Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Erteleme Hastalığına Dair Tavsiyeleriniz

cgang

Yoda
Merhaba değerli forum üyeleri

Ben şu tembellikten ve erteleme hastalığından bir türlü kurtulamıyorum.

Birçok kurtulma yollarını araştırdım Fakat tık yok.

Bu benim en çok derslerime zarar veriyor. Zeki olduğuma inanıyorum fakat 15 dakika bile ders çalışamıyorum.

Ne kerametse yıl sonu notlarımın hepsi 5 oluyor ama şimdi derslerim arttı fakat ben çalışmıyorum ve geriledğimin farkındayım.

Eğer bunu çözersem aşçılığımı, derslerimi ve yabancı dilimi geliştirmeye çalışıcağım.

Tavsiyelerinizi aç bir şekilde bekliyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Forumda paylaşılan şu makalede bu konu hakkında tavsiyeler okuyabilirsin.

Uygulanmaya çaba sarf edildiği takdirde mutlaka faydasının olacağını düşünüyorum.

GAZAP

Deneyimli Üye
Yapacağın işi ertelemene sebeb olan ne? Sebeb neyse onu yok et.
Mesela ders çalışman gerekirken 1 saat daha telefonla oynuyayım sonra başlarım dediğinde burda senin ertelemene telefon sebeb oluyor.

Umut Bural

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
www.neverfapakademi.com
Erteleme hastalığı ile ilgili bu yayını izlemeni tavsiye ederim.

Şahsi tavsiyem kendine çok ufak görevler vererek harekete geçmen olur. Odanın köşesini temizlemek, 5 sayfa kitap okumal, 10 dakika çalışmak gibi.

Bir sonrasındaki adımda etkili zaman yönetimi yapman aksiyon aldığın zaman dilimini arttıracaktır. Youtube kanalımızdaki 2021 yılına hükmet yayınını izleyebilirsin.

Sevgilerle

cgang

Yoda
Yapacağın işi ertelemene sebeb olan ne? Sebeb neyse onu yok et.
Mesela ders çalışman gerekirken 1 saat daha telefonla oynuyayım sonra başlarım dediğinde burda senin ertelemene telefon sebeb oluyor.
O da var ama onu Yapmak yerine boş boş gezer vakit geçiririn ama dersi okumam

cgang

Yoda
Güzel Tavsiyeleriniz için Herkese teşekkür ederim dediklerinizi yapmya çalışıcağım

cgang

Yoda
Forumda paylaşılan şu makalede bu konu hakkında tavsiyeler okuyabilirsin.

Uygulanmaya çaba sarf edildiği takdirde mutlaka faydasının olacağını düşünüyorum.
Okudum Uygulamaya çalışıcağım

cgang

Yoda
Erteleme hastalığı ile ilgili bu yayını izlemeni tavsiye ederim.

Şahsi tavsiyem kendine çok ufak görevler vererek harekete geçmen olur. Odanın köşesini temizlemek, 5 sayfa kitap okumal, 10 dakika çalışmak gibi.

Bir sonrasındaki adımda etkili zaman yönetimi yapman aksiyon aldığın zaman dilimini arttıracaktır. Youtube kanalımızdaki 2021 yılına hükmet yayınını izleyebilirsin.

Sevgilerle
Ufak Görevler beni Tatmin etmiyor
Hep onu diyorlar
Ama Bazı Alışkınlıkları öyle edindim Odamı Temizlemek, Dişimi Fırçalamak ve s. Gibisinden

Walter Bishop

Jüpiter Yolcusu
Merhaba değerli forum üyeleri

Ben şu tembellikten ve erteleme hastalığından bir türlü kurtulamıyorum.

Birçok kurtulma yollarını araştırdım Fakat tık yok.

Bu benim en çok derslerime zarar veriyor. Zeki olduğuma inanıyorum fakat 15 dakika bile ders çalışamıyorum.

Ne kerametse yıl sonu notlarımın hepsi 5 oluyor ama şimdi derslerim arttı fakat ben çalışmıyorum ve geriledğimin farkındayım.

Eğer bunu çözersem aşçılığımı, derslerimi ve yabancı dilimi geliştirmeye çalışıcağım.

Tavsiyelerinizi aç bir şekilde bekliyorum.
Ertelemenin ne demek olduğunu neden ertelediğimizi daha iyi anlamak istersen şu videoyu önerebilirim;

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6