Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

İrade ve kararlılık günlüğü

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Merhaba arkadaşlar
Bazen içinden çıkamadığımız şeyler olur ne yapacağımızı bilemeyiz.
Sosyal medyada şu söze rastladım. Gençler düşünmez yapar yaşlılar düşünür yapamaz. Öyleyse biz niye yapmıyoruz. Niye düşünüp duruyoruz.
Disiplinsizlik benim canıma tak etti. Ders çalışmadıkça gelecek endişesi ile doluyorum. Kendimi sıkmayım rahat oluyum dedikce de yeterince çaba harcamıyorum gibi geliyor.

Günlüğüm irade ve kararlılık günlüğü ise kararlı davranmadigim zaman kendimden soğuyorum. Böyle şeyler olmamalı çok takmamalı biliyorum. Anlık hislerimi kustum.

Sayacım 9 gösteriyor. Devam inşallah

Savascı

Deneyimli Üye
Mücadelende başarılar dostum ? ? , Düşüncelerinden çok eylemlerinin gücünü fark etmelisin. Çünkü düşünmek bir sonuç oluşturmaz. O sadece varsayımdır. Sadece eylemler bir sonuç oluşturur.

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Destekleriniz için teşekkür ederim.

Mücadelende başarılar dostum ? ? , Düşüncelerinden çok eylemlerinin gücünü fark etmelisin. Çünkü düşünmek bir sonuç oluşturmaz. O sadece varsayımdır. Sadece eylemler bir sonuç oluşturur.
Çok mantıklı haklısın varsayımlar zaman kaybı. Teşekkürler dostum aklımda tutacağım bunu

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Gün 1
Ben de biraz hayatımdan bahsetmek istedim. bugün hastaneye gittim kan vermek için. Ve arkadaslar yorumladigim kadarıyla hormon bozukluğum yok çok şükür. Ama bir tane enzimim düşük çıkmış bunun düşüklüğü de hastalık değil. C vitamini çinko fosfor b6 eksikliği varsa düşük çıkarmış. Bilin bakalım niye? Ben bunu mastürbasyona yordum. Çünkü normal ve sağlıklı besleniyorum.
Vücudun işleyişini bozuyor bu fap. Eksiklikleri tamamlamak gerek. Vücut direncini düşürüyor. Enzimler üretilmiyor. İşte bu kadar önemli aslında. Farkında değilim. Bir sey olmadığını zannediyorum.
Bugünlük bu kadar. İnşallah daha iradeli bir insan olacağım.

Ek: Sabah 7.15 gibi uyandım ama yataktan çıkmadım hayatı sorguladım. Saat 8e kadar sürdü bu. Şimdi erken yatayım ki bu erken kalkma olayını düzene sokayım en azından. Yazdığım o sabah rutinimi uygulamak isterim. Sabah öyle bir direnç vardı ki alarmı kapatıp yatıyorum. Vicdanen rahat olmak için uyumuyorum bunun da bir faydası olmuyor?

Son düzenleme:

Targetlock

Deneyimli Üye
Kanka alarm programı olarak Alarmy
Sana motivasyon olması için bu videoyu :

Vitamin mineral gibi yeterince alınmayınca insanın psikolojisini olumsuz etkileyen temel maddeleri karşılaman için de ;

Bunları tavsiye ederim. Ayrıca günde 4 lt su içmenin gayet normal fakat hepimizin de atladığı bir durum olduğunu da hatırlatmak isterim.

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Kanka alarm programı olarak Alarmy
Sana motivasyon olması için bu videoyu :

Vitamin mineral gibi yeterince alınmayınca insanın psikolojisini olumsuz etkileyen temel maddeleri karşılaman için de ;

Bunları tavsiye ederim. Ayrıca günde 4 lt su içmenin gayet normal fakat hepimizin de atladığı bir durum olduğunu da hatırlatmak isterim.
Önerilerin için teşekkürler dostum. Video da çok güzeldi motive oldum.
1 lt bile zor içiyorum 4lt nasıl içeyim ? su içmek çok önemli vücut yenileniyor cilde de iyi geliyor. 2 lt içsem şükredeceğim

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Gün 2
Bugünü başağrısı ve isteksizlik mutsuzluk karamsarlık içinde geçirdim. İnternetten alışveriş yaptım bu zamanımı aldı. Şimdi bos bos oturuyorum. Bunlari yazmam da bir şeyi değiştirmeyecek belki okuyanı mutsuz edecek. Kusura bakmayın. Bence başkasının günlüğü okunmamalı zaten :D

Son düzenleme:

Bravo

Merkür Yolcusu
Başarılar.Profil fotografın güzelmiş

Daria

Mezun
Başarılar dilerim disiplin yönünden azmini takdir ediyorum ama en başta kendini bu kadar yorma lütfen; ben kendimden de biliyorum ki devasa çalışma saatleri yaptığımızda uyamıyoruz ve bu bizi gerçekten olumsuz etkiliyor. Yavaş yavaş başla ve sana önerim saat planlamasından çok ilk etapta konu bitirmek üzerine plan yap, daha kolay ilerlersin. Bir de pomodoroyu yanına yoldaş olarak al. Study with me videoları da deneyebilirsin ama pomodoro en başta daha uygulanabilir gelecektir; kendini gerçekleştirme sürecinde ve nofap sürecinde çokçana (büyükanne etkisi) başarılar

None

Emekli Moderatör
Gün 2
Bugünü başağrısı ve isteksizlik mutsuzluk karamsarlık içinde geçirdim. İnternetten alışveriş yaptım bu zamanımı aldı. Şimdi bos bos oturuyorum. Bunlari yazmam da bir şeyi değiştirmeyecek belki okuyanı mutsuz edecek. Kusura bakmayın. Bence başkasının günlüğü okunmamalı zaten :D
Edit: etrafimdaki riskler dolayısıyla covid psikolijisinden çıkamıyorum
İlk günlerde karamsar yazman normal ilerledikçe günlüğün de güzelleşecek

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Başarılar.Profil fotografın güzelmiş
Teşekkür ederim :)
Başarılar dilerim disiplin yönünden azmini takdir ediyorum ama en başta kendini bu kadar yorma lütfen; ben kendimden de biliyorum ki devasa çalışma saatleri yaptığımızda uyamıyoruz ve bu bizi gerçekten olumsuz etkiliyor. Yavaş yavaş başla ve sana önerim saat planlamasından çok ilk etapta konu bitirmek üzerine plan yap, daha kolay ilerlersin. Bir de pomodoroyu yanına yoldaş olarak al. Study with me videoları da deneyebilirsin ama pomodoro en başta daha uygulanabilir gelecektir; kendini gerçekleştirme sürecinde ve nofap sürecinde çokçana (büyükanne etkisi) başarılar
Çokçana :) teşekkür ederim bu tavsiyen bana ufuk kattı gerçekten. Çünkü hep saat yapmaya çalışıyordum konu konu bitirme hedefim olsa daha hızlı ve hevesli ilerleyebilirim. Sana da başarılar.
İlk günlerde karamsar yazman normal ilerledikçe günlüğün de güzelleşecek
Dostum teşekkürler daha güzel günler gelir inşallah. Her anlamda buna ihtiyacımız var. Güzel günler geldiğinde umarım bu pislik illetten kurtulmuş ve özgür oluruz.

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Gün 8
Kendimi kararlarımı sorgulamaya başladım. Mesela 45 dakikadır bir şeyler yazmaya çalışıyorum bunun hakkında ama olmadı. Demek ki zamanı değil.
Süreç olarak iyi hayat olarak eh işte geçiyor.

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Gün bilmem kaç
Telefonu bilgisayarı kapatıp full kitap okuduğum bir gün olabilir mi yarın? Bunu yapabilir miyim bilmem deneyebilir miyim evet. Çok sıkıldım ekranlardan

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6