Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Monk modla güzel bir başlangıç v2

PrettyFlacko

Ay Yolcusu
7. Günden selam, ilerleyen günlerde detayları yazacağım.

None

Emekli Moderatör
bu günlüğün v1 i güzeldi,v2 si daha iyi olacak buna inanıyorum

PrettyFlacko

Ay Yolcusu
Bugün evde bir süre yalnız kaldım ve pmo isteği geldi. bozmadım farkındalığımı sürdürdüm ve dersime devam ettim. Gece yapmadan önce yaptığım meditasyon ve mindfulnesslar bana bir çok konuda farkındalık kazandırdı. Bunların sıklığını arttırsam ??

Eff

Yoda
Bol şans. Aynı güzelikte bir günlük bekliyorum.

Daria

Mezun
Mindfulness tekniğin nedir? Bunu çok merak ettim; bu arada sürecinde başarılar.

PrettyFlacko

Ay Yolcusu
Bu arada olumlu dönüşleriniz için teşekkürler, bu sefer başarmak istiyorum.

PrettyFlacko

Ay Yolcusu
9. Günden selamlar, süreç güzel gidiyor. Mümkün olduğunca kitap okumaya meditasyon yapmaya çalışıyorum. Sürecin ilk 3 4 günü derslerime yoğunlaşmıştım, evde bir takım değişiklikler oldu. Çalıştığım ders saatleri 1 - 2 saate kadar düştü (önceden 4 - 5 di .d). Bu hafta eski temponun da üstüne çıkmayı hedefliyorum.
Gelelim aslı amaca; önceki günlükte dediğim müzik kısıtlaması, sosyal medyaya ne yapacağımı bilerek girme kuralını getiriyor, "kafa dağıtmak için yutub a, discord a gireyim" davranışını bırmakmayı hedefliyorum. Ayrıyetten aynı şarkıcıları dinlemekten sıkılmaya başladım bu yüzden bilgisayarda "odaklanma gerektirmeyen" bir iş yapıyorken farklı sanatçıların bazı albümlerini dinleyeceğim. Onun dışında da yine spor yaparken, mat - geo çözerken dinlerim. Meyveyi kesmek de kuralların arasında (belki istisna olarak muz yerim).
Kurallar 10. günden itibaren geçerli, bir sonraki raporda görüşmek üzere..

SessizAdam

Jüpiter Yolcusu
Tebrikler kral , zor olan ilk kısmı aştın. Bu arada Benözgürbiriyim ve ben de seninle aynı günlerdeyiz. Umarım bozmadan sonuna kadar gideriz arka arkaya ismimizi mezunlara yazdırırız

PrettyFlacko

Ay Yolcusu
Dün abim pc oynuyordu izleyeyim derken kendimi olması gerekenden fazla kaptırdım. 3 4 saatlik akademik çalışma kaybım oldu. Bu olay geçmişte de başıma geldi az canımı sıkmadı. Bunun önüne geçmek için elimden geleni bu sefer yapacağım. Masam çok dağınık 1 tane müzik ile masayı toplayıp derse oturacağım.

PrettyFlacko

Ay Yolcusu
14. günden selam, bugün az ders çalıştım canım sıkkındı. Sporda da bundan olduğunu düşündüğüm performans kaybı vardı.
Tetikleyiciye baktım, sürecimi bozmak istemiyorum. Uyku düzenimi oturtamadım bir gün 7de alarmla kalkıyorum, bir gün alarma uyanıp ayılayım diye yatakta yatıyorum fakat sonuç hüsran ?. Ders konusunda da önceden günde 2 - 3 saat ( ort.) çalışabiliyordum. Bu hafta 5 6 saatleri gördüm ??. Sorun şu ki zamanında çok tembellik yaptım. Youtubeda discordda boş zaman harcadım, mantığımla değil duygu ve hislerimle hareket ettim şuan cezasını ödüyorum.
Şuan da konularda gerideyim, evet oturup çalışsam yapabilirim fakat gerçek şu ki bu güç akşam yatakta geliyor ve beynimi kemiriyor. Gün içinde sağda solda vakit harcıyorum ve elde var 0. En çokda bu durum koyuyor insana.
Meditasyonla farkındalık kazandım, kendime diyorum ki; evet PrettyFlacko şuan ders çalışman gerek ve sen x aktivitesini yapıp eğlenip, boşa zaman harcıyorsun. Farkına varıyorum fakat kalkıp işe koyulmuyorum, en büyük sorun bu. Çözümü basit; her ne kadar beynim "ya abi napıon iyidik böyle" desede, çalışmaya geçmek ve iç sesi umursamamak ?
Ne zamandır kısır döngü içinde bu durum, artık buna dur demek istiyorum. İçimdeki o gerçeklerden kaçan, mavi haplı Pretty i öldürmek istiyorum. Bir sonraki rapora kadar onla işimi halledip buraya arınmış bir şekilde gelmeyi yeğliyorum.

Ne zamandır böyle bir yazı yazmayı düşünüyordum bugüne nasipmiş, bi nebze içimi döktüm

PrettyFlacko

Ay Yolcusu
hayvan oğlu hayvan gibi tetikleyiciye baktım sonuç: bozmadım.
15. Gündeyim kendimi 2 3 gün sıkarsam ve bu sıkma olayı kalıcılığa dönüşürse, on/on

PrettyFlacko

Ay Yolcusu
Tetikleyicilerle çok fazla haşır neşir oldum. Sürecimin 19.günündeyken bozdum.

Rezonans

Dndr Rsynlst
Pretty şu tetikleyicilere bir çare bul artık !

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6