Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Tüm Dopamin Kaynaklarını Kısıtladım

emre0048

Merkür Yolcusu
Merhaba arkadaşlar,
•53. Gündür nofapteyim.
•Oyun oynamıyorum
•Film dizi seyretmiyorum
•Müzik dinlemiyorum
•sosyal medya olarak whatsapp,Instagram(oda redpill, motivasyon sayfaları mevcut) ve YouTube kullanıyorum. Kısıtladım yani içerikleri tetikleyiciler yok sayfamda.
•oruç tutuyorum(one meal a day) günde tek ögün besleniyorum sadece 19:00 20:00 arası.
•Eve spor aletleri aldım arada spor yapıyorum.
Kısacası sorum şu;Tüm dopamin kaynaklarını kestim ama mutsuz kaygılı yaptı..
Keyif alamıyorum.
Ne önerirsiniz?

BloodRien

Yoda
İyileşme hızı artar ama depresiflikte artar
ya böyle devam et yada biraz daha serbest ol

günde 1 öğün nasıl geçiyor sınav senesinde uygulanabilirmi merak ediyorum tavsiye edermisin

emre0048

Merkür Yolcusu
İyileşme hızı artar ama depresiflikte artar
ya böyle devam et yada biraz daha serbest ol

günde 1 öğün nasıl geçiyor sınav senesinde uygulanabilirmi merak ediyorum tavsiye edermisin
Vallahi Omad diye arat mutlaka youtubede ve dinle.
Çok faydalı.
Vücudun kendi yağları kullanıyor enerji olarak ve kilo veriyorsun.
Orucun beyine faydaları zaten belli.
Insülin direncin olmuyor etmiyor.
Hücreler yenileniyor otofaji oluyor.
Sınav senesinde tavsiye etmem ruh halini etkileyebilir sinirli stresli yapabilir..

Feitan

Ay Yolcusu
Zevk alacak bir şey bulamıyorsun veya çok yoksunluk yaşıyorsun bence

Merhaba arkadaşlar,
•53. Gündür nofapteyim.
•Oyun oynamıyorum
•Film dizi seyretmiyorum
•Müzik dinlemiyorum
•sosyal medya olarak whatsapp,Instagram(oda redpill, motivasyon sayfaları mevcut) ve YouTube kullanıyorum. Kısıtladım yani içerikleri tetikleyiciler yok sayfamda.
•oruç tutuyorum(one meal a day) günde tek ögün besleniyorum sadece 19:00 20:00 arası.
Keyif alamıyorum.
Ne önerirsiniz?
Normalde yaptığın şeyler sana anlik ve yüksek derecede dopamin sağlayan aktiviteler ve bu dopamin kaynaklarını bir anda kesince mutsuz ve kaygılı hissetmen gayet normal. Hepsini aynı anda kesmen hard reset gibi bir şey olmuş. Zor bir yöntem ama istikrarlı olursan ve bunu yeni normalin kabul edersen gerçekten güçlü ve sağlıklı olursun.

skywalker

Venüs Yolcusu
Merhaba arkadaşlar,
•53. Gündür nofapteyim.
•Oyun oynamıyorum
•Film dizi seyretmiyorum
•Müzik dinlemiyorum
Keyif alamıyorum.
Ne önerirsiniz?
Bir anda tüm dopamin kaynaklarını kesince beyin şaşırıyor gayet normal bir durum ilerleyen zamanlarda geçecektir boş kalmamaya çalış vaktini genelde dışarıda geçir çünkü evde durunca insan iyice mayışıyor yani bende genelde böyle oluyor kişiden kişiye değişir fakat çevremdeki herkese bunu öneririm.

Fellow

Ay Yolcusu
Direk Hard moda dalmışsın. Başarı kaçınılmaz olarak gelecektir. Sadece biraz daha zaman tanı kendine. Yaptığın faaliyetlerden daha fazla zevk alacağın günler yakındır.

emre0048

Merkür Yolcusu
Bugün çok gergin kaygılı ve aşırı sinirli bir yapıdayim 😃
Çok farkli şeyler yaşıyorum.
Huzura ermek zor.
Bu acıyı cekmeseydim iyiydi 😃

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Bu kadar kendinizi kısıtlamaya gerek var mı ya cidden hepiniz tutturmuşsunuz iyileşme hızlanıyor vsde bunları kestikten sonra yerine neyi koyuyorsunuz hayatınızı dolu dolu değerlendirip kendinizi bir gün öncesinden daha iyi konuma getirecek şeyler yapıyor musunuz yoksa sadece dopamin kaynaklarını kesip evde pinekleyip arada canınız sıkılınca spor mu yapıyorsunuz bence hepsini bi anda kesip kendinizi bunalıma sokmaktansa yavaş yavaş önce pmoyla başlayıp 1 hafta sürecinizde başarılı olduktan sonra sosyal medyada harcadığınız boş vakti bırakın bunuda başarabilirseniz diğer hafta şekeri bırakın vs vs bu şekilde ödül sisteminiz daha iyi çalışacaktır çünkü beyniniz bakıyor bir alışkanlığınızdan kurtulabilip 1 hafta dayanabiliyorsunuz bundan keyif alıyor ve başarabileceği başka hedefler arıyor. Ayrıca sosyal hayatta kendi konfor alanınızı zorlayabilecek yapmak istemediğiniz ama yapmanız gereken doğal dopamin kaynakları bulun yani işe girin,dövüş sporu öğrenin,kendinizi farklı sosyal ortamlara sokun,daygame yapın,enstürman çalmayı öğrenin,tek başınıza keyifli vakit geçirmeyi öğrenin inanın kendinizi bu kadar kasıpta herşeyi bırakmanıza gerek kalmıyacaktır Gerçek hayatta Aksiyon alınn

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Bu kadar kendinizi kısıtlamaya gerek var mı ya cidden hepiniz tutturmuşsunuz iyileşme hızlanıyor vsde bunları kestikten sonra yerine neyi koyuyorsunuz hayatınızı dolu dolu değerlendirip kendinizi bir gün öncesinden daha iyi konuma getirecek şeyler yapıyor musunuz
Ben aynı şeyleri demekten yoruldum... Tesekkurler.

longjourney

Yeni Üye
Uzun bir süredir yazılan bu listedekilerin tamamını (tam terslerini) yapıyorum. Çizgi filmler izleyip duruyorum, oyun oynuyorum, şekerli abur cuburları çok sık tüketiyorum, müzik dinlemeden geçen bir günüm de yok diyebilirim. Sporum yok.

Bu alışkanlıkları bırakmak niyetindeyim fakat şöyle bir sıkıntı var. Yukarıda saydığım şeyler uzun zamandır beni karamsar ve mutsuz bir ruh halinden kurtarmış durumda. Bıraktığım anda büyük bir boşluğa düşeceğim. Ne yapabilirim?

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Uzun bir süredir yazılan bu listedekilerin tamamını (tam terslerini) yapıyorum. Çizgi filmler izleyip duruyorum, oyun oynuyorum, şekerli abur cuburları çok sık tüketiyorum, müzik dinlemeden geçen bir günüm de yok diyebilirim. Sporum yok.

Bu alışkanlıkları bırakmak niyetindeyim fakat şöyle bir sıkıntı var. Yukarıda saydığım şeyler uzun zamandır beni karamsar ve mutsuz bir ruh halinden kurtarmış durumda. Bıraktığım anda büyük bir boşluğa düşeceğim. Ne yapabilirim?
Hepsini aynı anda bırakamazsın, abur cuburla başla. Müziği bırakmana gerek yok emin ol, sürecin varsa onu devam ettir. Çok boş vaktin var demek ki çizgi film izleyip oyun oynuyorsun. Çizgi filme bölüm sınırı koy, vaktin dolu geçerse emin ol oyun oynamazsın. Spor yapmak zorundasın fakat bu dediğim fitness futbol falan değil, çıkıp günde yürüyüşler yapmalısın. Hayallerle yaşayanı gerçekler çok ağır bir şekilde yıkıyor.

altıkırkbeş

Ay Yolcusu
Benim sana tavsiyem şu. Git kendini bir karanlık odaya kapat orada sadece azıcık ekmek azıcık suyla yaşa. İyice hızlanır iyileşmen 😅😅😅

Güzel kardeşim aslonan insanca yaşamak. Bağımlılığı bırakacağım diye bağımlılığı bırakma hastalığına tutuluyorsunuz. Pmo yapma ve hayatına devam et. Öyle uçuyorum kaçıyorum diyenlere çok inanmayın

Mr.Twain

Adapte ol ya da yok ol!
Benim sana tavsiyem şu. Git kendini bir karanlık odaya kapat orada sadece azıcık ekmek azıcık suyla yaşa. İyice hızlanır iyileşmen 😅😅😅

Güzel kardeşim aslonan insanca yaşamak. Bağımlılığı bırakacağım diye bağımlılığı bırakma hastalığına tutuluyorsunuz. Pmo yapma ve hayatına devam et. Öyle uçuyorum kaçıyorum diyenlere çok inanmayın
Olsa iyi olur ha :D sadece kitap ekmek ve su

Alevlimeteor

Jüpiter Yolcusu
Sosyal medya bağımlılığın için telefonunu modemden engellemeni öneririm. Özellikle telefonun sadece belirli saatlerde modeme bağlanabilsin. Örneğin benim telefonumun interneti sadece 17:00-21:30'a kadar interneti açık oluyor onun dışında telefondan sadece ReadEra ile kitap okuyorum.

root

Jüpiter Yolcusu
Bu şekilde bi süreci ben de daha önceden yapmıştım herşeyi kesip sadece kitap okuyordum bi süre beynim süründü baya bi strestli ve halsiz yaşıyordum ondan sonra iyileşme süreci geçince bambaşka enerjili ve konuşkan birisi olmuştum devam etmeni öneririm iyileşmen çok hızlanır.

Marty

Ay Yolcusu
Arkadaşımız 1 ay önce yazmış şu an ki durumu nedir bilemiyorum ama bu şekilde yapılan Nofap'ler genelde başarısızlıkla sonuçlanıyor. Richard Winters 'ın yazdığı gibi bütün dopamin kaynaklarını kesip evde pinekliyorsan yerine bir şey koymuyorsan zaten o nofap'ten hayır bekleme. En kısa zamanda sonuç almak için arkadaşımızın yöntemi tabiki en iyisi ancak her şeyi bir anda bırakınca okuduğun kitaptan bir şey anlamaz hale geldiğin gibi, flatline'ı derinlemesine yaşıyorsun ve beynimizin çabuk iyileşmeyeceğini ve bunun aylarca süreceğini varsayarsak bu hiç ama hiç iyi bir yöntem değil gibi. Rafine şeker, müzik, film, sosyal medya(tetikleyicilere bakmazsan tabi) bunların hiçbiri PMO kadar zararlı değil beynimiz için, PMO'yu bırakma başarısı gösteren ve hayatını iyi yönde değiştirme eğiliminde olan kişi zaten sigara'yı da bırakır, oyunu'da bırakır, kumar'ı da bırakır, ne kadar kötü alışkanlık varsa üstünden gelir. İşimizi zorlaştırmayalım bence.

zetminol

Ay Yolcusu
Kanka kimseye aldırma yok muzige başla yok aburcubur ye sen aynen böyle devam et. Senin yaptıgının aynısını bende yapıyorum 50 günlerde hayattan bıkmış sıkılmış bitkin hissediceksin dogrudur aynı etkiler bendede var. Bu iyileşmenin belirtisidir Beyindeki tüm dopamin kırıntılarının gitme halidir. Birazdaha sabredersen beynin fazlasıyla reseptör acıcak Cok degil bir 15 20 gün daha sabret çok daha kaliteli bir insan olucaksın. Hayal kurmamaya ve boş olmamaya en kötüsüde yataga sadece uyumak için gir uzanmak için girme herşey daha güzel olacak. //Bu yazdıklarım bu işte artık ustalaşmış 40'lı günleri geri bırakmış olanlar için, eğer bu seviyelere gelmediyseniz denemeyin aksi takdirde çok zorlanabilirsiniz// Zorlanmayabilirsinizde isterseniz bir deneyin Çok faydalı

Son düzenleme:

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Kanka kimseye aldırma yok muzige başla yok aburcubur ye sen aynen böyle devam et. Senin yaptıgının aynısını bende yapıyorum 50 günlerde hayattan bıkmış sıkılmış bitkin hissediceksin dogrudur aynı etkiler bendede var. Bu iyileşmenin belirtisidir Beyindeki tüm dopamin kırıntılarının gitme halidir. Birazdaha sabredersen beynin fazlasıyla reseptör acıcak Cok degil bir 15 20 gün daha sabret çok daha kaliteli bir insan olucaksın. Hayal kurmamaya ve boş olmamaya en kötüsüde yataga sadece uyumak için gir uzanmak için girme herşey daha güzel olacak.
Yanlış bir bakış açısı, herkes sizin ki gibi bir iradeye sahip değil. Kişi 1 hafta dahi dayanamayabilir bütün eğlence kaynaklarını bir anda keserse. Ufak hedeflerle ilerlemek herkes için en sağlıklısı 🙂

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6