Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Relapse Oldum Eyvah!?

The King

Deneyimli Üye
Başlık biraz dikkat çekici. Ama mevzu farklı.

En son 2 hafta kadar önce 78 günlük sürecim bir anlık gece uykusuzluğu ile yokoluşa doğru gitmişti. Sonrasında birkaç gün sürece devam edecek gibi olsam da peş peşe görseller, içerikler derken chaser effect denen illete sürüklendim. Ruhsal olarak zindan bileti almıştım artık. Fizyolojik huzursuzluklar da başgöstermek üzereydi. Peki ne yaptım?

* PBKY kitabını daha önce okumuş olsam da tekrar okumak için kolları sıvadım.
* Bu süreçte rutinlerime devam ettim. Sporda aynı sertlik ve zorluğu sürdürdüm. Mental olarak kesinlikle bittim tükendim! dediğim evredeydim. Süreç boyunca güçlenmiştim, kaldırdığım ağırlıklar düşecek, gücümü muhtemelen kaybedeceğim diye inandırmıştım kendimi. Halbuki asla öyle olmadı.

Relapse bana ne kaybettirdi? Sadece mental olarak bir şeyler için irademi kullanmam gerekti. Yani spora o gün gitmem gerekiyorsa gitmek için kendimi zorlamalıydım. Sadece bir anlığına zorlama... Sonra salondayken mental bariyerleri kırmaya devam ettim.

78 günlük sürecim 2 haftadır 7-8 kere bozuldu. Görsel içerikler, sextingler, mide bulandırıcı seviyeye doğru gitmeye başlayan bir ruh hali. Tüm bunlara rağmen bugün deadliftte PR aldım. Dün bench presste PR aldım. Mental olarak çöküş hissediyor olmama rağmen. Her iki günde de spora gitmesem daha iyi olacak, çünkü süreç bozuldu kötü hissedeceğim diye düşündüren bir zihne rağmen...

Şimdi, yeniden, yepyeni bir şekilde sürece odaklanıp yola devam edeceğim. Kaybettiğimizi sandığımız şeyler tamamen mental olarak yok oluyor. Aslında oradalar. Yani ben kas kütlemi kaybetmedim, testosteronum azalmadı, sporda kazandıklarım kaybolmadı, nofap ile gelen fizyolojik avantajlar silinmedi. Zaten sürecin bize kazandırdığı en büyük artı yıllardır bağımlısı olduğumuz şeyi elimizin tersiyle itip yolumuza odaklanmamız. Bu yüzden hayatın diğer alanındaki noktaları bir nebze kolaylaştırıyor. Çünkü seni zora sokan, köşeye sıkıştıran o şeyi reddediyorsun. Bunun getirdiği özgüven ve güç ile öteki şeyleri de başaracağına inanıyorsun. Mesele bu. Relapse, bir yokoluş değildir. Asıl en büyük mücadele relapse olduktan sonra başlar. Relapse'ye rağmen yola devam edebilme iradesi...

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
İnsanlar NoFap'i abartıyor ve her şeyi buna yüklüyorlar. Bir nevi amaçları bu oluyor. Relapse kaçınılmaz olunca da neyse NoFap yapınca düzelecek moduyla aylarını yıllarını tüketiyorlar. Birinin bunun hakkında bilgilendirici, kafalardaki soru işaretlerini ve yanlış anlaşılmaları bitirecek bir konu açması lazım.

Impeller

Yeni Fapstronot

En son 2 hafta kadar önce 78 günlük sürecim bir anlık gece uykusuzluğu ile yokoluşa doğru gitmişti. Sonrasında birkaç gün sürece devam edecek gibi olsam da peş peşe

En son 2 hafta kadar önce 78 günlük sürecim bir anlık gece uykusuzluğu ile yokoluşa doğru gitmişti. Sonrasında birkaç gün sürece devam edecek gibi olsam da peş peşe görseller, içerikler derken chaser effect denen illete sürüklendim. Ruhsal olarak zindan bileti almıştım artık. Fizyolojik huzursuzluklar da başgöstermek üzereydi. Peki ne yaptım?

* Bu süreçte rutinlerime devam ettim. Sporda aynı sertlik ve zorluğu sürdürdüm. Mental olarak kesinlikle bittim tükendim! dediğim evredeydim. Süreç boyunca güçlenmiştim, kaldırdığım ağırlıklar düşecek, gücümü muhtemelen kaybedeceğim diye inandırmıştım kendimi. Halbuki asla öyle olmadı.

Relapse bana ne kaybettirdi? Sadece mental olarak bir şeyler için irademi kullanmam gerekti. Yani spora o gün gitmem gerekiyorsa gitmek için kendimi zorlamalıydım. Sadece bir anlığına zorlama... Sonra salondayken mental bariyerleri kırmaya devam ettim.

78 günlük sürecim 2 haftadır 7-8 kere bozuldu. Görsel içerikler, sextingler, mide bulandırıcı seviyeye doğru gitmeye başlayan bir ruh hali. Tüm bunlara rağmen bugün deadliftte PR aldım. Dün bench presste PR aldım. Mental olarak çöküş hissediyor olmama rağmen. Her iki günde de spora gitmesem daha iyi olacak, çünkü süreç bozuldu kötü hissedeceğim diye düşündüren bir zihne rağmen...

Şimdi, yeniden, yepyeni bir şekilde sürece odaklanıp yola devam edeceğim. Kaybettiğimizi sandığımız şeyler tamamen mental olarak yok oluyor. Aslında oradalar. Yani ben kas kütlemi kaybetmedim, testosteronum azalmadı, sporda kazandıklarım kaybolmadı, nofap ile gelen fizyolojik avantajlar silinmedi. Zaten sürecin bize kazandırdığı en büyük artı yıllardır bağımlısı olduğumuz şeyi elimizin tersiyle itip yolumuza odaklanmamız. Bu yüzden hayatın diğer alanındaki noktaları bir nebze kolaylaştırıyor. Çünkü seni zora sokan, köşeye sıkıştıran o şeyi reddediyorsun. Bunun getirdiği özgüven ve güç ile öteki şeyleri de başaracağına inanıyorsun. Mesele bu. Relapse, bir yokoluş değildir. Asıl en büyük mücadele relapse olduktan sonra başlar. Relapse'ye rağmen yola devam edebilme iradesi...
Gece uykusuz kalmak yaptığımız en büyük hata.
görseller, içerikler derken chaser effect denen illete sürüklendim. Ruhsal olarak zindan bileti almıştım artık. Fizyolojik huzursuzluklar da başgöstermek üzereydi. Peki ne yaptım?

Şimdi, yeniden, yepyeni bir şekilde sürece odaklanıp yola devam edeceğim. Kaybettiğimizi sandığımız şeyler tamamen mental olarak yok oluyor. Aslında oradalar. Yani ben kas kütlemi kaybetmedim, testosteronum azalmadı, sporda kazandıklarım kaybolmadı, nofap ile gelen fizyolojik avantajlar silinmedi. Zaten sürecin bize kazandırdığı en büyük artı yıllardır bağımlısı olduğumuz şeyi elimizin tersiyle itip yolumuza odaklanmamız. Bu yüzden hayatın diğer alanındaki noktaları bir nebze kolaylaştırıyor. Çünkü seni zora sokan, köşeye sıkıştıran o şeyi reddediyorsun. Bunun getirdiği özgüven ve güç ile öteki şeyleri de başaracağına inanıyorsun. Mesele bu. Relapse, bir yokoluş değildir. Asıl en büyük mücadele relapse olduktan sonra başlar. Relapse'ye rağmen yola devam edebilme iradesi... G

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
İnsanlar NoFap'i abartıyor ve her şeyi buna yüklüyorlar. Bir nevi amaçları bu oluyor. Relapse kaçınılmaz olunca da neyse NoFap yapınca düzelecek moduyla aylarını yıllarını tüketiyorlar. Birinin bunun hakkında bilgilendirici, kafalardaki soru işaretlerini ve yanlış anlaşılmaları bitirecek bir konu açması lazım.
Yeterince öyle konu var.
Okuyan çok az!

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Yeterince öyle konu var.
Okuyan çok az!
Moderatör sizsiniz, bunu özellikle öne çıkartıp insanların okuması için yoğun bir baskı ortamı yaratabilirsiniz. Zaten yapıyorsanız problem yok ama bir forum kullanıcısı olarak hiç böyle bir konunun ciddi bir şekilde açıldığını görmedim. Genelde ya konuya yorum olarak yazılıyor ya da konu başlığı alakasız oluyor insanların dikkatini çekmiyor.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
bir forum kullanıcısı olarak hiç böyle bir konunun ciddi bir şekilde açıldığını görmedim. Genelde ya konuya yorum olarak yazılıyor ya da konu başlığı alakasız oluyor insanların dikkatini çekmiyor.

Bu zaten Bizim hep vurguladığımız bir meseleydi ancak baskı ortamı vs. yaratmadık. Sağolsunlar bazi üyelerimiz bu mesele hakkında faydalı konular açtılar...

Ve Dahası da vardır...

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Bu zaten Bizim hep vurguladığımız bir meseleydi ancak baskı ortamı vs. yaratmadık. Sağolsunlar bazi üyelerimiz bu mesele hakkında faydalı konular açtılar...

Ve Dahası da vardır...
Ben bu konuların hepsini okudum bunları atacağınızı biliyordum, ben farkında olsam da şöyle açılan konulara yazılan yorumlara baktığım zaman insanlar pek bunu idrak edememiş gibi.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6