Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Son şans

Torres

Deneyimli Üye
Evet bugün 10. günümdeyim hedefim ilk olarak 30.gün ve sonrasında 90.gün. İlk hafta her gün tetikleyicilere baktım ama bu süre gün içinde en fazla 1 dakikaydı kötü alışkanlıklarımı bu 10 günde azalttım ve bazılarını bitirdim. Ciddi krizlere girmedim herhangi bir bölgem ağrımıyor ve gayet iyi hissediyorum.
Bu 10 günde edindiğim alışkanlıklar;
100 mekik ve şınav
1 belgesel
1 dizi bölümü
3 vakit namaz
her gün sağlıklı beslenme
şekerli gıdalardan uzak durma
30 dakika ingilizce
30 dakika kitap okuma
kahve ve yeşil çay içme
evi süpürme ve toplama
gibi şeyleri rutinim haline getirdim her hafta bunların üzerine biraz daha koyup yeni şeyler de eklemek istiyorum.
1 hafta sonra tekrar rapor sunacağım.

Hades

Satürn Yolcusu
Sürecinde başarılar tüm bunları nasıl yapıyorsun sabahları kaçta kalkıyorsun bi de ben telefonu elimden bırakamıyorum tavsiyen var mı

Torres

Deneyimli Üye
Sürecinde başarılar tüm bunları nasıl yapıyorsun sabahları kaçta kalkıyorsun bi de ben telefonu elimden bırakamıyorum tavsiyen var mı
Teşekkürler sana da başarılar. Öncelikle sabahları 6 da en geç 6.30 gibi kalkıyorum zaten çocukken de (masturbasyon yapmadığım zamanlar) gene sabah 6 7 gibi kalkardım, neverfaple sanki o günlere dönmenin sinyali veriyor gibiyim ama onun haricinde erken kalkmak için uyku kaliteni arttır unutma fazla uyku demek kaliteli uyku demek değildir( kaliteli uyku için youtubeden videolara bakabilirsin). Telefonda en çok maç skorlarına (yarı iddaa bağımlısıydım ve futbolu sevdiğimden) bakıyordum hala da bakıyorum ama bunu azaltım onun haricinde instagramı twitteri ekşinin uygulamalarını sildim eğer buralara gireceksem telefondan değil bilgisayardan giriyorum ve telefonun internetini kapatıp bir tane gözümün onunde olmayan bir çekmeceye koyuyorum arada sırada telefona girme krizi geliyor mesajlara bakıp çıkıyorum. Sosyal medyaya girme krizi geldiğinde(gündemi takip etme hastalığı gibi) ise bu siteyi açıyorum yeni ve eski yazıları okuyorum çok rahatlatıyor beni.

Hades

Satürn Yolcusu
İnstagramda nadir çok iyi bilgiler veren sayfalar var onları takip ediyorum o yüzden silmeyi pek istemiyorum ama keşfete bi girdimi çıkamıyorum o sayfalar olmasa anında silerim ama bazı bilgileri internette bulmak zor

Torres

Deneyimli Üye
İnstagramda nadir çok iyi bilgiler veren sayfalar var onları takip ediyorum o yüzden silmeyi pek istemiyorum ama keşfete bi girdimi çıkamıyorum o sayfalar olmasa anında silerim ama bazı bilgileri internette bulmak zor
İnstagramı kesinlikle sil bence girmek istediğinde de internetten gir o sayfalara kısıtlı süreli. Çünkü uygulamaya girince insanların gözüne hoş gelebilecek o uygulama da seni maksimum süre tutmak için her yöntemi kullanırlar sil gitsin sürecin daha temiz ilerler arada sırada internetten girersin

Hades

Satürn Yolcusu
İnstagramı kesinlikle sil bence girmek istediğinde de internetten gir o sayfalara kısıtlı süreli. Çünkü uygulamaya girince insanların gözüne hoş gelebilecek o uygulama da seni maksimum süre tutmak için her yöntemi kullanırlar sil gitsin sürecin daha temiz ilerler arada sırada internetten girersin
Valla bilmiyorum kökten silme fikri aklımı kurcalıyor instagramdaki bilgileri kitaplar okuyarakta bulabilirim kökten mi silsem

Torres

Deneyimli Üye
Valla bilmiyorum kökten silme fikri aklımı kurcalıyor instagramdaki bilgileri kitaplar okuyarakta bulabilirim kökten mi silsem
Kökten sil belli zamanlarda ani gelen istekle değilde planladığın zaman internetten gir ve kendine süre koy örneğin bir dakika sürem var ve ne kadar içeriğe bakabilirsem o sürede o kadar olacak diye 1 dakikayı geçtikten sonra hemen kapat hatta gizli sekmeden gir instaya bunu ben denedim başarılı

Eff

Yoda
Her yere yazdım buraya da yazayım. 2-3 haftadır instagramım kapalı. Normalde de pek kullanmıyordum ama sınavlar yaklaşınca tam odaklanmak için kapatıyorum. Kafam o kadar rahat ki. Odaklanmam daha iyi olmamıştı. Tavsiye ederim. 2 Hafta hesabınızı dondurun ve hayatı yaşayın.

Hades

Satürn Yolcusu
Her yere yazdım buraya da yazayım. 2-3 haftadır instagramım kapalı. Normalde de pek kullanmıyordum ama sınavlar yaklaşınca tam odaklanmak için kapatıyorum. Kafam o kadar rahat ki. Odaklanmam daha iyi olmamıştı. Tavsiye ederim. 2 Hafta hesabınızı dondurun ve hayatı yaşayın.
Bunu face gibi silemiyoz mu ya

Hades

Satürn Yolcusu
Tamam buldum beyler.
Küçük bi analiz yaptım ve İnstagramda aldığım bilgilerin %55i aklımdan siliniyor zaten instadan çıkınca beynim kasılıyor. Oradan alacağım bilgiyi kitap satın alıp orada öğrenirim daha iyi ya hesabı da siliyorum kökten bakalım ne olacak silmek isteğen varsa da dondurmayı düşünmesin ertelemekten farkı yok değişim olursa bilgi veririm 1-2 ay sonra fln hatırlatın

Torres

Deneyimli Üye
Tamam buldum beyler.
Küçük bi analiz yaptım ve İnstagramda aldığım bilgilerin %55i aklımdan siliniyor zaten instadan çıkınca beynim kasılıyor. Oradan alacağım bilgiyi kitap satın alıp orada öğrenirim daha iyi ya hesabı da siliyorum kökten bakalım ne olacak silmek isteğen varsa da dondurmayı düşünmesin ertelemekten farkı yok değişim olursa bilgi veririm 1-2 ay sonra fln hatırlatın
Umarım faydasını görür daha sancısız bir süreç yaşarsın

Hades

Satürn Yolcusu
Umarım faydasını görür daha sancısız bir süreç yaşarsın
Teşekkür ederim heh bak süreç dedin aklıma geldi nf bozma sebebimin %90 ı Instagram yüzünden %5 i aklıma gelmesi %3 haber sitesi reklamları %2 gerçek hayat. Sıfır sallama, uzun zamandır aklımdaydı zaten buraya yazmak Nasip oldu senin konuyu da saptırdık biraz kusura bakma

Torres

Deneyimli Üye
Tekrardan selamlar sürecimi 15.günde bozdum maalesef pazartesi günü tekrar başlayacağım temiz bir şekilde. Bu hafta sınav haftamdı ve istediğim gibi geçmedi ne yazık ki en başta belirttiğim alışkanlıkların çoğunu yapamadım sınav haftam olduğu için. Gelelim süreci nasıl bozduğuma TETİKLEYİCİlere baktım bu hafta başı 2 3 gün bakmadım ama 12-15.gün arası tetikleyicilere baktım zaten sürecin en başında da bakıyordum ama etkilenmiyordum fakat bugünlere geldiğimde aklımda sadece tetikleyiciler ve cinsellik vardı tetikleyicilere bakmak çok büyük hatamdı onun haricinde bir sıkıntım yoktu hedefim hiç tetikleyicilere bakmadan devam edebilmek 9.gün ve 15.günlük süreçlerimden iyi ders aldım bu sefer belki 90 a gelemem ama 15 günü geçmek hedefim, sonrasına bakıcaz artık

Torres

Deneyimli Üye
Bugün neverfapte 2.günüm geçen hafta cumartesi günü sürece tekrardan başladım ama 2.günde bozdum yani pazartesi, final haftam olduğu için toparlanamadım yeni yeni toparlanmaya başladım final haftaları berbat etti beni ve yeterince çalışamadım tüm notlar girilmediği halde 2 tane bütüm var pazartesiden itibaren çalışmaya başlayacağım bu haftaki günlük ortalama
hedefler;
100 mekik/100 şınav/30 dk kitap okuma/30 dk ingilizce/1 belgesel/2 vakit namaz/2 el satranç/en az 2 saat ders umarım başarabilirim haftaya pazar görüşmek üzere...

Hades

Satürn Yolcusu
Karışmak gibi olmasın ama eğer şu ana kadar bu hedeflerin yarısını yapmadıysan yarıya indir mesela 100mekik yerine 50 mekik yaz iredeni fazla zorlama yani

Torres

Deneyimli Üye
Karışmak gibi olmasın ama eğer şu ana kadar bu hedeflerin yarısını yapmadıysan yarıya indir mesela 100mekik yerine 50 mekik yaz iredeni fazla zorlama yani
Haklısın ama bu hedeflediğim rutinleri 10 gün felan yapmıştım çok sıkıntı değil yeter ki disiplini mi kaybetmeyeyim

Torres

Deneyimli Üye
Evet süreç bozuldu maalesef disiplinsizlik ve plansızlık hatalarımdan dolayı bitti ve çok gevşedim süreçte. Geçen hafta belirlediğim hedeflerin çoğunu yapmadım, bomboş geçen bir hafta oldu tamamen benim hatamdı; bol bol spor programları izledim, youtubede nerde çöp video varsa ona baktım kötüydü. Tetikleyicilere de ilk üç gün bakmadım ama sonuç başarısızlık. Önümüzdeki hafta ise en önemli şey perşembe ve cuma günü bütlerim var iki tane duruma göre üçte olabilir bunlardan geçmek benim için çok önemli olacak ayrıca bu hafta bilgisayarımda tüm oyunları sildim bu çok iyi oldu çünkü dopamin ve haz isteyen beynim beni direkt oyunlara yönlendiriyordu onun haricinde kendimi yeni sürece hazır hissediyorum. Bu süreçte her gün günlüğe yazma kararı aldım haftalık yerine çünkü gün sonunda buraya hiçbir şey yapmadım demek kötü olacağı için modumun düştüğü anlarda tekrar ayağa kalmama yardımcı olacak ve belki bazı kişilere de örnek olabilir. TEKRARDAN BAŞLAMA VAKTİ!
1 ŞUBAT 2021 HEDEFLERİM

1. 7 saat ders
  2. 20 dakika kitap
  3. 20 dakika yürüyüş
  4. 15 dakika ingilizce
  5. 100 mekik
  6. 100 şınav​
  7. 2 vakit namaz​
  8. Abur cubur ve şeker yok​
  9. Sağlıklı beslenme​

Torres

Deneyimli Üye
1 ŞUBAT 2021 RAPORU
Bugün saat 7 de kalktım 6 saat uyudum sağlıklı beslendim 200 mekik ve şınav çektim hedefimdeki yürüyüş kitap ve ingilizceyi yaptım ama ders çalışmayı yapamadım sadece 1 saat çalıştım youtubede gene çok zaman harcadım şarkı dinledim vs. diğer zamanımı alan şey insta twit ve ekşi sözlüktü twitterda çok spor haberlerine baktım ve çalışma istediğimi azalttı. Bu kalan 6 saat dersi kendime borç olarak görüyorum ve hafta içine o 6 saati yayıcam hafta bittiğinde o hedefi gerçekleştirmiş olucam. Tetikleyicilere bakmadım ruh halim iyi kafamı fazla boş şeylerle doldurdum o yüzden biraz kırgınım kendime. Bol bol su içtim. Tüm namazları kıldım. Ayrıca 2.gün olmasına rağmen beynimin berraklaşmasını hissettim ve odağım biraz arttı.
2 ŞUBAT 2021 HEDEFLERİM
  1. 5 saat ders+1saat(dünden kalan borcum için)
  2. 20 dakika kitap
  3. 20 dakika yürüyüş
  4. 15 dakika ingilizce
  5. Soğuk duş
  6. 3 vakit namaz
  7. Abur cubur ve şeker yok
  8. Sağlıklı beslenme
  9. Sosyal medya (insta, twit, ekşi, youtube) max 30 dakika
  10. 120 mekik
  11. 120 şınav

Son düzenleme:

GAZAP

Deneyimli Üye
Plan iymiş ama, bence asıl gerekeni yapmalısın. günde 3 vakit değil 5 vakit var o arayı kapatmalısın yapabilirsin. Eskiden senin gibiydim bende sosyal medyada zaman harcadım hem üstelik İstg, Facebook, tiktok,tewt. Yoktu sadece YouTube vardı o nuda günde 2 saat falan bakıyordum genelde bozmamın en büyük sebebi Youtube du ve onu da ortadan kaldırdım devredışı bıraktım. Telefon da eskiden 20 tane müzik vardı şımdi 1 tane dahi yok, sadece Kur'an var onu tek dinliyorum birde birkaç şiir var. YouTube sildikten sonra hayatıma resmen +2 saat eklendi, ki bu benim gibi biri için mükemmel bir şey, ona harcadığı m zamanı kendi beden ve dini gelişimime ayırıyorum. eskiden benim için gün 24 saati şimdi 26 saat oldu.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6