Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kuruyemiş Ve Kilo Almak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kemal K.

Mars Yolcusu
Öyle diyorsun ama ben de zayıfım, hocalarım kilo almam gerektiğini söylüyor.
tamam da kilo almak için sadece egzersiz yapmak yetmiyor ki, sağlam yemen gerekiyor. her gün bolca karbonhidrat yemen gerekiyor. bende 5 6 kilo aldım spor gidip , gitmeden önce bir türlü alamıyordum

Lazkopat

Emektar Üye
tamam da kilo almak için sadece egzersiz yapmak yetmiyor ki, sağlam yemen gerekiyor. her gün bolca karbonhidrat yemen gerekiyor. bende 5 6 kilo aldım spor gidip , gitmeden önce bir türlü alamıyordum
Ben zaten spor yaparak kilo aldığımı belirttim 50'den 55'e çıkmıştım. Yazıyı dikkatlice okuyunuz lütfen.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Lazkopat

Emektar Üye
Kilo almışım ya. Neyse not alalım.
26 Mayıs 2021 : 60 kiloyum.
Hedef: 70 kilo
Kuruyemiş: Fındık

Zeytinyağı konusunda annemi ikna edip aldıramadım neyse fındığa devam.

Hades

Satürn Yolcusu
Hocam 70'e çıkayım calisthenics e başlıyacağım. O daha çok ilgimi çekiyor. Artistik bir spor olsun isterim.
Kardeşim sende başlıyorsun demek.
İstersen benim yaptığım malzemenin ölçülerini vs vereyim

Önce kilo alauım sonra bakarız. Hem malzeme vs kullanmayacağım . Sonuçta beginner'ız.
Kendine koridor barfiksi alırsan çok iyi olur. 100 lira gibi bir parası var. Ama emin ol bir daha gym’e gitme gibi bir düşüncen olmaz.

Barfiks demirini tek parça olanlardan al. Yana doğru vida sistemi var tek parça olanlarda. İçe geçmeli demir olanlardan alma. Onlar pek güvenli değil.

masuaku

Venüs Yolcusu
Kilo almak istiyorsan;

1) Yaglı yemekleri çok yeme. Tokluk hissi yaratacagı için az yiyeceksin.

2) Abartmadan şeker kaynaklarına yönel. Meyve, reçel, bal . Gece uyumadan önce ballı bir süt mesela.

3) Bazı sebzelerde karbonhidrat epey vardır. Domates, biber, kabak vb. Bunların kızartması da kilo almanı sağlar.

Luxx

Merkür Yolcusu
Dostum bugün bir makalede karşılaştım biraz egzantirik olabilir:)
İnsanlar yemeği çatal kaşıkla değil de çıplak elle yerse iştah artıyormuş ve doğal olarak daha fazla yemek yiyormuş

Lazkopat

Emektar Üye
Dostum bugün bir makalede karşılaştım biraz egzantirik olabilir:)
İnsanlar yemeği çatal kaşıkla değil de çıplak elle yerse iştah artıyormuş ve doğal olarak daha fazla yemek yiyormuş
İlkel dürtü sonuçta. Ancak ben çözdüm olayı. Fındık yiyeceğim. Kalorisini hesaplayıp. 1 ay sonra tartıya çıkalım bakalım.

Lazkopat

Emektar Üye
Gençler bugün güzel bir gün. Bugün ya da yakın bir zamanda spora başlayacağım. Spor calisthenics. Ancak ağırlıklar da olacak. Babam ile beraber tahtadan dambıl yapacağız. Videosunu burda da paylaşırım. Bu bir gazla yapılmış bir şey gibi geliyor bana. Ama abartı bir motivasyon değil. Umarım 3 aylık dönüşüm videosunu izlersiniz. Programım var ancak hareketler için egzersizleri bilmiyorum. Siz atarsanız sevinirm. Amuda kalkmak için egzersiz vs gerçi o kolay.

Lazkopat

Emektar Üye
Gençler şınav çok iyi. Eldim(Öldüm) yav. Şu anlık ağırlığa gerek yok. Elimde çok güzel karın kası programı var bu arada. Bakalım bekle beni değişim geliyorum.

bekodsi

Ay Yolcusu
Kuruyemiş içeriği gereği aşırı yağlı bir üründür.Bende bu şekilde kilo alma yolunu daha önce denemiş biriyim.Her gün kuruyemiş yemek kesinlikle sindirim sistemini bozma ihtimali var ve sağlıklı bir beslenme şekli değildir.Üstelik alsan bile tamamen yağ şeklinde alacaksın buda senin kilo almanı sağlayacak tabiki ama bel kenarlarında,kalça ve göbek kısmında birikecektir ve bu görüntüden memnun kalacağını sanmıyorum.Ama her gün bir avuç içi kadar ceviz,fındık,fıstık vs yemek illa ki faydalıdır,ama ben kilo almak istiyorum her gün 150-200 gr veya daha fazla kuruyemiş yicem dersen ümit ettiğin gibi olmayabilir....

Lazkopat

Emektar Üye
Kuruyemiş içeriği gereği aşırı yağlı bir üründür.Bende bu şekilde kilo alma yolunu daha önce denemiş biriyim.Her gün kuruyemiş yemek kesinlikle sindirim sistemini bozma ihtimali var ve sağlıklı bir beslenme şekli değildir.Üstelik alsan bile tamamen yağ şeklinde alacaksın buda senin kilo almanı sağlayacak tabiki ama bel kenarlarında,kalça ve göbek kısmında birikecektir ve bu görüntüden memnun kalacağını sanmıyorum.Ama her gün bir avuç içi kadar ceviz,fındık,fıstık vs yemek illa ki faydalıdır,ama ben kilo almak istiyorum her gün 150-200 gr veya daha fazla kuruyemiş yicem dersen ümit ettiğin gibi olmayabilir....
Evet hocam clean Bulk yapmak lazım. Bence öğün sayısını arttırıp bir avuç fındık daha mantıklı. Yağlanmak istemem. Başka önerin var mı?

Lazkopat

Emektar Üye
Gençler bir ayrıntıyı atlamışız. Su. Normalde az su içen biriyim eğer günlük ihtiyacım kadar su içmeye başlarsam kilo almama yardımcı olur diye düşünüyorum. Neverfap te yardımcı olabilir. Ege abinin su üzerine kilo almakla ilgili videosu vardı. 5 kilonun 1 kilosu sadece suydu. O videoyu bulamadım. Yani su kilo almamı sağlayabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6