Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

İrade ve kararlılık günlüğü

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Sabah 7 8 gibi uyanıp 4 kere tam veriml i 1.5 saatlik seans yaparız
Tamam sen öyle yap ben de bir program yaptım. 50dk ders 10 dk mola 5 saat sonunda 1 saat mola sonra yine 50 dk ders 10 dk mola. En son kaç saat çalıştık söyleyelim.

Dostum ben 1 hafta yapmak istemedim söz vermeyim kısa süreli yapalım mesajla döneceğim. 3 günlük yapalım mesela

Son düzenleme:

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Selam
Biraz hayatımdan bahsedeyim. Çalışıyorum aynı zamanda sınava hazırlanıyorum ve kafamı karıştıracak bir insanla konuşmaya başladım. Ya kaçacağım ya da konuşacağım. Her seferinde böyle çıkmazda hissetmek zorunda mıyım? Konus gitsin diyor nefsim. Sonra konuşsam ne olacak ki diyorum yapma etme. İyice nefsime uymaya başladım ve bu durumdan da rahatsız olmuyorum sanki bu benim hakkım gibi düşünüyorum.
:(

En kötüsü de bu galiba. Bir karar vermek zorunda değilim diyerek kendimi de onu da oyalıyorum. Karşı cinsi unutmam gerek bir süre. Yapamıyorum gerçekten bu kadar düştüm. Olmasa da olur. Niye kendimi yalnız hissediyorum ve muhtaç hissediyorum.

• Üzücü
Tepkiler: Eff

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Seçenek 1
Telefonu atmak akışına bırakmak ciddiyeti bozmadan
Seçenek 2
Tüm sosyal medyadaki kapatıp telefondan uzaklaşmak
Secenek 3
Hiçbir şey yapmayıp sürüklenmek düzensiz ders çalışmak
S1 istediğim bölümü kazanma ihtimali aklım başka yerdeyken %40 evlilik ihtimali xd
S2 kazanma ihtimali %60
S3 kazanma ihtimali %20 ve mutsuzluk depresyon ihtimali %50

None

Emekli Moderatör
Hayatından önceliğin kendin olsun,sınav gibi tüm hayatını etkileyecek kadar önemli bir olay varken kız mevzusuna girme derim çünkü önemli olan senin hayatın kızı sınavdan sonra da bulursun ama kız yüzünden sınavı ihmal edersen ileride çok pişman olursun

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Hayatından önceliğin kendin olsun,sınav gibi tüm hayatını etkileyecek kadar önemli bir olay varken kız mevzusuna girme derim çünkü önemli olan senin hayatın kızı sınavdan sonra da bulursun ama kız yüzünden sınavı ihmal edersen ileride çok pişman olursun
Evet yapmam gerekeni biliyorum bir de nefsime söz geçirebilsem keşke. Zor değil o kadar biliyorum basta zor olcak sonra geçecek. Bakalım ne yapacağım.

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Selamlar. Günlük tutmaya başlayacağım. Gün saymadan başlıyorum. Buraya yazarsam söz vermiş hissedeceğim. Artık bitsin. Her gün 23.00 ile 00.00 arası rapor verilecek.

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Bugün de geçti. Yapıyorum bir şeyler kendi çapımda. Buraya hesap vermek iyi geliyor. Devam...

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
İçimdeki duygular hakkında saatlerce yazabilirim. Bir sürü negatif cümle kurabilirim. Kendimi ne kadar sevmediğim ve ne kadar aşağılık bir varlık olduğumdan bahsedebilirim. İçimdeki hırs yaşama tutunma arzusu bu hayatta bir şekilde kalıcı olmak arzusu varken bir yandan kafama sıkıp tek kurşunla bu meseleyi sonsuza kadar kapatabilmeyi çok isterdim. Size içimin en kuytu köşelerinde kalan hislerimi yazmaya çalışıyım. Sanki çok farklı bir şey anlatıyormus edasiyla yüzyıllar boyunca yazılmamış şeyler yazıyormuş edasıyla yazabilirim. Kendim hakkında sahip olduğum yargılar ve yergiler hakkında konuşabilirim. Sahip olduğum bu dünyalık hırsları dizginlemek için kendimi dipte hissedip ilerlemek için engel olarak önüme böyle bir bağımlılık koymuş olmamı nasil yorumlayabilirim? Yaşamak isteğiyle. Dibine kadar yaşamak her anı dolu dolu geçirmek büyük insan olmak ilim sahibi olmak hayırsever olmak iyi bir eş iyi bir arkadaş olmak. Her şey olmak isterken bir tek kul olabilmek gerektiğini unutmuş bu gafil nefsim gün geçtikçe kuvvetlenip beni yok ediyor. Ben kimim sahiden kim olmak istiyorum? Ben iyilerden miyim kötülerden mi? Çaba harcamadigim her saniye daha beter olduğumun farkında olsam da acı ceken vicdani yanımı susturmayı öğrenmiş bir zavallıyım. Hayatımın gidişatını düşünmekten sahip olmadığım şeyler hakkında hayiflanmaktan yaşadığım şu dakikalarin kıymetini bilmez oldum. Yaşama isteği ile bu kadar dolmuş bir canlının aynı zamanda ölme isteği ile cebelleşmesi hayatın bir ironisi değil de nedir? Ben hiç imtihan edilmeyeceğini zanneden bir zavallıyım. Bu konularda imtihan olacağım hiç aklıma gelmezdi. Ben bilsem bu yola girer miydim şimdi neden çıkamıyorum. Hayatın beni bu aşamaya getirmesini anlamı nedir ve neden bu şekilde imtihan oldum? Neden başka bir sınavım olmadı beni can evimden vurdun Allahim. Ve sen bana yardım etmez merhamet etmezsen ben kaybedenlerden olacağım. Aslında burdaki trick nokta da bu. Biz ne yaparsak yapalım Allah merhametli davranmazsa her şekilde kaybeden olabiliriz. Bu yüzden amelimize de güvenemeyiz. Elimizde tek kalan şey dua oluyor. Elimi açmaya da utanıyorum. Bu günahlar içinden çıkmadığım her saniye Allah ile aramda kapanmayacak uçurumlar açılıyor. Ne kadar cabalasam da olmayacak gibi hissediyorum. Herkes gibi. Bir gün umitvar olabilirim bir gün aniden diplerde hissedebilirim. Bunlar normal şeyler elbette. Peki öyle olsun. Bu kisiligimle kendimi nasıl sevip sefkatli davranabilirim ki. Bana bu ogretilmedi. Hayattan nefret ediyorum daima mutsuz bir yanım var. Cunku bir hayatımız yok. Çalışmak ise gitmek,ki buna da şükretmeye çalışıyorum, eve gelip yatmaktan başka ne yapıyorum. Hayatımı yaşadığım o kısa zamanlardan ibaret sayıyor. Bir hayli az yaşamış olduğum için içim sıkılıyor. Biran önce ölsem ne olacak. Cennete gidemeyeceksem neye yarayacak ölmek. Herkese tavsiye vermekte üstüme yok sanki en doğrusunu bilirmiş edasıyla üst perdeden konuşuyorum. Ben ne yapıyorum ki tavsiye veriyorum. Ben aşağılık bir insanim. Bu forumda olduğum için kendimden utanıyorum. Kendimi düşürdüğüm için alcalttigim için özür dilerim kendimden. Kendimi geliştirmek yerine ota boka aşık olup kendimi üzmekten. Varlığımla bu kadar savaşmaya değer miydi? Sanmam. Kendimi biraz olsun sevmeyi olanları kabul edip gelişime odaklı olmayı çok isterdim. Yeterince yapmıyorum. Ama benim için hiçbiri yeterli degil. Gözümde hiçbiri. İnsan hep daha fazlasını istiyor. Bu hırs huyumdan nefret ediyorum. Faydasız ilim diye bir şey de var. Cok bilmenin neye faydası var. Ne biliyorum ki şu hayatta. Bir *ok bildiğim yok.

Bunlari yazma sebebim ne? Birinin hayatını kıskanıp buraya geldim bunları yazdım. Geçmişteki benden geride olduğum için katlanamiyorum. Hiçbir zaman eskisi gibi iyi bir insan olamayacagim bunu nasıl inkar edebilirim nasil alnımı secdeden uzaklastiririm? Nasıl böyle bir insan olduğuma hayret ediyorum. Başka insanlara şaşırır nasıl öyle olmuş derdik? İnsan işte hepimizin aldanma potansiyeli yok mu? Her konuda kendime guvenmezken bu konuda kendimden nasıl emin olabilirim? Allah rahmet eylesin iyi biriydim. İçimdeki iyi insanı ben öldürdüm baş edemediğim şeylerle yüzleşmek yerine günahlara batıp kendimi yok ettim. Bu benim suçum. Eski ben bile daha iyiydi işte bu acı gerçek. 8 9 yıl önceki kendisini özlüyorsa insan bu acı bir şeydir.

Her seyde bir hayır olduğuna inanıyorum ancak bunda ne gibi bir hayır olabilir. Beni öldürmeyen acı guclendirdi mi. Bu kadar günaha batmisken hala umitli olup yaşamak miydi mesele? Allahim benimle bunu kast etmeye gerek var mıydı? Elbetteki benim suçum. Hem suçlu hem güçlüyüm. Her gün kendi yargicim olup idam cezası verirken kendime senin merhametine sığınmaktan başka bir çarem olmadığından yaşama tutunuyorum.

Bu kadar karamsar olduğum için kendimden nefret ediyorum. Beynimi ve ruhumu bu şekilde doldurduğum için varlığımı kabul etmeyip isyanlar ettiğim için özür dilerim Allahim. Ben günahkar bir pisligim bizlere merhametinle muamele et. Amin

Son düzenleme:

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Bu site hakkında keşfettiğim bir şey. Kendini yalnız hissetmemek. Günahkar olduğumuzu fark etmek. Günah çıkarmak ve vicdanı hafifletmek. Bu siteyi bu şekilde de kullanıyor olabiliriz. Günah çıkarmak doğru değil. Pismanligi hafifletmek herkes yapıyor ne yapayım demek. Sorumluluk almamak ve kendini çaresiz bunu yapmaya mecbur hissetmeye itiyor. Ve bunun tek sorumlusu benim. Ne bu site ne bir başkası. Bütün suç bana ait. Sorumluluk alıyorum. Vicdanımı hafifletmek için kullanmayacağım burayi.

11.11.2023

Hiç kararlı değilim. Sadece ölmek istiyorum. Sabaha kadar duvarı izleyip yapayalniz ölmek istiyorum. Neden bilmiyorum. Normal değil biliyorum. Zorlana zorlana yaşıyorum. Sanki herkes çok güzel yaşıyor da bir ben böyleyim. Dünya *oktan bir yer. İsyanlardayım. Ben nasıl çelişki dolu bir insanim ? Her neyse. *oktan bir insanim içten içe. Gün 1 diyelim.

26.11.2023
Zevkleri itici hale getirdim. En sonki çok kötü oldugu icin bir verim almadığım için bırakıyorum. En sonki yazdıklarım çok kötüymüş. Cok kötü bir ruh hali. En azından bu kadar kötü değilim. Hayatı kabul ediyorum yavaş yavaş. İsyan etmeyi bırakıp bol tövbe ile toparlaniyorum. Gün1.

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6