Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sebepsiz Mutsuzluğum Var Gibi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bravo

Merkür Yolcusu
Çözüm bende sanırım :)
Şimdi eğer evde bahçe falan varsa alıyorsun eline kazma kürek ,tırmık ne bulursan bahçede saatlarla çalışıyorsun.Bide sabah saatlerinde böyle yapmak gibisi yok. Saat 7de insanlara selam vererek bu işi yaparsan ,bak-bakalım ne oluyor.Başka tavsiyem seninde dediğin gibi zamana bırak,hayat planlaması filan yapmanı önermiyorum.Çünki hem uymayacaksın hem de adamın içini sıkan şeyler
Söylediğim gibi saatlarla kendini yor o zaman üstünden kalkıcak bu yük.Tecrübeyle sabittir,bitkiler falan üstünden alıcak bu duyguları
Aklıma şuda geldi.Ben böyle durumlarda dışarı çıkıp hava kararana kadar yürüyordum etrafa bakarak.Sana da yardım eder belki.Allah yardımcın olsun

myigitdemir05

Merkür Yolcusu
Sorun şu: Adam yalandan antidepresan falan yazıp postalayacak mı? Yoksa bakış açımıza yeni bir şeyler katacak mı? Gerekirse psikyatri değil belki psikologa falan görünmemiz lazım gelir...
Evet benim merak ettiğim konu da buydu, adam akıllı dinleyecek mı beni, yoksa işin sonunda ilacı basıp yollayacak mı?

myigitdemir05

Merkür Yolcusu
Çözüm bende sanırım :)
Şimdi eğer evde bahçe falan varsa alıyorsun eline kazma kürek ,tırmık ne bulursan bahçede saatlarla çalışıyorsun.Bide sabah saatlerinde böyle yapmak gibisi yok. Saat 7de insanlara selam vererek bu işi yaparsan ,bak-bakalım ne oluyor.Başka tavsiyem seninde dediğin gibi zamana bırak,hayat planlaması filan yapmanı önermiyorum.Çünki hem uymayacaksın hem de adamın içini sıkan şeyler
Söylediğim gibi saatlarla kendini yor o zaman üstünden kalkıcak bu yük.Tecrübeyle sabittir,bitkiler falan üstünden alıcak bu duyguları
Aklıma şuda geldi.Ben böyle durumlarda dışarı çıkıp hava kararana kadar yürüyordum etrafa bakarak.Sana da yardım eder belki.Allah yardımcın olsun
Teşekkürler dostum evde bahçe yok ama diğer dediklerini uygulayamaya çalışacağım.

B

Brock

Misafir
Evet benim merak ettiğim konu da buydu, adam akıllı dinleyecek mı beni, yoksa işin sonunda ilacı basıp yollayacak mı?
Psikiyatrist tıp doktorluğu Hocam psikiyatristin işi ;sen semptomları söylüyosun ilaç yazıyor yada yazmıyor.Yani psikiyatri mesleği senin ruh yapınla ilgilenmez ;takıntı halinde beynindeki hangi kimyasalı azaltıp çoğaltsak diye illgilenir.Eğer gidersen ve ilaç yazıp gönderirse adamn suçu değil yani :)

Hades

Satürn Yolcusu
Psikiyatrist tıp doktorluğu Hocam psikiyatristin işi ;sen semptomları söylüyosun ilaç yazıyor yada yazmıyor.Yani psikiyatri mesleği senin ruh yapınla ilgilenmez ;takıntı halinde beynindeki hangi kimyasalı azaltıp çoğaltsak diye illgilenir.Eğer gidersen ve ilaç yazıp gönderirse adamn suçu değil yani :)
Psikolog en iyisi

myigitdemir05

Merkür Yolcusu
Reis profesyonel olarak kim ilgilencek ruhumuzla o zaman ?

Hades

Satürn Yolcusu
Evet. Klasik olarak tehlikesi azaltılmış bir amfetamin bile verebilir. Bakacağız...
Valla ortalama 5 aydır bende düşünüyorum sebebi tek değil tam ne bilmiyorum aileme desem ne diyecem dışarıdan bakınca gayet iyiyim bir anda ne oldu deseler neyi söyleyecem onu bile bilmiyorum. Karışık..

N

neurosoft

Misafir
Valla ortalama 5 aydır bende düşünüyorum sebebi tek değil tam ne bilmiyorum aileme desem ne diyecem dışarıdan bakınca gayet iyiyim bir anda ne oldu deseler neyi söyleyecem onu bile bilmiyorum. Karışık..
Param ve bağımsızlığım olsa zerre muhattap olmam böyle sorunlarla. Ama ben de ailemle yaşıyorum ve ben de dışardan bakılınca sorunu yok gibi gözüken biriyim. Aileme ne desem bilmiyorum. Hayırlısı

Eff

Yoda
Param ve bağımsızlığım olsa zerre muhattap olmam böyle sorunlarla. Ama ben de ailemle yaşıyorum ve ben de dışardan bakılınca sorunu yok gibi gözüken biriyim. Aileme ne desem bilmiyorum. Hayırlısı
Merhaba. Üzgünüm ki kimse kimseye bedava bir şey vermiyor. Bu durumda olmak istemiyorsan bu durumu aşacak bir şeyler bulmalısın. Yani çabalamalısın ve mental sağlığını korumalısın. Bunun için sosyalleşmek en iyi yöntemdir.

Ne zaman içim daralsa şu videoyu izlerim. Bol şanslar.

[Video siyasi olarak yanlış anlaşılabileceği için kaldırılmıştır.]

Moderatörün son düzenlenenleri:

Hades

Satürn Yolcusu
Merhaba. Üzgünüm ki kimse kimseye bedava bir şey vermiyor. Bu durumda olmak istemiyorsan bu durumu aşacak bir şeyler bulmalısın. Yani çabalamalısın ve mental sağlığını korumalısın. Bunun için sosyalleşmek en iyi yöntemdir.

Ne zaman içim daralsa şu videoyu izlerim. Bol şanslar.
"Mesela yani" gibi bişey olmuş

JayWalker

Yeni Fapstronot
Merhabalar yine ben. Sizlere bir derdimi paylaşmak istiyorum, dert mi onu da bilmiyorum. Sorunum şu: kendi çapımda ufak sorunlarım var (okul, staj falan) bunlarda küçük sorunlar, anam babam sağ, başımı soktuğum bir evim var, internetim, eğitimim bugüne kadar oldu, bir dediğim iki edilmedi, telefonum da var, imkanlarım da var Allah'a şükür, ama mutsuzum. Sanki içimde bir şey var durduk yere efkarlanıyorum, olmayacak hayallerle yaşıyorum, sanki dünyam yıkılmış gibi. Sevdiğim ölmüşte onsuz yaşayamıyor gibiyim. Bir şey yapasım gelmiyor, boş bos hayal kurmak istiyorum bütün gün. kitapta okuyorum sıkılıyorum, resim zart zurt hemen bırakıyorum. off bilmiyorum durum bu yani. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Duygulara sorun gözüyle bakarsan çözmeye çalışırsın,cozemeyince daha çok morelin bozulur.Duygular hava durumudur,bı yağmurlu bı güneşli.Sen bunlara takılma yağmur varsa semsiyeni al bu kadar basit.Zaten her duygu geçici hiçbir duygu kalıcı değil.Eger bir duygu yaşanıyorsa yaşanma vakti geldiği içindir bu.Zaten gidecek olan misafirin boş yere kahrını çekme.Sen işine gücüne bak,sobadaki ateş sadece sobanın basinda oturani yakar mutfakta işine gücüne bakanı yakamaz.Ayrica sonuç varsa sebebi de vardır,yaprak sallanıyorsa mutlaka rüzgar ediyordur.Senin de büyük ihtimal bazı nedenlerden dolayı vücudun hüzün duygusunu savunma sistemi olarak devreye soktu,yani sasilacak bir şey yok.Sorunlarini yok gibi yaşa ki yok olsun.kaynak, psikolog İzzet güllü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6