Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Herakles +25 yaş Günlüğü

Herakles

Merkür Yolcusu
Gün 40

Evet yolun yarısına yaklaştım. Düşe kalka 40. güne geldim. Ramazan ayının sürecime büyük katkısı oldu. Bunun bilincinde olarak, beslenme düzeni ve sporu çok sağlam temeller üzerine inşaa etme kararı aldım. Bayram hasebiyle daha başlayamamış olsam da en kısa zamanda spor salonuna kaydolacağım. Vücudumda biriken yoğun bir enerji var ve mutlaka bunu bir yere kanalize etmem gerekiyor. Sürekli olarak bir işle uğraşasım geliyor. Boş durdukça canım sıkılmaya başladı. Üniversite dersleri, spor, beslenme, uyku düzeni, gelecek planlama vb. aklıma ne gelirse oturup olan yapmaya başladım.

Açıkçası şu sıra biraz yurtdışına çıkmayı düşünüyorum. Ama önce okulumun bitmesi lazım. Belki okulum bitesiye kadar beklememe gerek yoktur. Bunun için detaylı araştırma yapacağım. Giden arkadaslarım var. Onlara danışacağım. Kendime altın bir bilezik takabileceğim, mesleki anlamda bana faydası dokunacak. Geri döndüğümde rahatça iş bulabileceğim şekilde bir gidiş planı oluşturmalıyım. Bu yaz bunu halledeceğim.

Sürece gelirsek, bir yerden sonra işler daha kolaylaşıyor arkadaşlar çünkü süreçte ilerlemiş oluyorsunuz ve bozduğunuz anda emeklerinizin nasıl çöp olacağı sizi gerçekten korkutuyor. Ve sonuna kadar gitmek istiyorsunuz. Bir sefer başarılı olmak ve denemek sizi cezbediyor.

Bu sefer gerçekten kafaya koydum. Sonuna kadar gideceğim. Geçen şu videoya denk geldim çok hoşuma gitti. Sizinle de paylaşmış olayım. Umarım beğenirsiniz.

Herakles

Merkür Yolcusu
GÜN 51

İnanılmaz mutluyum, hayat doluyum, enerjim çok yüksek. Çok şükür bu günleri de gördüm. ( 50. günü kast ediyorum) Bu aralar inanılmaz yoğunum üniversite son sınıf olmanın verdiği mezuniyet telaşı, projeler çok vaktimi alıyor. Bir yandan akademide mentörlük yapıyorum. Neredeyse bütün gün boyunca meşgulüm. Burayı daha dolu dolu yazmak, gördüğüm bütün pozitif etkilerle doldurmak isterim ama ne yazık ki vaktim yok. Şimdi günlük raporları yazmam lazım.

Herakles

Merkür Yolcusu
GÜN 54

Değerli arkadaşlarım, nasıl başlasam nerden konuya dalsam hiç bilmiyorum. Ama hayatımda o kadar çok şey değişti, kabiliyetlerim o kadar çok arttı ki anlatamam. Bana en çok faydası dokunan şey 16. İrade Kampı oldu. Orda resmen aydınlandım ve potansiyelimin tekrardan farkına vardım.

Günlüğümü baştan itibaren okursanız buralara ne zorluklarla geldiğimin farkına varırsınız. Şu aralar tek düşündüğüm artık bu sürecin 90. gününe ulaşmam gerektiği. İlk başlardaki gibi şiddetli krizlere yakalanmıyorum. Tabi sosyal medyadan uzak durmamın bunda faydası çok büyük.
Beslenmemi düzenledim. 16-8 aralıklı oruç yapıyorum. Bugün OMAD (one meal a day) 23-1 şeklinde olanı da denedim fakat son saatlerde biraz odaklanma sorunu yaşadım. Muhtemelen yarın eski sisteme dönerim (16-8) . Bu arada eve yakın bir spor salonuna kaydoldum. Sabahları gidip LISS kardiyo yapıyorum. Biraz da tüm vücut antrenmanı yapıp çıkıyorum. Gıda takviyesi olarak B12, D3K2, Omega 3 (ifos sertifikalı) kullanmaya başladım , bunlarında büyük faydası olduğunu düşünüyorum. İnsanlarla olan diyaloğum inanılmaz gelişti. Herkesle muhabbet edip daha, fonksiyonel cümleler kurabiliyorum. Eskiden kesinlikle böyle değildim. Zihnim çok daha berrak.

Üniversite son sınıf olduğum için, okul çok yoğun gidiyor. 2 tane sağlam projem ve ödevlerim var. Umarım altından kalkabilirim. Hafta sonu tamamen buna odaklanacağım. Yarısını tamamlasam şimdilik yeterli diye düşünüyorum. Hocayla konuşup biraz ek zaman talep edebilirim , fakat o konuda katı davranacağını düşünüyorum.

Bu sene nasipse hedefim okulumu bitirip, daha düzenli bir hayata adım atmak. Bir yandan yurtdışı olaylarını araştırıyorum. Şimdilik her şey yolunda çok şükür. 25 Haziran Cumartesi mezun oluyorum nasipse. Liseden sonra yaşadığım ilk mezuniyet olacağı için açıkçası heyecanlıyım biraz :D

Herakles

Merkür Yolcusu
GÜN 65

Bir süredir yaprak kıpırdamayan libidom yerine gelmeye başladı. Her anlamda daha enerjiğim, sosyal ortamlarda dinleniyorum, cümlelerim daha oturaklı, konuşurken insanları etkilediğimin farkındayım. Özgüvenim çok arttı. Artık eskisi gibi depresif değilim hayata daha olumlu bakabiliyorum.

Geleceğim hakkında daha ciddi planlar yapıp adım atabiliyorum. Bence en önemli kısmı burası. Eskiden sürekli hayal kurar fakat bir türlü aksiyon alamazdım. Artık hayalini kurduğum şeyleri gerçekleştirmek için elimden geleni yapıyorum.

Bir ara inanılmaz sinirliydim. En ufak meseleye dahi patlıyordum. Şu sıra daha sakin olmaya başladım. Bu ara final haftam çok yoğunum fırsat buldukça güncelleyeceğim.

Son 25 Gün kaldı. 25 haziran cumartesi herakles kaçar ;) (PMO bataklığından kaçar :)))

Herakles

Merkür Yolcusu
GÜN 66
Dün gece rüyamda süreci bozduğumu gördüm, inanılmaz derecede moralim bozuldu. Resmen kabus gibiydi. Neyse ki uyandım ve şükrettim. O pişmanlığı kaldırabilecek durumda değilim, hele şu 90a ulaşalım bakalım bi gerisi ya nasip :)

Herakles

Merkür Yolcusu
Gün 70
Gerçekten zor günlerden geçiyorum. Anksiyetem tavan yapmış durumda, müthiş bir iç sıkıntısı var. Sebebini hiç bilmiyorum. Belki iyileşme belirtileri. Bu kadar çalkantılı dönemler yaşayacağımı hiç tahmin etmezdim. Bugün inanılmaz stresliydim. Eve geldim, soğuk duş aldım, daha sonra meditasyon yaptım. Fakat hala tam anlamıyla kendime gelemedim.
Ya sabır.

Targetlock

Deneyimli Üye
Gün 70
Gerçekten zor günlerden geçiyorum. Anksiyetem tavan yapmış durumda, müthiş bir iç sıkıntısı var. Sebebini hiç bilmiyorum. Belki iyileşme belirtileri. Bu kadar çalkantılı dönemler yaşayacağımı hiç tahmin etmezdim. Bugün inanılmaz stresliydim. Eve geldim, soğuk duş aldım, daha sonra meditasyon yaptım. Fakat hala tam anlamıyla kendime gelemedim.
Ya sabır.
C vitamini al ve yürüyüşü artır. Geçecektir yakında

Herakles

Merkür Yolcusu
Gün 70 Öğleden Sonra Güncellemesi
Kötü geçen bir geceden sonra sabah 7 civarı uyandım. Biraz daha iyiydim. En azından anksiyetem bir miktar geçmiş rahatlamıştım. Dün aksattığım aralıklı oruca devam ediyordum. Akşam 6'dan beri hiçbir lokma yememiştim. Bunu fırsat bilerek spor salonuna geldim, sizlere kardiyo yaparken yazıyorum. Hem de koşu bandının üzerinde vakit daha çabuk geçiyor :). Eve gidip protein oranı yüksek bir şeyler hazırlayacağım. Şimdiden karnım acıkmaya başladı bile. Bu ara antreman düzenimi değiştirdim. Haftada iki gün full body ağırlık çalışıyorum, 3 gün hafif tempo kardiyo yapıyorum. Skinny fat'ten kurtulma çabaları işte, bunun bir iki sitede çok işe yaradığına yönelik geri dönüşler görünce denemek istedim. Programı isteyen olursa özelden atabilirim. Mezuniyetime az kaldı bakalım hayırlısı :)

Herakles

Merkür Yolcusu
Gün 78
Sürecime tam gaz devam ederken hayat kalitemi ve motivasyonumu düşüren bazı durumlardan bahsedeceğim.

Diyete ve spora tam disiplinli bir şekilde devam edemiyorum. Mutlaka arada sıkılıp kendime heyecan arıyorum. Bu haftasonu resmen kendime eziyet ettim. Uzun süredir ağzıma dahi koymamış olmama rağmen alkol ve sigara kullandım. Kendimi iğrenç hissediyorum. Buna bir türlü son verememek olmak kendi adıma çok üzücü. Çok şükür bu gibi tetikleyiciler sürecime zarar vermedi. Lakin kendi kişisel gelişimime vurmus oldugum her darbe içsel motivasyonumu mahvediyor. Yarın hemen soluğu sabahtan spor salonunda alacağım. Şu andan itibaren sigara ve alkol işine son veriyorum. Bana hiçbir faydası olmayan ne keyif ne zevk veren boş işler. Kendimi ne olursa olsun bunlardan uzak tutmalıyım. Güzel bir meditasyon yapıp kaldığım yerden devam edeceğim.

SON 12.

Herakles

Merkür Yolcusu
Gün 81
Yazacak çok şey var fakat vaktim bir o kadar az. Sonunda tek hanelere düştük, kaldı 9 gün çok şükür.

Herakles

Merkür Yolcusu
Gün 83
65. ve 75. günler arası inanılmaz derecede sıkıntılı geçti. Genel olarak aşırı sinirliydim. En ufak şeye kafayı takıyordum. Birden her şey normale döndü. Beynimin bana oynadığı ufak tefek oyunlar olarak düşünüyorum. Muhtemelen iyileşme belirtileri. Artık çok daha iyi hissediyorum. Sosyal ortamlarda dinleniyorum. Muhabbetim çok daha sağlam. Ve bir etkiden daha söz edeceğim bu çok sık olmuyor. Bazen küçük şeylerden inanılmaz keyif alıyorum. Bu herhangi en ufak bir detay olabiliyor. Kuşların cıvıltısı, ağaçların yemyeşil görüntüsü beni bir anda geçmişe, çocukluk yıllarıma götürüyor ve içimi bir kıpırtı sarıyor. Sanırım yaşamaya karşı olan sevgim arttı. Daha detaylı bilgiler vereceğim. Hele bir mezun olalım bakalım :)

Herakles

Merkür Yolcusu
Gün 90 ( mezuniyet :))
Yapmış oldugum güncel hesaplamaya göre bugün 90. Gündeyim. Bir yerde küçük bir hesaplama hatası yapmısım 1 gün geriden geliyormuşum. Arkadaşlar bu şimdilik burda kalsın. Bugünlerde gerek kamp mentörlüğü olsun, gerek iş güç sürekli erkenden uyuya kalıyorum. Mezuniyet yazım detaylı şekilde gelecektir.

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Gün 90 ( mezuniyet :))
Yapmış oldugum güncel hesaplamaya göre bugün 90. Gündeyim. Bir yerde küçük bir hesaplama hatası yapmısım 1 gün geriden geliyormuşum. Arkadaşlar bu şimdilik burda kalsın. Bugünlerde gerek kamp mentörlüğü olsun, gerek iş güç sürekli erkenden uyuya kalıyorum. Mezuniyet yazım detaylı şekilde gelecektir.
Tebrikler :)

Herakles

Merkür Yolcusu
GÜN : İÇİNDE BULUNDUĞUM AN :)

Geriye dönüp şöyle bi bakıyorum da gerçekten sadece vay be diyebiliyorum. hayatımın en zor sandığım süreç günleri öylesine kolaymış ki. kendime öylesine eziyet ediyormuşum ki. öylesine kuş gibi hafifledim ki.

Sizlere küçük bir sır vereceğim. Hepinizin olmak istediği bir insan var. Bunu en iyi bilen sizsiniz. Hedefleriniz var. Hayattan beklentileriniz, sorumluluklarınız var. Kontrolü elinize almak istiyorsanız, bu sürecin sonuna kadar gidin. Alışkanlıklarınızda küçük ölçeklerde değişim yaparak başlayın. Başta hayat tarzınızı daha sonra ulaşmak istediğiniz kimliğe dönüşümünüzü tamamlayın. Sendeleyin, yere düşün ve bittim dediğiniz noktada kalkıp tekrardan koşmaya başlayın. Başarının sırrı bu.

Herakles mezuniyetle birlikte hayatta daha rasyonel kararlar almaya başladı. Olaylara bakış açım tamamen değişti. Kişisel gelişimime çok daha fazla önem vermeye başladım. Yaşadığımın farkına vardım.

Şu sıralar ingiltereye vize başvurusunda bulunacağım, o işleri kovalıyorum. Bir yandan bir bootcampe seçildim. Hayatıma tam gaz devam ediyorum. Artık her şeye daha gerçekçi yaklaşıyorum. Hayal ettiğim ne varsa gerçekleştirmek için mücadele ediyorum.

Ara ara buraya uğrayacağım. Soruları olan her zaman ulaşabilir. Kalın sağlıcakla.

Herakles

Merkür Yolcusu
4 Mart Pazartesi

Hey gidi herakles, ne günler atlattın. Düşe kalka, mücadele ederek sonunda hayalin olan yurtdışında istediğin ülkedesin. Hiç tahmin edebilir miydin ? Her şeyi geride bırakıp böyle bir hayatın içine atılacağını ? Esas olay şimdi başlıyor. Yeni bir dil öğrenmen lazım Almanca . Kız arkadaşına ve ailene yönelik sorumluluklar seni bekliyor. Onlara güzel haberler vermen lazım . Sürece devam arkadaşlar eskisi gibi tam tekmil değil belki ama şu son zamanlarda tekrardan disiplinli bir şekilde başladık hayırlısıyla.

Buraları okuyan olursa destek mesajı yazarsa çok sevinirim.

Artık gün saymıyorum. Önümüz ramazan zaten. Oruçlarımı tutup, tam manasıyla namazlarımı eda etmeye çalışacağım. Bir yandan bol bol dua ve istiğfar. Gazamız mübarek olsun.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6