Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Doğal Vücut Geliştirme

BurakOcak

Yeni Üye
Merhabalar,

doğal vücut gelişim, boks, martial arts üzerine sorular sorabilirsiniz.

(8 yıl boks, 2 yıl kickboks, 2 yıl kalistenik, 6 yıl ağırlıklı antrenman)

sağlıcakla.

Moderatörün son düzenlenenleri:

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Bir dakika içerisinde yapabileceğin maksimum şınav sayısına nasıl ulaşılır?
Kronometre tutarak mı yoksa başka bir şekilde mi?

myigitdemir05

Merkür Yolcusu
Dostum üç gün evde dambıl kaldırıp bir gün dinleniyorum. Bunları yaparak verim alabilir miyim? Ayrıca evde ekstra neler yapabilirim vücut için? Eylül ayında stajım başladığında Fitness'a ciddi bir şekilde devam edeceğim.

Bravo

Merkür Yolcusu
Malum karantin baya zamandır spor salonları kapalı.Ama zamanıda heba etmek istemiyor insan.Evde spor için ne tavsiye ede bilirsin?
Sen baya tecrübelisin biz sormasakta öğrendiğin önemli şeylerden bahsedersen güzel olurdu:).Şimdiden teşekkürler

BurakOcak

Yeni Üye
Bir dakika içerisinde yapabileceğin maksimum şınav sayısına nasıl ulaşılır?
Kronometre tutarak mı yoksa başka bir şekilde mi?
Gün gün arttırarak en kolay şekilde gelişirsin şınav sayısında. 5 tane yapabiliyorsan ertesi gün 6 yaparsın. Diyorsan ben 5 yaptım ertesi gün 1 tane bile çıkmıyor. O gün yine 5 yap ama yap. Kronometre gereksiz.

Dostum üç gün evde dambıl kaldırıp bir gün dinleniyorum. Bunları yaparak verim alabilir miyim? Ayrıca evde ekstra neler yapabilirim vücut için? Eylül ayında stajım başladığında Fitness'a ciddi bir şekilde devam edeceğim.
3 gün ard arda ağırlık kaldırıyorsan bu yanlış bir stil. Kas erimesine kapı aralarsın. 1 gün yap 1 gün dinlen haftada 3 gün yeterli olacaktır. Verim alırsın.

Ekstra olarak vücut ağırlığıyla yapılan hareketlere odaklanman iyi olacaktır. Abdominal bölge için plank. Sırt icin barfiks. Arka kol için dips (omuzlar zayıfsa önermem), Bacaklar için bol bol squat (duvara sirtini oturur pozisyonda yaslayarak 1 dakika bekle squattan sonra)
Amuda kalkarak şınav çekmekte ileri seviye bir hareket olacaktır.

Malum karantin baya zamandır spor salonları kapalı.Ama zamanıda heba etmek istemiyor insan.Evde spor için ne tavsiye ede bilirsin?
Sen baya tecrübelisin biz sormasakta öğrendiğin önemli şeylerden bahsedersen güzel olurdu:).Şimdiden teşekkürler
İmkanın varsa ucuza halter, dambıl seti almalısın. Salonda ne yapıyorsanda devam etmelisin. İmkanın yoksa 2 damacana su ve demir yeterlidir (demirciden al nolacak :) onuda alamam dersen gir ormana yeni düşmüş yaş bir ağac işini görecektir)

Salon elzem değil. Disiplinli bir sporcuysan, videolardan motive olmayi değilde içten gelen motiveyle hareket ediyorsan parkta bankta otururken bile spor yaparsin meraklanma. YouTube aç yüzlerce arşiv mevcut yerli/yabanci sana uygun olan hareketleri al gerisi vücudunda.

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
2 ayarlanabilir dambıl çubuğum 1 halter çubuğum var (ağırlık seti) demir döküm değil
Amacım kas inşası kas kütlesi inşa etmek
Dumbell ev egzersizi uygulaması kullanıyorum
(Leap fitness group yazıyor bakabilirsiniz)
Sizce beni geliştirmi bu uygulama

BurakOcak

Yeni Üye
2 ayarlanabilir dambıl çubuğum 1 halter çubuğum var (ağırlık seti) demir döküm değil
Amacım kas inşası kas kütlesi inşa etmek
Dumbell ev egzersizi uygulaması kullanıyorum
(Leap fitness group yazıyor bakabilirsiniz)
Sizce beni geliştirmi bu uygulama
Spor geçmişiniz varsa ve agirliklariniz çok ağir değilse gelişim çok beklenmez. Sadece var olan kutleyi korur. Ama spor geçmişiniz yoksa tabi ki gelişim fazla olacaktir devam ediniz. Leap fitness uygulamalarindan bir kaçini inceleme firsati bulmuştum. Gayet doyurucu anlatima ve çizelgeye sahip faydasi olacaktir. Belirli bir seviyeye ulasildiginda uygulama yetmediğinde diğer platformlari aktif kullanarak bilgi edinip alternatifleri cogaltabilirsiniz.

Boudicca

Yeni Üye
Spor geçmişim yok. fitnessa başlayalı 2 hafta oldu ve adaptasyon sürecimi tamamladım. Önümüzdeki bir sene boyunca bölgesel ağırlık kaldırma yapacağım. Ektomorf vücut tipine sahibim. Önümüzdeki 1 sene boyunca nasıl bir şekilde gelişim gösteririm? sabahları koşu akşamları bölgesel ağırlık çalışırsam gelişim gösterebilirmiyim? Tavsiyelerine sonuna kadar açığım dostum.

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
Spor geçmişim yok. fitnessa başlayalı 2 hafta oldu ve adaptasyon sürecimi tamamladım. Önümüzdeki bir sene boyunca bölgesel ağırlık kaldırma yapacağım. Ektomorf vücut tipine sahibim. Önümüzdeki 1 sene boyunca nasıl bir şekilde gelişim gösteririm? sabahları koşu akşamları bölgesel ağırlık çalışırsam gelişim gösterebilirmiyim? Tavsiyelerine sonuna kadar açığım dostum.
Bende ağirsağlamın sitesinden bakmıştım benimkide bişey çıkmıştı
Bu tür vücut tipleri önemli mi yoksa saçmalık mi (soru olarak sordum saçma demiyorum)
Bilek kalınlığı falan sormuştu

BloodRien

Yoda
Sporun 90 dakikayı geçmesin kanında kortizol artıyo yani stres hormonu ve vücut adaptasyon sağlamıyo buna alışamıyosun bence dikkat et erken ölüm sebeplerinde iyi geceler .

Lazkopat

Emektar Üye
Merhabalar,

doğal vücut gelişim, boks, martial arts üzerine sorular sorabilirsiniz.

(8 yıl boks, 2 yıl kickboks, 2 yıl kalistenik, 6 yıl ağırlıklı antrenman)

sağlıcakla.
Calistenics ile uğraşıyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir? Bu spor üzerine pek fazla program yok da. Bildiğiniz uygulama site vs varsa güzel olur.

BurakOcak

Yeni Üye
Calistenics ile uğraşıyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir? Bu spor üzerine pek fazla program yok da. Bildiğiniz uygulama site vs varsa güzel olur.
Hakiki vücutcular gibi olmayı bekleme. En azindan kisa vadede. Bunu bilerek devam et ileride motivasyonun düşmesin. Şurayi oneriyorum:
YOUTUBE KANALLARI
-THENX
-Sercan Ulusoy
-Frank Medrano

Birincisi vucut tiplerine güven. Aşaği yukari uyar çoğu insana. Fakat şu vardir: her insan 3 çeşit kaliba sokulamaz. Bazisi uzun boylu olur kemikleri iridir ektomorf dersin ama mezomorf tipine yakindir.
Endomorf birisi uzun olup ektomorf gibi gözükür kafan karişir. Yani alt vücut tipleridr ortaya çikiyor aslinda. İyi analiz sonucu az ordan az burdan alarak ortaya bir sonuç cikartman daha sağlikli olacaktir tabi.

İkincisi ektomorf bir vucuda koşu kardiyosu yapmak saçma. Zaten vucut kuru nereni zayiflatacaksin. Yürüyüş yap.

Üçüncüsü full body çaliş 1 yil boyunca. Bölgesel calisirsan uzun uzun antrenman yapman gerekir çunku cok kas grubu var en az bir buçuk saat antrenman demek. Zaten zayifsin neren dayansin. Full body 35 dk yap bitir. Çalismayan yerin kalmaz zaten (doğru programin varsa)
Bi döneme kadar agresif beslenmek, agresif antrenman yapmak iyi olacaktir.

Antrenmanlarini ağirlaştirma zamanlarina gelmeden önce vücut ağirliğinla çalişmayi unutma. Ektomorf kemikleride zayif oluyor genellikle bunuda en iyi şinavla halledersin. En az 100 şınav (yedire yedire)

Lazkopat

Emektar Üye
Hakiki vücutcular gibi olmayı bekleme. En azindan kisa vadede. Bunu bilerek devam et ileride motivasyonun düşmesin. Şurayi oneriyorum:
YOUTUBE KANALLARI
-THENX
-Sercan Ulusoy
-Frank Medrano
Yok hocam öyle çok büyümeyi sevmem. Hem artistik hareketler olduğu için bu spora yöneldim ben sağol tavsiyeler için.

The King

Deneyimli Üye
Hocam selam. 178 boyundayım. Sıfır spor geçmişiyle spora başladım 90 kilodan 70’e düştüm (2018-2019 yıllarında) Daha sonra bıraktım. Tekrar aldım o kiloları. Şimdi 92 kiloyum. Spora güzel antrenmanlarla devam ediyorum yeniden. Kollar, omuzlar genel olarak hoş gelişiyor. Yağ yakım süreci nasıl olacak?

Önce şu yağlardan tamamen kurtulup sonrasında mı kas kütlesi koyacağız? Çünkü 70’lere düştüğümde çok zayıf, sevimsiz biri olmuştum. O dönemde de hala bel çevremde biraz yağlanma vardı. Diyeti aksatıyordum bolca... Şimdi bana güzel bir yorum lazım :) Eyvallah

Lazkopat

Emektar Üye
Hocam selam. 178 boyundayım. Sıfır spor geçmişiyle spora başladım 90 kilodan 70’e düştüm (2018-2019 yıllarında) Daha sonra bıraktım. Tekrar aldım o kiloları. Şimdi 92 kiloyum. Spora güzel antrenmanlarla devam ediyorum yeniden. Kollar, omuzlar genel olarak hoş gelişiyor. Yağ yakım süreci nasıl olacak?

Önce şu yağlardan tamamen kurtulup sonrasında mı kas kütlesi koyacağız? Çünkü 70’lere düştüğümde çok zayıf, sevimsiz biri olmuştum. O dönemde de hala bel çevremde biraz yağlanma vardı. Diyeti aksatıyordum bolca... Şimdi bana güzel bir yorum lazım :) Eyvallah
Hocam bence aynı kiloda kal. Kilon ne kadar çoksa o kadar rahat kas kütlesi alırsın. Bende kilo almaya çalışıyorum. Yazın zayıflarsın bence şimdi böyle kal.

The King

Deneyimli Üye
Hocam bence aynı kiloda kal. Kilon ne kadar çoksa o kadar rahat kas kütlesi alırsın. Bende kilo almaya çalışıyorum. Yazın zayıflarsın bence şimdi böyle kal.
Doğrusun da dostum göbek ve bel çevresi yağlandı. Tamam iri duruyorum sırtım ve omuzlarım bi tık geniş. Gene de şu yağlanma temiz büyümeyi engelliyor...

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
Savaş cebeci kas istiyorsanız yağlanmaktan korkmayın diyordu (yanlışım olabilir YouTube'dan araştirin)
En azından detaylı bu işlere bakmak iyi olacaktir

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
Bazen spor öncesi ve esnasında baş dönmesi oluyor antrenmanda olduğu zaman devam ediyorum
Kalp krizi riskinden korkuyorum
Ne yapmalıyım

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6