Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Zihinsel Yapılanma

bwasd

Ay Yolcusu
7.gün- Devam ediyorum. Dün az daha bozuyordum sonra bir anda vazgeçtim. Bu sefer kararlıyım. Bugün temizlik, spor ve kitap okuma hedeflerim. Dün yediğim fast food sebebiyle sabah uyandığımda uyuşuk hissettim. Beslenmemi kontrol altına almalıyım.

bwasd

Ay Yolcusu
8.gün- Muhteşem hissediyorum. Bugün spor yapacak ve sesli kitap okuyacağım. Yavaştan enerjimi kazanmaya başladım. Zihinsel olarakta kendimi öteki günlere nazaran daha formda hissediyorum. Hadi bakalım özgürlüğe 82 gün kaldı, 2021 benim için şahane bir yıl olacağından ümitliyim.
Günü verimli bir şekilde tamamladım. Bir kaç arkadaşla vakit geçirdim. Pmodan uzak kalmanın en önemli formüllerinden biri de sosyalleşmekten geçiyor. En azından aileyle vakit geçirmek önemli. Birileriyle iletişim kuracak olmanın ne kadar gerekli olduğu vurgusu önemlidir. Bunu fark ettiğim nokta özellikle bugündü. Bir araştırma vardır belki bilirsiniz, Vietnam savaşındaki askerlerin madde bağımlısı olduğuna dair. Lakin ailelerinin ve arkadaşlarının yanlarına döndüklerinde birçoğu bu bağımlılıktan kurtuluyorlar. Keza farelerde de bu deney yapılmıştır. Yalnız olan farelerin uyuşturucu olan suyu içtiği gözlemlenmiş, bunların yanına bir kaç fare konduğunda uyuşturucu içeren suyu içmediği fark edilmiş. Hayvanlar ve insanlar sosyalleşmek zorundadır. Bazı default ayarlarımız olduğunu unutmamak gerek. Tabi şu da önemli yalnız başına da vakit geçirmeli insan şüphe yok ki bu da önemli. Ama tamamıyla yalnızlığa sürüklenmek çokta mantıklı olmadığını düşünüyorum birkaç yıllık deneyimlerim sonrası. Tabi bu benim düşüncem herkesin yorumunun da farklı olacağı aşikar. Bir elin on parmağı bile birbirinden milyarlarca insanın düşüncesi birbiriyle uyuşacak diye bir durum söz konusu değil.

Son düzenleme:

bwasd

Ay Yolcusu
Bu arada Thanks for sharing, shame filmlerini kesinlikle tavsiye ederim, direkt olarak pmo bağımlılığı ile alakalı yapılmış şahane filmler.

Son düzenleme:

bwasd

Ay Yolcusu
bunu izlediğimde pmodan soğuyorum her defasında.

bwasd

Ay Yolcusu
9.gün- Bugün müthiş bir başlangıcım oldu. Sabahın beşinde dışarıda delicesine spor yaptım arkadaşımla ve bu bana inanılmaz bir motivasyon kaynağı sağladı. Sürece bağlı kalmak beni gerçek kimliğime sürükleyen yegane uğraş doğrusu. Bu noktada kendimi mutlu hissedebiliyorum. Fakat yine de psikologtan terapi almak istiyorum farkındalığımın daha da artması açısından. Yavaş yavaş eski konuşkanlığıma geri döndüğümü hissediyorum. Pandemideki sus pus kişilik yavaştan kendini daha akıcı konuşan bir insana çeviriyor. Gümbür gümbür geliyorum. Bugünü de nihayet bitirdim, çok yoruldum ve uyuyacağım, Düzenli olarak 5, 5.30 arasında kalkacağım ve dışarı çıkıp temiz hava alacağım. Erken uyanmayı hayatımda alışkanlık haline getirme ve nofap başarımda ilerlersem benden bir halt olacağı kesin :D

Son düzenleme:

bwasd

Ay Yolcusu
10.gün- Bugün uyuya kalmışım. Sabah biraz bitkin uyansam bile şu an daha iyiyim. Pmo aramıyorum. Bugüne kadar işler kolaydı, ancak yine de disiplinimi korumalıyım. Spor ve diğer rutinlerimden vazgeçmemeliyim.

bwasd

Ay Yolcusu
13.gün- Günü dinlenmiş geçirdim, spor yaptım sahilde vakit geçirdim. Huzurluyum, sabah az daha relapse oluyordum sonrasında kendi kendimi telkin edip koşarak spora gittim. Şu anda müthiş hissediyorum. Umarım devam ederim aynı şekilde.

bwasd

Ay Yolcusu
Gün1- Dün akşam bozdum. Ama yıkılmadım. Bu yıl bu illetten kurtulacağım. Bugünkü halim biraz yorgunum lakin bunun dışında başka da beni rahatsız eden birşey yok şimdilik. Bozulmasının en büyük sebebi, gün içerisinde çok fazla çikolata vb. şeyler tüketmem, yalnız kalmam ve instagramda kadınlara bakmam.

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Gün1- Dün akşam bozdum. Ama yıkılmadım. Bu yıl bu illetten kurtulacağım. Bugünkü halim biraz yorgunum lakin bunun dışında başka da beni rahatsız eden birşey yok şimdilik. Bozulmasının en büyük sebebi, gün içerisinde çok fazla çikolata vb. şeyler tüketmem, yalnız kalmam ve instagramda kadınlara bakmam.
Instagram hesabını kapat. Şekeri alacaksan ödül olarak al. Mesela sabahtan akşama kadar 10 saat ders çalıştın diyelim akşam 1 tane şekerli çay veya 1 tane çikolata yiyebilirsin.(bitter olursa iyi olur.)

bwasd

Ay Yolcusu
İkinci seferi de yaptım. Yalnız kalmak tehlikeli bir eylem benim için bu süre zarfında olabildiğince dikkatli davranmam gerek. Bu sefer telefonuma pmo bloklayıcı birşeyler kuracağım. Kendimi kontrol edemiyorsam buna farklı bir çözüm bulmam gerekiyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6