Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yeniden Diriliş

• Konuyu başlatan BaattinBro
  • Başlangıç tarihi
B

BaattinBro

Misafir
Merhabalar Arkadaşlar;
1 aydır nofaptan uzak kaldım. Belki bırakırım diye düşündüm ama dahada battım. Her yolu denedim ama sonuç başarısızlıkla sonuçlandı. Neverfap ın çevirdiği kitaplarını da okudum ama sonuç hep aynı oldu. Bugün de bir daha relapse oldum.

Geçen hafta bir kitap satın aldım ATOMİK ALIŞKANLIKLAR adında daha 40 ıncı sayfadayım ama çok şey öğrendim(tavsiye ederim.).

Şimdi şöyle düşünüyorum, eğer hiç bir kısıtlama kendime koymazsam(internet sitelerini engellemek uygulamalar filan)sanki madde bağımlısının maddeler arasında kalıp kurtulmak istemesi gibi , yok eğer kısıtlasam o zaman sıkılırım veya geri kısıtlamayı kaldırım (çoğunlukla kriz geldiğinde engeler işe yaramıyor) diye düşünüyorum. Ben kitaptan aldığım biraz bilgiyle ve kendi fikrimle diyorum ki sınırlı bir zamana kadar sınırlandırır isem belki işe yarar. Dolaysıyla hem pislik ortamdan uzak kalırım hemde kendimi geliştiririm diye düşünüyorum.
Bundan böyle günlük burada gözlemlediğim ve fark ettiğim önemli noktaları yazacağım bir türlü farkındalık gibi düşünebiliriz çünkü pmo insanın beynini uyuşturucu gibi uyuşturur ve insan ne yaptığının farkında bile olmaz hep zaman geçip gider.
pazartesi gününe kadar beni tetikleyen şeyleri keşfedip engelleyeceğim pazar günü de yeni haftaya güzel bir program yapmayı düşünüyorum. (Allah tan dershanem başlıyor ve artık pek evde olmam tam da bırakmanın zamanı karantinada insan baya yoruluyor.)

NOT:Sizin de önerileriniz veya sorularınız olursa özelden yazabilirsiniz.

OKUDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜRLER
SAĞLIKLA KALIN!!!

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6