Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Şeker ve sigara nofap kadar onemlimi?

Areshazretleri

Yeni Fapstronot
Sa beyler nofapi bırakalı 8 ay falan oldu faydasını fazlasıyla gordumde şeker ile sigara ne derece önemli soylermisiniz çünkü günde 1.5 paket sigara 10 şekerli çay içiyorum açıklarsanız sevinirim iyi forumlar.

PHONEİX

Merkür Yolcusu
Sa beyler nofapi bırakalı 8 ay falan oldu faydasını fazlasıyla gordumde şeker ile sigara ne derece önemli soylermisiniz çünkü günde 1.5 paket sigara 10 şekerli çay içiyorum açıklarsanız sevinirim iyi forumlar.
AS Üstad
Sigara belli bir yaşa kadar götürür seni ondan sonra sağlık sorunları başlar bırakmak zorunda kalırsın
een doğru zaman şimdi bırakmak , güçlü bir şekilde düşün, at paketi ve mutlu ol, kölelikten kurtuldun?
Şeker konusunda tavsiyem arada arkadaşlarınla falan yersin onun haricinde haz nesnesi diye düşünüyorum ?

PHONEİX

Merkür Yolcusu
10 şekerli çay?çayı da çok içme bence üstad fazlası zarar

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
Şeker vücut içinde zararlıdır vücudunuzda hastalık vb. yapabilir

Ben çayı şekersiz içerim mesela neden çünkü önceden alışmıştım zor ama olur sizede öneririm (çayı şekersiz içiyorum normalde tatlı şekerli şeyler vb. yerim)

Bildiğim kadarıyla şeker diyeti şekeri kesme gibi şeyler yapan kişilerde var

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
İkisini de azaltmalısın. Günde 1.5 paket sigarada çaya 10 şekerde aşırı fazla. Zararlarını sen de biliyorsun ama burada onay ihtiyacı hissediyorsun. Bırakmak için ciddi kararlar alsan dahi hemencecik bırakamayacaksın fakat azaltman şart. İkisini de bugünden itibaren kademeli olarak azaltmaya karar vermelisin.

Bu Ramazan ayında oruç tutarsan, oruç sigarayı daha az içmene yardımcı olacaktır. Şeker bağımlılığı Dünyada masturbasyon bağımlılığından bile fazla bir durumda. Kaçış daha zor, tamamen bırakamayabilirsin ama az tüketebilirsin. Çaydaki şekerini ise 10 yerine bugün 5 yap sonra 3 sonra 1. Çayın yanında şekerli bir şeyler yiyorsan ilk bardağını şekersiz bile içebilirsin. (dene)

NarkosOnFire

Ay Yolcusu
PMO ile aynı etkiyi yapıyor ikisi de. Söylemişken yetişkin bir erkek birey günde 36 gram şeker almalı. Sen çayına 10 şeker atarak ki bir küp veya kaşık şeker 4 grama denk gelmektedir, 40 gram şeker almış oluyorsun yediğin diğer yiyecekler haricinde. Çok fazla.

The King

Deneyimli Üye
Şekersiz çay genelde çok zor oluyor yeni başlayan için. Ben çok çay içen biriydim dolayısıyla şekersiz içmeye geçmem gerekiyordu. 2-3 sene önce başladım. 40 gün çok zorladı hatta çaydan da soğudum o dönem. Ama sabredersen şekersiz çaya alışırsın.

Areshazretleri

Yeni Fapstronot
38 gram olayı varsa çaydan başka bişey almıyorum normalde tatlı falan sevmem diş ağrısından dolayı bisküvi vade yemem ama sigara sıkıntı beyin sisi yapıyor belkide başka bişey var ama bırakmayı denediğimde nofapi bırakırken yaşadıklarımı yaşadım ama yinede eyw nofap olayıni unuttum bile tavsiyem 5 aydan sonra aklınıza dahi gelmez sevinirsiniz yoksunluk vs hiçbir şey yok sanki ömrümde yapmamışim gibi yaparken ne yaşadığımı bile unuttum sizi değiştirdiği kesin sadece sabır lazm Instagram vs silin ben 6 aydır kullanmıyorum iyi forumlar beyler

lospolloshermanos

Venüs Yolcusu
Geçen ramazan sigarayı bıraktım ve tam bir sene oldu. Bence bırakmak için tam zamanları ve aynı zamnda nofapte yaptığında inan bana fayda bakımından x2 olarak görüyorsun.

Nirvana

Mars Yolcusu
Sen sigarayı bırakamazsın ama sigara senin işini bitirince seni bırakacak...

Sigaraya bağımlı değilsin içindeki nikotine bağımlısın. Peki bu kötülüğü kendine neden yapıyorsun ???? Allah seni bir şeyin kölesi ol diye yaratmadı. Seni Özgür yarattı.

Her nikotin aldığında beynin daha çok reseptör açıyor ve kendi varoluşunda bulunan endorfin bezini yavaşlatıyor. ve sigara olmadan sakinleşemeyecek hale geliyorsunuz... 20 yıl sonra kanser ya da KOAH hastası olacaksın. Ben çocukken babamın kapısını dinlerdim. Neden biliyor musun ? Acaba nefes alıyor mu diye kontrol ederdim. Çünkü hep öksürürdü gece tuvalete 20 kere kalkardı.Şuan hala aynı durumda...

Çocuklarına bu kötülüğü yapacakmısın ? Hayat senin hayatın biraz ciddi ol. Bırakmak istiyorsan bırak acı çek ve kurtul.

purplesox05

Mars Yolcusu
Benim sana bir sorum olacak; nofap yaptığın süreçte sigara ve şeker kullanımında bir artış gözlemledin mi?

mirror16

Venüs Yolcusu
10 şeker çok çok fazla hocam. En azından ara ara tatlı yenilebilir. Kaldı ki bayramlar da baklava gibi bir tatlımız var fazla abartmadan arada yenilebilir şeker.

Eğer şeker tüketimini azaltmak istiyorsan, rafine şekerlerden kurtulmakla başla. Paketlenmiş yiyecekler vb.rafine şekerlerin içine giriyor. Mümkün olduğunca doğal beslenmeye çalış.

whatWasfap

Uranüs Yolcusu
Emek vermeden haz veren her türlü dopamin kaynağı pmo ile aynı etkiyi yaratır. Kusana kadar şeker yiyemezsin ya da sigara içemezsin yani toleransın daha düşüktür ama pmoyu her gün her saat sınırsız izleyebilirsin. Hiçbirini yapmazsan beynin iyileşir ve düzelir. Sadece 1 ini kısarsan ya diğerlerine abanırsın ya da daha az ve daha yavaş iyileşirsin.

Javert

Mars Yolcusu
Allen Carrin kitabı vardı bende, mesaj at bulunca gönderiyim sana

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6