Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yalnızlık

Wilm Hosenfeld

Yeni Fapstronot
Konuya nereden başlayacağımı inanın bilemiyorum. Son zamanlarda bulunduğum durumdan sıkıldım ve hayatıma yeni bir başlangıç yapmak üzere NoFap’a katılmak istedim, bu süreçte bu bağımlılığımı bırakmak için uzun uğraşlar ve gayretler içerisindeyim, hala da sürecimi devam ettiriyorum. Beni kötü hissettiren şey ise hayatımda yaşadığım yalnızlık ve değersizlik hissi yaşam enerjimi sömürüyor. Kırılgan bir yapım var. Duygusal bir insanım. Ancak bunu pek dışarıya yansıtmam. Bulunduğum arkadaş ortamında oldukça sevilen biriyim. Buluşmalara çağırılırım. Fakat günümün çoğunda Whatsappım boş olur. Arayan soran olmaz. Yakın zamanda da kendisine derin duygular beslediğim karşı cinsten birinin bana ikiyüzlülük yaptığını öğrendiğimde ise bu benim ruh halimi daha da kötü hale getirdi. Kendisiyle tanışmamdan bu yana yaşadıklarımı anlatmaya kalksam forumu kaplar. Başınızı şişirmeyeyim. Bazen kendimde bir sorun mu var ? Sıkıcı bir insan mıyım ? Muhabbetim insanları sarmıyor mu ? Gibi sorularla kafamı doldururum. Depresif bir ruh hali aldı beni, bir şeyleri yapma isteği ve hevesini kendimde bulamıyorum. Zor zamanlardan geçiyorum dediğim gibi. Yetersiz hissediyorum. Uyku düzenim bozuk ve uykuya dalmakta sorun yaşıyorum 3 aydır. Overthinking sorunu da baş gösteriyor uzun süredir, bazen kafamın içinin yandığını hissediyorum aşırı düşünmekten dolayı.
Garip garip rüyalar görüyorum, ailemin üzerinde de bir uğursuzluk var. Mutsuzluk var. Aşk hayatımın da pek iç açıcı olduğunu da söyleyemem üstte yazdığım gibi. İçimi dökmek istedim. Tavsiyeleriniz ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler hepsini dikkate almaya çalışacağım.

cgang

Yoda
Konuya nereden başlayacağımı inanın bilemiyorum. Son zamanlarda bulunduğum durumdan sıkıldım ve hayatıma yeni bir başlangıç yapmak üzere NoFap’a katılmak istedim, bu süreçte bu bağımlılığımı bırakmak için uzun uğraşlar ve gayretler içerisindeyim, hala da sürecimi devam ettiriyorum. Beni kötü hissettiren şey ise hayatımda yaşadığım yalnızlık ve değersizlik hissi yaşam enerjimi sömürüyor. Kırılgan bir yapım var. Duygusal bir insanım. Ancak bunu pek dışarıya yansıtmam. Bulunduğum arkadaş ortamında oldukça sevilen biriyim. Buluşmalara çağırılırım. Fakat günümün çoğunda Whatsappım boş olur. Arayan soran olmaz. Yakın zamanda da kendisine derin duygular beslediğim karşı cinsten birinin bana ikiyüzlülük yaptığını öğrendiğimde ise bu benim ruh halimi daha da kötü hale getirdi. Kendisiyle tanışmamdan bu yana yaşadıklarımı anlatmaya kalksam forumu kaplar. Başınızı şişirmeyeyim. Bazen kendimde bir sorun mu var ? Sıkıcı bir insan mıyım ? Muhabbetim insanları sarmıyor mu ? Gibi sorularla kafamı doldururum. Depresif bir ruh hali aldı beni, bir şeyleri yapma isteği ve hevesini kendimde bulamıyorum. Zor zamanlardan geçiyorum dediğim gibi. Yetersiz hissediyorum. Uyku düzenim bozuk ve uykuya dalmakta sorun yaşıyorum 3 aydır. Overthinking sorunu da baş gösteriyor uzun süredir, bazen kafamın içinin yandığını hissediyorum aşırı düşünmekten dolayı.
Garip garip rüyalar görüyorum, ailemin üzerinde de bir uğursuzluk var. Mutsuzluk var. Aşk hayatımın da pek iç açıcı olduğunu da söyleyemem üstte yazdığım gibi. İçimi dökmek istedim. Tavsiyeleriniz ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler hepsini dikkate almaya çalışacağım.
Dostum
Insan yalnız doğar yalnız ölür.
Yalnızlığa çare bulmaktansa faydalan
Ve Insanları pek fazla umursama ya da seni arayıp sorsunlar diye oranı buranı yırtma ve ya düşünme
Hedeflerin doğrultusunda git onlar arkandan gelirler.
Fazla düşünme dertliyim diye kendini sad mood-a sokma
Bir Erkek gibi savaş

Dostum, İyi Hissetmek adlı kitabı okumanı öneriyorum. Şu anda depresyonda gibi görünüyorsun ve bu kitabı okumamla birlikte düşünce yapımı değiştirdim. İnternette PDF şeklinde de bulabilirsin.

GAZAP

Deneyimli Üye
insanların ne dediğine, seni arayıp sormalarına takıldığın her gün mutsuz olursun bence.
insanları çöpe at ve kendi kendine yetmeyi öğren.
dostluk güzel şeydir, birine derdini anlatmak bazane gerekir ama gerçekten iyi bir dosta bul derim.

The King

Deneyimli Üye
Dostum sen kendine odaklanmalısın. İnsanlar zaten senin başarıların ve gelişimin arttıkça yanında bulunacaklardır. Tabii ki hepimizin yalnız hissettiği, bu durumda olduğu zamanlar var. Ama bu aşılamaz bir engel değil. Bu insanlarla beraber dünyaya da gelmedik zaten. Herkes kendi hayatının peşinde koşuyor. Kendi yolunda yürüyor. Yapman gereken kendine odaklanmak.

Dale Carnegie - Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı adlı kitabı önerebilirim. Yeni tanıştığın insanlarla en azından bağını uzun ve sağlam tutabilirsin bu sayede.

Bir kağıda kendinde sevdiğin, sevmediğin, değiştirmek istediğin, değiştiremediğin özellikleri yaz. Değiştiremediklerini kabullen, değiştirebildiklerin için neler yapabileceğine odaklan. Yol senin yolun. Kimse seni bataklıktan çıkarmak için can atmayacak. Herkes seni depresyona sokabilir. Ama bunu aşabilmek yalnızca senin elinde. Hayat akıyor. Bugün başlayıp, 1 sene sonra elde edeceğin korkunç kazanımlar var. Gününe odaklan. Geçmişin ve geleceğin perçeminde kendini kahretme.

İnsanların gelip geçici olduğunu, bir gün herkesin zaten yalnız kaldığını bil. Hayat herkese aynı kartları dağıtmıyor. Ama öyle bir oyun ki bu, kazanan -neyse ki- her şeyi almıyor. Kaybeden de her şeyi kaybetmiyor.

Crawlinq

Ay Yolcusu
Kardeşim senin yaşadıklarının aynen benzerlerini bende yaşıyordum. Bu olumsuz duyguları kuran, namaz, ve diğer ibadetlerle bertaraf ettim. Tabi ki sadece bunlarla kalmadım.

Telefondan ve televizyon dan video izlemeyi minimuma indirdim. Müziği azalttım ve daha sakin tür müzikler dinliyorum. Birde şekeri bıraksam on numara olacak.

Ayrıca hiçbir tetikleyiciye bakmadım. Bunun gerçekten çok faydası var. Bir kere baksam bile ikinciye bakmadım. Bunun sayesinde olumsuz duygu gelse bile hemen geri gidiyor. Önceleri bütün ruhuma sirayet ediyor beni karamsarlığa düşürüyordu.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6