Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Basit Günlük

Start

Mars Yolcusu
Evet, dün ondan önceki günün aynısıydı. Detaylı yazamıycam, ama trende ders çalışmayı başardım. İstediğim kadar değildi, lakin bir şeyler başardım. Bu gün zamanında kalktım. Sabah yeniden kanepede uyudum. Buna bir kural gerek. Artık sadece 35 dakika sabah uykusuna izin var. Bu gün dersleri iyi çalışdım. Ama üzerimde bir mutsuzluk var. Müzik1 kuralını bozdum. Bu çok kötü ve tehlikeli. Şahsi meselelerden dolayıda gerginim. Bütün bunlar sürece negativ olarak etki ede bilir. Dikkatli olmak gerek. Ama genel olarak çalışamayı başardım. Sınav zamanı, uyku düzeninde son 2 gündür bozulma oldu. Geç uyudum ve uyuycam. Ama yarın bu durumu düzelticem. Ya da başarısız olucam. Yarında bu genel mutsuzluk devam ederse bir çözüm bulmak gerekicek. Şimdide gerek, ama belki kendiliyinden azalır. Bazen bazı sorunları zaman düzeltir. Ama çoğu zaman değil.
Krizler azaldı, ama garipleşti. Terminatör izledikden sonra o sahne aklıma geliyor. Ama sırf krizi hatırladığım için geliyor, yani bir arzu olarak gelmiyor. Ama bu tehlikeli bir tuzak ve sonu çok kötü ola bilir. Dikkatli olmak gerek. Buna rağmen Terminatör bir kez daha izledim. Orda beni çeken bir şeyler vardı. Bunun o sahne olduğunu sanmıştım, ama sahneni hemen geçtim ve ya hiç ya da çok az etkilendim. Yine de tehlikeli. Eğer yarın bunun bir tehlike olduğunu görürsem, yasaklamak gerek. Gece krizleri tahmin ediyorum ki olmuyor, çünki geceni pek hatırlamıyorum. Ama genel olarak şahsi durumumda sürece zarar vere bilir ve çok dikkatli olmak gerek. Her zaman. Artık geçen seferki tehlikeli anlara karşı daha çok farkındalık sahibiyim.
Bu günün başarı oranı 80%. Müzik1 kuralını bozdum. Genel olarak bir gerginlik ve mutsuzluk var. Uyku düzeni korumak gerek. Sürece en ufak tehtid oluşturacak her şeye karşı dikkatli olmak gerek.
142 - 143. Günler
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 12 - 13. Günler

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅

Start

Mars Yolcusu
Evet, bu gün iyi geçti. Sabah zamanında uyandım. Ama hata yaparak kanepede fazla uyudum. 6 saat uyumak behanesiyle 30 dakika daha uyumak istedim, rutinlerimden sonra. Aslında gerek yoktu, zaten uykum kaçmıştı. Ama şahsi olarak pek mutlu değildim diye geri uyudum. Fazla uyudum. 1.5 saat kadar. Şanslıyım ki, uyandığımda uyku sarhoşluğu yoktu. Yemek yedim ve derse 1 saat geç başladım. Ama yinede dersin büyük bölümünü bitirdim. Bir az zor oldu kendimi çalışmaya ve odaklanmaya zorlamak. Odaklanmakta sorunlar oldu ve iyice odaklanamadım. Ama yinede çalışdım. Günortasında da aynı şekilde. Sadece 0.5 saat geç başladım. Şimdi yeniden son kısım dersi çalışıcam. Keman çalmaya zamanım olmuyo. Zaten pek hevesim kalmamıştı. Şimdi yeniden kendime geliyorum.
Şahsi olarak mutlu değilim. Bu da Müzik1 kuralının bozulmasına yol açıyor. Bu sorunu çözmek gerek. Bu hafta sonu şahsi gelişim programını analiz edicem. Yeni haftayı ve hedefleri planlıycam. 3 günde bir ise notlarımı tekrarlıycam. Genel mutsuzluk sürece kötü etki ede bilir. İradeni zayıflata bilir.
Bu gün krizler azdı. Sadece filmdeki sahne aklıma geldi. Onunla baş ediyorum, ama çok sık geliyor. Bu iyi değil. O filmi bir daha izledim. Nedense çok sevdim. O sahneleri izlemedim. Ama genel olarak şüpheliyim. Gün içinde verdiğim kararlar sürece zarar vere bilirmi? Bir video izledim, o video-da bir hikaye konu ediliyordu. Orda ben hikayemi ilgimi çekti yoksa bir tuzakmıydı? Bu hafta bir karar veriyorum. Film dışında (spesifik bir film), sürece en ufak bir tehlike yarata bilecek her şey yasakdır. Her şey ama her şey. Bu kural bu hafta bozulmayacak, pazar gününe kadar. Ya da kaybedicem.
Bu günün başarı oranı 85%. Müzik1 ve şahsi mutsuzluk dışında iyi bir gündü.
144. Gün
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 14. Gün

Start

Mars Yolcusu
Meditasyon yapıyor musun?
Evet. Mart-da tam 1 yıllık zincirimi tamamlıycam. Ama kalitesini sevmiyorum. Disiplin ve Program sorunları iyice düzeltdikden sonra onuda hall edicem. Her sabah 5 dakika (genelde 10 dakika buluyor, alarmı kapatıp devam ediyorum).

Son düzenleme:

Start

Mars Yolcusu
Evet, bu gün dünle aynıydı. Sabah zamanında kalktım (gece geç yatmışdım kendi hatalarım yüzünden). Ama büyük bir hata yaparak 1.5 saat uyudum kanepede. Bu kötü bir alışkanlık ve bırakılması gerek. Yarın sabah uyumuycam. Kendimi uyanırken kandırıcam, ama sonra geri uyumuycam. Sabah dersi anlamakta zorlanarak ve bir az sinir geçirerek çalışdım. Sonra üniversitede de çalışdım. Eve geldim, 1 saat geçde olsa yeniden çalışdım. Ve nereedeyse bütün dersleri bitirdim. Yinede keman çalmaya zaman olmaması kötü hissettiriyor. Bu gün notlarımı tekrarlayamıycam, Uyku düzeni korumak için. Zaman yok.
Şahsi olarak bir az düzeldim bu gün. Fizik, matematik ve müziğe geri dönüyorum. Ama yeniden Müzik1 kuralını bozdum ve ya bozucak gibi oldum. Sürekli hayal dünyasına dalıp gerçeklikten kaçmak ve beynimde saçma düşüncelerle gezmek hayatı kalitesizleştiriyor.
Krizler ise gün içerisinde gelmedi. Ama gece uykuda bir şeyler oldu, ne olduğunu pek hatırlayamıyorum. Çok dikkatli olmak gerek. Bunun sebebi genelde mental olarak yorgunluktan, uykunun kalitesizliğinden, ve ya gün içerisinde fazla tetikleyiciye maruz kalmaktan oluyor. Çok tehlikeli bir durum. Not olarak, bu gün film izlemedim.
Bu günün başarı oranı 85%. Gerçeklikten uzaklaşmak bir sorun.
145. Gün
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 15. Gün

Son düzenleme:

Start

Mars Yolcusu
Evet, bu gün düne göre iyiydi. Sabah zamanında kalktım. Uyumadım kanepede. Vaktimi boşa harcadım, ama programdan çıkmadım. Şimdiye kadarki bütün dersleri bitirdim ve geri kalanını günlüğü yazdıktan sonra bitiricem. Dersleri zamanında (+/- 15 dakika) bitirdim. Genel olarak disiplinim iyiydi. Sadece sanki yemek fazla oldu.
Krizler gelmedi. Gün içinde bir iki anlık bir ani düşünce dışında başka bir şey olmadı. Ama gece sanırım bir kez daha bir şeyler oldu, düşünce ve yüzüstü uyumak gibi. Ama tahminime göre dünden daha azdı. Çok dikaktli olmalıyım. Bilinçaltına dikkat etmek, gün içinde tetikleyicilerden uzak olmak ve mental olarak dinç kalmak gerek.
Bu günün başarı oranı 87%. Müzik1 kuralını bozdum. Bu hafta sonu bu sorunu hall edicem. Ya da başarısız olucam.
146. Gün
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 16. Gün

Start

Mars Yolcusu
Evet, bu gün dünden kötüydü. Sabah zamanında uyandım. Yemek yedim. Ders çalışdım. Kurallara uydum ve spor sınavına gitdim. Sınavdan sonra yorgundum diye keman çalamadım. Bir film izledim ve bana baya tesir etdi. Bir hata ile müzik1 kuralını tamamile bozdum. Bu çok tehlikeli bir şey ve yarın bunu düzelticem, 3 haftalık bir analiz yaparak.
Krizler bu gün neredeyse yoktu. Sadece film izlerken oldu, ama onlarıda yendim ve etkisi kalmadı. Yinede her zaman çok dikkatli olmak gerek. Gece bir şeyler oldumu hatırlamıyorum.
Bu günün başarı oranı 77%. Müzik1 kuralını çok kötü bozdum.
147. Gün
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 17. Gün

Start

Mars Yolcusu

77% Başarılı​

Description​

Evet, bu gün tehlikeli bir gündü. 17 günlük disiplin sürecim ilk kez ciddi bir tehlikeyle karşılaştı. Dün gece zaten bir çok kuralı bozmuştum. Müzik1, saat 21.30-dan sonra ekran yasağı, uyumak zamanı, sosyal iletişim kuralları. Bu gün ise sabah zamanında kalksamda, sonra kanepede 2 saat uyudum. Sabah artık 9-da yemek yedim ve 10.30 gibi derse başladım, ama kolayları yaptım, büyük bir hata yaparak. Sonra 15.00-e kadar dinlendim, uyudum ve ancak ondan sonra disiplinli şekilde çalışmaya başladım. Tenbellik hissediyordum ve beynim karşıydı, çalışmaya ve odaklanmaya. Ama kendimi zorlamayı başardım. Sonra ise yemek yedim ve bir daha düzgün çalışamadım. Zamanımı film izlemekle doldurdum. Bir çok kuralı esnetdim hata olarak son bir kaç gün. Saat 12-ye kadar yasaklı içerikler, sesli kitap yasağı, günlük film/dizi limiti. Bunları esnetmek hayat kalitesini düşürdü. Artık onları geri döndürüyorum. Duştan sonra ise şimdi bu yazıyı yazıyorum. Verimli geçmedi günüm, ama en azından çalışmaya zorlamayı başardım kendimi ve tamamen kaybetmedim. Neverfap sürecinde öğrendiklerimi uyğulamalı ve bu günden ders çıkarıp devam etmeliyim. Diger bir hatam ise uzun zamandır notlarımı tekrarlamamam ve kontrolü zayıflatmam oldu. Yarın mutlaka bunu yapıcam ve genel bir analizle durumu değerlendirip, yeni planlar yapıcam. Ya da başarısız olucam. Müzik1 kuralını kısmen bu günde bozdum, ama bu tam bozma sayılır.
Krizler bu gün neredeyse yoktu. Sadece film izlerken oldu, ama onlarıda yendim ve etkisi kalmadı. Yinede her zaman çok dikkatli olmak gerek. Gece bir şeyler oldumu hatırlamıyorum.

Mistakes​

1. Sabah yeniden uyumak
  2. Zamanını kalitesizce boşa harcamak
  3. Kuralları esnetmek ve hayat kalitesini indirmek
  4. Müzik1 Kuralını Bozmak
  5. Notion Tekrarlamamak

Zincir​

148. Gün
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 18. Gün

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅

Son düzenleme:

Start

Mars Yolcusu

80% Başarılı​

Description​

Evet, bu gün düne göre iyiydi. Sabah zamanında kalktım, ne kadar yeniden uyumak isteği gelse ve ikna etmeye doğru ilerlesede, ben uyumadım. Ama dün planlarken bir az fazla sert planlamışım. İradem bir az zayıflamış ve gerginlik seviyem genel olarak artmıştı. Bir anda sıkı kurallar getirmek, olumsuz etkiledi. O yüzden sabah sesli kitap dinledim. Derse zamanında başladım, ama verimli çalışmadım. Beynim uzun süreden sonra ilk kez bu kadar gergin, yeni bilgiyi anlamaya karşı tenbel, ve odaklanmakta zorlanan oldu. Stressle-de olsa 2 seans 45 dakikalık dersten sonra, erken mola verdim ve yemek yedim. Günortasında yeniden aynı şey. Ders çalışdım, ama çok verimsiz, odaklanmaya çalışarak sadece zamanımı geçirdim. Ondan sonra erken mola verip yemek yedim, çünki böyle zorlamanın anlamı yoktu, limite kadar çalışmıştım. Limit en az 2 45 dakikadır, her zaman ne olursa olsun bu limit tamamlanmalı. Farkettim ki, stress-e ve hisse fazla odaklanmış, onları dert eder olmuşum. Sadece işleri yapmak ve onları görmezden gelmek gerekdiğini kendime hatırlatdım. Spor yaptım ve bir az önce bir daha çalışmaya başladım. Bu sefer stress gitmişdi, beynim yine odaklanmaya karşı olsada, bu sefer düüşnmeyi başardım. Derslerin hepsini bitirmesemde bu gün, en azından çabaladım, tenbelliye ve gerginliye yenilmedim. Notlarımı tekrarlamaya yeticek bu gün zamanım, malesef yeni plan yapamıyorum, sınav var yakında. Keman çalmayıda iyice erteledim, artık geri dönem gerek. Müzik1 kuralını bu gün yaklaşsamda, bozmadım.
Krizler bu gün az geldi. Sadece bir kaç sefer ani güçlü istek geldi. Ama yendim. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

1. İki 45 dakikalık limit kuralına tam anlamıyla uymadım
  2. Programı gereğinden sert planladım

Successes​

1. Kendimi kontrol edip stressi yendim
  2. Vaktimi boşa harcamadım, ekran kuralına ekstra olacak şekilde uydum
  3. Sesli kitap kuralından başka bütün kurallara uydum

Zincir​

149. Gün
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 19. Gün

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅

Start

Mars Yolcusu

82% Başarılı​

Description​

Evet, bu gün düne göre iyiydi. Sabah zamanında kalktım. Ders çalıştım. Odaklanmakta ve beynimi çalıştırmakta zorlandım, ama başardım. Sonra üniversite gitdim. Günün büyük bölümü orada geçti. Eve gelince yorgundum ve pek bir şey yapamadım, saat geçti bir az. Şimdi spor yapıp, ödevi bitirip uyuycam. Geciktim. Müzik1 kuralınl hem bozar gibi oldum, hem değil. Karar veremedim, düşünücem bunu. Bu gün gün sonuna doğru bir çok büyük hata yaptım. Kendi düşünce kontrolümü kaybettim. Dersi telefona bakarak zayıf bir şekilde çalıştım. Zamanımı zayıf kontrol etdim. Geç yatdım. Telefon kuralını bozdum. Müzik1 kuralını bozdum. Bunlar çok ciddi hatalar ve devamlı olursa ciddi sorunları ola bilir. Yarın mutlaka düşünücem bunu.
Bu gün krizler neredeyse gelmedi. Ani bir kaç düşünce hariç. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

1. Müzik1 Kuralını Bozdum
  2. Düşünce Kontrolümü Kaybetdim
  3. Telefon Kuralını Bozdum
  4. Dersi Telefonla Çalıştım - Zayıf Olarak
  5. Zamanımı Boşa Harcadım
  6. Yatma Saatinden Geç Uyudum

Successes​

1. Beynimi çalışmaya zorladım

Zincir​

150. Gün
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 20. Gün

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅

Son düzenleme:

Start

Mars Yolcusu

80% Başarılı​

Description​

Evet, bu gün düne göre bir az iyiydi. Sabah zamanında kalktım, ama geç uyumuştum, o yüzden 1.5 saat kanepe yeniden uyudum. Ama bu sefer zamanında uyandım. Derse başladım. Verimli geçmedi, ama en azından çalıştım. Sonra yemek yedim ve uyudum. Kalkıp ders çalışmaya başladığımda her şey normaldi. Ama bir soruda başarısız oldum ve onu çözmeden geçmek istemedim. Başarısız oldum. 1 saat ona harcadım. Sonunda başaramayıncada duyğularıma yenik düştüm ve çok kötü hissetdim. Derse odaklanamadım. Gerginlik çok artdı ve sinirlerim zor kontrol edilir oldu. Bir kaç defa bırakmaya yeltendim. Ama hep devam etmeye kendimi zorladım, çünki bu bir disiplin meselesiydi. En sonunda 2.5 bölümlük ders çalıştıktan sonra böyle verimsiz zaman harcadığıma karar verip dersi bıraktım. Yemek yedim. Duş ve sonra yeniden şimdi derse başladım. Ama bu seferde dersde bir çok şeyi anlamıyordum. Şimdi ara verip günlüğü yazıyorum. Ama geri dönücem derse ve her ne olursa olsun en azından disiplin için çalışıcam. Günortasında yaptığım hata büyük bir hataydı. Duyğuları kontrol etmem ve ne olursa olsun normal ders çalışmam, zamanı boşa harcamamam gerekliydi. Ama yinede zor olsada disiplini bozmadım. Müzik1 kuralını bozmadım, ama bozmaya yaklaştım. Yarın bir kez daha bu olursa bozmuş sayarım.
Bu gün krizler neredeyse gelmedi. Ani bir kaç düşünce ve film izlerlerken gelen bir anlık istek hariç. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

1. Müzik1 Kuralını Bozmaya Yaklaştım
  2. Düşünce Kontrolümü Kaybetdim
  3. Zamanımı Boşa Harcadım - Bir Soruyu Çözmek İçin
  4. Duyğularımı Kontrol Edip Rasyonel Düşünmede Zayıflık Gösterdim

Successes​

1. Beynimi Çalışmaya Zorladım - Ağır Stresse Rağmen

Zincir​

151. Gün
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 21. Gün

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅

Start

Mars Yolcusu

80% Başarılı​

Description​

Evet, son 2 gün öncekinden bir az iyi, ama genel olarak aynıydı. Sabah zamanında kalksamda, sonradan kanepede uyudum. Ama zamanında derse başladım (+/-30 dakika). Şahsi bir sorun var ve bu beni üzüyor diye genel olarak çalışmaya ilgisizim. Ama disiplini korumak için minimum düzeyde çalışıyorum. Yarın sınav var, lakin disiplin için bir az çalıştım sadece. Müzik1 kuralını bozmadım. Ama tehlikeli bir yakınlık gösteriyorum.
Bu gün krizler neredeyse gelmedi. Ani bir kaç düşünce ve film izlerlerken gelen bir anlık istek hariç. Ama gece bir anlık güçlü bir istek geldi ve sabah uyurken yarı rüya karışık bir düşünceye daldım. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

Successes​

Zincir​

152 - 153. Gün
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 22 - 23. Gün

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅

Start

Mars Yolcusu

80% Başarılı​

Description​

Evet, bu gün dünle aynıydı. Sabah zamanında uyandım. Ama rutinleri yapıp hemen geri uyudum. Parça-parça uyuduğum için (kanepede) uyuyup kalmıyorum. Ama kötü bir şey. Yinede pek mutlu değilim son günlerde şahsi olarak ve yapacak bir şey bulamıyorum sabahları. Yarın bu konular hakkında düşünücem. Sabah ders çalıştım, bir az. Sonra sınava gitdim. Tam beklediğim gibi, sınavda beynim fren yaptı. Sorular kolay olmasa başarısız olmuştum, beynim çalışmıyordu. Kolay sorular bile fazla zamanımı aldı. Dahi olmadığımı biliyorum, ama bu kadar zayıfda değilim. Beynimde bir sorun var, hızlı çalışma ve baskı altında çalışma açısında. Müzik1 kuralını bozmadım. Ama yarın bunuda düşünücem, bazen ahyat tehtitler oluşturuyo buna karşı, önlemleri almak gerek. Artık keman derslerini zamanında ve disiplinle yapıcam. Ya da başaramıycam.
Kriz gün içinde neredeyse gelmedi. Sadece sabah kanepede yarı uykuluyken bir düşünce saldırısı oldu. Günortasında uyurken ise rüyanlanmaya yaklaşıldı gibi bir şey oldu, ama rüyamda bunun kriz olduğunun farkına varmıştım. Garip bir olay ve çok tehlikeli. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

2. Sabah Kanepede Uyudum
  3. Keman derslerini 45 dakika formatında yapmamak, disiplinsizlik

Successes​

Zincir​

154. Gün
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 24. Gün

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅

Son düzenleme:

Start

Mars Yolcusu

84% Başarılı​

Description​

Evet, bu gün dünden bir az daha iyiydi. Sabah zamanında uyandım, ama yine uyudum. Bu çok kötü bir şey ve bu gün zamanında uyuyup, yarın kanepede uyumuycam. Ya da başarısız olucam. Sabah yemek fazla yedim. Ders çalışmaya başladım, disiplinli çalışsamda, verimli çalışamadım. Artık bu sorunu halletmek gerek. Öğlen yemeğinide fazla yedim. Ders çalışmaya yarım saat geç başladım günortasında ve daha da verimsiz çalışdım. Akşam ise daha çalışmaya başlamadım. Yine fazla yemek yedim ve bu sefer enerjim kalmadı. Halsizlik var. Artık bu sorunu halledicem. Ya da başarısız olucam. Genel olarak kafamda çok fazla düşünce oluyor gün içerisinde ve bu yaşam kalitesini bozuyor. Müzik1 kuralını bir hissle bozdum. Aynı krizler gibi buda, kaybediyorsun, çünki istediğini sanıyorsun. Bu sorunu halletmesem çok ciddi sonuçları olucak.
Bu gün bir tetikleyici sahne gördüm, ama fazla bir şey değildi, sadece bende etkisi büyük oldu. Gün içinde sürekli aklıma geldi durdu. Kriz masum sahne olarak beni kandırmaya çalışdı, ama bu durumları bildiğim ve irademin yeterli olduğu için onu yendim. Gece ve günortasında ise uyurken krizler geldi, rüyada. Onlarıda yendim, rüyada. Ama bu durumlar çok tehlikeli ve çok dikkatli olmak gerek. Hepsi bir biri ile bağlantılı.

Mistakes​

2. Verimsiz Çalışdım, Zaman Kaybettim
  3. Sabah Kanepede Uyudum
  4. Fazla Yemek Yedim
  5. Sürekli Bir Şeyler Düşünüyorum. Bunlar Zararlı ve Hayat Kalitesini Bozuyor.
  6. Telefon Kuralını Çok Fazla Bozdum
  7. Duyğularımı Kontrol Edemedim ve Bazı Kuralları Bozdum

Successes​

Zincir​

155. Gün
Disiplin Dönemi
Disiplin Süreci 25. Gün

Disiplin

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅

Kurallar

Son düzenleme:

Start

Mars Yolcusu

77% Başarılı !

Description​

Evet, bu gün düne göre kötü bir gündü. Sabah zamanında kalktım ve kanepede uyumadım. Ama yemek yedikden sonra 15 dakika uyumuşum ders öncesi. Ders zamanı stressim çok yükseldi. Adeta çalışamadım, disiplin sürecide neredeyse bozuluyordu. Yarı tamamlamış şekilde kaldı. Günortasında zar zor yarım şekilde yine ders çalıştım. Akşama doğru iyice kendimi kaybediyordum. Müzik1 kuralı bozulmuştu, stress kontrolden çıkmıştı, vakit ekranla boşa harcanıyordu (bağımlılık davranışı türden). Ben o anda kendimi zar zor kontrol etmeye başladım. İlk önce her şeyin yalan olduğunu ve hiç bir duyğusal deyişime güvenmemem gerektiğini kendime hatırlatdım. Esas kuralları sabitleyip, önemsizleri geçersiz kıldım. Böylece bir rahatlama geldi. Spor yaptım ve sonrasında derse başladım. Genel olarak şarkı dinlemeye bir kaç saat yasak koydum. Şimdi bir saat ders çalıştıktan sonra normala dönüyorum yavaş-yavaş, kontrol geri geliyor. Ama yarın bunu analiz etmek ve hatalarımdan ders çıkarıp bir daha yapmamak gerek. Odaklanma süreci zaten başlayamadı.
Krizler bu gün az geldi. Bir film var sürekli orda bir sahne var ve onu izliyorum. Mesele kriz değil, ama bir taraftanda krize etki ediyor ve krizinde payı var o istekte. O yüzden ona yasak getiriyorum (izlemeye, şarkı değil). Günortasında uyurken rüyada krize girdim ve rüyada olduğumun farkına varıp rüyada krizi yendim. İlginç ve başarılı bir deneyimdi. Yinede zorlandım krizi yenerken ve çok tehlikeli böyle durumlar. İrade sanırım rüya aleminde de geçerli. Çok dikkatli olmak gerek.
Sosyal İletişim: Bir insana anlamsız yere yazmak. WhatsApp qrupunda önemli bir kaç soru sormak. Bir qrupta anlamzsız ve hisslere yenik düşerek mesaj yazmak.

Mistakes​

2. Verimsiz Çalışdım, Zaman Kaybettim
  3. Sürekli Bir Şeyler Düşünüyorum. Bunlar Zararlı ve Hayat Kalitesini Bozuyor.
  4. Telefon Kuralını Çok Fazla Bozdum
  5. Duyğularımı Kontrol Edemedim ve Bazı Kuralları Bozdum
  6. Sosyal İletişim Kuralını Bozdum
  7. Stressin Kontrolünü Kaybettim
  8. Kendi Davranışlarımı ve Duyğusal Hareketlerimi Kontrol Edemedim
  9. Keman Dersleri Bitilemedi

Successes​

1. Kaybedilen Kontrolü Geri Kazandım
  2. Duyğularımı Kontrol Etmeyi Başardım

Zincir​

156. Gün
Disiplin Dönemi
Disiplin Süreci 26. Gün

Disiplin

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅

Kurallar
✖️

Son düzenleme:

Start

Mars Yolcusu

77% Başarılı !​

Description​

Evet, dün ve bu gün benim için zor bir gündü. Dün sabah zamanında kalktım. Ama genel olarak gün kötü geçti. Üniversitede üzerime bir gerginlik ve mutsuzluk çöktü. Telefonu kontrol isteği çok ağır basıyordu. Bir taraftanda müzik yasağı gerginleştiriyordu. Dersde kendime sürekli hisslere güvenmemem gerektiğini hatırlatdım. Ama sonunda telefon ve iletişim kurallarını bozdum. Eve gelince iyice stressteydim. Gün sonuna doğru stressi kontrol altına aldım ve kendime yarın için yapmam ve dikkat etmem gereken şeyleri hatırlatdım. Sadece hisslere güvenme, en temel kurallara uy ve çalış, zor olsada kendini zorla. Bu gün zamanında kalktım. Sabah ders çalıştım, ama zorlanıyordum. Az çalışdım. Ama minimum düzeyi doldurdum. Günortasında çalışma zamanı yine stress geldi, minimum düzeyden sonra bıraktım. Vaktimi telefonda ve videoya harcadım. Ama sonunda kendimi çalışmaya zorlamam gerektiğini hatırladım ve spor yaptım. Sonra düzeldi stress büyük ölçüde ve ders çalıştım yeniden. Zor günler benim için. Bazen böyle stressli dönemler oluyor ve kontrolü kaybetmemek için çok çalışmak ve kendini zorlamak gerekiyor. Bu gün telefon kuralını bozsamda, düne göre ilerleme kaydettim ve stress üzerinde bir az üstünlük kazandım.
Bu gün kriz neredeyse yoktu. Sadece uykuda bir şeyler olduğunu hatırlıyorum gece. Ama rüyadamıydı yoksa ne hatırlamıyorum. Ama gerçekse çok tehlikeli bir şeyler oldu. Günlük stressi kontrol altına almak ve çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

1. Verimsiz Çalışdım, Zaman Kaybettim
  2. Sürekli Bir Şeyler Düşünüyorum. Bunlar Zararlı ve Hayat Kalitesini Bozuyor.
  3. Telefon Kuralını Bozdum
  4. Duyğularımı Kontrol Edemedim ve Bazı Kuralları Bozdum
  5. Sosyal İletişim Kuralını Bozdum
  6. Stressin Kontrolünü Kısmen Günortasında Kaybettim
  7. Keman Derslerine Başlayamadım

Successes​

1. Kaybedilen Kontrolü Geri Kazandım
  2. Duyğularımı Kontrol Etmeyi Başardım

Zincir​

157 - 158. Gün
Disiplin Dönemi
Disiplin Süreci 27 - 28. Gün