Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

500+Günden Selamlar

Eff

Yoda
Ben ikinci defa neverfap yapıyorum İlk neverfap 3 hafta sürdü şuan ikinci neverfabte de 3. haftaya girecem ama ilki kadar etki göremiyorum bunun bir nedeni varmı yoksa uzun süredir yaptığımdan dolayı hemen etkisini göremiyorum
Nasıl bir etki bekliyorsun?
Odaklanmanın arttığını veya bir şeylere eskisi kadar hızlı sinirlenmediğini farketmedin mi?
Hayattan daha çok zevk aldığını yani basit şeylere bile gülebildiğini, eğlenebildiğini farketmedin mi?
Ne kadar bağımlısın? Haftada kaç seans yapıyordun, seansların kaç dakika sürüyordu? Bunların hepsi bir parametre.
3. haftaya kadar odaklanmada artışın gelmesi, hafızanın kuvvetlenmesi lazım.

taner2734

Yeni Üye
Nasıl bir etki bekliyorsun?
Odaklanmanın arttığını veya bir şeylere eskisi kadar hızlı sinirlenmediğini farketmedin mi?
Hayattan daha çok zevk aldığını yani basit şeylere bile gülebildiğini, eğlenebildiğini farketmedin mi?
Ne kadar bağımlısın? Haftada kaç seans yapıyordun, seansların kaç dakika sürüyordu? Bunların hepsi bir parametre.
3. haftaya kadar odaklanmada artışın gelmesi, hafızanın kuvvetlenmesi lazım.
Öncekine göre etkisi az acaba bir sıkıntı var mı insan düşünmüyor değil. Birde uzun yıllar yaptım daha yeni farkında oldum böyle bir sıkıntı meydana getirdiğini

Eff

Yoda
Öncekine göre etkisi az acaba bir sıkıntı var mı insan düşünmüyor değil. Birde uzun yıllar yaptım daha yeni farkında oldum böyle bir sıkıntı meydana getirdiğini
Benim en belirgin gördüğüm özelliğim odaklanma ve bir şeylerden daha az rahatsız oluyorum, daha sakin oluyorum.
Daha mantıklı hareket ediyorum. Ellerde ve ayaklarda terleme azalıyor.

İlk günlerdeki iyileşme hızını bekleyemezsin. İyileşme hızı zamanla azalır. Belli bir gün sonra tamamen iyileşirsin.

Kendine bak, daha sakin bir insan oldun mu?

taner2734

Yeni Üye
Benim en belirgin gördüğüm özelliğim odaklanma ve bir şeylerden daha az rahatsız oluyorum, daha sakin oluyorum.
Daha mantıklı hareket ediyorum. Ellerde ve ayaklarda terleme azalıyor.

İlk günlerdeki iyileşme hızını bekleyemezsin. İyileşme hızı zamanla azalır. Belli bir gün sonra tamamen iyileşirsin.

Kendine bak, daha sakin bir insan oldun mu?
Tabi eskisine göre daha sakinim

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Hesaplarıma göre 480 gündür nofap sürecindeyim. Süreç içerisinde hiç masturbasyon yapmadım, ancak bu süre zarfında dayanamayıp kısa süreli film izlediğim oldu. Bu durumu ise çok kafaya takmadan yola devam ediyorum. Nofap sürecinde film izlemek süreci bozar yada bozmaz gibi düşüncelere hiç girmedim, açıkçası bunu düşünüp kendi kendime vesvese ve evham yapamam. Masturbasyon yapmamak birinci önceliğim. Film izleme olayına ise devam etmiyorum.

Günlük yaşantım içerisindeki olumsuz durumları, eskiye nazaran çok daha yoğun hissediyorum. Bazen canımı çok sıkan bir şey olursa ağlamaklı bir hal oluyor, ancak ağlamıyorum. Duygu durum değişikliği çok nadirde olsa olabiliyor. Öfkelenme veya sinirlenme durumu neredeyse hiç yok. 1,5 yıl önce bu yazdıklarım tam tersiydi. Şu an kendime yıllarca ne kadar kötülük ettiğimi daha iyi anlıyorum.

Rüyalanma 1 ay içerisinde bazen 1-2 kez, bazen hiç olmuyor. Libido normale döndü diyebilirim, ancak içerisinde cinselik olan bir ilişki yaşamıyorum. Konuyu görünce yeniden yazmak istedim. Merak ettiğiniz ve bana sormak istediğiniz bir şey olursa, seve seve cevaplarım.

Son düzenleme:

No never fap

Yeni Üye
Hesaplarıma göre 510 gündür nofap sürecindeyim. Süreç içerisinde hiç masturbasyon yapmadım, ancak bu süre zarfında dayanamayıp kısa süreli film izlediğim oldu. Bu durumu ise çok kafaya takmadan yola devam ediyorum. Nofap sürecinde film izlemek süreci bozar yada bozmaz gibi düşüncelere hiç girmedim, açıkçası bunu düşünüp kendi kendime vesvese ve evham yapamam. Masturbasyon yapmamak birinci önceliğim. Film izleme olayına ise devam etmiyorum.

Günlük yaşantım içerisindeki olumsuz durumları, eskiye nazaran çok daha yoğun hissediyorum. Bazen canımı çok sıkan bir şey olursa ağlamaklı bir hal oluyor, ancak ağlamıyorum. Duygu durum değişikliği çok nadirde olsa olabiliyor. Öfkelenme veya sinirlenme durumu neredeyse hiç yok. 1,5 yıl önce bu yazdıklarım tam tersiydi. Şu an kendime yıllarca ne kadar kötülük ettiğimi daha iyi anlıyorum.

Rüyalanma 1 ay içerisinde bazen 1-2 kez, bazen hiç olmuyor. Libido normale döndü diyebilirim, ancak içerisinde cinselik olan bir ilişki yaşamıyorum. Konuyu görünce yeniden yazmak istedim. Merak ettiğiniz ve bana sormak istediğiniz bir şey olursa, seve seve cevaplarım.
Güzel dostum başarılarının devamını dilerim çok iyi günlerdesin.

Kısa ve net bir soru soracağım neverfap sence bir mucize midir? Sen hiç beklemediğin bir etki gördün mü? Ya da gördüğün etkilerin yoğunluğu tahmin ettiğinden az veya çok mu

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Güzel dostum başarılarının devamını dilerim çok iyi günlerdesin.

Kısa ve net bir soru soracağım neverfap sence bir mucize midir? Sen hiç beklemediğin bir etki gördün mü? Ya da gördüğün etkilerin yoğunluğu tahmin ettiğinden az veya çok mu

Neverfap tek başına bir mucize değil. Süreç içerisinde kişinin kendisine kattığı olumlu şeyler mutlaka olmalı. Örnek olarak sosyalleşmek, spor, hobi, ibadet, eğitim, vb. şeyler olmadan tek başına neverfap yeterli değil.

Olumsuz olarak şöyle bir etki gördüm; süreç içerisinde özellikle de ilk 6 ay, yoğun şekilde duygu durum değişikliği yaşadım. Bu durumu yaşarken aklımı kaçırdığımı düşündüğüm zamanlar oldu. Yoğun korku, endişe hali ve kaygı durumları olmaya başlamıştı, sabırla devam ettikçe olumsuz durumlar kaybolmaya başladı ve herşey yoluna girdi.

Eskiden olduğu gibi aşırı stres yaparak sinirlenmediğimi ve daha sabırlı davrandığımı fark ettim. Nofap öncesi çok karamsardım. Stresli ve yoğun bir işte çalışıyorum. Hayatta ve sağlıklı olduğum için, bunun ne kadar güzel ve keyifli olduğunu fark etmeye başladım.

Yoğun şekilde dürtü sorunları ve krizler yaşadığım oldu. Bu süreçten geçmek hiçte kolay olmadı. Şu an çok şükür daha iyiyim. Evli olsam ve düzenli bir ilişkim olsa daha da iyi olurdum diye düşünüyorum, nasip! :)

kariyerci

Yeni Fapstronot
Ben 400 gunumdeyim nofap sürecinin kişiden kişiye değişmekle beraber 90 gün ile 2 yıl arasında tam faydaları görülür deniliyor.Bu sonuç ve istatistik bilgilerin kaynağını bilen varmı aramızda.

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
500'ü geçtim, son 1 haftadır baş dönmesi ve sersemlik hali ortaya çıkmaya başladı. Sebebini yoksunluk etkilerine bağlıyorum, ancak bir taraftanda hafif bir endişe hali var. Bisiklet sporu ile uğraşıyordum ama bıraktım. İş hayatım haricinde, satın aldığım eski bir aracı adam etmekle meşgul olmaya çalışıyorum. Sanırım bu süreçte yeterince yapmadığım tek şey spor oldu. Bir süredir meditasyon yapmıyor ve soğuk duş almıyorum. İbadete yoğun şekilde devam ediyorum, fakat sosyal medya, şeker ve kahve bağımlılığım arttı. Önümüzdeki ramazan ayı orucu ile daha iyi olacağımı düşünüyorum.

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Fiziksel yoksunluk belirtileri 2 haftada, max 3 haftada geçer. Sebebi başka bir şeydir.

Okuduğum yabancı forumlarda uzun yıllar bağımlı olan bir çok kişi, 2 yıl hatta bazıları daha uzun süre bu olumsuz etkileri yaşamış. Fiziksel yoksunluk geçiyor, ancak zaman içerisinde kısa süreli de olsa kendisini tekrarlıyor. Bunu sadece ben değil, yaşayan bir çok insan forumlarda yazıyor.

kariyerci

Yeni Fapstronot
Okuduğum yabancı forumlarda uzun yıllar bağımlı olan bir çok kişi, 2 yıl hatta bazıları daha uzun süre bu olumsuz etkileri yaşamış. Fiziksel yoksunluk geçiyor, ancak zaman içerisinde kısa süreli de olsa kendisini tekrarlıyor. Bunu sadece ben değil, yaşayan bir çok insan forumlarda yazıyor.
430'uncu günlerdeyim eski pratik zeka ve enerjik günleri özlemle hasretle beklemekteyim.eskiye bakarak dan 100% değişim ve gelişim var ama uzun yıllar bunun mubtelası olduğumdan dolayı daha iyi olacağını Umut ediyorum.

Öncelikle ne kadar mutlu olduğumu suan kimse tahmin edemez benden başka 12.günümdeyim hiç bu kadar uzun süre bu bagımlılıktan uzak durduğumu hatırlamıyorum.Allah hepinizden razı olsun bu platformda emeği geçen ve burda benim gibi bu bagımlıkta mücadele eden tüm arkadaşlardan.15 yıldır mücadele ettiğim umudumu kestiğim,bırakmak için herşeyi deneyen ben sonunda güzel bir yola girdiğime inandım bu neverfap sayesinde psikolog olmama rağmen daha çok kendimden utandım daha çok üzüldüm ve daha çok yıprandım her dk masa başında bu uygulamaya girip tüm yazıları baştan sona kadar mezun olan arkadaşların yazılarını okuyarak gülümseyerek içten bende böyle güzel enerji dolu ve değerli bir insan olabilirim diye haykırdım şuan uyandım bunu yazmak içimden geldi bilmiyorum 12 güne geçtim ama çok mutluyum çok güzel hissediyorum kararlıyım yapacam 90. Güne gelince 15 yıllık bagımlılık sürecinde benden çaldıklarını anlatacam bu bağımlılığın

imla hataları olabilir maruz görün sizi çok seviyorum iyiki varsınız şuan tek dileğim bundan kurtulmak 🙏

kariyerci

Yeni Fapstronot
Öncelikle ne kadar mutlu olduğumu suan kimse tahmin edemez benden başka 12.günümdeyim hiç bu kadar uzun süre bu bagımlılıktan uzak durduğumu hatırlamıyorum.Allah hepinizden razı olsun bu platformda emeği geçen ve burda benim gibi bu bagımlıkta mücadele eden tüm arkadaşlardan.15 yıldır mücadele ettiğim umudumu kestiğim,bırakmak için herşeyi deneyen ben sonunda güzel bir yola girdiğime inandım bu neverfap sayesinde psikolog olmama rağmen daha çok kendimden utandım daha çok üzüldüm ve daha çok yıprandım her dk masa başında bu uygulamaya girip tüm yazıları baştan sona kadar mezun olan arkadaşların yazılarını okuyarak gülümseyerek içten bende böyle güzel enerji dolu ve değerli bir insan olabilirim diye haykırdım şuan uyandım bunu yazmak içimden geldi bilmiyorum 12 güne geçtim ama çok mutluyum çok güzel hissediyorum kararlıyım yapacam 90. Güne gelince 15 yıllık bagımlılık sürecinde benden çaldıklarını anlatacam bu bağımlılığın

imla hataları olabilir maruz görün sizi çok seviyorum iyiki varsınız şuan tek dileğim bundan kurtulmak 🙏
Toplumumuz haz ve hız döneminde olduğundan dolayı, iyileşme sürecide ilmi ve bilmi açıdan aynı hızda ilerlemesi gerektiği kanısındayım.Bunun için siz değerli genç hocalarımızın bu konularda Yeni devrimler vede özellikle Bizim toplumu uyandırılmasına çok ihtiyacı var.Bu illet insanları varolma nedeni dışına itiyor.

Feitan

Ay Yolcusu

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Bunların çoğu uyuşturucu yalnız ve pmo ile ilgili olan da çok uçuk bir bağımlı. Kişiden kişiye değişiyordur ama beynin kimyası 500 günde çok rahat düzelir bence gerisi zihniyete bağlı

Evet size katılıyorum. Ancak bağımlılık süresi çok çok uzun yıllar olan birisi için, süreci atlatmak hiç kolay olmuyor. Zaman zaman olumsuz etkiler yaşıyor olmamı, uzun yıllar bağımlı olmama bağlıyorum. Mesela geçtiğimiz hafta boyunca kendimi kötü hissediyordum, sersemlik ve baş dönmesi hafta boyunca devam etti. Bu hafta başlangıcı ise çok çok daha iyi ve sorunsuz başladı. Aslına bakarsak bu durumu, şeker, kahve, sosyal medya bağımlılığı, beslenme alışkanlıkları da mutlaka etkiliyordur diye düşünüyorum!

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6