Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

130 Günden Sonra Yeniden

Tempest

Anka

2-8. Günler:

Devam ediyorum ,ilk hafta zaten çok zor gitmiyor beni asıl zorlayan 2. ve 3. haftalar oralarda daha dikkatli olmalıyım . İlk hafta sonunda 1 kere rüyalandım.
Dün de en yakın arkadaşımla görüştüm ,o derece yaptı ,sayısal 8k . Kullanmadığı kitapları bana verdi .

Bu haftaya planlarla başladım .Telefon sorununu aştım gibi ama uyku problemim beni derslerden alıkoyuyor. (Fazla uyuyorum)
Sanırım bunun için doktora gidebilirim .
Onun dışında yavaş yavaş çalışmalara başladım. (Günde 3-4 saat)
Bu arada ben Ankara'da oturuyorum ama Akdeniz ve Ege 'de olan insanlara Allah sabır versin . Yangın gerçekten çok zor . Yapanların da Allah belasını versin.

Tempest

Anka

9-14. Günler:

Bu haftayı da atlattım . Zorlandığım anlar oluyor ama yapmamak konusunda elimden geleni yapıyorum. Artık mutlu ,huzurlu bir hayat istiyorum. Bunun için daha çok çabalayacağıma söz veriyorum .

Meruem

Ay Yolcusu
Ben de 4. gündeyim enerjim düşük odaklanamıyorum daha 4.gün bir de ama şu var ki hergün PMO yapan birisiydim önceden yaptıklarım aklıma gelince harcadığım zamana üzülüyorum

Tempest

Anka

Relaps:

Bu çukura kaçıncı kez düşüşüm bilmiyorum ama hep 2. haftayı atlatıp 15-20 arası bozuyorum .Gerçekten yapmak istemiyorum ama bu günlerde aşırı istek geliyor . Tetikleyiciyle falan alakası yok . Bu isteğe engel olamıyorum,Prn ile değil Prn bıraktım, Mast kısmı .Yapmayacam diyorum bi bakmışım kendimi yaparken buluyorum, sonra yaptıktan sonra pişmanlık hissi oluyor .Gece yatakta oluyor bu hep.Kendimi durduramıyorum .Bu yüzden İrade terbiyesi-Jules paylot kitabını aldım ama hala okumaya başlamadım onu bile sürekli erteledim.
Spora başlamam gerekiyor sanırım en azından evde kendimce hareketler yaparak şınav vs. O yatağa yorgun girmem gerekiyor .

Tempest

Anka

0. Gün:

Bu başlığı atmaktan artık yoruldum ama biliyorum ki başaranlar hiç kaybetmeyenler değil ,asla vazgeçmeyenlerdir .
Bu yüzden relaps'ı unutup yepyeni bir başlangıç yapmalıyım.
Umarım bu sefer 15-25 aralığında daha dikkatli olurum.

Targetlock

Deneyimli Üye
Hadi bakalım. İlk iki üç hafta zorluyor. Onları geçince sorun kalmıyor bir süre. Kendini yoğun tut. İyi günler

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com

0. Gün:

Bu başlığı atmaktan artık yoruldum ama biliyorum ki başaranlar hiç kaybetmeyenler değil ,asla vazgeçmeyenlerdir .
Bu yüzden relaps'ı unutup yepyeni bir başlangıç yapmalıyım.
Umarım bu sefer 15-25 aralığında daha dikkatli olurum.
Dostum, merak etme. Seni yalnız bırakmamak için geldim. :)
Hayatıma yeni bir heyecan lazımdı. Bir kere bırakan bir daha bırakır.

Tempest

Anka
Dostum, merak etme. Seni yalnız bırakmamak için geldim. :)
Hayatıma yeni bir heyecan lazımdı. Bir kere bırakan bir daha bırakır.
Bir kere bırakan bir daha bırakır ,bu söz çok acı be ,dopamin çok önemli bu konuda eğer bu yaptığımız işin yerine başka bir şey koyamazsak bu işe geri dönüyoruz .
Pişman mıyız ,evet çok ama olmamızın da bir faydası yok .
Umarım bu sefer mücadeleyi bırakmayız .

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Bir kere bırakan bir daha bırakır ,bu söz çok acı be ,dopamin çok önemli bu konuda eğer bu yaptığımız işin yerine başka bir şey koyamazsak bu işe geri dönüyoruz .
Pişman mıyız ,evet çok ama olmamızın da bir faydası yok .
Umarım bu sefer mücadeleyi bırakmayız .
Olay bırakıp bırakmamak değil. Olay her zaman denildiği gibi. Hayata ve olaylara bakış açımız. 8 ay bıraktım fakat hayatımda hiç bu kadar mutsuz olmamıştım. Bıraktığımızda mutlu, sağlıklı olacağımızı sanıyoruz.

Tempest

Anka
Hadi bakalım. İlk iki üç hafta zorluyor. Onları geçince sorun kalmıyor bir süre. Kendini yoğun tut. İyi günler
İlk iki üç hafta için kendime yeni yollar arıyorum mesela erkek kardeşimin odasında uyumak gibi (yatağım orda zaten ben kanepede uyuyorum normalde) belki öyle yapmam diye düşünüyorum 1 ayı geçtikten sonra zaten daha rahat oluyor .
Destekler için teşekkürler :)

Son düzenleme:

Tempest

Anka
Olay bırakıp bırakmamak değil. Olay her zaman denildiği gibi. Hayata ve olaylara bakış açımız. 8 ay bıraktım fakat hayatımda hiç bu kadar mutsuz olmamıştım. Bıraktığımızda mutlu, sağlıklı olacağımızı sanıyoruz.
Bıraktığımızda mutlu olacağımızı sanıyoruz ama eğer yerine başka bir mutluluk kaynağı koymazsak eskisinden daha da mutsuz oluyoruz ve sonra bizi 5-10 dk mutlu edecek sonra daha da mutsuz edecek bir işi yapıyoruz .

Tempest

Anka

1. Gün:

Bugüne kadar geçirdiğim süreçlerdeki en kötü 1. günümdü .
Dün biraz evde spor yapıyım dedim kol egzersizleri ,şınav ,mekik gibi ondan sonra bu sabah kalktığımda her yerim ağrıyordu ağrının sebebi dünkü relaps da olabilir bilmiyorum . Ama vücudum yorgundu . Sonra cumaya gittim ,namaz kılarken baya zorlandım ,eve geldim ondan sonra yattığım yerden Youtube videoları izlemeye başladım ilk başta ders videoları izledim 1 saat kadar sonra ordan başka tür videolara geçtim sonra youtube aramasına bir seyler yazip kendimi tetikleyicilere kaptırıp bakmıyorum ya falan diyerek saçma şeylere bakmaya başladım ,sonra bi an kendime geldim .Ne oluyor ?dedim .Onları kapatıp günlük yazıyım en azından dedim.
Burdayım .Neden böyle bir şey yaptım ki durduk yere bir de Cuma günü o saçma videoları izledim .Daha 1. günden böyle yapmam utanç verici . Kendimi toparlayıp zamanımı dolduracak faydalı şeyler yapmak istiyorum . Kitap okumak gibi . İyi günler...
Kendimi psikolojik olarak hem çok güçlü hem de çok güçsüz hissediyorum .Bir şeylere yapmaya kararlı gibi görünen ama iş sürece girince bozgunculuk yapan iradem ...

Meruem

Ay Yolcusu

1. Gün:

Bugüne kadar geçirdiğim süreçlerdeki en kötü 1. günümdü .
Dün biraz evde spor yapıyım dedim kol egzersizleri ,şınav ,mekik gibi ondan sonra bu sabah kalktığımda her yerim ağrıyordu ağrının sebebi dünkü relaps da olabilir bilmiyorum . Ama vücudum yorgundu . Sonra cumaya gittim ,namaz kılarken baya zorlandım ,eve geldim ondan sonra yattığım yerden Youtube videoları izlemeye başladım ilk başta ders videoları izledim 1 saat kadar sonra ordan başka tür videolara geçtim sonra youtube aramasına bir seyler yazip kendimi tetikleyicilere kaptırıp bakmıyorum ya falan diyerek saçma şeylere bakmaya başladım ,sonra bi an kendime geldim .Ne oluyor ?dedim .Onları kapatıp günlük yazıyım en azından dedim.
Burdayım .Neden böyle bir şey yaptım ki durduk yere bir de Cuma günü o saçma videoları izledim .Daha 1. günden böyle yapmam utanç verici . Kendimi toparlayıp zamanımı dolduracak faydalı şeyler yapmak istiyorum . Kitap okumak gibi . İyi günler...
Kendimi psikolojik olarak hem çok güçlü hem de çok güçsüz hissediyorum .Bir şeylere yapmaya kararlı gibi görünen ama iş sürece girince bozgunculuk yapan iradem ...
Uzun süredir spor yapmıyorsundur ya da çok yüklenmişsindir o ağrılar 2-3 güne geçiyor o ağrılar geçmeden mekik şınav yapmak çok zorlayıcı oluyor. Ben kalktığım gibi yatağımı topluyorum ve çok rahatlamamaya çalışıyorum gün içinde kendimizi işimize verip aktif olup yorulmamız gerekiyor gece olunca mışıl mışıl uyumamız gerekiyor (şahsi düşüncem) bunu yapmaya çalışıyorum işte tabi eksiklerim var baya ayrıca PMO ile beraber müzik dinlemeyi , YouTube Instagram ve rafine şeker , ambalajlı gıdaları da bıraktım bazı istisnalar oluyor ama genel anlamda bunları yapmıyorum özellikle müzik dinlemeyi bırakmak beni hayal dünyasında yaşamaktan kurtardı. Şuan 7. Gündeyim umarım beraber atlatırız.

Son düzenleme:

Meruem

Ay Yolcusu
Bir aralar 130 günlük süreç yapmışsın süper ama süreci bozdukdan sonra toparlamak daha zor oluyor farkettiğim kadarıyla tekrar yaparsın ?

Tempest

Anka
Uzun süredir spor yapmıyorsundur ya da çok yüklenmişsindir o ağrılar 2-3 güne geçiyor o ağrılar geçmeden mekik şınav yapmak çok zorlayıcı oluyor. Ben kalktığım gibi yatağımı topluyorum ve çok rahatlamamaya çalışıyorum gün içinde kendimizi işimize verip aktif olup yorulmamız gerekiyor gece olunca mışıl mışıl uyumamız gerekiyor (şahsi düşüncem) bunu yapmaya çalışıyorum işte tabi eksiklerim var baya ayrıca PMO ile beraber müzik dinlemeyi , YouTube Instagram ve rafine şeker , ambalajlı gıdaları da bıraktım bazı istisnalar oluyor ama genel anlamda bunları yapmıyorum özellikle müzik dinlemeyi bırakmak beni hayal dünyasında yaşamaktan kurtardı. Şuan 7. Gündeyim umarım beraber atlatırız.
İnşaallah ,kolay gelsin . Bu aralar dikkatli ol PMO konusunda . Çok da kendine yüklenme ,gün 30'dan sonra Nofap'i bir kenara bırakıp hayata odaklan . Yoksa Nofap 300 gün de geçse sen hayata adapte olamıyorsun. Mutsuz,ümitsiz bir hal alıyorsun.
Yani kendini hayatta geliştirmeye bak. Nofap amaç değil ,araçtır .

Tempest

Anka
Relaps geldi yine ,neden yapıyorum bilmiyorum.
Artık kendimden iğrenmeye başladım .
Her şeyi bile bile nasıl tekrar bu işe dönüyorsun.
Bu sefer hem de daha kötü ,videolar da izledim . Çok utanıyorum .
Kendimi yapmamak için ne kadar sıkarsam sıkıyım bu şey beni her seferinde kendi eline geçiriyor .
Ben bir şeyleri düzeltmeye çalıştıkça daha da batırıyorum .Bu lanet bataklığa tekrar düştüm .
9. sınıftaki halimi özlüyorum . Hiç böyle şeylere bulaşmamış kendi halinde işinde gücünde böyle şeyleri yapanları duyunca afedersiniz tiksinirdim ben de şuan tiksinç haldeyim.
Yeni sürece başlamak istiyorum ama korkuyorum .
Sınav senemde gitti zaten .Mezuna kaldım .Kendimi çöp gibi hissediyorum .

Tempest

Anka
Yeni sürece başlar mıyım, bilmiyorum .
Ama ben harekete geçmezsem bir şeyler olmayacağına eminim .
"GÜZEL GÜNLER SANA GELMEZ SEN ONLARA GİDECEKSİN"

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Yeni sürece başlar mıyım, bilmiyorum .
Ama ben harekete geçmezsem bir şeyler olmayacağına eminim .
"GÜZEL GÜNLER SANA GELMEZ SEN ONLARA GİDECEKSİN"
Başlaman gerekiyor çünkü başlamazsan daha kötü olacak. Dediğin gibi güzel günler hiçbir zaman sana gelmeyecek gidip kendin alacaksın.

Tempest

Anka
Başlaman gerekiyor çünkü başlamazsan daha kötü olacak. Dediğin gibi güzel günler hiçbir zaman sana gelmeyecek gidip kendin alacaksın.
Başlamam gerekiyor ,doğru söylüyorsun . Şuan başlamadığım için daha da kendimi saldım günlerim bomboş geçti ve art arda relapsler oldu.
Bugün noktayı koyup .Yeni bir sayfa açmam gerekiyor hayata.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6