Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

NOFAP Başlangıç Günlüğüm{Hedef 90 Gün}

hasanmertayd

Merkür Yolcusu
Herkese selam, foruma veri aktaramadım ama sürecimde tekrar devam edip başlayıp başlayıp bozdum. 14-8-5(5'den sonra cheaser ve 2 gün üst üste bozdum). En son sürecime başlarken, su orucu ile denemeye düşündüm ve 24 saat aralıkla hem oruç hemde pmo mod yaparak maximm dopamin kısıtlaması yaptım ve 13 yaşımdan beridir ciddi anlamda içki içmediğim bi an'ım yoktur, max 2 haftada bir içerdim şuanda alkol içmeyeli 29 gün oldu, alkol içtiğim zamanlar sadece; 1 paket-e yakın sigara içerdim, alkol içmediğim için sigarada içmiyorum ve iyileşme etkisi daha da etkili hale geliyor, su orucu sayesinde kriz yönetimi çok başarılı oluyor insan yani hiç yoktan bende öyle oldu, tüm olaylara olgunlukla yaklaşım sunuyor. Son 1 aydır ne libido ne ereksiyon vardı.(pmo yaparken hariç) Şuanda 7.gündeyim hiç bir şey son 1 aydır zevk vermiyordu, son 2 saatde müthiş bi mutluluk doldu içim ve bunu sizinle paylaşmak istedim bu sürecimde inatçıyım bozma olmadan tam ilerleyiş sağlıyacağım her haftada günlüğe haftalık durumumu ekleyeceğim, herkese sürecinde başarılar dilerim.

NOT (7aydır Nofap-da başarılı olmak için çabalıyorum, şunu biliyorum eğer vazgeçersem o zaman kaybedeceğim ama direnip her defasında daha güçlü bir şekilde baş kaldırarak inat edip ben bu illeti yeneceğim diyerek her verdiğin savaşta biraz daha az kalıyor başarıya eninde sonunda sende başarılı olacaksın bende, eski forumda bi yazım vardı, okumayanlar için; daha öncesinden 5 yıl uyuşturucu kullanıp, 4 yıl antidepresan kullanıp, 3 yıl ağır kumar bağımlılığı olan bir insandım ve son 1.5 yıldır hiç birisiyle işim olmadı yendim ha bir de sigara var, başarı için istek inanç ve inat olacak kendin için birşeyler yapıyorsun sürecinin ilerisinde anksiyeteler sana farklı farklı kişileri örnek gösterip seni düşürmeye çalıştığında hayatın boyunca onlarla veya onunla olmayacağına kendine söylediğinde tek gerçek kendin olduğunu anlayıp kendini zorlamadan ilerlemeyeceğine inandığın zaman başarıya doğru ilerliyeceksin sağlam adımlarla tekrardan herkese başarılar: )

hasanmertayd

Merkür Yolcusu
O kadar zamandan sonra; 2 ay tamamen nofapı bıraktığım dönem oldu bildiğiniz vazgeçmiştim sonra, sonra mı, ne oldu? Sonra hemen değil ama 1 ay sonra anksiyetelerim ve depresyonum tavan yapınca ilaç kullanmayı düşündüm ve 2-3 gün kullanıp bıraktım sonuç her zaman ki gibi hüsran dı.
Peki ya şimdi, şuanda 19. Gündeyim nofapda ve bu çok önenli evet flatline dayım ama bu flatline o kadar zorlayıcı değil, düşünüyorum da eskiden yaşadığım o sıkıntılar yanında hiç bir şey bu flatline ve daha da önemlisi flatline geçici, coşku döneminin uzun süreci kalıcı.
Dostlar arada gelip edit yapacağım, herkese güç motivasyon ve dayanıklık olsun bu sözlerim, hep birlikfe inançla, disiplinle, istek ve azimle kazanacağız mücadelemizi.
Başarıya giden yol zor yoldur, eğer sen o yolu seçmişsen, kazanacağın değerler paha biçilemez

hasanmertayd

Merkür Yolcusu
Day:21, I'm fine.

Çok yüksek libido ve hayatın içerisinde koşturmacada çok güçlü ereksiyon oluyorum, kızlarla göz göze geldiğim anda kaya gibi sertlikle uyarılıyorum, göz temasını kesmek zorunda dahi kalıyorum.

hasanmertayd

Merkür Yolcusu
Day:23 Çok mutluyun lan. :))

Sevgili Umut Bural her zaman adını anacağım, benim kronik depresyonumun nedenini ve aynı şekilde hem sosyal anksiyete hemde genel anksiyete bozukluğumun ve 4 yıl boşuna antidepresanlar kullamımın ve boşuna mutluluğu uyuşturucularda arayıp bir türlü tatmin olamayan benim, asıl sorunumun, PMO olduğunu nereden bile bilirdim? Nasıl da düzeldim, öyle, birden bire? Gerçekten çok teşekkür ederim, başta Umut a ve bu yolda çabalayan tüm dostlarıma ve kafamda bitirdim artık, madem diğer insanlar gibi her eylemden belirli zevkler alacağım, e o zaman 2 dakikalık kısa vadeli zevk, uzun vadeli depresyon türevi hastakıkların ana kaynağına neden, devam ediyim ki? Herkese teşekkürler, farklı günlerde farklı editlerim gelecek, mezuniyet yazımda en detaylı ve can alıcı etkilerinden ve gözlemlerimden hem felsefi hem bilimsel olarak paylaşımda bulunacağım, çok farklı bakış açıları ile

hasanmertayd

Merkür Yolcusu
Gün: 32

Çok ağır flatline geçiriyorum, flatline dan kastım; çok güçlğ dopamin çekilme sonucunda, aşırı berbat depresyon, anksiyete var ama o kadar güçlğ değil yorgunluk, halsizlik, odaklanamama, zevk alamama, bu durumu yaşıyorum bir haftadır son 2 gündür şiddeti çok yüksek şöyle söyleyim, daha önce uyuşturucu türleri kullandım, 3 çeşit aynı anda ama bu kadar güçlü geri çekilme yaşamamıştım.
Sizlerden cevap bekliyorum, tamam, flatline olsunda be kadar sürecek bu aşırı şiddet düzeyi, bilinçli bit insan beni aydınlatırsa çok memnun olurum.

Ekleme: aradan 3 saat geçtikden sonra fark ettim ki; yeni başladığım iş yeri Mcdonalds biliyosunuz içeceğinden tutda, hamburgerlere kadar yapay tadlandırıcılar ve su içmenin yasak olduğu için sürekli su yerine kola vb. içecekler tükettiğim için, beyin sisi, yorgunluk, halsizlik, depresif ruh halinin aşırı yüksek olmasının neden kaynağının, "AŞIRI ŞEKERLİ" gıdalar tüketip beynin dopamini çok yükselip aşağıya çeken şekerden kaynaklı olduğuna kanaat getirdim, çünki bugün izinliyim ve doğru düzgün vir kahvaltıdan sonra hethangi bi dopaminsel bir kriz yaşamadım ve şuandan itibaren yapay tadlandırıcı içeriklerini tamamen kesiyorum, 1 insana bile bir faydam dokunmuşsa ne mutlu bana, mücadelenizde başarılar dilerim.

Son düzenleme:

hasanmertayd

Merkür Yolcusu
Gün: 37

Çok ağır depresif bir şekilde 1 hafta geçirdim, taa ki bu güne kadar, kendimi çok farklı hissediyorum, çok güçlü hissediyorum, gözümde baktığım yerlerin netliği artmış gibi geliyor tuhaf hissettiriyor, odaklanmam; bir nesneye kilitlenmem o kadar net ki, herşey yok olmuşda sanki zamanla birlikde o nesneyle kaybolmuşum gibi anlatması çok güç bi durum, testesteron artışı bekliyordum ama bu kadar net bir şekilde hissedeciğim aklıma dahi gelmezdi çünkü, steroid olarak testo kullannışlığım var, bu kadar güçlü bir etki veya erkeksilik hissetmemiştim, libidom çok güçlü, bir kadın ile göz göze grldiğim anda, direct olarak ereksiyon oluyorum ve bu durum aslında pek hoşuma gitmiyor, sürecimin sarsılmaması için çok büyük gayret saaf ediyorum, algılarım ve dünya sanki bi anda değişti, bilmiyorum, tuhaf bi durum, sanki çocukluğumdaki; o gizemli duyhulara, anılara tekrar dönmüş gibiyim.

Günde standart bir şekişde 2 saat kitap veya bilgilerindirici yazı okuyorum,
30 dakika meditaayon yapıyorum,
1 saat yürüyüş yapıyorum
2 öğün yemek yiyorum ve yemek yerken özeniyorum, şekerli yiyeceklerin, karbonhidrat harici tmamını bıraktım.
Ağır bir şeker geri çekilmeside yaşadım
Son 1 haftam cidden çok berbat geçti,
Bugün ise hissettiklerim bunlar.

B

Brock

Misafir
sende bir anda herşeyi bırakmışsın. benzeriz zor bir şey bu kadar şeyi hayatımıza bize yararlı diye sokmak. sabır diliyorum

hasanmertayd

Merkür Yolcusu
sende bir anda herşeyi bırakmışsın. benzeriz zor bir şey bu kadar şeyi hayatımıza bize yararlı diye sokmak. sabır diliyorum
Başlangıç aşamasında sadece nofap yaparak ilerleme oluyor ve büyük etki olarak tabir ettiğimiz, süpergüçler elde ediyoruz. Bi zamandan sonra nofapın dopamin düzeltmesi ile gelmiş o süpergüçler bizim normalimiz haline geliyor, daha sonra bakıyorız ki gereksiz dopamin akışı oluşturan eylemleri kesersek eğer daha fazla dopamin reseptörü açıldığı için farklı bir algı deneyimine ulaşıyoruz. Nofap ile sürekli dopamin açığa çıkararak dopaminin vermiş olduğu; canlılık hissi, odaklanma, konsantrasyon, motor fonksiyonumuzdaki artışlar yani dopaminin temel mekanızmadaki tüm birleşik yapısı aynı zamanda + seviyelere çıkıyor, ilk başta nofap yaparken bakıyoruz ki, aa bak daha iyi hissetmenin daha az depresif ve anksiyeteli hissetmenin bir yöntemi varmış ve her keşifde daha iyi hissetmenin keşfini bulmuş ve yaşamış olduğumuz için hayatımızdan aldığımız keyifi en üst düzeye çıkarmak için bu tür süreçlere girip, başarısız dahi olsak daha iyi bi benliği deneyimlediğimiz için süreci bozsak bile, bile bile tekrar ama tekrar dönüyoruz, tüm amacımız hayattan daha çok zevk almak, daha canlı hissetmek, daha enerjik hissetmek, her alanda gelişimimizin katlanarak hızlanması gibi bir mekanizma bulmuşsak bu mekanizmanın anahtarıda dopaminse bu konuda çalışmaya başlayıp kendimizin bir üst versiyonunu ortaya çıkartmak amacıyla tek tek bu yöntemlere başvurup başarılı olmaya çalışıyoruz ve en önemlisi çok zor olduğunu bilmemize rağmen yenilgilerimize rağmen asla vazgeçmiyoruz.

hasanmertayd

Merkür Yolcusu
Neverfap da son sürecime başlıyorum.
Her 7 günde bir deneyimlerim ve hislerimi paylaşacağım, PBKY kitabını 2 kere bitirdim, buradaki nofap başarı hikayeleri ve yourbrain sitesindeki yaşam hikayelerinin neredeyse 500+ hikayelerini okudum, neverfap youtube kanalının tüm videolarını 2 kere bitirdim, yarın sevdiğim bir işe başlıyorum, akışa geçme diye bir kavramı keşfettim ve bu keşifde şunu anladım nofap olmadığı zaman akışa geçmek mümkün olmuyor, tüm inancımla, benliğimle bu sürece başlıyorum, çok zorlanacağımı biliyorum ama bu son tüm zorluklara karşı bu sürecimde başarı ile sonuçlandıracağım herkese süreçlerinde başarılar dilerim.

Son düzenleme:

hasanmertayd

Merkür Yolcusu
6.Gün deyim, özgüvrnim yerine geldiğinde, iyi bir güne ulaştığımda detaylı yazı düşünüyorum.

hasanmertayd

Merkür Yolcusu
11.gündeyim. 26_27. Günlere gelmeden paylaşım yapmayacağım, o zamna gelince detaylı yazı gelecek

hasanmertayd

Merkür Yolcusu
3 gündür çok ağır krizlet atlattım ve bugün rahat bit nefes alabildim. Coşku evresindeyim, daha öncesinden defalarca kez coşku evresine girdiğim için o evreye girdiğim zaman anlıyorum, çok iyiyim şimdilik, bakalın ne olacak:)

hasanmertayd

Merkür Yolcusu
Relaps olduktan sonrax aşıtı depresif hissettim anksiyetem azdı ve gerçekten intahar etmeyi dahi düşündüm, youtubeda relaps olduğumuzda neler yapmalıyız adlı video izledim notlar aldım ve kendimi toparlamam 2 saati aldı şimdi çok daha iyiyim 18 gün dayandım sonuöda bu da başlı başınca bir mücadele sonunda başarı demektir, şimdi çok daha güçlü bir şekilde başlıyorum nofap 0 gün 2 saat, HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK inancım tam

hasanmertayd

Merkür Yolcusu
Nofap bozulan aüreç üzerine 29 saati geride bıraktım, pes etmedim, vazgeçmedim, sadece süreci bozduğum için biraz geriledim ama tamamen geriye dönmek istemedim güçlü kaldım, ayakda durdum, zorluklara karşı dayandım, krizlere dayandım ve benimsedim krizleri şimdi 1.günümde olmama rağmen coşku modu tekrardan hissettirdi kendini aşağıda yazacağım neden yapıyorum cevapları gerçekten yaşadıklarım ve hissettiklerim;

Neden yapıyorum?

Bilim adamı karekterimin ortaya çıkması için
Güçlü hissetmek için
Rahat olmak için
Küçük şeylerden zevk almak için
Hayatın anlamını ve önemini hissetmek için
Ruhumun varlığını hissetmek için
Yüksek enerji için
Odaklanmak için
Mutlu olmak için
Anlamak için
Daha iyi ilişkiler kurmak için
Daha zeki olmak için
Cool olmak için
Motive olmak için
Hayatın zorlukları ile başa çıkmak için
Kendim için
Kendimi iyi hissetmek için
Algılarımın açık olması için
Duygularımı tekrardan hissetmek için
Benliğime değer vermek için
Özgüvenli olmak için
Cesur olmak için
Hayata tutunabilmek için
Öz farkındalığımın artması için
Hayatı doya doya yaşamak için
Hayatla mücadele ederken bana verdiği o güç için
Tekrardan bir kıza yaklaşmamı sağladığı için
Daha iyi bir beyin için
Hastalıklardan daha az zarar görmem için
Anksiyetemin düzelmesi için
Depresyonumun yok olması için
Çok hoş inişlerini ve çıkışlarını ayarlıyabildiğim bir ses tonu için
Erkeksi, Gür bir ses tonu için
Yeniden şarkı söyleyebilmek için
Utangaçlığımı ömrümün sonuna kadar bitirmem için
Ses dalgarlını hissermek için
Enerjiyi hissedip anlamak için
Ruhun enerjisini daha iyi anlamak için
İnsan olabilmek için
Çok rahat bir rüya ve olağan üstü ruya duygu ve hisler için
Hayattaki güzel olanları görmek için hayvanlar, doğa, hayat aslında çok harika bunu hissetmekse daha harika işte bunlar için nofap

hasanmertayd

Merkür Yolcusu
Sürece devam ediyorum, çok zorlu krizler atlattım ve hala da devam ediyor, krizlerin anlamının iyileşme belirtisi olduğunu bildiğim için ne kadar çok zorlansamda memnunum bu zorku krizler den, şunu fark ettim; PMO, şeker, sigara vs. vs. Ne kullanırsanız kullanın dopamin çalan madde, bu maddeler benim kendi inancıma göre zaman algısını hızlandırıyor ve ne kadar bağımlılığımız varsa zaman algısı gittikçe hızlı hale getiriyor ve bunun sonucu her olay hızla gerçekleştiği için beyin algıları yetişemediği için yani olayı anlayamadığımız için olaylatdan zevk almamaya başlıyoruz ve bu yüzden hayat anlamsız hale geliyor eğer hayattan bir şey anlamazsak eşittir zevk almayız demektir ve bence de tüm bunların sebebi dopaminin zaman algısını hızlandırıp algılarımızı körelttiği için dopamini hissedememize bağlıyorum, tabi farklı da yorunlanabilir fakat hepimizin bildiği bir gerçek var, neverfap yaptığımız zaman illaki olarak değişim oluyor ve bir zamanla o değişimi fark edip kaynağının nedenini düşünmeye başlıyoruz, önemli olan değişim, bozulmuş dopamin sistemi, kendi hayatlarımızı zevkler uğruna habersizce verdik, şimdi sıra tırnaklarınızla kazıyarak acı çekerek geri almak, hayatımda en büyük öneme sahip olay, neverfap felsefesidir, çünkü; eğer neverfapi tanımamış bir insan olarak yaşamaya devam etseydim; hissiz,depresif,korkak,asosyal,isteksiz,kaygılı,endişeli olan hayatım hep böyle kalacaktı.

Son düzenleme:

hasanmertayd

Merkür Yolcusu
Tekrar süreç bozuldu antidepresanla birlikde nofap sürecime başlıyorum, bakalım efexor xr ile nasıl etki yaratacak, gerçi efexor libidoyu düşürüyor, bakalım bu sefer ne kadar dayanabileceğim

hasanmertayd

Merkür Yolcusu
Süreci defalarca kez bozdum, yeni başladığım antidepresan çok güçlü bir uyarıcı olduğu için 3.gün itibariyle bırakma kararı aldım, aslında nofap 18 li günleri geçince tüm psikolojik sorunlarımda bariz azalma oluyor, hayat çok anlamlı bir yer haline geliyor ama dayanamıyorum, mecburum yeni aürece tek çıkışım dopamin seviyeyimi dengeye sokmak yoksa hayat hep depreaif ve anksiyetli olacak öye yandan nofapdaykende şahsi tecrübem cennete dönüyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6