Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Nofap Ve Saç Dökülmesi ?

Furkanoz

Yeni Üye
Merhaba. Nofapa 2. Kez başladım. İlk seferinde 40-45 gün civarında bozmuştum. Bu süreçte saç dökülme lerim olmuştu ama nofapa bağlamamıştım. Bu ikinci denemem ve yaklaşık 30 güb oldu ve tekrar saç dökülmem başladı. Acaba nofap bir şekilde saç köklerimdeki dht ti arttırmış olabilir mi?

None

Emekli Moderatör
Mastürbasyon Saç Döker Mi ?

Bu konuyu inceleyebilirsin. Nofap sürecinde iyileşme döneminde dopamin ve testeron dalgalanmaları da saç dökülmesine sebep olabiliyor, dopamin ve testeron sistemin düzeldiğinde bu sorun ortadan kalkacaktır

Furkanoz

Yeni Üye

nova

Merkür Yolcusu
Bu duruma çok takılma, aslında nofap degil yoğun pmo bağımlılığı saç dökülmesine neden olan dopamin dalgalanmalarına neden olur. Nofaple bir alakası yok yani, hatta tam aksine uzun vadede nofap saçlarına iyi gelecektir. Bir diger durum da şuan mevsim geçisinde olmamız, dökülmesi normal bu dönemde.

None

Emekli Moderatör
Daha önce bu tarz durumla karşılaşan insanlar gördün mü? Ben forumda bulamadım da. Yani demek istediğim buna emin misin?
Google mast saç döker mi yaztığında saç ekim siteleri, donanım haber gibi birçok sitede bol miktarda başlık açılmış. Genelde mastürbasyon saç döker, nofap sürecinde sadece ani testesteron ve dopamin dalgalanmaları kısa süreli sebep olabilir

Furkanoz

Yeni Üye
Peki dostlar anlamadığım bir nokta var. Mast. Sonrası 7. Günde testo artıyor. Dolayısıyla her 6 günde yapılan Mast. Testoyu nofap tan daha aşağıda tutmuyor mu?

BloodRien

Yoda
Merhaba. Nofapa 2. Kez başladım. İlk seferinde 40-45 gün civarında bozmuştum. Bu süreçte saç dökülme lerim olmuştu ama nofapa bağlamamıştım. Bu ikinci denemem ve yaklaşık 30 güb oldu ve tekrar saç dökülmem başladı. Acaba nofap bir şekilde saç köklerimdeki dht ti arttırmış olabilir mi?
Testesteron 2türlü saç döküyo birincisi testesteronun aşırı azalırsa ikincisi testesteronun çok artarsa doğal yollardan testesteron düşürme yolları var süt gibi şeyler mesela

masuaku

Venüs Yolcusu
Testesteron 2türlü saç döküyo birincisi testesteronun aşırı azalırsa ikincisi testesteronun çok artarsa doğal yollardan testesteron düşürme yolları var süt gibi şeyler mesela
Merhabalar. Nofap testesteronu saç dökecek seviyeye kadar yükseltiyor mu? Nofap + diyet planlıyorum fakat nofap ve kilo vermeye bağlı olarak testesteronun aşırı artmasından dolayısıyla saç dökülmesinden korkuyorum.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Merhabalar. Nofap testesteronu saç dökecek seviyeye kadar yükseltiyor mu? Nofap + diyet planlıyorum fakat nofap ve kilo vermeye bağlı olarak testesteronun aşırı artmasından dolayısıyla saç dökülmesinden korkuyorum.
Testosteronu dışarıdan almadığın sürece dökülmeyi tetikleyeceğini sanmam. Kökler yenilenirken geçici olarak dökülme olabilir, bu normal bir şey ve memeli hayvanlarda da oluyor. Hormonal dalgalanmalar geçici bir artma yapabilir, bir süre sonra rayına oturur ve dökülme sorunu düzelir. Eğer dökülme sürekli bir etki veriyorsa bunu beslenme ve strese bağlamak şimdilik daha tutarlı bir seçim olur bence dostum, süreçte beslenmeni azalttıysan veya çok stres yapmışsan yaşamış olabilirsin bunu. Protein alımına dikkat etmen ve saçlarını sıcak sudan, fön makinesinden koruman yardımcı olabilir.

masuaku

Venüs Yolcusu
Testosteronu dışarıdan almadığın sürece dökülmeyi tetikleyeceğini sanmam. Kökler yenilenirken geçici olarak dökülme olabilir, bu normal bir şey ve memeli hayvanlarda da oluyor. Hormonal dalgalanmalar geçici bir artma yapabilir, bir süre sonra rayına oturur ve dökülme sorunu düzelir. Eğer dökülme sürekli bir etki veriyorsa bunu beslenme ve strese bağlamak şimdilik daha tutarlı bir seçim olur bence dostum, süreçte beslenmeni azalttıysan veya çok stres yapmışsan yaşamış olabilirsin bunu. Protein alımına dikkat etmen ve saçlarını sıcak sudan, fön makinesinden koruman yardımcı olabilir.
Teşekkür ederim.

Lazkopat

Emektar Üye
Ben bırakıcam ama bu sorular bitmeyecek herhalde :) Neverfap forumlarında kaç defa gördüğümü hatırlamıyorum. Ancak cevaplayacak olursam : Saç dökülmesinin bir çok sebebi olabilir. Tabi kızlarla aram bozuk diyip onu da nofapa bağlayabilirsin. Geçen bende saç dökülüyor kesin ondan demiştim. Dağınık yazıyorum farkındayım. Öyle işte nofap'e bağlı değil. Dht'yi arttırmış olabilir.

Furkanoz

Yeni Üye
Ben bırakıcam ama bu sorular bitmeyecek herhalde :) Neverfap forumlarında kaç defa gördüğümü hatırlamıyorum. Ancak cevaplayacak olursam : Saç dökülmesinin bir çok sebebi olabilir. Tabi kızlarla aram bozuk diyip onu da nofapa bağlayabilirsin. Geçen bende saç dökülüyor kesin ondan demiştim. Dağınık yazıyorum farkındayım. Öyle işte nofap'e bağlı değil. Dht'yi arttırmış olabilir.
Yani dhtyi ne arttırmıştır sizce tam anlayamadım?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6