Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Basit Günlük

Start

Merkür Yolcusu
Evet, bu gün bri az iyi geçti düne göre. Sabah vaktinde uyandım. Bir az gerginlik vardı, hafiften beynimde düşünceler kaynıyordu. Sonra Sherlock Holmes kitabı dinledim. Ama yine abartdım. İlave olarakdan, hata yaparak sabah yeniden 30 dakika divanda uyudum. Sonra ise kalkıp matematik çalışdım. Sinirlerim gerildi ve zar zor bitirip üniversiteye gitdim. Giderkense kendimi sakinleştirdim. İlk önce Sherlock Holmes dinlemenin kurallara aykırı bir tarafı yoktu. İkincisi çalışırken sürekli zekamı aşağlıyorum, Einstein-la mükayese ediyorum. Daha o seviyyeye ulaşmama çok zaman var, o yüzden çalışırken sadece Matematiğe odaklanmak ve anlamak gerek. Bir konuyu çok fazla zamanda anlayamazsamsa, bir az erteleyip, sonra geri dönmek (başka konudan o konuya). Asla ve asla yatakta ders çalışma, çok dikkat dağıtır. Üniversitede kendimi zorlayıp bir az ders çalışdım. Her ne kadar verimsiz olsada, esas mesele disiplinli şekilde çalışmak ve buna odaklanıcam. Gerisi şimdilik kalsın. Eve dönerken başka bir hatada yaparak müzik dinledim. Gereksiz düşünce dünyasına götürüyor beni ve kulaklarıma pek faydalı değil. Ama genel olarak bu gün hayal dünyasıyla savaşdım ve kendimi kontrol altıma almayı başardım kısmen.
Bu günki en büyük sorun Krizlerdi. Krizlerin gücü artdı. Dün gece neredeyse bir kriz tuzağına düşücektim. Mental yorğunluktan olduğunu düşünüyorum şimdilik. Çok dikkatli olmam gerek.
Bu günün başarı oranı 75%. Kritik çizgideyiz artık. Altında değilim. Ama bunu sürekli olarak başarmam gerek.
117. Gün
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 1. Gün

Start

Merkür Yolcusu
Evet, bu gün düne göre iyiydi. Sabah zamanında kalktım. Yine bir az uyudum. 25 dakika. Ama bunun bir zararı varmı anlamadım tam olarak. Şimdilik zararsız görünüyo. Sonra sesli kitap dinledim, ama kendime limit koymuştum. Limiti geçmedim. Meditasyonda odaklanma zorluğu çektim bir az. Ders çalışmada epey zorlandım. Ama planlarıma uyğun davrandım ve kendimi kontrol etdim. Anlamsız dahi düşüncelerine kapılmadım ve odaklanamamama rağmen çalışdım. Beklediğimden az oldu, ama yinede çalışdım. Günün sonuna doğru kendi kontrolümü bir az kaybettim. Bu hiç iyi değil. Ama şu an toparladım bir az.
Bu günki en büyük sorun krizlerdi yine. Güçlü krizler geliyor. Çok tehlikeli krizler. Gece ve sabah düşünce olarak saldırıyo. Yarın bakalım azalıcakmı. Kendimi kontrol etmeli ve tuzaklarına karşı hazırlıklı olmalıyım. En önemlisi gece kontrolü kaybetmemek ve hazırlıklı olmak krizlere karşı.
Bu günün başarı oranı 77%. Hala kendimi kontrolde sorunlar var. Boş muhabbet etdiğim oluyor.
118. Gün
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 2. Gün

Start

Merkür Yolcusu
Evet, bu gün düne göre bir ilerleme olmadı, hatta bir az zayıf oldu. Sabah normal vaktinde kalktım, aklımdan bir yatağa dönme isteği geçdi ama. Sonra meditasyon yapıp, yemek yedim. Sesli kitap dinlemedim ve uyumadım. Bunlar sabah bana iyi gelmiyormuş. Artık sesli kitaplarıda No Screen kategorisine aldım, 12-den önce yasak ve günlük bir limit lazım. Artık günde 1 saatden fazla kitap dinlemiycem. Zamanımı çalıyor. Hikaye ilginç ve ben dinlemeyi durduramıyorum. Sonra ders çalışdım. Ama hiç verimli değildi. Kendimi zar zor odakladım. Sinirlerim gerildi. İradem zayıftı ve hemen yasak olan kendimi aşağılamaya başladım. Sonra kalktım ve erkenden yemek yedim. Burada çok büyük bir ara verip saat 15-e kadar uyudum ve tv izledim. Hataydı. 15-de yeniden derse başladım ve yarı dikkati dağınık ve sinirli şekilde zar zor bir az çalışdım. Arada sürekli whatsapp-a ve diger yerleri girdim. Bunlar zararlıydı. En sonunda bitirip yemek yedim. Ama yemek işinide bir az abartıyorum son zamanlar. Stressli olduğum için sürekli yemek istiyorum, ama bir az kendimi zorlarsam aslında aç olmadığımı fark ediyorum. Yemeği bir az azaltıcam. Çalışırken kendimi çok aşağladım yine ve kalkmak istedim. Ama bir şekilde kendimi kontrol edip bunun bir kriz olduğunu ve böyle yaparak irademi zayıflatdığımı kendime söyledim. Esas mesele bu zaten. Krizler bu şekilde saldırır. Stressli hale salır, ders çalışmanı engeller, tenbelliye götürür. Ama sen direnir ve ders çalışırsan, sonrasında düzelir durum. Yarın bazı hatalarımı düzelticem.

1. Artık sabah 12-ye kadar Sesli Kitap ve Uyumak yok
  2. Ders Çalışırken hiç bir şekilde İnternet olmaz, ara zamanlarında bile
  3. Ders çalışmakta esas mesele zorlandığında kendini kontrol etmek ve devam etmek
  4. Gelen bütün hissler bir illüzyondur
  5. Saatlere dikkat et ve Programdakı süreleri kendiliyinden değişme
Bu gün krizler yine aynı şekilde geldi. Artık akşamları uyumazdan önce sesli kitap dinlemiycem. Gün içerisinde psikolojimi kontrol edicem ve ani hisslere güvenmiycem. Mental olarak dinç olmam gerek. Krizlerin şiddeti ya artdı, ya da aynı kaldı. Belirlemek zor. Ama her iki durumda bir şeyler yanlış. Çok dikkatli olmak gerek.
Bu günün başarı oranı 75%.
119. Gün
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 3. Gün

Start

Merkür Yolcusu
Evet, bu gün zamanında kalktım. Ama aşırı yorğundum ve beynimde o an için çok mantıklı olan "10 dakika daha uyu ya da daha fazla. Gün içindeki stressi alır" düşüncesi geçti. Ama hataydı. Ben 10 dakika geri uyudum, ama sonra zincirin baskısı ile kendimi zorlayıp kalktım. Kalkarken rutini gerçekleştirip kanepede uyumak arzusu geçti, ama rutinden sonra bu istek kalmadı. Bu ilk hatamdı. Bir defalık 10 dakika erteleme ile zincir bozulmaz, lakin bir daha benzeri olursa hiç bir şekilde kabul edilemez ve zincir kırılır.
Sonra derse başladım. Ama 1 saat geç. Keman çalmakta yeni bir şey öğrendim ve dikkatim ona dağıldı. İyi bir şeye benzesede hataydı bu. Çalışma saatleri sabitlenmişdir ve hiç bir şekilde değişemez. İkinci hatam buydu. Sonra ders çalışırken kendimi zorladım ve kalkmadım, istek gelsede. Ama çok dikkatsiz ve dağınık çalışdım. Bir ödevden diger ödeve geçtim ve s. Bu üçüncü hatamdı. Bunu yarın telafi edicem ya da başarısız olucam. Timer-la çalışadığımdan ötürü ne zaman dinleniceğime falan rastgele karar veriyordum ve bu verimliliyi düşürüyordu. Bu dördüncü hatamdı.
Lakin yemekleri zamanında yedim (erkene geçmedim), sesli kitap kuralına uydum, ve s.
Sadece müzik1 ve kendimi kontrol etmede gün sonuna doğru zayıfladım. Müzik1 gündüzde bozmuşdum, ve bu aşırı zararlı bir hata. Bazen gergin olduğumda, kendimi kontrol edemediğimde bu dünyadan kaçıp, hayal dünyasına geçmek istiyorum. Ama bu bir hata ve genelikle bu hatanı yapmak için müzige ihtiyyaç duyuyorum. Artık müziği rastgele her an değil, sadece rahat zamanlar dinliycem. Bu da beşinci hatamdı. Gün sonuna doğru yorulyor ve kendimi, gerçekliği, düşüncelerimi kontrol etmekde başarısız oluyorum. Yarın buna karşı dikkatli olucam. Gün işinde bu günki hataları yapmayıp, mental dinçliyimi koruycam ve akşamlar güçlü olucam.

Bu günki hatalarım
  1. Alarmı 10 dakika erteleme - Sabahları erteleme ve geri uyumakla ilgili hiç bir düşünceye güvenme ve kendimi zorla. Sonra düzelicek hepsi.
  2. Derslerin zamanını ertleme - Zaman sabitlenmişdir ve hiç bir şekilde, hiç bir şeye değişilemez.
  3. Düzensiz çalışma - Çalışırken belirlenmiş şeyleri çalış ve her ne kadar ilginç olsada sorunları en sona sakla. Burda bir düzen oluştur.
  4. Timer olmadan çalışmak - Timerla çalışma dikkati gereksiz konulardan koruyor.
  5. Müzik1 kuralını bozmak - Gerçeklikten kaçış hissine karşı kendin koru. Bunun için güç içinde mental dinçliyi koru.
  6. Gereksiz konuşmalar ve mesajlara bakma - Hiç bir şekilde soruları dersi bitirmeden sorma (sadece en ama en önemliler) ve hiç bir sebeple telefonu kontrol etme. Gerekirse bildirimleri aç.
Bu gün krizler dünki gibiydi. Gün içerisinde az oluyor ve zayıflar genellikle. Ama dün gece uyurken rüyada pmo gördüm. Bu da iyi değil. Mental yorğunluktan kaynaklandığını düşünüyorum. Sesli kitaplara bir bağlantısı ola bilir. Bu gün sadece 10 dakika dinliycem.
Bu günün başarı oranı 77%. Kendimi ders çalışmaya zorlamayı başardım.
120. Gün
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 4. Gün

Start

Merkür Yolcusu
Evet, bu gün geçen güne göre iyiydi. Sabah zamanında kalktım. Uyumadım sabah yeniden kanepede. Sonra ise no screen-de ufak bir esneme yapıp güzel bir filmi (pmo olmayan) izledim yemek yerken. Aslında kuralı bir az bozmaktı, ama depresiftim bir az, o yüzden izin verdim kendime. Derse 30 dakika geç başladım. Lineer Cebirdi ve keyif aldım ders çalışırken. Bu sefer timer-la çalışdım. Sonra yemeği bir az öne çektim. Sebebi aradakı boşluğu doldurmaktı. Gün ortasındakı dersde bir az zayıf kaldım. Yarısı kaliteliydi, yarısı kalitesiz. Sonra yemek yedim ve film izledim. Bir az keman çaldım ve günlüğü yazmaya geldim.

Hatalarım
  1. Telefona bakma merakı - mesajlara bakmaya fazla ilgim var ve bu bana güç içerisinde düşün enerji veriyor. Yarın her ne olursa olsun, sadece belirlenmiş zamanda izin var.
  2. Müzik1 Kuralını Bozdum - Artık müzik1 kuralına uymamak için müziği açınca ve hayal dünyasına geçtiğini analayınca hemen iradeni kullanıp müziği kapatmalısın.
  3. Hayal Dünyasına dalma - Bu gün az oldu, ama yinede oldu. Kendini kontrol et.
  4. Programı çok sert planlama - Bir az rahat bir program planla ve istersen fazla çalış.
  5. Dış Dünyanın Tesirine Kapılmak - Dış dünya ve anlamsız düşünceler seni kendinden uzaklaştırıyo. İletişim, sosyalleşme, ve s.
Düzeltdiklerim (bu gün)
  1. Odaklanarak Çalışma
  2. Mental Dinçliyi Korumak için Stresse aldırmamak - Olucağını önceden bilmek
  3. Aşağılayıcı düşünceleri yenmek
  4. Sabah Zamanında uyanmak
Bu gün bazı şeyleri düzeltdim. Ama genel olarak kendimden kopuk ve mutsuz olduğumu farkettim. Bunun sebebi kendimden kopukluk ve bazı ihlal etdiğim kurallar yüzünden kendimi sayğsızlık ola bilir. Yarın sosyal iletişime bazı kurallar koyucam. Ama esas mesele hep kendimde başlayıp, kendimde biter. Kendimi kontrol etmem gerek.
Kriz bu gün azdı düne göre. Gece kitap dinlemedim ve bu iyi oldu, kriz gelmedi. Gün içerisinde ani istekler oldu, tehlikeli seviyyede. Dikkatli olmak gerek. Mental dinçlikden kaynaklandığını düşünüyorum hala.
Not: Agora ve diger bilmediyim fimler yasağını bu haftanın pazar gününe kadar uzattım. Hiç bir, ama hiç bir şekilde yasağı değiştirmek olmaz!
Bu günün başarı oranı 80%.
121. Gün
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 5. Gün

Start

Merkür Yolcusu
Evetç bu gün düne göre zayıftı. Sabah 1.5 saat geç kalkdım. Dün gece bir az kontrolü kaybetmişdim, mental olarak zayıflamışdım. Zaten günlükdü de yazmışdım, bütün işleri başarıyla yapsamda, üzerimde bir baskı oluşuyordu. Bu baskıların iki esas nedeni vardı: Şahsi sorun ve programın ağırlığı. Bu günki programıda hata yaparak ağır yapmışdım ve dersde geç bitince zamanım olmadı. Ama kötü gün değildi. Çünki sabah düşüncelerimi kontrol etdim. Bütün gün genel olarak başarılıydım kendimi kontrol etmede. Lakin sosyallik kuralını bozdum. Bu kural pek net değil ama hala, anlamadım nasıl yapacağımı. Derslerde aktiv oldum. Fizikde kendi fiziğimi çalışdım. Diger aralıkta öğretmenle konuşdum diye, o zamana planlanan dersleri yapamadım. Sonrasında diger iki dersde de aktif oldum. Genelde kendimi zorlayamam düşünmeye, beynimi çalıştırmaya, ama bu sefer bir az zorladım ve bu iyi ve küçük bir adımdı. Eve dönünce genelde kontrolümü kaybeder ve hayal ve müzik1 dünyasına dalardım. Bu sefer bunları yendim.

Hatalarım
  1. Telefona Bakma Merakı - Düne göre azalsada hala var. Bu tam bilinçli bir şey değil ve şahsi algılamamamk gerek.
  2. Sabah Geç Kalkmak - Zinciri Kırdı bu. Ama telafi için bir yol düşünücem. Buldum. Eğer 1 hafta zinciri kırmazsam, bunu kapata bilirim, sadece bu seferlik.
  3. Programı Zor Planlamak - Artık notion her gün tekrarı çıkarıcam ve sadece 3 günde bir, spor olmayan günler tekrarlıycam.
  4. Sosyal Boşboğazlık
Düzeltdiklerim
  1. Kendimi Kontrol etme ve müzik1
  2. Bazı iletişim korkularımı yenmek
Bu gün kriz fazla geldi. Daha doğrusu gece geldi. Gece bir anda ani düşünceler saldırdı. Dün mental olarak yorulmuştum, ondan kaynaklana bilir. Bu gün kendimi fazla yormayıp uyuycam ve yarın buna dikkat edicem.
Bu günün başarı oranı 77%. Disiplin Süreci bozuldu.
122. Gün
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 0. Gün

Start

Merkür Yolcusu
Evet, dün ve bu gün iyi geçmedi, ama gelişmeler oldu. Yine ders çalışmada kaybettim ve sinirden dersi yarıda bıraktım. Ama bu sefer bunu şahsi olarak algılamadım. Bu sayede artık meseleye daha mantıksal bakıyorum. Diger deha olmadığım düşüncem ise yerinde, ama buna farklı bir mantıksal bakış açısıyla yaklaşıyorum. Son 2 gün zamanında kalktım. Ama disiplin bozuldu. İşleri bitirememeye başladım.
Bu gün üniversiteden döndüm ve dizi izlemeye başladım. Ne zaman bu hazzları aşırıya kaçırırsak sorun yaratdığını anladım. Zaten bir gerginlik vardı üzerimde (üniversitedeki tan^-1 n olayından) ve bununla birlikde keman derslerine başlamam epey zor oldu. Pek disiplinli gitmesede, en azından kendimi zorladım. Esas mesele bu. 3 kilit nokta bunlar: 1. Sorunları Mantıksal olarak Değerlendir 2. Kendini zorla - işin zorluğu bu 3. Unutdum yazarken

Hatalarım
  1. Telefona Bakma Merakı
  2. Kendini Zorlamamak
Düzeltdiklerim
  1. Kendimi Çalışmaya Zorlamakda Küçük bir Adım Atmayı Başardım
  2. Güçlü bir müzik1 ve kaçış isteğiyle savaştım ve büyük oranda kazandım
  3. Sorunları Mantıksal Açıdan değerlendirmeye başladım
Krizler ise son 2 gündür azaldı. Ama dikkatli olmak gerek. Şimdilik gelmiyorlar. Mental olarakda düzelmek için yükleri azaltdım programdakı. Ama hala bir şekilde depresif hissediyorum hep, bu çok önemli bir sorun.
Bu günün ve dünün başarı oranı 77%.
123 - 124. Günler
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 0. Gün

Start

Merkür Yolcusu
Evet, dün ve bu gün orta-zayıf oldu. Çalışmayı başaramadım. Dün uçaktaydım bütün günü ve orda da sinirlerim gergindi ve bir şey yapamadım. Bu günde sabah keman çaldım, ama gün ortasında 2 bölüm dizi izledim. Aslında kuralları bozmadım, ama bu günden kurallar gereği olarak sadece 1 bölüm izin vericem güne. Sabahları zamanında kalktım. Ama bu gün derse bir türlü başlayamadım. İçimde olan matematik ve fizik sevgiside hem var, hem yok gibi. Burdakı sorun kendimi çalışmaya zorlayamamak.

Önemli Noktalar
  1. Enerjinin Olması için Başlamalısın
  2. Çalışamayınca Şahsi Olarak Algılama. Bu sadece çözülmesi gereken bir sorun.
  3. Kendini Zorlamalısın. Her gün istekli olmayacaksın, mesele o zamanlar kendini zorlayıp çalışmak.
En önemli düzeltmem gereken sorun ise gündelik bir türlü rahat, kendi düşüncelerimde olamamak. Gün içinde sürekli stressde, gergin, kaygılıyım.

Düzeltmem gerekenler
  1. Çok fazla İletimiş Kuruluyor - Bu dikkati kendinden ayırıyor, sorun olan insan ilişkilerinin ön plana geçmesine neden oluyor
  2. Sorunları Şahsi Algılama - Bir çok sorun hala şahsi algılanıyor. Bu hayat kalitesini boşuyor. Her şey çözülecek, hayata odaklanmak gerek
  3. Düşüncelerini Odaklayamamak - Hem müzik1 sorunu gibi sorunlar, hem iletişim, hem sosyal medya, hem de özsayğısızlık neden oluyor
  4. Kendini Aşamalı Olarak İzole Et - Çok dışa dönüklülük var. Kademeli olarak her şeyi azaltmak ve egosentrik düşünceye geçmek gerek
Krizler bir az azaldı. Gün içerisinde bir kaç orta-zayıf güçlükteki ani hatırlamalar dışında azaldılar. Ama dikkatli olmak ve mental dinçliyi korumak gerek.
Film yasaklarını 1 hafta daha uzatıyorum. Hiç bir şekilde bunu değişmek olmaz, yoksa süreç biter. Gelicek haftanın pazar gününe kadar uzatıldı.
Bu gün ve dünün genel başarı oranı 75%.
125 - 126. Günler
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 0. Gün

Start

Merkür Yolcusu
Evet, bu gün ve dün iyi bir gün değildi. Ama önemli dersler öyrendim. Bu günde odağın stress-i yönetmeyi öyrenmek olduğu bir plan yaptım. Bu ay stressi yenicem. Ya da kaybedicem. Bütün rutinler bundan etikleniyor ve disipline zarar veriyor stress. O yüzden bu dönemi hala stressli dönem adlandırmaya ve Disiplin Süreci günlerini saymaya devam ediceğim. Dün önemli dersler öğrendim. Artık akşamları dinlenmeye önem vericem. Stressi yenmek ve enerjimi kazanmak için kendini başlamaya zorluycam işe. Stressi şahsi algılamıycam. Dinlenmek yatmak olmayacak, sadece rutin işlerden hobiye geçiş olucak. Hazz veren şeylerin limiti aşılmıycak, yoksa bağımlılıktan bir farkı olmuyor. Bunlar planladım. Hala eksikler var, ama ilave edicem. Her günse bura disiplin süreci hakkında günlük yazıcam. Bu da başka bir kurtulma süreci olucak. Ya da başarısız olucam.
Krizler günlük gelmiyor. Ama sanki son 2 gecedir bir şeyler oluyor, hatırlayamıyorum uyanınca. Dikkatli olmak gerek, stressi kontrol ederek mental dinçliyi korumak gerek.
Dünün başarı oranı 75%-di. İyi gün değildi, ama genel olarak kontrolü kaybetmemeyi başardım ve önemli dersler öyrendim. Bu günün raporunu yarın yazarım.
127. Gün
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 0. Gün

Start

Merkür Yolcusu
Evet, dün ve bu gün kötü geçti. Dün trende ders çalışacaktım, ama bir türlü sinirlerimi kontrol edip odaklanamadım. Şahsi algılamıyorum, ama yinede söylemekden çok daha zor sinirliyken kendini zorlayıp matematik çalışmak. Dün git gide daha da gergin oldum ve eve varınca uyudum. Uykuda çok tehlikeli kriz, düşünce geldi. Kendimi kaptırdım kısmen. Ama hem rüyaydı, hem de rüyada bile kendimi kontrol etmeyi başardım kısmen. Ama bu durum çok tehlikeli, zihnim çok stress çekiyor ve yoruluyor. Bu iradeni zayıflatıyor ve krizler hemen saldırıya geçiyor. Sabah geç kalktım. Kendimi kandırdım ve uyumaya devam etdim. Zaten iradem zayıftı, kolay teslim oldum. Universite gitdim, ama yine stressli ve gergindim, odaklanamıyordum. Bir tarafdanda kendimle bu şahsi bir sorun değil diye mücadele ediyordum. Eve geldim, yorgundum. Dizi izledim, kitap dinledim. Ama aşırıya kaçmamak için, hem de artık rahatlatmadığı için onları durdurup uyudum. 1 saatden fazla uyudum çünki yorgundum. Kalktığımda artık kendimi kontrol edecek az iradem kalmışdı. Telefonda boş boş gezinmeye başladım ve s. Ders çalışdım sonra, ama çok verimsiz. Neredeyse zaman kaybı denilecek şekilde, ama hiç yoktan iyi. Artık fizik ve matematikden eskisi gibi hazz alamıyorum. Yoksunluk döneminde gibiyim.
Krizler ise artdı. Kendimi kontrolüm ve iradem zayıfladıkca hemen artıyorlar. Bu gün karşıma çıkan bazı şeylerdende bir az tetiklenir gibi oldum. Hala kendimi kontrol ede bilsemde bu konuda, böyle giderse kaybederim. Bu gün iyice süreç tehlikeye girdi.
Yaptığım hata iradenin zayıflamasına neden olmak. Lakin nasıl düzelticeğimi bilmiyorum. Derslerden geri kalmakta beni daha çok gergin yapıyor, stress yüzünden çalışamıyorum. Yarın normal bir program planlıycam, kolay olucak. Ama temel rutinleri tam yapmam gerek. En önemli mesele kendimi çalışmaya zorlamak, bunu başarırsan her şey gelir. Yarın bütün gücümle bunu deniycem. Bu gün gün sonuna doğru müzik1 kuralınıda bozdum bir az. Artık iyice zayıflamışdım. Düzen bozulmak üzere yeniden. Bu da süreci bozdurur. Yarın çok dikkatli olmak gerek. Eger yine çalışamazsam ve s. kendimi kontrol edicem ve günü toparlıycam. Her ne kadar stressli olsamda fiziksel bir iş yapıcam ve divanda uzanıp hiç bir şey yapmayarak stressi ve krizleri artırmıycam.
Bu gün ve dünün başarı oranı 65%.
128 - 129. Gün
Stressli Dönem
Disiplin Süreci 0. Gün

Deku

Ay Yolcusu
Aga bi yazım kurallarına çalış Allahını seversen

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5