Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Başarmak Benim Tek Seçeneğim

SessizAdam

Jüpiter Yolcusu
Selamun aleyküm forumdaşlar. Uzun uzun yazmaya gerek yok , son günlükten sonra yeniden bozdum , 20-30-40 günlük süreçler yaptım onlar da bozuldu , son bozmamda anladım ki kendi kendime zarar veren benim , hayatımdaki yalnızlık falan çoğunlukla kendi hatalarımın sonucu. Ee yeni bir günlükle başlama zamanı. Daha önce burada ara sıra fotolara baksam da 100 civarı gün yapmıştım. Umarım yine başarırım , depresyondan elimden geldiğince kaçarak süreci yapacağım İnşaallah. 20-30 gün sonra yeni arkadaşlar edinmeye başlayacağımı tahmin ediyorum. Bakalım neler olacak.

Edit: ilk gün bugün , konuyu açtktan sonra bozmuştum.

Son düzenleme:

SessizAdam

Jüpiter Yolcusu
Bugün hesap yaptım , ciddi ciddi bağımlo olmaya başladıktan sonra 2500 küsür saatim çöp olmuş. Daha fazla veya az olabilir , emin değilim. Son zamanlarda -bence bu iyi birşey- iplemez oldum , yani nofapi mi bozdum , tamam hallederiz. Bi iş ters mi gitti , tamam hallederiz deyip canımı sıkmıyorum. Ve bence depresyona girmekten iyidir.

Bugün Allaha dua ederken fark ettim de 7 milyar civarı insan var forumdaşlar , düşünün. Biz de , diğer insnalar da çok küçüğüz. Denizdeki kum tanesi gibi , uzaydan bakınca görünmüyoruz bile. Bence sorunları fazla kafama takıyorum , siz de düşünün.

SessizAdam

Jüpiter Yolcusu
Beyler hakkınızı helal edin genelde günlükleri pek okumuyorum , anasayfada görmeyince tek tek basarak girmel üşendiriyor. Kendi günlüğüme bile bildirim panelinden tıklayarak geliyorum.

Birkaç düşüncemi yazmak istedim , bu arada geçen yine bozmuştum şimdi 2. günüme giriyorum.

Aklımdan şunlar geçti , p..noda üç şahıs vardır ; kadın , kadınla yatan erkek ve seyirci. Ve kimse kafanıza seyirci ol diye silah dayamıyor , erkek olduğunuzu hatırlayın ve bir kadının bedenini ekrandan izleyen değil , o kadının istediği erkek olun. İster evlenerek , ister eğlenerek bu sizin hayatınız ama izlemek gerçekten kötü bir uyuşturucudan başka birşey değil. Şu ara izlediğim bir dizide bir bölümde adam eve kadın atıp duruyor kardeşi de bi o odada bi arabada mast yapıyor ve abisine yakalanıp duruyor (sitcom dizi komedi biraz yani) , mast yapan adam cidden çok ezik ve kötü duruyordu. O sırada dışarıdan kendimize baksak hiç yakışmadığını görürüz. 3. Şahıs modundan bakın kendinize , ekrana bakıp elini beceren bir adam ; hangi kız böyle bir adamdan etkilensin ki ?

Ayrıca o kadınlar ne kadar saçma , iğrenç şeyler de yapsa günün sonunda para kazanıyor ama biz para ve zaman kaybediyoruz.

(Burada kadınların yaptığı iyi demiyorum , muhtemelen hepsi uyuşturucu veya alkole düşmüştür çünkü insan doğası böyledir , fahişe katil hırsız vs. Olmak insanı içten içe huzursuz yapar ve bu insanların çoğu bağımlıdır.)

Yine de durum bu , biz kendimize ayıracağımız zamanı çöpe atıyoruz ayrıca dolaylı yoldan para kazanmayı da engelliyoruz. Çünkü çoğumuzun 2000 saate yakın zamaı boşa gitmiştir , doğduğumuzdan beri çeşitli asgari ücretli işlerde toplam 2000 küsür saat çalışsak şu an cebimiz hala para dolu olurdu ve hayat kalitemiz daha yüksek olurdu. Neticede çoğumuz öğrenciyiz kira fatura derdi yok , kazan ye biriktir.

/////

Günlüğü düşüncelerimi yazdığım bir pano gibi kullanıyorum çünkü dert yazmaktansa burada kendime neden p.noyu bırakmam gerektiğini hatırlatıyorum. Son olarak hepinize duacıyım umarım daha temiz ve iç huzurlu hayatlarımız olur.

SessizAdam

Jüpiter Yolcusu
3. Güne girmek üzereyim , ancak istek gelmeye başladı. Garip , bir önceki yazımda neden p.noyu bırakmam gerektiğini yazmışım ama şimdi istek artıyor. Motivasyonumu unutuyorum.

Motivasyondan kastım aslında bizim yanlış anladığımız motivasyon değil. Genelde motivasyon videoları hep gaza getirmek gibi şekillerde çekiliyor , ancak motivasyondan kasıt bir işi yapma sebebi gibi düşünebiliriz.

Misal diyelim ki bir adam evini temizleyene 20 bin lira maaş teklif ediyor , çoğu insan severek gider değil mi. Halbuki ev temizliği hoş bir iş değil ama burada 20 bin lira alacağı düşüncesi , başvuranların motivasyonu olur. Yani bi işi yapmak için motiasyonunun olması , o işin sonucunda alacağın şeydir. Seni güdüler , harekete geçirir. O ev sahibi aylık 20 bin lira vermese asla temizlikçi olmayı hayal etmeyiz ama maaşı duyunca koşacak çok insan çıkar.

İşte p..noyu bırakma motivasyonumuzu unutmasak veya gerçekten neden bırakmak istediğimizi bilsek başarı oranımız artardı belki de. Şahsen düşünüyorum , birsüri sebep saysam da aslında bırakmaya ihtiyaç duymam lazım sanırım. Gerçekten bırakmaya ihtiyacım olsa eminim bırakırdım. Sebep bulmam lazım , gerçekten bırakma ihtiyacım olduğunu hatırlatacak.
Edit: belliydi zaten bozdum. Neyse üzülmüyorum eninde sonunda Allah'ın da yardımıyla bu çukurdan çıkacağım inancım tam.

Son düzenleme:

SessizAdam

Jüpiter Yolcusu
Şimdi yeniden iki günü doldurdum. Zaman çok hızlı geçiyor ne ara oldu anlamadım. Şu an depresif bir andayım birazdan yemek yicem herhalde toparlarım. Umarım bu defa ilerlemeyi başarırım.

SessizAdam

Jüpiter Yolcusu
Çöp oldu beyler. Sıfır____

Baş edemiyorum. Şu ara şehir dışındayım ama akşamları yapacak birşeyim yok , 10a kadar zorla takılıp geldim yine bozdum. Okullar açıldıktan sonra inşaallah kapatmazlar , yurtta kaldığım için sürekli birileriyle iletişim halinde oluyordum neredeyse hiç bozmazdım.

SessizAdam

Jüpiter Yolcusu
Nofapi bıraktım. P.no tabiki pis birşet artık ondan da nefret ediyorum ama nofapın p.nodan daha çok zarar verdiğine inanıyorum artık.

Nofap derken p.noyu bırakmak değil kastettiğim , p.no zaten köt birşey ama söylendiği gibi bizi mahvetmiyor. Bizi mahveden başarısızlık hissi. Bu makaleler bize nofap yaparsan hayatın iyi olacak p.no izlersen b.. gibi olacak diyor ve inandırıyor. Sonra beceremeyince hayatınız b.. gibi oluyor. Söylesenize çoğunuzun hayatı nofaple tanıştıkan sonra kötüye gitmedi mi ? Sosyal fobi anksiyete falan bunlar nedir bilmezdim nofapten sonra hepsini yaşadım çünkü plasebo oldu , millet sosual fobim var p.noyu bırakınca geçti falan yazmış okuya okuya p.no bunlara sebep olur diye düşündüm ve bir süre sonra başıma geldi.

Sözün özü , p.no pisliktir uzak durun ama nofap akımı da hayatınıza zarar veriyor. 2018 yılına kadar iyi kötü sosyal bir insandım , sessiz de olsam çok arkadaşım vardı. Sonra nofaple tanıştım , hayatımı mükemmel yapacak sandım ama şu an görüyorum ki böyle saçma şeylere canımı sıkmam beni çürüttü , eritti. Esas SessizAdam şimdi yeniden ayağa kalkacak. İnanın beyler hiçbirimiz p.nodan güçsüz değiliz , bize bu kadar kolay zarar veremez bu illet.
Size tavsiyem bozunca üzülmeyin. Sigara içmiş gibi , sigara içtiniz diye iki günde hayatınız kararır mı ? Kafaya takmayın rahat olun. Yaşıtlarınızla takılın gençliği yaşayın , hasta değilsiniz bu bağımlılık da uyuşturucudan kötü değil. Zaten yalnız kalmadığınız sürece p.noya fazla gerek duymuyorsunuz , insanlardan uzaklaştıkça sosyalliğiniz de başarınız da azalıyor.

Meruem

Ay Yolcusu
Nofapi bıraktım. P.no tabiki pis birşet artık ondan da nefret ediyorum ama nofapın p.nodan daha çok zarar verdiğine inanıyorum artık.

Nofap derken p.noyu bırakmak değil kastettiğim , p.no zaten köt birşey ama söylendiği gibi bizi mahvetmiyor. Bizi mahveden başarısızlık hissi. Bu makaleler bize nofap yaparsan hayatın iyi olacak p.no izlersen b.. gibi olacak diyor ve inandırıyor. Sonra beceremeyince hayatınız b.. gibi oluyor. Söylesenize çoğunuzun hayatı nofaple tanıştıkan sonra kötüye gitmedi mi ? Sosyal fobi anksiyete falan bunlar nedir bilmezdim nofapten sonra hepsini yaşadım çünkü plasebo oldu , millet sosual fobim var p.noyu bırakınca geçti falan yazmış okuya okuya p.no bunlara sebep olur diye düşündüm ve bir süre sonra başıma geldi.

Sözün özü , p.no pisliktir uzak durun ama nofap akımı da hayatınıza zarar veriyor. 2018 yılına kadar iyi kötü sosyal bir insandım , sessiz de olsam çok arkadaşım vardı. Sonra nofaple tanıştım , hayatımı mükemmel yapacak sandım ama şu an görüyorum ki böyle saçma şeylere canımı sıkmam beni çürüttü , eritti. Esas SessizAdam şimdi yeniden ayağa kalkacak. İnanın beyler hiçbirimiz p.nodan güçsüz değiliz , bize bu kadar kolay zarar veremez bu illet.
Size tavsiyem bozunca üzülmeyin. Sigara içmiş gibi , sigara içtiniz diye iki günde hayatınız kararır mı ? Kafaya takmayın rahat olun. Yaşıtlarınızla takılın gençliği yaşayın , hasta değilsiniz bu bağımlılık da uyuşturucudan kötü değil. Zaten yalnız kalmadığınız sürece p.noya fazla gerek duymuyorsunuz , insanlardan uzaklaştıkça sosyalliğiniz de başarınız da azalıyor.
Nofap amaç değil araçtır.

SessizAdam

Jüpiter Yolcusu
Sıfır. Umarım üni açılınca meşgul olurum. Şu ara direncim kalmadı artık. Bu ilçe beni öldürüyor adeta. Ne arkadaş var ne yapacak birşey.

SessizAdam

Jüpiter Yolcusu
Üni açıldı , süreçte 17. Güne falan geldim.

Eskisi gibi değil , çevremdeki büyükler mezun olmuş , tek kaldım. Eski arkadaş gruplarım artık yok. Yalnızlığa mahkum gibiyim. Hala takılacak arkadaşlar var ama onların gözünde ikinci plandayım. Ne zaman başkası çağırsa onlarla takılıyorlar.

Millet ev araba dilerken Allah'tan ölmeyi diliyorum o bile kabul olmuyor.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Üni açıldı , süreçte 17. Güne falan geldim.

Eskisi gibi değil , çevremdeki büyükler mezun olmuş , tek kaldım. Eski arkadaş gruplarım artık yok. Yalnızlığa mahkum gibiyim. Hala takılacak arkadaşlar var ama onların gözünde ikinci plandayım. Ne zaman başkası çağırsa onlarla takılıyorlar.

Millet ev araba dilerken Allah'tan ölmeyi diliyorum o bile kabul olmuyor.
Bende benzer durumları yaşıyorum bazen. Fakat etrafına daha dikkatli bakarsan muhtemelen kendin gibi birini bulabilir ve ona daha yanaşabilirsin. Ayrıca nasıl olsa gelmezler, başka arkadaşıyla buluşmuştur vs. şeklinde düşünüp aramamazlık yapma. Daha bu akşam böyle düşündüm ancak yine de arayıp şansımı denedim ve müsait olduğunu söyledi buluştuk, takıldık. Kendini şartlandırma demek istediğim...

Son olarak sakıncası yoksa hangi şehirde okuyorsun?

SessizAdam

Jüpiter Yolcusu
Bende benzer durumları yaşıyorum bazen. Fakat etrafına daha dikkatli bakarsan muhtemelen kendin gibi birini bulabilir ve ona daha yanaşabilirsin. Ayrıca nasıl olsa gelmezler, başka arkadaşıyla buluşmuştur vs. şeklinde düşünüp aramamazlık yapma. Daha bu akşam böyle düşündüm ancak yine de arayıp şansımı denedim ve müsait olduğunu söyledi buluştuk, takıldık. Kendini şartlandırma demek istediğim...

Son olarak sakıncası yoksa hangi şehirde okuyorsun?
Dostum ne olur ne olmaz diye fazla da detay vermeyeyim. Bilemiyorum yav , kafa yormak da istemiyorum sanki. Antidepresana başladım biraz düşünceleri yavaşlattı gibi ama daha erken. Umarım işe yarar da iyileşip bırakırım.

Süreçte de ilerlemiş olmam iyi hissetmemi sağlıyor. Çok değil hani de 20 küsür oldum sanırım. Garip bir dönemdeyim ama hiç pmo aramıyorum , zaten her gün meşgul oluyorum.

SessizAdam

Jüpiter Yolcusu
26 gün olmuş. Foruma hiç bakmıyorum , antidepresana devam ediyorum. Sanırım ihtiyacım var buna , gerçekten çökmüşüm. Şu an depresyondayım ama birkaç gündür iyiydim. Düştükçe daha fazla deniyorum ama artık düşmek daha fazla acı veriyor.

Kısacası süreç iyi gidiyor ama hayatım kötü. Diğerleri gibi olmak istiyorum , Instagramda eğlenirken fotoğraflarını paylaşanlar gibi. Ama içten içe umutsuzum. Ömrüm bitse de gitsem diyorum sanki.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
26 gün olmuş. Foruma hiç bakmıyorum , antidepresana devam ediyorum. Sanırım ihtiyacım var buna , gerçekten çökmüşüm. Şu an depresyondayım ama birkaç gündür iyiydim. Düştükçe daha fazla deniyorum ama artık düşmek daha fazla acı veriyor.

Kısacası süreç iyi gidiyor ama hayatım kötü. Diğerleri gibi olmak istiyorum , Instagramda eğlenirken fotoğraflarını paylaşanlar gibi. Ama içten içe umutsuzum. Ömrüm bitse de gitsem diyorum sanki.
Antidepresanları ömrün boyunca kullanamazsın/kullanmamalısın... Unutma.
Sosyal medyada insanlar kendilerini olduğundan daha fazla mutlu-zengin-huzurlu-sosyal gösterirler. Bunu biliyorsun.
Sen sadece plan yapmaya ve uygulamaya devam et, hayatına da ufak renkler katmaya çalış. Fırsatlar (anladın sen onu) genelde karşına gelmiyor ben de çok bekliyorum fakat gelmiyor...

SessizAdam

Jüpiter Yolcusu
31. Gün oldu. Üzüldüm ama , birkaç gündür depresyondaydım yukarı bir baktım 5 gün önce de depresyondayım yazmışım. Farkında bile değilim ama her haftamın yarısı sorunlu geçiyor gibi.

Ama şükürler olsun ki süreci bozmuyorum ve istek de yok. Sadece artık kadınlarla ilişki kurabilmek istiyorum. Usandım her gün dışarıda çiftleri görüp kıskanmaktan. Yahu gerçekten bu kadar değersiz bir insan mıyım ben , nasıl oldum anlamıyorum.

Bakenga

Emekli Üretken Üye
Nasılsın? Nasıl gidiyor? Süreç ne durumda hocam?

SessizAdam

Jüpiter Yolcusu
Nasılsın? Nasıl gidiyor? Süreç ne durumda hocam?
Dostum çok sağol , bugün girdim foruma hal hatır sormuşsun iyi hissettirdi.

40. Gün arkadaşlar , hem de temiz şekilde. Depresyon var mı , evet ama azaldı. Şiddetli 8-10 saatlik depresyonlar geliyor ama gitti mi uzun süre gidiyor.

Bu sabah ilk defa bir kız bana günaydın yazdı. Birsürü kıza mesajı yazıp tanışıyor , mesajlaşma işinde kendimi geliştirmeye çalışıyordum. Sonra birinin Instagramını aldım ve profili hoşuma gitti , kafama göre gibiydi. Birkaç gün konuştuk bu sabah Günaydın mesajını görünce çok çok iyi hissettim. Ama ne yalan söyleyeyim konuşma esnasında uzun süre cevap yazmıyor falan , bu kızı da elimden kaçıracağım gibi. Bugün bu yüzden biraz üzgündüm ama acısını çektim bitti. Şimdi kaybetsem de geçti artık. Kızdan bol ne var demi :D

P..no aklımdan bile geçmiyor Elhamdülillah , spor yapıyorum enerjimi öyle harcıyorum, öyle egor sarfediyorum ki çoğu zaman kalbim ciğerlerim zorlanıyor. Yani vücuttaki enerjiyi zorla harcıyorum.

Ayrıca meşguliyetim çok ve okul açıldığı için arkadaşlarla sürekli çıkıyoruz , yurtta oturmuyorum bile. Süreç iyi yani , ama psikolojim hala bozuk diyebilirim.

Bakenga

Emekli Üretken Üye
O meşguliyet çok önemli gerçekten. Hafta sonları da ne yap et, meşgul ol, yorgun ol. Senin için sevindim dostum. Her şey yoluna girince depresif ataklar da azalacak bence, çok takılı kalma.

SessizAdam

Jüpiter Yolcusu
Selamun aleyküm forumdaşlarr başlığı değiştirdim.

Öncelikle şu an yine sert bir depresyon içerisindeyim. Birkaç gündür üst üste bacaklarımı jiletle defalarca kestim , sanırım bazı kesiklerin izi kalacak (öncekilerin izi de kaldı zaten). Bazı anlar oluyor kendimi dövmek istiyorum , muhtemelen yarın birgün bir kadınla ilişkiye girecek olduğumda bu ne hal diyecek ve izah edemeyeceğim , ama tüm bu sorunlara rağmen iyiye gittim laa

62. Gün falan oldum sanırım , artık pmo canım istemiyor. Hiç ilgimi çekmiyor İnşaallah merak da etmem izlemem de. Neredeyse iki ay , maşallah deyin :D

Enerjik olduğumu söyleyebilirim , yani sabah uykumu alamasam da yurttan çıktığım an benden enerjik insan yok. Kız işlerinde de deneye deneye yol kat ettim. Hatta neredeyse sevgilim olacaktı ama kızı sevmeye başlamıştım fakat kıza güvenemedim ve yarın beni tekmelemesin diye ben onu tekmeledim :S çok üzdü yalan yok ama güven vermiyordu yapacak birşey yok...

Ama gerçekten çok çabaladım defalarca denedim ve eski sıkıcı , heyecanlı halimden kurtuldum. Kıza çok rahat espri de yaptım dalga da geçtim iltifat da ettim. Tamamen kontrol altındaydım. Bunları önceden yazacaktım ama dur la anlatınca bozulur diye korkmuştum şimdi zaten bozuldu anlatayım bari :D

Birkaç hobimde de ilerledim.

Durum bu arkadaşlar , bir yanım iyice hayattan yoruldu , ölümü bekliyor diğer yanımsa savaşıyor. Asla da pes etmeye niyeti yok.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6