Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Basit Günlük

Start

Merkür Yolcusu
Hayır. Ama yaklaştım. Günlük başarı oranı 75% üzerinde stabil olarak kalmalı ki, süreç tehlikeye düşmesin. Bende durumu düzeltiyordum, ama dün yine 75% altına düştü. Mütemadiyen böyle giderse elbet relapse olur. Önlem almak ve dikkatli olmak gerek. Eğer dikkat etmezsem böyle günledik olarak, bir gün aniden süreci kaybetdiyimi görürüm. Bunun tecrübesini çok yaşadım.

Start

Merkür Yolcusu
Evet, bu gün zor, ama iyi geçti. Sabah zorlansamda zamanında uyandım. Bir kararla sabah duş almayı bıraktım. Bir kaç gün yapmıycam, bakalım sabah uyanma kalitesine nasıl etki edicek. Sonra derse başladım. Çok zorlandım. Sanki beynim isyan ediyordu. Lakin artık bunu önceden planladığım ve beklediğim için timer kurup çalışdım. Çok az çalışa bildim, zar zor. Ama kendimi zorlamayı başardım. Bu şekilde 0 olmadı, bir şeyler yapmayı başardım. Sonra yemek yedim ve tekrardan ders çalışdım. Bu sefer artık daha kolay geliyordu, ama yinede stressliydim. Şimdi ise başım ağrıyo, ama bir az daha çalışıp uyuycam. Ders arasında keman çaldım, küçük fiziksel işler yaptım ve tenbelliyimi yendim. Bu gün öğrendiğim dersleri başarılı bir şekilde uyğuladım. Ama esas mesele düzenli olarak yapmak.
Krizler ise bu gün çok ciddi bir hal aldı. Akşam uyurken direkt bir kriz geldi. PMO isteği. Uzun zamandır böyle bir istek yoktu. Beynin çok yorulmuştu, mental olarak zayıftım. İrade zayıflamıştı. Stressli oluncada, beyin unutdurmak için krizi önerdi. Ama daha yenilecek kadar zayıflamamıştı iradem. Lakin böyle bir kaç gün ard-arda gelirse relapse-e götürür. Günlük mental dinçliyi korumak gerek. Bu gün onu başardım. Lakin sabahda krizlere karşı duyarlıydım. Sürekli eskiden sahneler gözümde canlandı. Yenmek zor değildi krizleri, ama bu kadar gelmesi çok tehlikeli. Sonra dizi izlerken direkt PMO sahnesi oldu. Gözümü ekrandan çektim ve bakmadım. Ama etkilemişti. Bir saat hafızamdan çıkmadı. Ben ise her hatırladığımda krize karşı önlemlerimi uyğuladım ve bir saatden sonra yavaş-yavaş zayıfladı. Şimdi zayıf artık. Krizlerde gün sonuna doğru azaldı. Ama dikkat etmek gerek.
Bu günün başarı oranı 80%. Çok fazla iş yapamadım, ama temel rutinleri, kuralları uyğuladım ve kendimi ders çalışmaya zorladım, bütün o gerginliye, stresse rağmen. Lakin bu sürekli olmalı.
130. Gün
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 1. Gün

Start

Merkür Yolcusu
Evet, bu gün düne göre iyi geçti. Sabah zamanında kalktım. Sabah duş almak yok şimdili. İyi geliyor şimdilik. Sonra çalışmaya başladım. Bir kural yok. Sadece telefonu kapatıp divanda uzanarak çalışıyorum. Esas mesele çalışmak. Bu gün başardım. Üniversiteye gitdim. Orda odaklanmak sorunu yaşadım kendi çalışmama. Ama şimdilik bu sorunu görmezden gelicem. Eve gelince ise film izledim, yemek yedim, uyudum, ve keman çaldım. Bir az mental olarak daha iyi hissetdim. Çalışmaya ve keman çalmaya istek vardı. Sporu daha rahat yaptım. Ama akşamki dersi sürekli erteledim. Şimdi çalışmam gerek. Bazı dikkat dağıtan şeylere fazla zaman ayırdım, ama bu hafta onlarıda gözardı etmek olar.
Krizler ise yine tehlikeli seviyyede. Uzanırken bir anda ani istek geliyor. Hemen derin nefes almaya başlıyor ve kendimi kontrol ediyorum. Krizleri yeniyorum, ama durum tehlikeli. Bakalım yavaş-yavaş azalıcakmı mental olarak düzeldikce. Bazen süreci kaybediceğime dair korkular geliyor, ama kaderde varsa yapacak bir şey yok diye düşünüyorum. Benim yapmam gereken sonuna kadar mücadele etmek ve korkunun süreci etkilemesine izin vermemek.
Bu günün başarı oranı 80%. Kendimi iyi kontrol etdim. Ama bir anlık müzik1 kuralını bozmuş gibi oldum. Gibi muhabbeti olmadığı için, bozmuş sayıyorum.
131. Gün
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 2. Gün

✅

✅

Start

Merkür Yolcusu
Evet, bu gün dünle neredeyse aynıydı. Sabah zamanında kalktım. Dersi çalıştım. Ama yeterince disiplinli değildim. Sürekli mesaj kutusunu kontrol ediyorum. Yarın yapmıycam. Ya da başarısız olucam. Zamanlar kötü. Bütün ders çalışma zamanları kayıyor ve boşluk fazla oluyor. Yarın zamanlara dikkat edicem. Dün bozduğum müzik1 kuralını bu gün bozmadım. Neredeyse yakın bir şeyler oldu, ama onlarada bozmak diyemiyorum. Genel olarak aynı olsada dünle, bir çok iş erteledim ve bu kötü.
Krizler hala devam ediyor. Bir az azaldı gibi geliyor, ama net bir şey söyleyemem. Gün içince eskiden sahneler aklıma geliyor. Psikolojik bir etki var üzerimde, esasen korku. Bu bir tuzak ve kendimi kontrol ederek tuzağa düşmemem ve mental dinçliyimi korumam gerek. Dikkatli olmak gerek, durum çok tehlikeli.
Bu günün başarı oranı 78%.
132. Gün
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 3. Gün

Start

Merkür Yolcusu
Not: Bu gün bazı tehlikeli şeyler oldu. Özel bir not olarak yazmak gerek, önemli. Bazı görüntülerde beynim normalden fazla tepki verdi. Krizlere ve tetikleyicilere karşı hassaslaştım. Psikolojik olarak baskı var. Mental olarak kendimi korumalı ve krize en ufak katkıda bulunacak her şeyden uzak olmam gerek.

Start

Merkür Yolcusu
Evet, bu gün gelişme var. Sabah zamanında kalktım. Ama bir az yorgundum, 90 dakikalık döngüde bir az bozulma olmuştu. O yüzden sabah yemekden sonra 40 dakika falan uyudum. Derse 1 saat geç başladım. Ama iyi çalıştım. Bütün işleri bitiremedim, ama en azından ders çalışdım. Mesaj kutusunu düne göre az kontrol etdim, 1 defa, ama yine de hataydı. İletişim kuralını bozdum ve bu çok kötü. Günortasında çalışmaya başlarken iyice yorgun ve halsizdim, beynim öğrenmeye ve çalışmaya isyan ediyordu, sinir krizi şeklinde. Ama ben bu sefer bu duruma hazırlıklıydım ve kendimi kontrol etdim, zorladım ve çalışmaya devam etdim. 45 dakika aralıklarla. 15 dakikalık molada telefon falan baktım, ama esas olarak keman çaldım. 2 döngü sonra düzeldi her şey ve sinir krizi geçti, kendimi zorlamam işe yaradı. Bütün planladığım dersleri bitiremedim, ama çalıştım. Bir döngü daha çalıştım ve sonra yemek yedim. Şimdi keman çalıp, bu yazıyı yazıyorum. Sinir krizi bitdi neredeyse, büyük bir zaferdi bu. Ama tek seferlik, şimdilik. Önümüzdeki günlerde de gelicek ve ben her zaman buna hazırlıklı olmalı, kişisel algılamamalı ve mücadele etmeliyim. Eger çok ama çok zorlanırsam sadece 15-20 dakikalık molalar izin var. Film ve s. katiyyen olmaz.
Krizler hala var ve çok tehlikeli. Ama dün özel uyarıya dikkat etdim. Gece stress geldi, krizin getirdiyi stress, kaybetme korkusu. Ama rasyonel deüşünceye geri dönmeyi ve korkuyu yenmeyi başardım. Bu gün korku olmadı, neredeyse. Ama krizler geldi. Sık-sık eski görüntüler zihnimde canlandı ve hepsini yendim. 10 saniye-den fazla süren olmamışdım. 99%-u 5 saniye bile olmadı. Gelişme ise, uyarıyı dikkate almam ve en ufak kriz yarata bilecek şeylerden kaçmam oldu. Yarın Agora filmini izleyip izlememe kısmında kararsızım. Karar verdim. Hayır, daha erken. Ne olursa olsun gelicek haftanın pazar gününe kadar Agora filmini izlemek yasak ve bu kural değiştirilemez. Bu durum düzelmeden olmaz. Bu kuralı çiğnemek süreci büyük tehlikeye atar. Bunu unutmamak gerek. Yoksa beyin insanı kandıra biliyor. Krizlere çok dikkat ediyorum ve analiz ediyorum, bakalım azalıcakmı.
Bu günün başarı oranı 82%.
133. Gün
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 3. Gün

Abcdx123

Yeni Fapstronot
Bu gun siddetli krizler geldi. Gece yatarken yari uykulu bir krize dustum ve dusunceye daldim. Bir anlik cok ufak bir uyaniklikda zar zor kendimi toparladim. Aslinda krizi yendim. Cunki uyanik olur olmaz isin farkinda oldum. Sabah uyandigimda bu krizi yenmeyimi bile ruya gibi saniyordum. Belkide oyleydi. Hala emin degilim. Zaten olsa olsa ruyalanma olurdu her halde. Sabah ise dogal olarak bir gerginlik vardi bu yuzden. Sinirliydim. Okula gidincede oyle oldu. Okulda baya gergindim. Ama dedigim gibi sebebini bildigim icin savasmak kolay bu stressle. Kolay degilde basarili olma sansi yuksek diyelim. Evde agir bir kriz geldi. Kirilma noktasi kendini gosteriyor. Ders calisirken baya sinirliydim. Calisamiyordum. Bunlar daha oncede yasamisdim. 30 dakikalik bir mola verip, film izledim. Bu arada da siddetli kriz geldi, ama gecti. Aradan sonra isin basina dondugumde stress hala vardi, sinir hali, ama dersi bitirdim. Simdi ise bunu yaziyorum. Simdilik iyi gidiyor. Ama duzeltmem gereken bir kac sey var. En onemlisi krizi onceden anlamali ve bu tip bir krizin en bastan olusmamasi icin, daha baslangicinda kesmem gerek. Bunun icin bir plan yapicam. Sonra ise krizlerde cok dusunce tuzagina dusuyorum. 3-4 saniye kadar. Bunuda kesmem gerek. Iste boyle.
7. Gun
Kirilma Noktasi Gunleri.
Dostum bugün mesela krizlerden dolayı çok gergin olduğundan bahsetmişsin.Bu gerginlik hali okul hayatını ve sosyal ilişkilerini olumsuz etkiliyor mu ?

Start

Merkür Yolcusu
Dostum bugün mesela krizlerden dolayı çok gergin olduğundan bahsetmişsin.Bu gerginlik hali okul hayatını ve sosyal ilişkilerini olumsuz etkiliyor mu ?
Sosyal ilişkeleri kestim uzun zaman önce. Hala arada konuşsamda bazılarıyla, sonra hatadan dönüyorum. Gerginlik hali her şeye etki ediyor, ama savaşmayı öğreniyorum. Ve zayıflıyor böylece.

Start

Merkür Yolcusu
Evet, bu gün düne göre hem iyi, hem de aynıydı. Sabah zamanında kalktım. Ama ders çalışmaya başlarken üzerimde baya yorğunluk vardı. Stressliydim. Başım ağrıyodu. Beynim öğrenmeye isyan ediyordu. Ama ben direndim, ve dünki gibi 45 dakika ile çalışmayı başardım. Gün ortasında da aynı şekilde. Akşama doğru ise bir az kontrol kaybettim. Sebebini anlamadım. Bir anda müzik1 kuralını bozdum ve genel kontrol zayıfladı. Ama zaten ders çalışırken mesaj kutusu kuralını bozmuşdum. Bunlar hatalardı ve düzeltilmesi gerek. Başka bir sebebide şimdiki gerçeklikden kaçmakdı, şahsi sorunlar yüzünden. Ama buda bir çözüm değil, tehlikeli bir tuzak.
Krizler ise hala gergin durumunda. Gece rüyalandım. Bu duruma özel dikkat etdiğimden krize neden olucak şeylerden kaçıyorum. Ama istemsizce gözüme takılan şeylerde oluyor, ama tam anlamıyla hata değiller. Sadece kendimi kontrol etmem gerek, edemezsem aşırı tehlikeli olur. Genel olarak istek ve görüntü geliyor. Gece yatarken ve ders çalışırken, sorunlardan kurtulmak için. Yarın yine gözlemliycem. Eğer bir iyileşme, olumlu bir gelişme olmazsa, özel önlemler almam gerek.
Bu günün başarı oranı 78%. Derse kendimi zorlamayı başarsamda, keman derslerini bitiremedim. Müzik1 ve mesaj kutusu kuralını bozdum.
134. Gün
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 4. Gün

✅

✅

✅

✅

✅

Start

Merkür Yolcusu
Evet, bu gün neredeyse iyi geçti. Sabah zamanında kalktım. Ama tv izlemek yerine keman çaldım, ve sonra derse geçtim. Verimli oldu. Dersde yine zorlandım. Ama kendimi zorlayarak çalışmayı başardım. Sadece olarak tam bitiremedim. Çok az konu çalışa bildim. Vaktinden önce dersi bıraktım, ama yerine keman çalışdım, boş durmadım. Gerginlik ve stress yüksekdi. Sonra gün ortasında hata yaparak zaman kaybettim. Sonra uyuyup ders çalışayım dedim, yanlışlıkla alarmı 1 saat geç kurdum, geç uyandım. Ama kalkınca zihnim açıktı ve ders çalışdım rahatca. Sabah anlamadığım konuyu halletdim. Spordan sonra bir az daha çalışıcam. Bu nedenlerle tam iyi olmasada, neredeyse iyiydi. Ama vakit meselesine dikkat etmek gerek.
Krizler azaldı sanki bu gün. Sabah yine şiddetliydi, o gerginlik zamanında. Eskiden hatıralar geliyordu. Ama gerginliyi yenmeyi başardıkdan sonra azaldı. Ama yinede hala hatırlayınca bir etklineme oluyor. Kendi notlarımıda tekrarlamam gerek Neverfap Süreci ile ilgili.
Dünki kontrol kaybedişi bu gün olmadı. Nedenini tam anlamadım. Ama gerçeklikden kaçmada yatıyor sorun. O ise şahsi nedenlerden ve krizin etkisinden geliyor. Şimdilik sadece müzik1 kuralına uymak ve gerçek dünyada kalmam gerek.
Sonradan eklenen not: Müzik1 kuralını bir anlık duyğusallıkla bozdum. Tam bozulma değildi, ama bozulma sayılır. Bu gün genel olarak başarılı olsada disiplin, geriye baktığımda çok az şey bitirdim. Zamanımın çoğunu boşa harcadım. Zaman yönetimine dikkat edicem yarın. Ya da başarısız olucam.
Bu günün başarı oranı 78%.
135. Gün
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 5. Gün

✅

✅

✅

✅

✅

✅

Son düzenleme:

Start

Merkür Yolcusu
Evet, bu gün dünle aynıydı. Sabah zamanında kalktım. Sonradan bir 30 dakika uyudum ama, nedense halsizdim. Kanepede. Kalkıp derse başladım. Bir az geç oldu, keman çalıyordum. Derse odaklanmam zor oldu, gerginlik ve stress yine geldi. Ama kendimi zorlamayı başardım, zor da olsa, ve devam etdim. Yine az konu bitirdim, ama en azından sinirlerimi kontrol ediyor ve çalışıyorum. Saat 12-de yemek yedim. 13.30-da yeniden derse başlıycaktım, ama halsizlik geldi bir. Zorlanarak keman derslerini bitirdim ve uyudum. Kalkar kalkmazda üniversite gitdim. Gelincede yemek yeyip, dizi izledim. Ama şimdi yarım bıraktım, vakit kaybı. Yarından artık kesin olarak sadece 1 bölüm izin verilecek. O da iki parça halinde. Yoksa baya vaktimi alıyor her bölüm. Diger taraftanda, ders saatlerine dikkat edicem ve zamanına başlıycam. Yoksa zaman kontrolsüzce kayboluyor.
Krizler bu gün bir az azaldı gibi, ama emin değilim. Gece bir şeyler oldu, ama zayıftı. Sabah yeniden düşünceler geldi, özellikle odaklanmakda zorlanınca derse. Şimdi gelmiyor. Yarın genel olarak bir notlarımı tekrarlıycam ve bilgilerimi tazeliycem. Genel bir analiz gerekiyor, en azından bir düşünce genel durum hakkında.
Bu günün başarı oranı 78%. Müzik1 kuralını yine bozdum ve bu çok büyük bir hataydı.
136. Gün
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 6. Gün

✅

✅

✅

✅

✅

✅

✅

Start

Merkür Yolcusu
Evet, bu gün düne göre iyi geçti. Sabah zamanında kalktım. Ders çalışmaya 15 dakika geç başladım, keman çalıyordum. Zorlandım yine, ama bu sefer kayda değer miktarda az. Hem artık disipline bir az alıştığımdan, hem de konunun nisbeten kolay olmasından. Gün ortasında 1.5 saat geç başladım. Neden oldu tam anlamadım. Ama sanki zaman hızlı geçti, uyudum ve hemen başladım. Keman ve uyumak zaman aldı. İlaveten derside sabah geç bitirdim. Ama o dersleride tam bitirdim. 1 saat geçde olsa. Şimdi yemek yedim ve bu yazıyı yazıyorum. Notların tekranını spordan sonra yapıcam.
Ruh halim düzeliyor yavaş-yavaş. Stressli hal gidiyor, huzurlu geçiyor günler. Artık kendimi çalışmaya zorlaya biliyorum yavaş-yavaş.
Krizler düne göre azaldı. Gece bir ani istek geldi, kandırmaca, masum bir şekilde, ama anında tepki verdim ve yendim. Ama yinede çok tehlikeliydi. Uykuda ise bir anlık bir hatayla yüzüstü uyudum, ama anında uyandım. Çok tehlikeliydi bu da. Ama bu gün gün içinde bir iki ani hatırlama dışında pek bir şey olmadı, azaldı düne göre.
Bu günün başarı oranı 85%.
137. Gün
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 7. Gün - Önemli Adımlardan Biri

✅

✅

✅

✅

✅

✅

✅

✅

Start

Merkür Yolcusu
Evet, bu gün düne göre iyi geçti. Sabah zamanında kalktım. Ama bir hata yaparak, alakasız bir sorunla ilgilendim ve 1 saat boşa harcadım. Sorunun hiç bir önemi yoktu. Bu ders oldu, bir daha yapmıycam. Ya da yapıcam ve başarısız olucam. Dersi normal şekilde çalıştım, bir gerginlik yoktu. Sonra üniversite gitdim ve orada her zaman olan gerginlik ve beynin uykuculuğu başladı. Hep böyle olurdu ve ben orada ders çalışamazdım. Ama bu sefer kendimi zorladım ve odaklanarak ders çalıştım. Başardım. Beyin sisi gitdi ve normala döndü her şey. Küçük sınavı-da başarıyla yazdım ve geldim. Evde bir az fazla dinlendim, yorgundum. Ama fazla tv izlemek yerine uyumak en iyi seçenekdi. Sonra uyumaktan vazgeçtim ve 1.5 saat keman çalıştım. Verimliydi. Ama keman yüzünden derslerin çalışılma sırasını değiştim.
Bu gün krizler düne görede azaldı, ama bunda üniversiteye gitmeminde etkisi var. Gece bir şeyler olduğunu hatırlıyorum, bir anlık krizin etksine kapıldım, ama sonra krizden kurtulduğumu hatırlıyorum, ama pek net değil. Yinede çok tehlikeli bir durum. Gün içerisinde ise bir kaç an istisna, neredeyse kriz gelmedi. Dün notlarımı tekrarlarım ve iyi geldi, farkındalığım daha da canlandı.
Bu günün başarı oranı 87%.
138. Gün
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 8. Gün

✅ ✅

✅

✅

✅

✅

✅

✅

✅

Start

Merkür Yolcusu
Evet, bu gün dünle aynı geçti. Sabah zamanında kalktım. Ders çalışmak yerine, keman çalmayı ve çalışmayı seçtim. Otobüs yolculuğu yaptım bu gün ve kendimi zorlayarak orada matematik çalışmayı başardım. Kolay geldi, artık çalışmak ve odaklanmak eskisi kadar zor gelmiyor. Ama durum değişe bilir, her şeye hazırlıklı olmak gerek. Esas mesele her zaman her duruma hazırlıklı olmaktır.
Krizler bu gün daha da azaldı. Ama gece çok tehlikeli bir olay oldu. Bir anlık bir düşünceyle yüzüstü uzandım, ve hemen yatakdan kalktım. O an bilinçli yaptığımı düşünmüştüm, ama sabah uyanınca yarı uykulu olduğumu anladım. Ama yinede çok tehlikeliydi ve önlem almak gerek. Bakalım bu gece nasıl geçecek, bu gece krizleri çok tehlikeli.
Bu günün başarı oranı 88%.
139. Gün
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 9. Gün

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅

Start

Merkür Yolcusu
Evet, bu gün düne göre zayıf geçti. Sabah zamanında kalktım, ama başka evdeydim diye bir az bekleyip geri yatdım. Keman çaldım sabah, ders çalışma imkanı yoktu. Sonra akraba evine geldim. Bir az dikkatim dağıldı burda. Hem de başım ağrıyordu. Ders çalışmaya bir az geç başladım. Pek odaklanarak çalışamadım. Yemeği gereğinden fazla yedikden sonra spor yaptım. Şimdi yeniden yarım kalan dersi çalışıyorum, ama gergin ve stressliyim. Odaklanmakda zorlanıyorum. Bu normal ve böyle olmasını bekliyordum, çünki normal evimde ve düzenimde değilim. Yapacağım şey kendimi kontrol etmem ve her şeye rağmen ders çalışmak. Bunu başarırsam artık şartlardan bağımsız olma yönünde önemli bir adım atıcam ve stress-de gidicek. Ya da başarısız olucam.
Krizler bu gün az geldi düne göre. Gece sakindi. Sabah ve günortasında düşünceler geldi. Ama yendim onları. Çok tehlikeliydiler ama. Dikkatli olmak gerek. Özellikle gergin zamanlarda.
Bu günün başarı oranı 80%. Kendimi kontrolüm bir az zayıfdı ve dersi en sona bıraktım. Şartlar her ne olursa olsun başara bildiğin düzeyde çalışmak gerekir, odaklanacak şartları yaratarak.
140. Gün
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 10. Gün

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅

Son düzenleme:

Start

Merkür Yolcusu
Evet, bu gün düne göre bir az gelişme oldu. Sabah zamanında kalktım, gece geç uyusamda (ailecek eğlenceli bir tv programına baktım). Zamanımı boşa harcadım sabah ders çalışma saatine kadar, ama genel olarak programda o kısımlar bana aitti. O yüzden disiplinde sorun yok, ama şahsi olarak hataydı. Ders çalışmaya zamanında başladım, ama verimsiz çalışdım. Bir az zorlanarak dersi yinede 45 dakika formatında çalışmayı başardım. Bu özellikle akraba evinde zor olurdu ve bir türlü kendimi zorlayıp ders çalışamazdım. Lakin bu sefer odaklanmakda zorlandım ve sinirlerimi pek kontrol edemedim. En sonunda çalışma bitince film izlemek istedim, ama izleyemeyip yeniden derse döndüm. Bir suçluluk duyğusu vardı üzerimde. Sinirli olmam ve çalışmaya odaklanamamaktan. Ama bu tam olarak haklı değildi. Odaklanarak çalışamadım, ama bir ilk olarak evde başkaları varken ve öngörülemez çok şey varken böyle çalışmaya başlamam benim için ilkdi. Sonra yemek yedim ve geri dönüp Terminatör izledim. Doğal olarak filmi heyacanla sonuna kadar merak etdim, ama 37 dakikayı kendime limit olarak belirledim ve ondan sornasını izlemedim. Burada önemli olan sevdiğin şeyi aşırı olarak, bağımlılık düzeyinde yapmamak. Eğer bir kerede, dersleri erteleyip izleseydim, bu günümü kalitesiz yapardı. Filmi kapattıktan sonra ders çalışdım, ama filmin heyecanı hala vardı. Hemen geri dönmek istiyordum. Bir az bunun etkisinden, bir az da hata yaparak hisslere güvenmem ve kendimi stresse salarak gerginliyi kontrol edemememle çok iyi çalışamadım. Ama en azından bir şeyler bitirdim. Sona doğru ise gerginlikden konuları anlamıyordum. Aklımdan bırakıp gidip hemen film izlemek geliyordu. Ama bununla savaştım ve en azından 2-ci 45 dakikayı bitirdim. Burada kilit nokta en azından her ders çalışmada 2 45 dakika bitirmek, her ne olursa olsun. Onun yerine film ve ya yemek girerse burda kalitesizlik ve disiplinsizlik başlar. Dersi bitirince filmin ikinci 37 dakikasını izledim. Sonrasında ise gün bir az karıştı. Derslerim fazlaydı, ama bir yere misafir gitdim. Gelince son sürat dersi çalışıp zamanında bitirdim. Ama saat geç olmuştu. 22-de spor yaptım ve şimdi bu yazıyı yazıyorum. Genel olarak ders çalışdım, ama verimsizlik yüzünden bütün dersleri bitiremedim. Yinede bu benim için başarılı bir gündü. Dünden de başarılı. Yarında trende çalışıcam. Orda hiç bir zaman doğru dürüst çalışamadım. Yarın bunu başarıcam. Ya da başaramıycam. Esas mesele kendini zorlamak ve asla ve asla duyğusal değişimleri güvenmemek. Her zaman rasyonel düşünmek gerek. Bu günki hatam fazla düşünerek stress-e neden olmamdı. Kurallar belli ve sadece yapmak gerekeni yapmak gerek.
Krizler bu gün düne göre bir azda zayıfladı. Terminatör izledim. Orda bazı tetikleyici sahneler vardı. Kendimi kontrol etmeyi başardım ve tetiklenmedim. Doğru, sahneler hala aklımda, ama krize neden olacak kadar güçlü değiller. Ama çok dikkatli olmak gerek. Gece krizlerine dönüşe bilirler. Bu gün gece bir şeyler düşündüğümü hatırlıyorum. Sabah ise tehlikeli anlar oldu, orda da çok dikkatli olmak gerek. Aniden bir kaza sonucu relapse olmak çok kötü bir şey. Bir kaç kez yaşadım. Her zaman dikkatli olmak ve ayık olmak gerek. Kader buna bağlı. Bu gün şansım iyiydi.
Bu günün başarı oranı 82%. Ama sanki düşüncelerimi kendimde toplayamıyorum ve bu günümü baya kalitesiz yapıyor. Aklım hep başka yerlerde ve bu çok kötü bir şey.
141. Gün
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 11. Gün

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6