya :)

jacksparrow

Venüs Yolcusu
sitesinden yararlanabilirsin mesela ben kendime HTML kodlama dilini hedef koydum ve her gün mastürbasyona ayırdığım vakti 1 Milyon İstihdam sitesinden HTML dersleri almaya başladım . Hem bu dersleri bitirip iyice öğrenince devlet tarafından yapılacak bir sınav ile öğrendiğin konu ile ilgili diploma alabilirsin . Yani ileride bir gün kendini internet üzerinde geliştirdiğin bir konu hakkında kendini daha da geliştirip meslek sahibi de olabilirsin . Eğitimler 1 Milyon İstihdam sayfasında BTK Akademi bölümünde var . Link :
teşekkür ederim efecan bilgisiyarım serviste gelsin bu güzel siteden yararlanıcam

rumelianbomber

Venüs Yolcusu
Selam dostum. Bende 16 yaşındayım ve aynı sorunu yaşıyorum. Yeni yıl ile bazı şeyleri değiştirmeye karar verdim. Barış Özcan'ın 2021 de zinciri kırma isimli bir videosu var, izlemeni tavsiye ederim. Kendini geliştirmek için bir konu bul: kitap, dil, enstrüman vs. 5-6 saat kitap okumaya çalışma, zaten öyle bir işe başlasan büyük ihtimalle ilk hafta bırakacaksın. Eğer hiç kitap okuma alışkanlığın yoksa günde sadece 1 sayfa oku. Bir süre böyle devam et sonra iki sayfaya çık. Böyle yavaş yavaş bir yol kat edersin. Yabancı dil için de öyle, örneğin gaza gelip her gün 50 tane kelime öğrenmeye çalışma. Sadece 3 kelime öğren ve bunları iyice kafana kazı. Bir hafta sonra günde 4 e çıkar. Bu şekilde devam et.
Bizim yaşımızda hatta bizden çok daha büyük yaşlarda olup kendine hiçbir şey katmayan insanlar da var unutma. Bu yaşlar genelde sıkıntılıdır, bana da zaman zaman hayat anlamsız boş geliyor, ancak inşallah ileride bütün bunlar geçecek. Şuan yapmamız gereken tek şey ne olursa olsun hedeflerimiz için savaşıp kazanmak...

“Mutluluğun nedenini aramaya devam ederseniz asla mutlu olamazsınız. Yaşamın anlamını ararsanız asla yaşayamazsınız.” demiş Albert Camus.

Eff

Yoda
Selam dostum. Bende 16 yaşındayım ve aynı sorunu yaşıyorum. Yeni yıl ile bazı şeyleri değiştirmeye karar verdim. Barış Özcan'ın 2021 de zinciri kırma isimli bir videosu var, izlemeni tavsiye ederim. Kendini geliştirmek için bir konu bul: kitap, dil, enstrüman vs. 5-6 saat kitap okumaya çalışma, zaten öyle bir işe başlasan büyük ihtimalle ilk hafta bırakacaksın. Eğer hiç kitap okuma alışkanlığın yoksa günde sadece 1 sayfa oku. Bir süre böyle devam et sonra iki sayfaya çık. Böyle yavaş yavaş bir yol kat edersin. Yabancı dil için de öyle, örneğin gaza gelip her gün 50 tane kelime öğrenmeye çalışma. Sadece 3 kelime öğren ve bunları iyice kafana kazı. Bir hafta sonra günde 4 e çıkar. Bu şekilde devam et.
Bizim yaşımızda hatta bizden çok daha büyük yaşlarda olup kendine hiçbir şey katmayan insanlar da var unutma. Bu yaşlar genelde sıkıntılıdır, bana da zaman zaman hayat anlamsız boş geliyor, ancak inşallah ileride bütün bunlar geçecek. Şuan yapmamız gereken tek şey ne olursa olsun hedeflerimiz için savaşıp kazanmak...

“Mutluluğun nedenini aramaya devam ederseniz asla mutlu olamazsınız. Yaşamın anlamını ararsanız asla yaşayamazsınız.” demiş Albert Camus.
Haklısın. Bir de o yaşlarda imkanlar kısıtlı olduğu için ve etkileri genelde hemen görmediğimiz için toparlaması en zor dönemlerden birisi. Bu forumu bulmuş olmanız bile çok güzel. Umarım kendinize değer katacak şeyler bulursunuz.

mavi

Hakikat yolcusu
Ne yapacaksan önce en kolayından, en basitinden başla ,çok yavaş bir şekilde seviyeni arttır ve her gün yap. Başarının sırrı budur.

SDG

Yoda
Evde kalmak stres ve kaydını arttırdığından seni daha sık mastürbasyona itiyordur. Dışarı çıkma saatlerinde her gün 10-15 dakikalığına da olsa dışarı çıkmanı tavsiye ederim. Bir alışkanlığı bırakman için yerine başka bir alışkanlık koyman gerekir. Önceki seferlerinde yerine koyduğun alışkanlıklar bahçe işi ve elektronik malzemeler olmuş, bunlar seni tatmin ettiğinden mastürbasyonun yerini almış ama kitap okumak seni sarmamış. Kitabın türüyle de alakalı olabilir bu ya da pek kitap okuma alışkanlığın yoktur. Sonunu merak ettiren macera romanı serileri var onlardan birine başlayabilirsin.
Yerine başka ama seni de bir tık tatmin eden başka bir aktiviteyi hayatına aldığında muhtemelen mastürbasyon yapma sıklığın tekrar azalmaya başlar. Yeni şeyler dene ve sevip sevmediğini gör ya da seni zaten mutlu eden şeyleri tekrar yapmaya başlarsan sana yardımcı olabilir tahminim

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6