Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Oyun-2 | İşlenmiş Şeker :

Oyunlar devam etsin mi?

  • Etsin.

  • Boş iş.

  • Sen bilirsin.


Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Katılım
16 Şub 2021
Mesajlar
307
Tepki puanı
764
Puanları
160
Konum
Türkiye
Web Sitesi
1000kitap.com
2.Oyunumla devam ediyorum. Gene Oğuz Atay’dan bir kesit verelim.

“Benim içimdeki çocuk büyümedi. Yıllardır taşıyorum içimdeki çocuğu; yaşamadığı için büyümedi hiç amcası. “

Gerçekten hiç büyümedi, insanları hiç tanıyamadım, hala çocuk gibi onların iyi olduklarını hayatında bir oyundan ibaret olduğunu düşünüyorum. İçimdeki çocuğa uymalıyım, oyunlar oynamalı bu hayatı ciddiye almamalıyım, ancak bu şekilde yaşayabilirim.

OYUN2| ŞEKER

KURALLAR:
  • -En az 30 gün boyunca yapılacak.
  • - İçine işlenmiş şeker katılan hiçbir ürün tüketilmeyecek (helva, kahve (EDİT: kahve kaldırıldı). Dahası içine şeker katılmamış paketli ürünler de yenmeyecek, onlara ihtiyaç yok. Meyve, sebze gibi doğal şekerler yenebilir.
  • -Bu sürede şeker yerine başka ürünler koyma yönünde bir irade ve özveri sergilenecek.
  • -27.11.2021 00.00 tarihinde başlanacak 27.12.2021 tarihinde son bulacak (bu terimi kullanmak istemiyorum aslında çünkü hiç bitmeyecek, beynimi kandırıyorum sadece)

Akla gelen bir soruya yanıt; Neden tamamen kesiyorsun ? Bazılarını yemeye devam et, az yersen sıkıntı olmaz. Flappy Bird oyununu bilen bilir. Orda karakteri en aşağı düşürmek için yapılması gereken nedir? Elimizi çekmek. En yukarı götürmek için nedir? Sürekli boşluğa basmak. Peki arada tutmak için ne yapmamız gerekir? Müthiş bir irade ve özveri , odaklanma ve yetenek gerekir? Oyunun mantığı budur. Arada tutmak zordur. Önce en aşağı ve en yukarı seviyeleri nasıl vardığımı öğrenmem gerek? En yukarı seviyeyi çoktan gördük zaten. Aslında bunu yaparken en azından bir iş yaptım çünkü yukarı tuşuna bastım. Şimdi elimi çekip en aşağı durumu göreceğim . Böylece ortanın hangi aralıkta olduğunu kestirebilirim.

FLAPPY BİRD OYUN LİNKİ:

DÜŞMANLAR:

1)
Yeni bir yemek bulma düzenine geçene kadar, beynin alıştığı durumu korumak için senin en büyük düşmanın olacak. Ona doğruyu göstermelisin, aptal bir inanışa kapılmış, zaten bilgi olarak ne kadar kandırıldığını anlıyor ama bunun böyle büyütülecek, hayata mal olacak kadar önemli bir şey olduğunun farkında değil. Ona bu süreç boyunca şekersiz de yaşanıldığının ve hiçbir sıkıntı olmadığını göster. Hatta su orucunda hiçbir yemek yemeden de yaşanabildiğini göstermiş olduğundan beynin bu duruma kısmen hazır.

2)Bir kereden bir şey olmaz anları. Her daim olur. Bu sözü söylememek için zaten 30 gün tamamıyla kesiyorum, bu süreci tamamıyla ciddiye alacağım. Bu süreçte elbet beynim “hadi lan ye bir tane, gene bırakırsın” diyecek. Bunu o yemeğin sağlıklı olduğunu düşündüğünden değil, onun kendisine bir şey yapmayacağını düşündüğünden yapıyor. Süreç mantığıyla bu durumu ciddiye alacağım ve beynime bu bir kerenin, milyon tane demek olduğunu göstereceğim. Yani bir şeker yeme durumunun sorusu şudur; şeker yemek istiyor musun? İstemiyor musun? Cevap çok net!

3)Stres ve can sıkıntısı anları; Su orucu bu altyapıyı bana güzel bir şekilde sağlamış oldu. Normalde bu iki durumu geçiren, yemek gibi zevkli bir aktivite varken onu bile yapmadan yaşadık, şeker mi yemeden duramayacaksın? Stresli anlarda sakin olman önemli, stres sorunu çözemediğin anlarda çıkar. Sorunlar çözemeyeceğin büyüklükteyse, zaten bunlar yükümlü değilsen. Ama şu anda herhangi bir görev çözemeyeceğin büyüklükte değil. Rahat ol, zamanla her şey daha kolay hale geliyor. Şekerli ürün yemek beynini tıkayacak, bırak çözüm üretsin adam. Canın sıkılığında ise , kitap okumak ,kötü bir film, dışarı çıkmak ,bir arkadaşla sohbet etmek gibi boş olmayan ama keyif veren işlerle durumu kurtarırsın.

AMAÇ:

1)
Vücudumu uyuşuk hale getiren, hayatımı dengesiz bir hale, inişli ve çıkışlı duygulara sürükleyen, bana büyük bir reklam kampanyası sonucu kakalanmış, çocukluğumdan itibaren bilmeden yediğim ve beni kilolu hale getirip beynimin bir kısmından mahrum bırakan şekeri; hayatımdan komple çıkarmak.

2)Yan amaç tabii ki de kilo vermek. Çünkü diğer yemekler bakımından pek bir sorunum yok. Eğer ki bu ürünleri bırakırsam sıkıntı olmadan (süre önemsiz olaraktan) kilo vereceğim.

3)İrade kontrolü. Beynimi süreç boyunca farklı bakış açılarına, sürüklemek, sorgulatmak için irade sergilemem gerekecek. Çünkü alışkanlıkların neden yapıldığını beynin tarafından sorgulanmaz, insan neden yaptığını bilmez (BKZ: Alışkınlıkların Gücü kitabı). O yüzden durup, bir düşünmeden ona doğruyu gösteremem, bir müddet sonra bu duyguda irade gerektirmeyen bir alışkanlık olacak zaten.ŞEKER ZARARLARI:

1)Şekerin vücutsal anlamdaki zararları tam anlamıyla umurumda değil. Evet, onlarda önemli ama birçoğumuz zaten neler olduğunu biliyoruz. Bunlar bıraktırmaya yaramıyor. Beni motive eden duygusal ve zihinsel anlamdaki kurtuluş olacak. Şeker(işlenmiş) vücuda hızlı bir şekilde girer ve hızlı şekilde çıkar. Bu yüzden inişli çıkışlı duygu değişimleri yaşanır. Bir bakarsın mutlusun, ardından akşam neden hayatı sorguladığını anlamazsın. Çünkü dopamin çekilmiş, kalmamıştır.

2)Diğer yandan şekerli ürünler tüketmek benim seçimim değil, bana dayatılan bir durum, bu yüzden köle eden bir ürün. Hanginiz çocuğunun eline bir yığın şeker verir (Bunca bilgiden sonra)? Bilgisi olan bir insan bunu kesinlikle yapmaz. O yüzden bu bir seçim değil, insanları köle etmek için tasarlanmış bir tuzak. Beyaz ekmek, beyaz pirinç, beyaz şeker… Beyaz beyaz beyaz… Neden bunlar doğal hallerinde lifli ve sağlıklı iken ayrıştırılıp beyaz hale getiriliyor? Çünkü kısmen bağımlılık yapıcı ürünler ve istemeden alıyoruz. Farkında bile değiliz. Sorsam; “öyle işte alışkanlıktan yiyoruz “derler. Peki bunca bilgiden sonra neden bırakamaz? Neyden korkar? İşte bu bir tuzak! Bu bilgileri bana sağlayan Neverfap oldu bu arada. Neverfap'ın sadece Neverfap olmadığı ve diğer tüm alanlarda en az p***o kadar kandırıldığımız gün gibi ortada.

Bu aslında basit bir "Ben şeker yemeyeceğim" olayı değil. Burada büyük bir reklam kampanyası sonucu hiçbir kimsenin sağlığı düşünülmeden ortaya atılmış ve kimseye sorulmadan insanların reklamlar yoluyla almaları sağlanan bir üründen bahsediyoruz. Bu bir özgürlük ve kölelik durumu. Neden insanlar şekerin bunca zararını bildikten sonra yemeye devam eder? Alıştılar , değiştiremeyeceklerini sanıyorlar , oysa bu mümkün , bizden daha düşük imkanlı insanlar bile dünya var olduğundan beri bunu yaptı. Bunu konuşuyor olmak bile utanç verici aslında.

ŞEKER FAYDALARI:
...


SÜREÇ BOYUNCA İZLENEBİLECEK BELGESELLER:

1)
2) ++
3)Food.Inc
4) ++
5) (Youtube)++
6)

O halde Oyun -2 BAŞLASIN;

Haftalık olarak güncelleme yapacağım.

GÜNCELLENECEK:
BAŞLADI:27.11.2021


Geride kalan 2 günde aşırı derecede şekerli ürün tükettim, bunu bunların zararlarını tam olarak hissetmek için yaptım. Kendimi hazır hissediyorum. Bilgi olarak zaten yeterliyim, ama süreç boyunca bazı belgeseller ve makaleler ile bilgimi tazeleyeceğim.
 
Son düzenleme:

Black Rose

Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Katılım
5 Kas 2020
Mesajlar
524
Tepki puanı
1,295
Puanları
160
Başarılar! Bu arada etkilemek istemiyorum bunca yazıdan sonra fakat kahve şekerli içilmez be :)
Edit: Kahvenin vücuttaki şekeri yaktığına/attığına dair argümanlar da varmış ayrıca. Ne kadar doğru bilmiyorum.
Amacın enerji için sadece sabah tek şekerli kahve içmek ise yazdığımı görmezden gel.
 
Katılım
16 Şub 2021
Mesajlar
307
Tepki puanı
764
Puanları
160
Konum
Türkiye
Web Sitesi
1000kitap.com
Başarılar! Bu arada etkilemek istemiyorum bunca yazıdan sonra fakat kahve şekerli içilmez be :)
Çok teşekkürler hocam. Normal kahve içmiyorum zaten , içersem şekersiz içiyorum. Benim dediğim Nescafe falan. Onlara bir anti parantez açtım çünkü ders ve sınav dönemindeyim ister istemez bir içme isteği geliyor. Onları da genellikle 2'si 1 arada(bunda da glikoz şurubu var) yada direk %100 kahveli sürümünden alacağım . Belki fire veririm diye öyle yazdım.

Edit: Edit'i gördüm, yeni mesaj yazmayayım diye buraya yazıyorum. Evet kahve tam bir arada durum, ne olduğu belli değil. Ama benim için kahve değilde içine şekerli ürün katılıp katılmaması mesele , kahvenin faydalı ya da zararlı oluşu biraz detaya iniyor. Olmadı çay içeriz :)
 

Black Rose

Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Katılım
5 Kas 2020
Mesajlar
524
Tepki puanı
1,295
Puanları
160
Hocam normal kahve içmiyorum zaten , içersem şekersiz içiyorum. Benim dediğim Nescafe falan. Onlara bir anti parantez açtım çünkü ders ve sınav dönemindeyim ister istemez bir içme isteği geliyor. Onları da genellikle 2'si 1 arada(bunda da glikoz şurubu var) yada direk %100 kahveli sürümünden alacağım .
Dediğin gibi Nescafe 'nin granül kahveleri hariç diğer kahveleri tamamen kimyasal ve şekerden ibaret. Tamamen Filtre ya da granül kahveye geçmeni tavsiye ederim. A bak üçüncü oyunun şimdiden hazır defkhan :D
 
Katılım
16 Şub 2021
Mesajlar
307
Tepki puanı
764
Puanları
160
Konum
Türkiye
Web Sitesi
1000kitap.com
Nescafe 'nin granül kahveleri hariç diğer kahveleri tamamen kimyasal ve şekerden ibaret. Filtre ya da granül kahveye geçmeni tavsiye ederim. A bak üçüncü oyunun şimdiden hazır defkhan :D
Hocam sizin hatırınıza kahveyi de siliyorum 🙃 , bu konuda araştırma yapacağım ama , bilgim olsun beyinsel boyutta inancım sağlamlaşır. Ayrı bir oyuna gerek yok, bu oyunun içinde oynayalım bunu, canavar benzer zaten.
 

Black Rose

Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Katılım
5 Kas 2020
Mesajlar
524
Tepki puanı
1,295
Puanları
160
Hocam sizin hatırınıza kahveyi de siliyorum 🙃 , bu konuda araştırma yapacağım ama , bilgim olsun beyinsel boyutta inancım sağlamlaşır. Ayrı bir oyuna gerek yok, bu oyunun içinde oynayalım bunu, canavar benzer zaten.
Seni etkilemek istememiştim ben ama 😅 Şekerli nescafeleri kast ediyorsundur umarım. Tamamen kahveyi silme listenden, granül içersin.
Araştırma yap tabi zararı yok.
 
Katılım
16 Şub 2021
Mesajlar
307
Tepki puanı
764
Puanları
160
Konum
Türkiye
Web Sitesi
1000kitap.com
Seni etkilemek istememiştim ben ama 😅 Şekerli nescafeleri kast ediyorsundur umarım. Tamamen kahveyi silme listenden, granül içersin.
Araştırma yap tabi zararı yok.
Etkilediniz hocam maalesef, ben kolay etkilenen bir insanım , birde size nedense güvendiğim için direk kabul ettim yani. Normal kahve de sıkıntı yok . Neskafeyi sildim hocam(%100 kahve olanları hariç , ama gene de markasını sevmediğim için almak istemiyorum). İstiyorsanız onu da silerim ama! :cool:
 

Targetlock

Yoda
Katılım
5 Kas 2020
Mesajlar
402
Tepki puanı
531
Puanları
160
Çok teşekkürler hocam. Normal kahve içmiyorum zaten , içersem şekersiz içiyorum. Benim dediğim Nescafe falan. Onlara bir anti parantez açtım çünkü ders ve sınav dönemindeyim ister istemez bir içme isteği geliyor. Onları da genellikle 2'si 1 arada(bunda da glikoz şurubu var) yada direk %100 kahveli sürümünden alacağım . Belki fire veririm diye öyle yazdım.

Edit: Edit'i gördüm, yeni mesaj yazmayayım diye buraya yazıyorum. Evet kahve tam bir arada durum, ne olduğu belli değil. Ama benim için kahve değilde içine şekerli ürün katılıp katılmaması mesele , kahvenin faydalı ya da zararlı oluşu biraz detaya iniyor. Olmadı çay içeriz :)
Kanka Nescafe yerine Kuru Kahveci Mehmet reise bak. Nescafenin şekersizi de zararlı.
 
Katılım
16 Şub 2021
Mesajlar
307
Tepki puanı
764
Puanları
160
Konum
Türkiye
Web Sitesi
1000kitap.com
Kanka Nescafe yerine Kuru Kahveci Mehmet reise bak. Nescafenin şekersizi de zararlı.
Ooo hocam, Kuru Kahveci Mehmet reisi çok gördüm . Direk hazır olarak içilen türü var mı ? İlle bir işlem gerektiriyor diye biliyorum. Biliyorum hocam her türlüsünün zararlı olduğunu, sadece belki bir anlık içerim de süreç bitmiş gibi davranmayayım diye öyle yazdım.
 

Alper Bahçebaşı

Ay Yolcusu
Katılım
30 Eki 2021
Mesajlar
45
Tepki puanı
46
Puanları
21
İçine işlenmiş şeker katılan hiçbir ürün tüketilmeyecek (helva, kahve (EDİT: kahve kaldırıldı). Dahası içine şeker katılmamış paketli ürünler de yenmeyecek, onlara ihtiyaç yok. Meyve, sebze gibi doğal şekerler yenebilir.
Ben de bayadır yapıyorum. Sivlceler azaldı. Kilo verdim biraz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst