Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

İnsanın Var Oluş Amacı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bocchi

Uranüs Yolcusu
Web Sitesi
1000kitap.com
Bilimi alakadar eden bir konu bu.
Doğa yasaları doğadaki sonuçların sebebi olamaz deyipte görüşlerinin ciddiye alınmasını bekliyorsan makale yazmak zorundasın.
Eğer yazamıyorsan bilime ve bilim insanlarına çok ciddi saygısızlık yapıyorsun.
Bilimi değil insanı alakadar eder bu konu, din işlerinin din kuruluşlarına verilmesi nasıl saçmaysa bu da saçmadır felsefeyle de bilimle de dinle de kişinin kendisi ilgilenmeli. Doga yasaları denen o kurallar bütününün (evrim, yağmurun yağıp bitkiyi buyutmesi gibi) bi olayı bilinci varmış gibi ortaya getirmesine inanmak yaraticiya inanmak gibi bir şey. Doğa yasasının olayları öylesine bir araya getirdiğine inanmak tesadüf kelimesini kamufle etmektir. Makale ya da deneme yazmak konusunu düşünebilirim.

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
Merhaba Bugün yazar olma yolunda ilerleyen bir Üstatla kitaplardan bahsederken bana bir soru sordu.
"İnsanın var oluş amacı nedir ? "
Böcekler çiçekleri tozlandırır ve başka hayvanların yemidirler.
Ağaçlar oksijen üretir.
Aslan hasta ve zayıf otoburları temizler.
Yani bunlar olmazsa dünyanın sistemi bozulur.
Peki ya insanlar ?
İnsanların var oluş amacı. Nedir ?
Sizin cevaplarınızı merak ettiğim için sordum.
Lütfen din üzerinden fazla cevap vermeyin.
Ve Lütfen kendi hedeflerinizi yazmayın.
Genel olarak İnsan soruyorum
+ Kendi hedeflerini ve ya hayallerini gerçekleştirmek veya Dünyayı bozmak bunlar bana göre yanlış cevaplar. Çünkü
Hedefleri ve hayallerini gerçekleştirmek isteği ölümden kaçmak isteği...

Beyler soruyu yanlış anladınız
Ben Dünyadaki amacımız ne onu soruyorum.
Siz çok kolaya kaçıyorsunuz
Dini demiyorum ve ya Insan hedeflerini
Var oluşumuzun amacını soruyorum.
Böcekler mesala Ekosistem deki yerimizi soruyorum.
Bu insanlar neye yarar ?
Kadın döllenen taraf amacı döllenmek
Erkeğinde amacı döllemek zaten bu şekilde üreyip çoğalıyoruz
Ama erkeğin amacı sadece döllemek değil erkeklerin hayat amacı maskülenliği onu ayakta tutar hayat amacı denen şey olmasaydı Amazon kurulmazdı, Elon Musk roketler hakkında çalışmazdı, Einstein atomu parçalamazdı bu kadar bilim keşif ve icat olmazdı.
Erkek maskülen kadın feminen ve toplumlar bu şekilde büyüdü

Bu anlattıklarım insanların gelişmesine büyümesine olanak sağladı.
Ama neden varız sorusuna şahsen aklıma din geliyor bu kadar galaksi evren bir tanrı tarafından oluştu ve bu dünyada sınavdayız

Baktığımda bu ekosisteme katkımız yok bizim ağaçlara böceklere ekinlere ihtiyacımız var
Hatta herşeyi geçtim bu dünyaya zarar bile veriyoruz (betonlaşma, kutuplar, nesli tükenen canlılar)
Yani insanlık yok olursa doğa kendini toparlar ve ekosistem sayesinde sürekliliğe devam eder
Ceylan otu yer ve büyür, sonrada aslan ceylanı yer, Ceylan'ın ölü bedeni de çürür toprağa karışır sonra yeniden otlar yeşerir sonra yine aynı döngü. ♻️
Sincaplar yeraltında fındık saklar unuttuğu fındıklar sayesinde yeni ağaçlar yeşerir.

Şunu görüyorum onların bize ihtiyacı yok bizim onlara ihtiyacımız var bu kadar nimet bizim önümüze gelmiş

Eğer konu hakkında konuşmak isteyen varsa cevap konuşulabilir.

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
Rızası için mi yoksa Korku yüzünden mi ?
Hadi amaaa Cehennem olmasa
Günah işlemezmiydin ?
Bizi korkutuyor Cehennem
Şöyle düşün suç işlersen hapse gidersin işlemezsen ödüllendirilirsin

Tamam şöyle bir düşün hayal et suç işleyen (K*til,t*cavüzcü,h*rsız,hak yiyen)
Ve iyi insanlar (kendi halinde, zinaya yaklaşmayan,düzenli ibadet yapan,hak yemeyen) ikiside cennete gidecek deseydik dünya ne kadar çekilmez şeytanlıklarla ve pisliklere dolu olurdu değil mi?
Dünyadaki normal cezalar gibi düşün iyi normal düzgün bir insan ol deniyor
Zaten dinde haram olan şeylerin insana, dünyaya ve topluma zararı var
Helal olan şeylerin faydası var

purplesox05

Mars Yolcusu
İnsan dışı canlılar isteyerek veya kasten bir amaç gütmezler, yani onlar ekosistemin tamamlayıcı parçası olduklarını bilmezler. İnsan ise bunların hepsini bilebilecek kapasitededir ve şu gerçekki insanoğlu evrim geçirmiştir. Bu evrim sonunda ise insanoğlu özfarkındalığını kazanmış ve yavaş yavaş eko sistemin bir parçası olmaktan vazgeçmiş, ekosisteme hükmetmeye ve ondan yararlanmaya başlamıştır. Bu demek oluyorki, insanın bireysel ve toplumsal hedefleri dışında kalan tek varoluş amacı yaşamak, üremek ve ölmek olmaktadır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6