Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Vesvese Sorunu

kariyerci

Yeni Fapstronot
1 hafta olmadı başlayalı sürecim hep bozuyorum.inşAllah bu sefer başarıcam,onunda etkisi var büyük ihtimalle (zararı).
İlk öncelikle kendin için gördüğün yanlış davranışlardan uzaklaşmalısın ve şunu hiç bir zaman unutmamalısın bu vesvese, evham, Ruhi haller geçici süreyle sana misafir:bunu kısa veya uzun sürede göndermek senin elinde tutum ve davranışlarını MUTLAKA gözden geçir.Beyninde açılan yaraları pansuman etmen gerekiyor dostum Allah yardımcın olsun.sınavında başarılar inşallah.

Muhammet20

Venüs Yolcusu
İlk öncelikle kendin için gördüğün yanlış davranışlardan uzaklaşmalısın ve şunu hiç bir zaman unutmamalısın bu vesvese, evham, Ruhi haller geçici süreyle sana misafir:bunu kısa veya uzun sürede göndermek senin elinde tutum ve davranışlarını MUTLAKA gözden geçir.Beyninde açılan yaraları pansuman etmen gerekiyor dostum Allah yardımcın olsun.sınavında başarılar inşallah.
sağolasın dostum

Ronaldocr7

Venüs Yolcusu
Bende geçen sene bu sorunları problemleri yaşıyordum Namaz kılarak ve ibadet ederek ve kuran okuyarak bu kaygılarımı problemlerimi azalttım profesör doktor nevzat tarhanı izlemeni tavsiye ederim. İzlediğin zaman zaten ben ne yapıyormuşum ne gerek varmış diyeceksin kendin için.

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Bende geçen sene bu sorunları problemleri yaşıyordum Namaz kılarak ve ibadet ederek ve kuran okuyarak bu kaygılarımı problemlerimi azalttım profesör doktor nevzat tarhanı izlemeni tavsiye ederim. İzlediğin zaman zaten ben ne yapıyormuşum ne gerek varmış diyeceksin kendin için.

Son düzenleme:

enessj

Yeni Fapstronot
Arkadaşlar S.a.

Ben okb hastasıyım. 1 yıl önce bugünlerde ilaç tedavisine başladım. Takıntılarım vesvese, dini konulardan geliyor. Gün içinde bir şey oldu mu dini konular hakkında acaba dinden mi çıktım acaba şirk mi koştum diyip şehadet ediyorum geçen sene intihara kadar gittim fakat yapmadım. Gün içinde sürekli göz kapağımı kapatıp açarken onu kontrol altına almaya çalışıyorum Vb. Saçma evet çok saçma gözüm çok ağrıyor bunu yaparken bir şey oluyor. Acaba dinden mi çıktım diyip şehadet getirip ALLAH a dua ediyorum ve bu durum beni çok yoruyor ne yapmam gerek?

Not: LÜTFEN KALDIRMAYIN BAŞKA KONUŞACAĞIM YER YOK SADECE BİLGİ ALMAK İSTİYORUM.
Es Selamu aleyküm bende aynı şeyleri yaşadım ve kurtuldum. Sabret, ibadet et, boş kalmasın zihnin kalbin ilim öğren. Bana yaz konuşalım.

Muhammet20

Venüs Yolcusu
ne yaptın konuşabildin mi ?
evet bu pazartesi gittim ve dediğn ilacı aldım pskiyatriden,anafranil. ALLAH razı olsun 4 gün oldu ama yavaş yavaş bi faydası var gibi hissediyorum birde anyzl diye bir ilaç yazdı onu sabah anafranili akşam atıyorum çok teşekkür ederim cidden.

Hırakipret

Yeni Fapstronot
evet bu pazartesi gittim ve dediğn ilacı aldım pskiyatriden,anafranil. ALLAH razı olsun 4 gün oldu ama yavaş yavaş bi faydası var gibi hissediyorum birde anyzl diye bir ilaç yazdı onu sabah anafranili akşam atıyorum çok teşekkür ederim cidden.
estağfurullah takıntı ve kaygı için verilen bir ilaçtı benim arkadaşlarım bana önerdiler belki bir faydası olur diyerekten seninde haberin olsun dedim. Peki sen doktora gittiğinde ne dedin yani sen mi bu ilaca başlasam iyi olur dedin yoksa o mu sana bunu verelim dedi? Ama şunu da söyleyeyim , yan etki olarak epey sorun yaşayan arkadaşlarım da oldu . İlk başlarda kaygını üst seviyelere kadar götürebilir ve depresif ruh haline sokabilir ama ısrarla devam edersen ve aldırış etmez isen o zaman inşallah bir sorun olmaz .Merak etme içini ferah tut. Namazını da kılmaya çalış , salavat getirmenin de epey faydası olur . Allah yardımcın olsun.

Muhammet20

Venüs Yolcusu
estağfurullah takıntı ve kaygı için verilen bir ilaçtı benim arkadaşlarım bana önerdiler belki bir faydası olur diyerekten seninde haberin olsun dedim. Peki sen doktora gittiğinde ne dedin yani sen mi bu ilaca başlasam iyi olur dedin yoksa o mu sana bunu verelim dedi? Ama şunu da söyleyeyim , yan etki olarak epey sorun yaşayan arkadaşlarım da oldu . İlk başlarda kaygını üst seviyelere kadar götürebilir ve depresif ruh haline sokabilir ama ısrarla devam edersen ve aldırış etmez isen o zaman inşallah bir sorun olmaz .Merak etme içini ferah tut. Namazını da kılmaya çalış , salavat getirmenin de epey faydası olur . Allah yardımcın olsun.
ben dedim ilacı dostum birde kendi ilaç yazdı. ikisini kullanıyorum inşAllah pes etmek yok namazımıda dikkat etmeye çalışıyorum inşAllah geçicek sağolasın her şey için

B

Brock

Misafir
geçmiş olsun hocam bende yaklaşık şeyler yaşadım.felsefe kitaplarından okuduğum kadarıyla vesvese gibi vb ruhsal problemlerin temeli bilinçaltındaki bozukluk. benim bilinçaltından anladığım geçmiş yaşantılardaki bizim bilincimizin dışına ittiğimiz ;hatrımıza bilincimize ve dolayısıyla dile getirmekte güçlük çektiğimiz şeyler. Benim derdime nas felak şifa oldu ama tabi bu surelerin altında yatan derin manalar. Hatta bu bilinç dolu sözcükler öylesine etkiliydi ki bağımlı olduğum biçok şeyi ve ilaçları dahi bıraktım bunlara tutunarak. Benimde size tavsiyem ben sözcüklerin ,anlamın anlamaya çalışmanın böyle büyük bir faydasını görmüşken farklı olmicaktır. Okumanızı tavsiye ederim hocam.

Muhammet20

Venüs Yolcusu
geçmiş olsun hocam bende yaklaşık şeyler yaşadım.felsefe kitaplarından okuduğum kadarıyla vesvese gibi vb ruhsal problemlerin temeli bilinçaltındaki bozukluk. benim bilinçaltından anladığım geçmiş yaşantılardaki bizim bilincimizin dışına ittiğimiz ;hatrımıza bilincimize ve dolayısıyla dile getirmekte güçlük çektiğimiz şeyler. Benim derdime nas felak şifa oldu ama tabi bu surelerin altında yatan derin manalar. Hatta bu bilinç dolu sözcükler öylesine etkiliydi ki bağımlı olduğum biçok şeyi ve ilaçları dahi bıraktım bunlara tutunarak. Benimde size tavsiyem ben sözcüklerin ,anlamın anlamaya çalışmanın böyle büyük bir faydasını görmüşken farklı olmicaktır. Okumanızı tavsiye ederim hocam.
tamam hocam sağolun,bakacağım.

Nirvana

Mars Yolcusu
Bende buna benzer bi aralar dini ve temizlik okb yaşadım. Beyinde serotonin eksikliği sonucu oluyor. Doktorlarda muhtemelen serotonin geri alım ilacı yazmıştır sana. Ben hiç ilaç almadım. Pek tavsiyesi etmiyorlar o zamanlar ben word dosyası açmıştım bilgisayara ve yaptığım şeylerin mantıksız olduğunu araytırıp madde hâlinde yazıp okuyordum. Dini obsesyon içinde Allah'ın beni bu tip günahlar için yargılamayacağını Allah'ın affedici olduğunu Kuran'da okudum. Bu şekilde kendiliğnden kayboldu. Şunu da belirteyim zamanla deist birine dönüştüm artık Müslümanda değilim. Düşün nerden nereye... Son olarak her okb altında bir psikolojik sorun yatar yani geçmişte senin canını yakan veya hala yakmaya devam eden birşey olmasaydı okb olmazdı zaten... Mesela ben o zamanlar platonik aşıktım etrafımda çok fazla pis insan vardı. Bunlar benim okb olmamda etken oldu. Ben aşık olduğum kıza açıldım mesela o bana yük oluyordu. Kötü insanlardan kurtuldum.....Umarım iyileşirsin sana ipuçlarını verdim zaten ilaçlarla olmaz bu iş sana diyeyim

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6