Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Abartıyorsunuz

Lazkopat

Emektar Üye
Bu yazı tamamen neverfap'e olan bakış açınız üzerine bir eleştiri yazısıdır. Yani herkesin üstüne alınması gereken bir yazı değil. Ben bu yazıda neverfap'e laf atmıyorum. Neverfap'i kafasında büyüten insanlara laf atıyorum. Psikolojik danışmanlıkta yaptığım görüşme bu düşüncemi daha da keskinleştirdi.

Şimdi önecelikle kendinize şunu sorun : Pmo bana ne anlamda ve ne kadar zarar veriyor? Örnek veriyorum 10 üzerinden 5. fazlaysa isterseniz devam etmeyin. Arkadaşlar bu mevzu sizin hayatınızdaki temel problem değil. Eski yazdıklarımla çelişiyor olabilirim. Ama artık olgunlaştım. Asıl problem sizin bunu takıntı haline getirip kafanızda büyütmeniz. Neverfap'te başarılı olunca her şeyin iyi gideceği vs yok. Evet arada bir fark olur. Amma velakin her şey değişmez. Tembelsen yine tembel. Dürüstsen yine dürüst. Abazaysan gerçi burda değişiklik olur :) Yalancısyan yine yalancı olursun. Her neyse işte anladınız siz. Yani gençler yapmanız gereken hayatınıza odaklanmak. Sonrasında asıl problemi fark edeceksiniz. Mesela ben kızlarla çok rahat konuşuyorum ve bir çok kızla konuşuyorum. Ama neverfap'te başarılı değilim. Sevgilim de yok. Neden acaba? Cevap çok basit: Bu mevzuyu unutup hayatıma odaklanmadığım için. Gerçi bir de yazacaklarım bitmiyor. (İnsanlarla bir şey paylaşmadan duramıyorum.) Yazıyı oldukça uzun tutmaya çalışacağım. Başka bir örnek vereyim. Örneğin; Senin kızlarla aran kötüyse neverfapten sonra iyi olmayacak. Derslerinde kötüysen ha daha iyi odaklanırsın ama çalışmazsan yine kötü olacaksın. Sen bilim adamı değilsen sonra da öyle olacaksın :) Gitar çalmayı bilmiyorsan yine çalamayacaksın. Anladınız umarım. O yüzden neverfaple yeni tanışan arkadaşlara sesleniyorum : GİDİN HAYATINIZLA UĞRAŞIN NEVERFAPLE DEĞİL! Çünkü çoğu çabanız boşuna. Süreçte şöyle bir aya geldikten sonra artık düşünmemelisiniz. Yeni gelenler biraz daha bilgilensin benim dediğime geleceksiniz.

Gençler bakın pmo eğer hayatınıza çok fazla etki etmiyorsa bir problem olmayabilir. Net ifade kullanmadın bakın olmayabilir. Bunu anlamak için kendinizi değerlendirmeniz gerekir. Ben artık bu işi kavradım ve nasıl kurtulacağımı çözdüm. Relapse Analizi Yapın (Çok Önemli̇) Krizi Atlatma, Engelle Şu iki yazımı lütfen okuyun. Sonra teşekkür edersiniz. Bugün hayat size ve bana bunları getirdi. Bakalım bundan sonra ne getirecek?

Meseleleri mesele etmezseniz ortada mesele kalmaz.
-Süleyman Demirel

Son düzenleme:

Lazkopat

Emektar Üye
Öncelikle foruma birkaç gün aradan sonra geri döndüm ve seni tekrar selamlamak isterim lazkopat. Gerekçelerini yeni açtığım konuda sıraladım. Konuya dönelim. Her insanın farklı olduğunu düşünüyorum. Örneğin ben bunları ne kadar bilsem de içimde tarif edemediğim bir problem var ve bu konuyu düşünmekten bu nedenle kurtulamıyorum. Günlerdir saatlerce kitap okuyarak bu meseleyi aşmaya çalıştım. Bundan sonra ise kalktıktan yatana kadar tamaman çalışmalarıma odaklanacağım her ne kadar zor olsa da. Umarım kafasında bir karar verdikten sonra unutan ve umursamayıp derhal diğer işlerine odaklanabilen diğer insanlar gibi olabilirim çünkü ben beceremiyorum.
Yazının başında belirttim bu durumu. Ben o kadar takıntılı değilim.
Yani herkesin üstüne alınması gereken bir yazı değil.
Bak belirtmişim.

Sarkå

Ay Yolcusu
Bu adam ben foruma girdikten sonra böyle oldu. XD muq bi yazıydı taktir ettim gerçekten eline sağlık. ama bu düşünceden kurtulmak istiyorsan neverfap öneririm. ^_^

Sarkå

Ay Yolcusu

Lazkopat

Emektar Üye
Farkettim de çok dikkatimi çekti ve benim her bu tarzda yaptığım yorumu falan beğeniyorsun. Forumun en kral çarlarından birisin.
Eyvallah bro. Bakalım başarılı olalım ya çeviri yapıcam ya da moderatör olucam gibi. Ama bu mevzulardan sıkıldım ya. Belli olmaz yani. Okuduğum her şeyi beğeniyorum bu arada :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6