Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Tempest Günlük (2)

Tempest

Anka
Her şey senin elinde Tempest...
Bozdum.. p** izlemedim sadece 1 kere m** yaptım.
Sanırım vücuduma pmo bağımlılığını o kadar empoze ettim ki yapmadığımda vücut eksiklik olarak görüp sürekli rahatsızlık duydu bu durumdan bunun olacağını biliyordum . Çünkü her sorun o sorundan vazgeçtiğinde sana ilk başta acı verir . Bu acıya dayanmak gerekir .
Yine de toparlanmam gerekiyor. Çamurdan kurtulmanın yolu çamurda yuvarlanmak değildir. Çamurdan ayrılmaktır.
Bana güvendiğin için senden de özür dilerim ..

ibendobekindabuns

Mars Yolcusu
Bozdum.. p** izlemedim sadece 1 kere m** yaptım.
Sanırım vücuduma pmo bağımlılığını o kadar empoze ettim ki yapmadığımda vücut eksiklik olarak görüp sürekli rahatsızlık duydu bu durumdan bunun olacağını biliyordum . Çünkü her sorun o sorundan vazgeçtiğinde sana ilk başta acı verir . Bu acıya dayanmak gerekir .
Yine de toparlanmam gerekiyor. Çamurdan kurtulmanın yolu çamurda yuvarlanmak değildir. Çamurdan ayrılmaktır.
Bana güvendiğin için senden de özür dilerim ..
Benden özür dileme kendinden özür dile bu pislikle sadece kendini acınası hale sokuyorsun başka bir şey değil. Bağımlılıktan kurtulmuş biri olarak söylüyorum hiç basit bir şey değil gerçek anlamda zor sadece zaman gerekiyor...

Tempest

Anka
Benden özür dileme kendinden özür dile bu pislikle sadece kendini acınası hale sokuyorsun başka bir şey değil. Bağımlılıktan kurtulmuş biri olarak söylüyorum hiç basit bir şey değil gerçek anlamda zor sadece zaman gerekiyor...
Senin bu ağır motivasyonları çok iyi geliyor bana teşekkürler..
Neyse hayat devam ediyor , bir şekilde yeniden başlamak zorundayım.
Yeni sürece hemen başlıyorum.
İyi olacağız

Tempest

Anka
Yine bozdum bir şeyler yoluna girmiyor kendimi boşlukta hissediyorum ve o an irademi kontrol edemiyorum. Odaklanmamı kaybediyorum.
Hissizlestim zaten bu aralar . Neyse bu kadardı.

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Krizlerle mücadele beceriniz aşırı düşük, hiç krize girmemeye ne dersiniz ?

Tempest

Anka
0. Gün (bir tempest klasiği)
Evet biz en dibi görmeden başlamıyoruz !
Başkalarının hatalarından ders almak bana göre değil ben kendim hata yaparım.
Bugün bozdum sabah ve artık uzun süredir süreçlere başlamadım(yaklaşık 3-4 aydır hiç 1 haftayı görmedim maalesef) beynim aşırı dopamin kaybetti. Sonsuza kadar değil belki ama gidebildiği yere kadar gitmesini istiyorum bu sürecin .
Bu konuda en çok irademe ihtiyacım var gibi.
Nofapi özledim diyebilirim.. Tekrar burdayım. Nofape ilk başlarken demiştim ki *ben kazanana kadar bitmeyecek*
Buraya ayin 3ün katı günlerinde yazcam onun dışında (2 defter tutacam , ajanda tarzi yaptıklarım/yapacaklarim)
Hadi Bismillah ❤️

Tempest

Anka
3. Gün
Uyku problemim baya fazla .
Onun dışında süreç beklediğimden iyi ama yine bir şeye odaklanmakta zorlanıyorum tabi umarım daha iyiye gider

Start

Mars Yolcusu
Dostum seni yıllardır Forumda tanırım, en eskiden 100+ günlük sürecine başladığın günlerden beri. JakuDunn ile başlamışdız. Sonra ikinizde yeniden bu hallere döndüz. Sorun bağımlılığın değil, ne bilmiyorum, ama kendi hayatında fark etmiş biri olarak söylüyorum, senin sorunun başka bir şey, ve bağımlılık onun bir nedeni değil sonucu. Ben son 6 ayda sadece 6 defa relapse oldum. Hepsindende çok kıymetli şeyler öğrendim ve yoluma devam etdim. Hiç bir zaman relapse beni bitirmedi. Ne de chaser mahv etmedi. Bir şekilde hep başardım. Öğrendiğim şeyleri uyğulayınca sorunlar gitti. Ama bunda önce, son 3 yıldır, her ay 20+ den fazla kez relapse oldum, ve neredeyse hiç bir şey öğrenmedim. 80/20 kuralı ile örneklendirirsek, bağımlılıkla tanıştığım bütün yıllar boyu öğrendiklerimin 80%-i son 20% zaman dilimde öğrendim. Peki bunu nasıl başardım? Bağımlılık bir maske, bir sonuç, çoğu insanda, esas mesele o sorunu bulmak ve anlamak. Bende bu sorun ta çoçukluktan varmış, lakin çoçuklukta bağımlılık yoktu. Bağımlılığı bulunca o da şiddetlendi, bağımlılıkta. Başarılar...

Tempest

Anka
6. Gün
Son 3 günde evdeydim işe gitmeyi bıraktım onun dışında pek bir şey yapmadım, sosyal medyada falan takıldım böyle süreç fena değil şimdilik kendime sorunlarımi çözmemin bu olmadığını hatırlatıyorum.

Tempest

Anka
7. Günde Relaps
Sabah uyandığımdan beri üzerimde cinsel uyarılma vardı .
Ve sürekli aklıma geliyordu .
Kurtulmak için sürekli burdan makale ve YouTube'dan nofaple alakalı videolar izledim sürecimi devam ettirmek istedim ama olmadı kendimi yaparken buldum sonunda.
Bir şeyden kurtulmaya çalışmak seni o seye daha çok sürüklüyor bunu bir kez daha deneyimledim .
Ben yine boş kalmaktan olduğunu düşünüyorum. Planlar olmayınca insan boşluğa düşüyor ve bu da süreci bozmama neden oldu . (Aynı zamanda oyun bağımlılığımı da bıraktım)
Ama 1 kere yaptım o yüzden toparlamam kolay olur diye umuyorum.

Son düzenleme:

Son Samuray

Mars Yolcusu
Nerdesin Tempest :)

Buraya gel daha hiçbir şey bitmedi başarman gereken bir süreç var.

Tempest

Anka
Nerdesin Tempest :)

Buraya gel daha hiçbir şey bitmedi başarman gereken bir süreç var.
Her şeyi bırakmıştım sonra dedim ki yeniden çünkü hayat kazanma yeri değil her seferinde kaybetme yeri ! Daha iyi kaybetme yeri ! o kadar yoruldum ki denemekten ama yine deneyeceğim, her şeyimi verdiğimi zannediyordum ama her seferinde kendimi tekrar başta buluyorum.
Zihinsel ve Fiziksel olarak yıprandım.
Spora başladım 1.5 aydır düzenli spor yapıyorum.
Kız arkadaşımdan ayrıldım (ayrılma nedeni benden yorulması)
Onun dışında derslerim ağır gidiyor ama alıştım.
Odaklanma sorunum var .
Anksiyete (kaygı bozuklugu) ilaçlı tedavisi görüyorum.
Onun dışında sürekli relapslı pes etmiş bi tempest vardı 2 aydır.
Bugün dedim ki benim bi hedefim vardı ve yarın belki de başlamak için çok geç olacak.
Yeniden diyorum daha güçlü yeniden !..

Tempest

Anka
not=aslında gün saymayacaktım sayıların önemsiz olduğunu biliyorum ama *saymak" benim için bir motivasyon sebebi çünkü ilerleme kaydettiğinin bir göstergesi

0. Gün

Yani relaps(relaps nedeni alışkanlık/bağımlılık) günüm bugün aslında güzel geçti üniversitenin bir topluluğunun tanışma pikniği vardı ona gittim . İnsanlarla iletişimde eskisi kadar zorlanmıyorum.
Sonra yakın arkadaşımın bir tanesiyle yurusuye çıktık.
Sonra yurda döndüm bundan sonra detay vermeyecem relaps oldum tamamen alışkanlık üzerine kurulmuş bi relapstı ne ihtiyaç ne de zevk vermedi .
Bu kadar şimdi gelecek için bir şeyler planlayacagim.
Yarın zaten 8den 17ye okulum var sonra spora giderim. 19.30da yurtta olurum .
Duş dinlenme falan 9da başlasam molayla 11e kadar ders çalışırım 11den sonra bi bölüm dizi izlerim . Salı günü boş günüm onda daha detaylı plan yapacağım.

Tempest

Anka
1. Gün
T
abiki zor geçti ama bi abimin sözü vardı ne
kadar zorsa/acıysa o kadar geliştirir.
Onun dışında zihnimi arkaplana alirsak planlarıma bağlı kalmaya çalışıyorum.
Ne kadar yapıyorum bilmem ama en azından deniyorum.
2. Gün için 5 saat ders çalışma görevi veriyorum kendime . Onun dışında serbest .(şuana kadar 1.30 saat oldu + kitap okudum)

Start

Mars Yolcusu
dönüp dolaşıp aynı döngüye giriyorsun Tempest

Tempest

Anka
dönüp dolaşıp aynı döngüye giriyorsun Tempest
Yarının Sınırında diye bi film vardı belki izlemissindir .
Bir adam aynı günü tekrar yaşıyordu diğer güne geçemiyordu.
Bana onu hatırlattı. Bi kısır döngüdeyim ve çıkamıyorum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6