Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

130 Günden Sonra Yeniden

Tempest

Anka

84-85-86-87-88. Günler:

Geçen hafta olan düzenim ne kadar iyiyse şuan o kadar kötüyüm .
Uyku problemim tekrar olmaya başladı.

Bir kere saatinde uyumadım gerisi geldi.
3 gün okul vardı. 1 gün gitmedim 2 gün de geç kaldım.
Ruhsal olarak yine çöküntüdeyim ki zaten bu kadar şey hepsi bir arada oluyor ve yine cok telefonla uğraşmaya başladım ,dersleri zaten saldım . 2 ay kala bu moda girmem çok kötü oldu. Bir an önce bu moddan çıkmalıyım zaten birini yapsam diğerleri gelecek.
Önceden yapıp yine yapmaya devam etmek istediklerim :
?Saat 9-4 arası uyumak.
?Namaza tekrar başlamak.
?Günde en az 6 saat çalışmak.
?Her Pazar tyt+ayt deneme yapmak.
Şimdilik yeter çok hedef olup aralarından birkaçını yapmaktansa az hedef olup hepsini yapmayı tercih ederim. Hayırlı ramazanlar.

Tempest

Anka

89-90. Günler:

Ohh bee sonunda geldim 90'a .
Tamam şuan her şey mükemmel değil ama en azından gereksiz bir bağımlılığımdan kurtuldum. Günlük yazmamın etkisi olduğunu düşünüyorum. Yapacağım geldiği zaman aklımda şu vardı: O günlüğe ne yazıcam?

Nofap'i ömrümün sonuna kadar sürdürmeyi düşünüyorum çünkü gerçekten artık bel altı düşünmeyi bırakıyorsun ,odaklanman artıyor.
Hayatımda her şey yoluna girmedi ama günlüğün ilk haftasında yazdığım psikolojik bunalımın çoğunu atlattım.

Kötü bir gün gecirmissinizdir işte tamam en dibi gördüm bundan daha kötü bir gün geciremem dersiniz artık yükselme vakti...
Sonra öyle bir gün yaşarsınız ki o kötü dediğiniz gün aslında iyi günlerinizden biri olmuştur.
Demem o ki kötü günler elbette olacak onları güzelleştirecek olan sizsiniz...

Tempest

Anka

91-92-93-94-95. Günler:

Bu aralar biraz zorlandım diyebilirim. Çünkü çok fazla tetikleyici gördüm aslında bunların nedeni cinsel bazı konuları araştırmamdı ve tabi yana da görsel koyuyorlar google'da . Bu araştırma işiyle beynim beni kandirmiyordur umarım. Onu da geçtim bu aralar beni yoran kısımlardan biri de rüyalanmanın zamanlaması akşam duş alıp yatıyorum sabaha rüyalanmış oluyorum süreç boyunca birkaç defa geldi başıma . Tabi evdekilere de dikkat çekiyorum duş alıp yatıp ,sabah tekrar almak o yüzden bazen okuldan gelince alıyorum utanıp. Onun dışında da her şey güzel gitmiyor, denemelerim düştü . 90'ı geçince bir özgüven patlaması yaşadım sanırım. Zaten yapmam bundan sonra gibi . Ama bu aralar kendimi istemsizce biraz tetikliyorum sanırım . Biraz daha dikkatli olmaya çalışıcam . Bir de Ramazandayız...

Tempest

Anka

96-97-98-99-100-101-102-103. Günler:

100'ü geçtiğim gün telefonu da kullanmayı bıraktım artık. Derslere daha iyi odaklanabilmek için ancak dopamin kaynaklarını kesince bir durum başıma geldi burda anlatmak istemiyorum da bozup bozmadığımdan emin değilim yani ama burada süreci sıfırlamak istemiyorum .Çok büyük bir olay değil 100 günü bunun için çöpe atamam . Onun dışında derslere çalıştığım zamanlarda gerçekten odaklı çalışabiliyorum yani önemli olan o masaya oturabilmek. Denemelerimde de fena değil. Ramazan da güzel gidiyor . Oruç pek zorlamıyor .Normalde bu hafta son tyt haftamdı .Sonra full ayt odaklanacaktım ,tyt bitmiyor... ama yine de AYT'ye gidecem tyt puan hesaplama sitelerine bakıyorum aytde 1 soru, tytde 3 soru demek.
neyse işte sürecime devam ediyorum sayılır ama yine de daha kontrollü olmalıyım.

Tempest

Anka

Geri dönüş: 130. Günde gelen relaps ve yeniden diriliş ...

Evet arkadaşlar ,uzun süredir yazmıyordum .
Üzerimde Mayıs-Haziran aylarında bi bıkkınlık vardı kendimi oyunlara , dizilere kaptırdım . Günlük bile yazmamaya başladım. Ve sene başında güzel giden serüvenim kötü bitti .
130. Günde de relaps oldum . Ondan sonra 10-15 günlük 2 kere denemem oldu . Şimdi yeni bir serüvene başladım.
YKS olarak berbat geçti . Dediğim gibi son 2 ay hiçbir şey yapmamam sınavı bana kaybettirdi.
Kendi ellerimle kendimi gömdüm.
Şimdi dirilme zamanı .
Mezuna kalıyorum büyük ihtimalle. Daha yüksek hedeflerle daha büyük inançlarla .
Şuan nofap'te 1 hafta oldu sürecim.(yani yks'den 2 gün önce bozdum ...)
130 günden 7 güne düştüm .
Umarım bu sefer amaçlarıma ve hayallerime ulaşırım.
Unutmayın Nofap, sadece bir araçtır siz kendinizi gelistirmediginiz sürece nofap bir işe yaramayacak.
Bu sefer daha istikrarlı ve daha tecrübeli bir şekilde ilerleyebildiğim en iyi yere kadar gideceğim .

Tempest

Anka

Relaps:

Bu 130. Günden sonraki 3. Relapsim . Zaten bir kere bozunca art arda geliyor .Tam 14 gün sonra bozdum . 3 relaps sürecim de 2şer hafta oldu .
130 gün olanda ilk 2--3 haftada çok kararlıydım bunda o kararlılığı sergileyemedim .
Olayı anlatmayacam , utanç verici.

Bozma nedenlerim irade yetersizliğim+hiç rüyalanma olmamam+Şarkı dinlemek ki bana göre en büyük nedeni bu: şarkı söz ve klipleri .
Bir de sanırım günlük yazmam bana faydalı oluyordu. Her gün bana hatırlatma gibi oluyordu .Zaten günlük yazmayı bıraktığımdan beri bozuyorum. O zaman başlayalım bakalım...
5 4 3 2 1 ...
0. Gün:
Kendime felaket başlayan günü , gülerek yatağa geri yatmak için elimden geleni yapacağım :)
Bu arada şu başlık düzenleme özelliği olsa fena olmaz ,83. Günde kaldı ...
Herkese iyi günler ...

Tempest

Anka
Süreçte ilerleyince insan tetikleyicilere karşı hassaslaşıyor.Youtube gibi yerlerdeki müzik klipleri relapse sebebi oluyor dolayısıyla.Benim de bu sebepten süreçlerim bozulmuştu.
Dikkatli olmamız gerek ... Umarım bir daha bozmayız.

Yeni sürecinde başarılar,umarım bu süreçle birlikte ikinci defa mezun olursun
İnşallah, desteklerin için sağol reis . Umarım sen de tamamen kurtulursun bu işten .

Tempest

Anka

1. Gün:

Mükemmel olmasa da ilk gün geride kaldı .
Bedensel ve ruhsal olarak relaps'in etkileri devam ediyor yani enerjim düşük ama yine de daha iyi olmaya çalışıyorum .Umarım diğer günler beklediğimden daha iyi geçer.

Tempest

Anka

2. Gün:

Düne göre çok daha iyi bir gündü . Bizim vişne ağaçları var bahçede . Bugün 1-2 kova vişne topladım . Ayrıca bi enstrüman çalmak istemiştim hep , kalimba, hem yormayan hem de zevkli bir alet bence onu çalmaya başlamıştım birkaç hafta önce, bugün biraz da onla oyalandım, geliştirdim . Onun dışında şarkı dinledim,biraz da youtube da takıldım . Şimdi çay,bisküvi yapıyorum. Yatmadan önce de kitap okurum (kitabın adı: "Kendisinin efendisi olmayan insan özgür değildir"-Epictetus )

Tempest

Anka

3. Gün:

Kötü bir gündü . Bugünü misafirlikte geçirdim , hiç yaşıtım olmadığı gibi yapacak bir şey de yok . Tavla ve tabu oynadım 1-2 saat kendimden 8-9 yaş küçük kuzenlerimle ,onun dışında full telefona baktım .Ailem ara sıra içindekileri döküyor. Rahatlıyorlar . Mükemmel olan moralimi daha da mükemmelleştirdiler(!)(!)
Neymiş işe gitmiyormuşum ,zaten sınavı da kazanamamışım . Akşama kadar boş boş yatıyormuşum . Hakaretli şeyler de var .Misafirlikteki akrabaların sınav hakkında soru sorup durması da cabası. Hangi akılla misafirliğe gittim bilmiyorum.
Neyse işte bu kadar ,umarım bir işe yararım !
Birilerine yaranmayı geçtim de umarım kendime faydalı bir insan olurum.

Tempest

Anka

4. Gün:

Biraz dolaştım dışarıda ,küçük kardeşimle parka gittik . Kısaca ne iyi ne kötü ortalama bir gündü.
Nofap konusunda daha kararlı ve dikkatliyim .Tecrübelerimin payı var .Kriz ya da yapma isteği gelmedi ve geldirmeyeceğim .?

Tempest

Anka

6. Gün:

Dün gece yazmadığım raporu yazıyorum .
Dün fena değildi, rahat bir gündü . Ama pek faydalı iş yapmadım .
Gün sonuna doğru kadın cinayetlerini araştırdım biraz . Özellikle Emine Bulut . Kamera görüntülerini falan iyice inceledim de katil elin kolunu sallaya giriyor ,öldürüyor ,çıkıyor ,gidiyor . Kimseden bir müdahale yok.Sanki tavuk kesmiş gibi davranıyorlar adama .Çok acıydı.
Bir de dün cenaze aşamalarında çalışanların
(gassal,mezarcı,cenaze arabası şoförü) röportajlarını izledim.

Hayatın çok kısa olduğunu bir kez daha anladım . Oraya götürülecek tek şeyin beyaz bir kefen olduğunu anladım.
Bu arada bu sabah rüyalandım (7. gün sabahı).

Tempest

Anka

7-8-9. Günler:

Kendime tatil diye diye iyice saldım bayramdan sonra mezun çalışmalarıma başlamam gerek .
Geçen günlere gelirsek özet olarak :
Online 101okey oynadım(biraz fazla).
Vişne topladık .

Annemin köyüne gittik.
İki tane bi uzak akraba, bi arkadaş vefat haberi aldım . (trafik kazası ve boğulma)(Allah rahmet eylesin) o beni baya etkiledi...
Nofap'e gelecek olursak , iradem kontrol altinda şuan .
Uyku duzenim aşırı bozuldu.(saat gece 2 hala uyanığım...)
Son olarak da hasta oldum . (Bademciklerim şişti)
Bu kadar . Umarım geçireceğim günler ,geçirdiğim günlerden iyi olur.

Tempest

Anka

10-15. Günler:

Çok sık yazmıyorum ama hayatta kalmaya çalışıyorum diyelim .
Nofap de emin adımlarla ilerliyorum . Bayramda bekledigimden guzel gecti . Nofap devam ediyorum ve devam edeceğim (uzatmayım) Diger zararli aliskanliklardan da uzak durmaya calisiyorum .

Tempest

Anka

19.Gün: =0. Gün:

RELAPS ,beklemediğim bir anda geldi gece yataktayken boşalma ihtiyacı duydum . Rüyalanma olmuyordum 2 haftadır.İstemezdim böyle olsun ama yapacak bir şey yok .Yeni aktiviteler türetip bu işi unutmaktan başka çarem yok .

Tempest

Anka

1. Gün:

Yks sonuclari aciklandi ,sonuc bekledigimden iyi bu netlere bu siralama ama Tıp için mezuna kalmaya karar vermistim zaten .
Daha duzenli calismam gerektiginin farkindayim.
Umarım hakkimda hayirlisi olur .
PMO konusunda her şey benim irademe bağlı biri bana bunları zorunlu yap ya da yapma demiyor . Ben yapıyorum ama yapmak istemiyorum. İstemiyorsam yapmamak icin elimden geleni yapmam gerekiyor. Mezunluk senem icin de aynisi gecerli o masaya oturmak da benim elimde saatlerce ekran karsisinda bos bos bakmak da . Elimden geleni yapmak istiyorum . İSTİYORUM ARTIK .
Sıralama soran olursa Tyt 43bin ,Ayt 66bin .
Msü'de ise 26bin yapmıştım .

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6