Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Boş kalma sorunsalı

N

Narsist

Misafir
Hepinize merhaba arkadaşlar sizlere birkaç sorum olacak her zaman neverfap sürecimi bozmanın ilk başlangıcı olan boş kalma sorununa değineceğim aslında mesele o değil ben boş kalmam istesem ama yks ye gireceğim için recovery olmak zorundayım olamazsam yeterince performans gösteremeem ama burada da söyle bir sorun çıkıyor dinlenmek için telefonla oynuyorum ve elbet 10 defa da 1 defa bile olsa karşıma müstehcen tarzı fotolar çıkıyor ve bu bilinçaltına islenince relapsı kolaylastiriyo sizlere buradaki sorum dinlenmek için ne yapmalıyız telefon dışında yüce Allah inşirah süresinde boş kaplamamızı yorulduğumuzda başka bir ise yonelmemizi istiyor ama bahsettiğim gibi boş ye gircem kafamı başka şeylerle muhatap etmek istemiyorum yani anlayacağınız bu ikilemde kaldım fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim

colonel

Ay Yolcusu
Sosyal medya kullanımını azalt veya tamamen bırak. Maneviyat anlamda kendini geliştir. Yapman gereken şeyleri yap ki kafan rahat olsun. Kitap oku, ders çalış, yürüyüş yap... Bunlar bende işe yaradı.

colonel

Ay Yolcusu
Teşekkür ederim ucuza kitap alabileceğimiz bir site biliyor musun
Kardeşim eğer maddi imkanın kısıtlıysa sahaflara bakmanı öneririm. İkinci olarak da bazı kitapların pdflerinin bulunduğu siteler var internet üzerinde oralardan indirip gidip bir fotokopicide kitap haline getirtebilirsin(korsana karşıyız ama öğrenciyiz :). Ucuz kitap satan BKM kitap falan vardı ama çok da bir fark yok diğerlerinden belki diğer arkadaşlar daha çok yardımcı olacaktır bu konu hakkında.

N

Narsist

Misafir
Kardeşim eğer maddi imkanın kısıtlıysa sahaflara bakmanı öneririm. İkinci olarak da bazı kitapların pdflerinin bulunduğu siteler var internet üzerinde oralardan indirip gidip bir fotokopicide kitap haline getirtebilirsin(korsana karşıyız ama öğrenciyiz :). Ucuz kitap satan BKM kitap falan vardı ama çok da bir fark yok diğerlerinden belki diğer arkadaşlar daha çok yardımcı olacaktır bu konu hakkında.
Aslında söyle yks için kitap aldırıyorum bu yüzden yük olmak istemiyorum, knka pdf de kul hakkı ya düşünsene bazı insanlar buna ulaşmak için para harcıyor ve sen bedavaya ulaşıyorsun bence gene de bulaşmayalım pdf e yaayınin izni olmadıkça kuran okumak en iyisi gibi duruyor

colonel

Ay Yolcusu
Aslında söyle yks için kitap aldırıyorum bu yüzden yük olmak istemiyorum, knka pdf de kul hakkı ya düşünsene bazı insanlar buna ulaşmak için para harcıyor ve sen bedavaya ulaşıyorsun bence gene de bulaşmayalım pdf e yaayınin izni olmadıkça kuran okumak en iyisi gibi duruyor
Anladım kardeşim ben de pdf'e karşıyım şu ana kadar da öyle bir şey yapmadım okul kitaplarım dışında. Eğer kitap okumaktan sıkılırsan çık dışarıda bir yarım saat yürü gerçekten çok faydasını gördüm. Tabii Kuran okumayı iyi biliyorsan ve sıkılmıyorsan onla da devam edebilirsin. Sürecin daim olsun dostum :)

N

Narsist

Misafir
Anladım kardeşim ben de pdf'e karşıyım şu ana kadar da öyle bir şey yapmadım okul kitaplarım dışında. Eğer kitap okumaktan sıkılırsan çık dışarıda bir yarım saat yürü gerçekten çok faydasını gördüm. Tabii Kuran okumayı iyi biliyorsan ve sıkılmıyorsan onla da devam edebilirsin. Sürecin daim olsun dostum :)
[/Q
Sağ ol senin de sürecin daim olsun
Cevap verdiğini için çok teşekkür ederim

GAZAP

Deneyimli Üye
Hepinize merhaba arkadaşlar sizlere birkaç sorum olacak her zaman neverfap sürecimi bozmanın ilk başlangıcı olan boş kalma sorununa değineceğim aslında mesele o değil ben boş kalmam istesem ama yks ye gireceğim için recovery olmak zorundayım olamazsam yeterince performans gösteremeem ama burada da söyle bir sorun çıkıyor dinlenmek için telefonla oynuyorum ve elbet 10 defa da 1 defa bile olsa karşıma müstehcen tarzı fotolar çıkıyor ve bu bilinçaltına islenince relapsı kolaylastiriyo sizlere buradaki sorum dinlenmek için ne yapmalıyız telefon dışında yüce Allah inşirah süresinde boş kaplamamızı yorulduğumuzda başka bir ise yonelmemizi istiyor ama bahsettiğim gibi boş ye gircem kafamı başka şeylerle muhatap etmek istemiyorum yani anlayacağınız bu ikilemde kaldım fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim
[/QUO#yanlızdeğilsindostum... daha birkaç gün önceye kadar bende öykeydim, ama seninle aramızdaki fark ben sadece 3 sene önce 6 ay tek sosyal medya kullandım. Bence sende bunu birakmalısın, her ne kadar gözünü korumaya çalışsa da, bazen işe yaramıyor, nefis ve şeytan boş durmuyor. Şu ana kadar telefonumda hiç kalıcı oyun olmadı en fazla 1 gün oynar sillerdim şimdi ise oyunları hiç oynamıyorum kendini meşgul edecek şeylerle bul. Eğer bir oyun veya sosyal medya bağımlısıysan acilen onlardan kurtulmaya çalış, ve eğer namazı kilmıyorsan bence hemen öğrenip başlamalısın kuran okumaýı bilmiyorsan hemen öğrenmelisin bence bunları öğrenmek çok basit YouTube den bak. Manevi destek çok önemli eğer gerçekten o desteği hak eder ver o desteği alırsan karşında hiç bir bağımlılık duramaz İNŞALLAH. Hepimiz bu beladan kurtuluruz İNŞALLAH. Başarılar...

N

Narsist

Misafir
Inşaallah kurtuluruz benim endişem yks sürecine etki etmesin amacim bu kuran okumak vb zararı olmaz diye düşünüyorum onun dışında çok fazla isle uğraşıp sınavı aksatmak istemiyodum endişem bu ama sizlerin güzel tavsiyeleri sayasinde inşaallah bundan sonra öyle olmayacak Allah yolumuzu açık etsin...

isxo

Jüpiter Yolcusu
Teşekkür ederim ucuza kitap alabileceğimiz bir site biliyor musun
Dostum bence en iyi diye bir yer yok. Bir tarafta ucuz öbür tarafta pahalı oluyor. Sana tavsiyem fiyatlarını karşılaştırıp alman yönünde. Ama genel olarak Amazona prime üye olursan eğer çok daha ucuza alırsın.

Faruk46

Yeni Fapstronot
Bundan bin yıl önce insanlar telefonla sosyal medyayla zaman gecirmiyolardi daha az uyuyor daha çok eylem yapıyor daha çok mutlu oluyorlar.
Sana kesin olarak net bir şekilde söyleyeyim sosyal medya bir ihtiyaç değil o yüzden sadece müstehcen görüntüler değil zamanın için gerçek mutluluğun için bırak net bir şekilde "BIRAK"

N

Narsist

Misafir
Bundan bin yıl önce insanlar telefonla sosyal medyayla zaman gecirmiyolardi daha az uyuyor daha çok eylem yapıyor daha çok mutlu oluyorlar.
Sana kesin olarak net bir şekilde söyleyeyim sosyal medya bir ihtiyaç değil o yüzden sadece müstehcen görüntüler değil zamanın için gerçek mutluluğun için bırak net bir şekilde "BIRAK"
Önerilerin için teşekkür ederim çok önceye değil bundan 30 yıl öncesinde bile anlattıkların şeklinde idi yaşam bizde buna dönmeliyiz. sadece youtube var onu da bırakayaım mı ne dersin ?

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Önerilerin için teşekkür ederim çok önceye değil bundan 30 yıl öncesinde bile anlattıkların şeklinde idi yaşam bizde buna dönmeliyiz. sadece youtube var onu da bırakayaım mı ne dersin ?
Sosyal medyayı tamamen bırakın demiyoruz. Mesela kendinizi geliştirmek için kullanın. İngilizce öğrenme videolari izleyin, tarih videoları izleyin yani size yararı olabilecek çoğu şeyi kullanın. Dozunda YouTube kullanabilirsin bir sorun olmaz.

N

Narsist

Misafir
Sosyal medyayı tamamen bırakın demiyoruz. Mesela kendinizi geliştirmek için kullanın. İngilizce öğrenme videolari izleyin, tarih videoları izleyin yani size yararı olabilecek çoğu şeyi kullanın. Dozunda YouTube kullanabilirsin bir sorun olmaz.
Aslında kastım da buydu yani tabi ki beni geliştiren kanallardan ayrılmadım zaten onlarda fazla video atmıyor tam olması gerektiği kadar

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6