Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

130 Günden Sonra Yeniden

Tempest

Anka
Moralini bozma bahar ayına mezun olarak gireceğiz
İnşallah ,Sabredelim.. Belki elimizden geleni yaptık belki de yapmadık ama biz bu yolu bırakmadık . Düşsek de ertesi gün yine aynı tempoyla yeni sürece başladık . Artık bağımlılıktan kurtulup mutlu bir hayata devam etmeyi hak ediyoruz.

Tempest

Anka
14. Gün :
Uzun süredir günlük yazmıyordum . 14. Güne gelmişim 2 haftalık bi rapor yazıyım .
Targetlock oncelikle sürecimin ilk gunlerindeki motivasyonu ve tavsiyelerin için teşekkür ederim (hala tavsiye vermeye devam ediyor)
Spora başladım . GYM'ye gidiyorum ilk hafta çok zor geçti . Ama alıştım . İlk başta cok tereddütte kalmıştım derse etkisi konusunda ama olumlu etkiledi . Stresimi azalttı ,zihnimi açtı .Biraz fiziksel yorgunluk oluyor ama alışırım zamanla .
Nofap konusunda ise açıkçası spor ve dersten buna vaktim bile yok :) Hayatımdan çıktı sanırım bu sefer . Spor yapmamın da etkisi olabilir . Çünkü sporda o enerjiyi kullanabiliyorum.
Dersler konusunda ise bu ara bir tık yavaslasam da genel anlamda güzel gidiyor .
Tyt konu eksiklerimi kapatmaya çalışıyorum. 2-3 hafta sonra tamamen ayt'ye geçicem. Şimdilik bu kadar daha iyi raporlarla görüşmek üzere. ✅

Tempest

Anka

28. Gün :

4 hafta su gibi geçti ama şu son 3 gün o kadar kötü geçti ki ...
Sürekli kriz geldi .
Ders olarak da son 3 güne kadar iyi gidiyordum.
Özellikle haftasonuna doğru bi yorgunluk oluyor bende .

Spor konusunda ise gelistigimi hissediyorum , düzenli devam ediyorum . Sporun nofape faydası inanılmaz iyi oldu.
Beslenme konusunda ihtiyacım kadar yiyorum .
Yani az sanırım.
Ders konusunda bi kendime gelmem gerekiyor.
Eski tempomu yakalasam yeter .
Bu uyku problemimi hala asamadim ya az ya cok uyuyorum bi düzgün uyuyamıyorum.
Sınava 6 ay kaldı ben hala bununla uğraşıyorum . Neyse toparlamaya çalışıcam bir sonraki rapor tarihime kadar .

Tempest

Anka

42. Gün:

Zaman sandığımızdan bile daha hızlı geçiyor. Ne ara 6 hafta olmuş .
Bu süreci çok güzel yönettigimi düşünüyorum .
Hem spora gittim , hem derslerde ilerleme katettim.
Ayrıca nofap sürecimin farkında olarak yaşadım .
Tabiki zor zamanlar oluyor. Yani bunları rahat ya da yatağımdan çıkmadan yapamam, zorsa güzeldir zaten .
Artık sınava 5 ayım kaldı ve bu bu süreyi full ayt'ye ayırıp , tyt'de sadece deneme çözerek ilerleyeceğim.
Herkese iyi süreçler. Her şey kafada başlar kafada biter .

Tempest

Anka
52. Gün'de gelen relaps :
Öncelikle şuana kadar geçirdiğim en güzel süreçti . Kendime hem spor hem ders anlamında çok deneyim kattım .Odaklanmam arttı , vücudum daha enerjikti . Stresim azaldı , vb.
Son 10 gündür ise çok verimsiz geçti her şeyi bırakma moduna girdim bi anda .
Sonra işte dün aklımda sürekli zaten verimsiz günler geçiriyorsun nofap'i de boşuna yapıyorsun düşüncesi vardı. Ve sabah kalktığımda bozdum öncesinde (5 kere ertelenen alarm)
Neyse yapacak bir şey yok her zamanki gibi .
Daha verimli , daha planlı ve daha bilinçli bir süreç başlasın o zaman ; arayı soğutmayalım.

Tempest

Anka
7. Gün'de Tekrar Relaps:
Döngüye girmedim umarım , aslında güzel gidiyordum ama dertsiz başıma dert açtım .
Neyse yazacak bir şey yok .
Bu günlüğe başlayalı 1 yıl oldu ve tekrardan 0. Gündeyim .
0. Gün:
50. günde de oldum 1 günü bile tamamlayamadan relaps olduğum oldu ama ne olursa olsun bırakmadım ipi . Belki yoldan çıktım ama tekrardan ayağa kalkıp yeni sürece başladım . Bu sefer olacak demiyorum . Bu sefer olmazsa diğer sefer olacak ama olacak .

Tempest

Anka
10. Günde Tekrar Relaps
Yine oldu , duşa girdim , hiç yapacağımı beklemiyordum stresliydim biraz ama yine de mast yapacağımı düşünmedim Bir anda kendimi yaparken buldum .Bana ne mi kaldı: bacak ağrısı , pişmanlık ,daha çok stres , baş ağrısı , halsizlik .

Neyse bunu çok yaşadım şimdiden sonra çözüm varsa o da bundan sonrasıdır , geçmişi çözemiyoruz .

Bu arada spora devam ediyorum , spor salonunda , ders çalışmam ise pek iyi değil şu aralar ama düzelecek inanıyorum ,inanmak yetmiyor bu yüzden icraate geçiyorum :))
son olarak da plan yapmayı düşünüyorum artık. Saat bazlı yani ben şu saatler arasında ne yapmayı planlıyorum falan diye ve gün sonunda o saatler arasında ne yaptığımı yazacağım ve karşılaştıracağım .

ÖNCE KENDİME SONRA HEPİNİZE HUZURLU BİR YAŞAM DİLİYORUM .

Tempest

Anka

5. Günde Tekrar Relaps ( döngü )

Artık bıktım gelen ilk istekte bozuyorum .
Beynimi kontrol edemiyorum .
Spor da yapıyorum ders de çalışıyorum ama yok durduramıyorum .Kendimi kontrol edemiyorum .
Ama moralimi bozmayacağım , günlük yazmaya karar verdim evet zor oluyor günlük yazmak . Ama gün içinde neler yaptığımı ve tam olarak neden yaptığımı tespit için iyi olacağını düşünüyorum .
0. Gün :
Yaklaşık 6 saat ders çalıştım + 6 saat dershane yani 12 saat masa başındaydım .
Ders çalışmamı bitirdim . Ve sonra yatmadan kriz geldi, ben de bozdum o an kendimi kontrol edemediğimi hatırlıyorum içimden yapma diye tekrarlasam da bi anda yaparken buldum kendimi. Sonra burdayım . Eskilerden bir söz:
Bugünden sonra yapmadığım sürece bağımlı kategorisinde değilim .

Tempest

Anka
Yine yine yine ,bıktım artık . Tek zevk kaynağımın bu olması onun dışında günlük hayatta hiçbir hobimin olmaması yüzünden yine bozdum . Aslında spor yapıyorum gym'de ama 3 ay geçmesine gelişmeyi hissedemiyorum.
Yeni hobi edinemiyorum ve mezun yks'li olarak b*k gibi bi hayatım var hayatım dershane ev ve masa üzerine kurulu arada bi telefona bakıyorum ondan sonra bi tetikleyici görünce devamı geliyor. Berbat bi irade kontrolüm var . Daha o ilk gördüğüm fotoda bunun olacağını biliyordum. Dedim ki kesin yine bozucam ve bu günlüğe söylenicem . Ve hayatımda daha da berbat olacak , ama kendimi tutamıyorum..
Neyse buraya kadar kötü şeyler yeterli.
Ne yaptım değil, ne yapacağım:
Meditasyon yapacağım .
Spora devam edeceğim.
Günlük yazacağım .
Plan yapacağım .
Kendime de zaman ayıracağım.
İnsanlara iyi davranacağım .
Kendime değer vereceğim .
Uykumu düzene sokacağım .
Mastürbasyon'un bana 2 dk'lık zevk dışında hiçbir faydası olmadığını ve en az 2 hafta kendime gelemediğimi hatırlayacağım .
Bunlar yeterli yine hedefler kuruldu . Bunlar her zaman kuruluyor önemli olan bu sefer oldu diyebilmekte . ✨ Umarım bu *sefer* olur .
3 yıl önce 15 yaşında asla mastürbasyon yapmam hem bilimsel zararlı ,hem dinen sakıncalı diyen biriyken şimdi burada "deneyimli üye" ve kurtulamayan aptalın teki haline geldim .
Asla ,asla demeyin .
Güzel geri dönüşler yapacağım . Şuan motive gibi bu yazıları yazdım ama aslında kötü bir psikolojideyim . Bacak ağrısı , titreme, beyin sisi , odaklanma sorunu ,stres , pişmanlık , çaresizlik . Tüm duygularım tek bedende .
Ama olacak bu günlüğü hala ilk günden beri silmedim . Çünkü bir gün bu günlüğün yazarı KURTULDUM ve her şeye değdi diyecek .

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Günlüğüne bayağıdır bakmıyordum, şimdi sonlara biraz göz attım ve son mesajında artık kesinlikle bir şeyleri değiştirmen gerektiğini fark ettiğini görüyorum. Acınacak bir halde olduğunu düşünebilirsin. Doğru veya yanlış sana yakışan artık kendine gelmek. Bozmayı tamamen sıradanlaştırmışsın be Tempest. Çift rakam süreçler defalarca yaptın ama birşey oluyor hafife alıp bozuyorsun.
Ya gün falan sayma ya da tuşlu telefona falan geç. Ciddi düşün biraz. Veya rahatla süreci düşünme, sadece aklına gelince girme o sitelere, dışarı çık dersine bak, müzik aç vs.

Sana o alt ismi boşuna vermedim. Yapman gerekenleri biliyorsun. Şu üstte yazdığın hedeflerin yarısını yapmakla başlasan kâfi.
Son olarak Hafta sonları farklı şeyler yap sınav stresi ile boğulma sürekli.

"Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. Yürüyeceğim de, bas ve yürü ! "
-Necip Fazıl Kısakürek

Tempest

Anka
Günlüğüne bayağıdır bakmıyordum, şimdi sonlara biraz göz attım ve son mesajında artık kesinlikle bir şeyleri değiştirmen gerektiğini fark ettiğini görüyorum. Acınacak bir halde olduğunu düşünebilirsin. Doğru veya yanlış sana yakışan artık kendine gelmek. Bozmayı tamamen sıradanlaştırmışsın be Tempest. Çift rakam süreçler defalarca yaptın ama birşey oluyor hafife alıp bozuyorsun.
Ya gün falan sayma ya da tuşlu telefona falan geç. Ciddi düşün biraz. Veya rahatla süreci düşünme, sadece aklına gelince girme o sitelere, dışarı çık dersine bak, müzik aç vs.

Sana o alt ismi boşuna vermedim. Yapman gerekenleri biliyorsun. Şu üstte yazdığın hedeflerin yarısını yapmakla başlasan kâfi.
Son olarak Hafta sonları farklı şeyler yap sınav stresi ile boğulma sürekli.

"Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. Yürüyeceğim de, bas ve yürü ! "
-Necip Fazıl Kısakürek
Bu mesajın bana ne kadar iyi geldi tahmin edemezsin. Black Rose
Çalışma ve eğlenme dengesini kursak hayat cok güzel olacak .
Belki de her şeyi mükemmelleştirecek adımı atmaktan korkuyorum . Biraz daha dayansam katlansam hem emeklerim boşa gitmeyecek hem de hedeflerime ulaşacağım .
Senin bu yazını da kaydedip ara sıra okuyacağım .Tekrardan çok teşekkür ederim .

"Bırakın matemi yahu! Bırakın feryadı, ağlamak fayda verseydi, babam kalkardı mezardan! Göz yaşından ne çıkarmış? Niye ter dökmediniz?"
- Mehmet Akif Ersoy

bocchi

Uranüs Yolcusu
Web Sitesi
1000kitap.com
Bu mesajın bana ne kadar iyi geldi tahmin edemezsin. Black Rose
Çalışma ve eğlenme dengesini kursak hayat cok güzel olacak .
Belki de her şeyi mükemmelleştirecek adımı atmaktan korkuyorum . Biraz daha dayansam katlansam hem emeklerim boşa gitmeyecek hem de hedeflerime ulaşacağım .
Senin bu yazını da kaydedip ara sıra okuyacağım .Tekrardan çok teşekkür ederim .

"Bırakın matemi yahu! Bırakın feryadı, ağlamak fayda verseydi, babam kalkardı mezardan! Göz yaşından ne çıkarmış? Niye ter dökmediniz?"
- Mehmet Akif Ersoy
Başaracaksın dostum. Deniyor ve sürekli ileri gitmeye çalışıyorsun başarılı olacaksın ben sana inanıyorum çünkü azimlisin. MAE'nin sözünü de çok beğendim.

Tempest

Anka
Başaracaksın dostum. Deniyor ve sürekli ileri gitmeye çalışıyorsun başarılı olacaksın ben sana inanıyorum çünkü azimlisin. MAE'nin sözünü de çok beğendim.
İnşallah kankam . Bu aralar zor gidiyor . Sürecin başındayım . Art arda döngülerden sonra psikolojik olarak yorgun ama bir o kadar da umutlu hissediyorum .
MAE Türk tarihindeki en sevdiğim şairdir .

Tempest

Anka
Devam :
Kaçıncı günde olduğumu bilmiyorum istersem bir şekilde hesaplayabilirim . Ama gerek duymuyorum . Çünkü artık gün saymama gerek duymadan kurtulduğumu hissediyorum .
Ders çalışma konusunda ise günlük 6 saat + dershane diye bir düzenim var ve güzel gittiğini düşünüyorum .
Telefona daha az vakit ayırıyorum .
Sadece müzik kısmı fazla .
Uyku konusunda hala bir düzenim yok defalarca denedim erken kalkmayı okumadığım yazı , izlemediğim video kalmadı yok .
İnsanlarla ilişkilerim konusunda ise şuanlık bi sorun yok . Zararlı insanlardan uzak durmaya çalışıyorum .
Bu hafta sporu bıraktım ,üzgünüm .
Yks'ye 100 gün kaldı ve mezunum .
Spor az da olsa bana zaman kaybettiriyordu.
Sporu bırakmamla birlikte stres seviyem arttı .
Yazın spora geri dönücem.
Beslenme konusunda şekeri az tüketmeye çalışıyorum .Ama yağlı besinleri hala yiyorum .
Bir de günlük yazmaya başladım .
Günü takip açısından güzel oluyor.
Herkese iyi geceler , verimli süreçler✨

Tempest

Anka
Relaps
Yine relaps, yine irademe hakim olamadım . Bu arada bu relapslar po*** değil ,mast . Beynim her seferinde belli bir zamandan sonra bu düşünceye beni hapsediyor .
Ve akşam yatarken , sabah kalkınca sürekli bu düşünce zihnimde beynim bunu yapmam için bahaneler üretiyor. En sonunda bir bakmışım kendimi yaparken buluyorum .
Böyle pişman pişman yazılar yazıyorum .
Tam kurtuldum derken tekrar başa sarıyor her şey .
Günlük 10 sayfa oldu . Yani toplam 10*20'den 200 mesaj olmuş bu kadar deneyip de sonundaki güzellikleri görmeden bırakmak istemiyorum. O yüzden ara vermeden yeni süreci başlatıyorum .
Bana zamanındaki kendimin dediği gibi :
Bacak ağrısı , titreme, beyin sisi , odaklanma sorunu ,stres , pişmanlık , çaresizlik . Tüm duygularım tek bedende,
Ama olacak bu günlüğü hala ilk günden beri silmedim . Çünkü bir gün bu günlüğün yazarı KURTULDUM ve her şeye değdi diyecek .

Son düzenleme:

Tempest

Anka
Hayatım hiçbir şekilde yoluna girmiyor .
Girmedikçe gidip PMO, telefon , oyun ,sosyal medya gibi saçma sapan bağımlılıklara geri dönüyorum.
Bu sefer daha da ağır bir şekilde relaps oldum hem de . Yani bu sefer izledim de ..
Kendimi o kadar aşağılık hissediyorum ki artık kendime katlanamıyorum . Kafamda sürekli intihar düşüncesi var .
Hallederiz , toparlayacağım . Böyle cümleler kurmaktan bile sıkıldım her seferinde içi boş olmasından .
Her seferinde ne oluyor bilmiyorum ama bir cinsel güç beni bunu yapmaya itiyor . İğrenç bi bağımlılık .
İçimde şöyle bir düşünce var bırak oğlum bu kadarmışsın sen ya .
Sonra diyorum ki kendime . Bunca gün bunun için çabaladın . Pmo'nun a'dan z'ye bütün zararlarını biliyorsun .
İraden de yetiyor ama korkuyorsun galiba bu adımı atmaya .
Neyse şimdilik önce bi psikolojimi düzeltiyim .
Diyor ya mevlana ;
"En zorladığınız yerde sakın pes etmeyin , orası gidişatın değişeceği yerdir ."

Son düzenleme:

Tempest

Anka
90 GÜNLÜK BİREYSEL KAMP:
Hedef 90 gün, 90 gün boyunca Pmo ile ilgili görseli bırak, cinsel müzik dinlemek ,bunun muhabbeti dönen ortamda bulunmak bile yasak ,Yks'ye 90 gün kaldı ve ben bu 90 gün boyunca nofap yapmayı planlıyorum . Normalde hedef ya da gün koymam ama sınava 90 gün var benim bugün relaps olmam ve burdan mezun olarak başarı hikayesi yazmam için de 90 iyi bir sayı tabiki sonrasında devam edicem . Ama gün gün yazmayı planlıyorum umarım aksatmam.
18 Mart Cuma 2022
0. Gün :
Daha iyi bir psikolojiyle yeniden süreç başlatmaya karar verdim .
(Beni öldürmeyen acı güçlendirir)
Bilmem kaç milyonuncu kez olsa da...
Neyse durum böyle, ilk kuralımız:
Özsaygı kendine ne olursa olsun değer vereceksin . Kendin için bir şeyler yap...
İkinci kural:
İraden yetersiz değil sadece onu kullanmayı bilmiyorsun . İradene sahip çık.
Plan olarak şuan bir şeyler düşünmedim.
1. Gün sonunda yazarım bir şeyler.

bocchi

Uranüs Yolcusu
Web Sitesi
1000kitap.com
Kendimi o kadar aşağılık hissediyorum ki artık kendime katlanamıyorum . Kafamda sürekli intihar düşüncesi var .
Hallederiz , toparlayacağım . Böyle cümleler kurmaktan bile sıkıldım her seferinde içi boş olmasından .
Benim de sürekli aklıma bu düşünceler geliyordu. Sürekli yeni bir şeye başlayıp devam ettirememe iradesizliği, azimsizliği... Süreçte ilerledikçe şu an ettiğin yeminleri unutacaksın büyük ihtimalle, o yüzden şu düşünsel zemini sağlam at, hedeflerini belirle. Düşün. Yanlış mı yaptın, ders al ve yoluna devam et. Sürekli gelişim içinde olmalı insan ölene kadar. Ve süreçte ilerledikçe kendine o "içsel" motivasyonu hatırlat. Hala yapasın geliyorsa yeterli düşünmemişsin demektir. Eğer neverfapın yararlarını sadece okuduysan, inanma. Deneyerek gör. Deneyince sana yararı varsa devam edersin zaten...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6