Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soru Cevap Hafıza-Odaklanma Problemim

Mavimsi

Ay Yolcusu
Arkadaşlar 80 gün sürecimi bozalı 1 hafta falan oldu.Aslında çok güzel ilerliyordum.20. günden itibaren flatline belirtileri oldu. Okudugum hiçbirşeyi anlamamıyordum. Tam 60 gün boyunca düzelmedi.Artık sıkıntıdan pmo ya kaydım. İlk 20 gün en azından günde 40 dk aralıksız odaklanıyordum sonradan 2 buçuk saati buluyordum. Yani ben sorunu anlamıyorum beynim iyileşmesi desem süreci bozdum yine değişmedi. Şimdi vitaminlerime baktırdım b12 ve d vitamini eksik çıktı. bunlarla ilgisi varmı bilmiyorum ama ilaçları içmeye başladım.Böyle bir durumun üstesinden nasıl gelirim ?
Şuan oturup bir soruya kendimi veremiyorum 20. günden beri böyle.

Bakenga

Emekli Üretken Üye
Ne diyebilirim bilmiyorum. Yeteri kadar odaklanamadığın için kendini flatline dediğin obsesyona bağlıyorsun. Sonra da moral bozukluğuyla PMO'ya yöneliyorsun. Gerçekten bu kadar önem veriyorsanız psikiyatra gidersiniz, dikkat dağınıklığım var dersiniz, ölçülür gerekirse ilaç yazılır tedavi uygulanır. Hayatınızdaki her şeyi neverfap'e bağlamanız rasyonel bir durum değil.

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Dostum beynin düzelme süreci 60 ila 180 gün sürüyor aynı şeyi bende anlam veremiyordum fakat sonra farkina vardimki pmo yapildiginda 1-2 hafta yüksek dopamin seviyelerinde enerjik hafizamiz kuvvetli özgüvenli hissediyoruz fakat bu bir aldatmaca tabi dopamin seviyeleri düşüşe geçtiginda ne enerji kaliyor ne odaklanma ne özgüven Sürecin daim olsun

EemirKhan

Yeni Fapstronot
Dostum sıkıntıdan PMO'ya kaymak yerine sürece devam etseydin, belki 61. gün düzelecekti :) Ki şunu da ekleyeyim odaklanma probleminin nedenlerini kendince bulman gerekli, direkt olayı NFap'e bağlamamak bence en doğru olanı.

Bunu denedin mi bir fikrim yok fakat ben bunu yeni keşfettim, deneyip faydasını gördüm. Normalde Pomodoro 25dakika çalış-dinlen şeklinde, ama bu merdiven tekniğini denediğimde, pomodoro tekniğine göre daha fazla verim aldığımı fark ettim.

İLGİLİ KONU--->>> MERDİVEN TEKNİĞİ

Mavimsi

Ay Yolcusu
Dostum sıkıntıdan PMO'ya kaymak yerine sürece devam etseydin, belki 61. gün düzelecekti :) Ki şunu da ekleyeyim odaklanma probleminin nedenlerini kendince bulman gerekli, direkt olayı NFap'e bağlamamak bence en doğru olanı.

Bunu denedin mi bir fikrim yok fakat ben bunu yeni keşfettim, deneyip faydasını gördüm. Normalde Pomodoro 25dakika çalış-dinlen şeklinde, ama bu merdiven tekniğini denediğimde, pomodoro tekniğine göre daha fazla verim aldığımı fark ettim.

İLGİLİ KONU--->>> MERDİVEN TEKNİĞİ
o merdivenin her türlüsünü denedim kardeşim emin ol :D

masuaku

Venüs Yolcusu
beslenme düzenin nasıl? ketojenik beslenmeyi öneririm, çok faydalı bir düzen. kısmet olursa nofap ile beraber götüreceğim ben de

Mavimsi

Ay Yolcusu
beslenme düzenin nasıl? ketojenik beslenmeyi öneririm, çok faydalı bir düzen. kısmet olursa nofap ile beraber götüreceğim ben de
Şekeri ve gluteni aşırı tüketen birisi değilim yeri gelir 1 hafta yemem yeri gelir yerim. Yeşillik tüketmeye çalışırım. Az çok dikkat ediyorum yani.

The King

Deneyimli Üye
Meditasyon ve farkındalık egzersizlerini bir düzen şeklinde en az 21 gün uygula bakalım nası etkiler alacaksın... İyi geleceğini düşünüyorum.

myigitdemir05

Merkür Yolcusu
Dostum odaklanma sorunu bende de var, benim de B12 ve D Vitaminlerim düşük çıkmıştı, sık mastürbasyon yaptığım için bence. Kafayı yiye yiye, yanlış yapa yapa çözüyorum bazen kafam aşırı yüksek oluyor odaklı şekilde hallediyorum. Bazen ise hiç odaklanamıyorum. Değişik bir şey yani.

Mavimsi

Ay Yolcusu
Dostum odaklanma sorunu bende de var, benim de B12 ve D Vitaminlerim düşük çıkmıştı, sık mastürbasyon yaptığım için bence. Kafayı yiye yiye, yanlış yapa yapa çözüyorum bazen kafam aşırı yüksek oluyor odaklı şekilde hallediyorum. Bazen ise hiç odaklanamıyorum. Değişik bir şey yani.
B12 ve d yi düzelttinmi nasıl oldu?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6