Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

130 Günden Sonra Yeniden

Tempest

Anka
Benim de sürekli aklıma bu düşünceler geliyordu. Sürekli yeni bir şeye başlayıp devam ettirememe iradesizliği, azimsizliği... Süreçte ilerledikçe şu an ettiğin yeminleri unutacaksın büyük ihtimalle, o yüzden şu düşünsel zemini sağlam at, hedeflerini belirle. Düşün. Yanlış mı yaptın, ders al ve yoluna devam et. Sürekli gelişim içinde olmalı insan ölene kadar. Ve süreçte ilerledikçe kendine o "içsel" motivasyonu hatırlat. Hala yapasın geliyorsa yeterli düşünmemişsin demektir. Eğer neverfapın yararlarını sadece okuduysan, inanma. Deneyerek gör. Deneyince sana yararı varsa devam edersin zaten...
Öncelikle teşekkür ederim.
Nofap'in bi yararını görmüyorum ilk aylık süreçte . Nofap 2. Aydan itibaren yararını gösterir . İlk ay bi yarar görmemem beni relaps'a itiyor.
Sadece iradesizlik değil. Beni nofap yapmaya iten cinsel güçte var ki evlenmeyi düşünmeyen , ayrıca kendini sevmeyen (fiziki+duygusal olarak) biriyim .
Bir de her şeyden etkilenen biriyim her şeyi fazla önemsiyorum, fazla kafaya takıyorum. Bu bana bazen yarar sağlasa da daha çok zarar veriyor çünkü dünyada hala olumsuz şeyler olumlu şeylerden daha fazla hem de çok daha fazla.
Hala yapasın geliyorsa yeterli düşünmemişsin demektir.
Yapasım gelmiyor sadece o an onu yapacak bir neden buluyorum, bu tipim olabilir , evlenmemek istemek, birinden hoşlanmamak , herkes yapıyor, stresi baskılamak ,uzun süre rüyalanmamak vs.
Bu yazıda baya olumsuz özelliklerimi saydım ve sürekli bunları kendime hatırlattığım için de içsel motivasyonum köreliyor.

Tempest

Anka
1. Gün:
Nofap'in yararını falan geçtim de zararlarını dibine kadar yaşadım , yaşıyorum .
Saçlarım dökülüyor , zaten stresliyken daha da stres yapıyorum , başım sürekli ağrıyor ,vs..
Neyse gelelim günüm nasıl geçti .
Önce dünden bahsediyim . Direkt dünü isteyerek dinlenme ve zihni boşaltma günü yaptım. Kafamı dağıtmak için. Yatmadan önce de bu günlüğümü baştan sona okudum . 2 saat sürdü açıkçası çok iyi geldi çünkü insanların bana verdiği tavsiyeler,benim kendimi motive etme çabalarım ,aynı çukurlara defalarca düşmem beni sarstı biraz. Kendime getirdi.

09.00'da kalktım yarım saat falan telefonda oyalandım .
Sonra kahvaltı, kahvaltıdan sonra tyt denemesi çözdüm .
Tyt denemesi sonucum son 2 aydır en kötü galiba , yani baya düşüşteyim . Odaklanma sorunum daha da arttı .
Denemeden sonra çok huzursuz hissediyordum , meditasyon yaptım.
Meditasyondan sonra biraz telefonla vakit kaybettim. Son 1 saattir de forumdan yazılar okuyorum. Yani kendimi tamamen ikna ediyorum artık nofap'e.130 günlük süreçte de böyle başlamıştım.

Bugün çok ağır geçti benim açımdan(baş ağrısı , bacak ağrısı, diş ağrısı , stresten sürekli tırnak yeme) Ama bu sefer iyi bir süreç çıkaracağımı düşünüyorum.
Herkese iyi bir cumartesi dilerim .

Son düzenleme:

Tempest

Anka
2. Gün Planı(Pazar)
30 dk meditasyon✅
45 dk hafif düzey spor(bacak antremanı) ❎
Max 2 saat telefon ✅
Tyt denemesi (2.45 saat)❎
Fizik(2 saat)✅
Matematik (4 saat)✅

*Şimdilik bu kadar hedef yeterli bu mesajı yarın akşam editlerim.*
Edit=Yanlarına işaret konuldu.

2. Gün:
Depresyondan çıkılmaya çalıştım diyebilirim. Derse çok zor odaklandım ama masadan da kalkmadım yine de . Yaklaşık toplam 6.30 saat çalıştım.
Art arda relaps beni çok kötü etkiledi.
Şuan kriz yok ve olmayacak , kafada bitirdim bu sefer . 130 günlük süreçten aldığım en iyi tavsiye. Krizi biz çağırıyoruz .
O gelmiyor.
Bugün biraz daha relax davrandım psikolojik olarak . İyi düşünmem gerekiyor her şeye rağmen .
Buraya bir söz yazıp günü kapatıyorum .
"Sadece bir kere yaşıyorsun hayatı , ama doğru yaşarsan bir kere yeter."
~Mae West

Son düzenleme:

Tempest

Anka
3. Gün:
Şuan 4. günün sabahındayım .
5 saat ders çalıştım dün .
Aşırı uyku problemi yaşıyorum.
Dershanem olmasına rağmen derslere gitmiyorum sabah uyuduğum için .
Odaklanma sorunum da gün içinde çok fazla .
Meditasyonlar bana iyi hissettiriyor.
Bugün yapacağım yine.
Bu kadar, mezun olduğum için hayatımda pek bi değişiklik yok .

Tempest

Anka
4. Gün:
Günün belli bir saatinden sonrası boş geçiyor .
Uyku problemi hala çözülemedi.
Şarkı dinlemeyi yavaş yavaş bıraktım.
Telefon kullanımımı kısıtlamak için bir şeyler deniyorum. Uygulama vs.
Nofap'de sorun yok , güzel gidiyor şuan .

Tempest

Anka
5. Gün:
Kriz falan yok her şey kontrol altında.
5 gün bile ışık hızıyla geçti.
Dershaneye devam ediyorum.
Ders çalışma konusunda hala odaklanma sorunları yaşıyorum .
Sporda yok bu aralar . Ama en azından egzersiz , sınav ,mekik falan yapmak istiyorum.
Ne olursa olsun her şeyi olumlu karşılamaya başladım ve bu beni rahatlatıyor .
Meditasyonların etkisi sanırım.
İyi geceler ..

Tempest

Anka
6. Gün :
Şuana kadar ki en kötü günüm ,psikolojik ve fiziksel olarak yorgun ve bezgin hissediyorum .
ama yılmak yok devam ..
günümü anlatıyım 10.00 kalktım
sonra 15.00a kadar dershane
sonrasında dershaneden arkadaşlarla takıldık.
ama muhabbetler hep belaltıydı . Akşam da 2 saat mat çözdüm berbat bir odaklanmayla.
bu nofap sürecimde de en çok zorlayan gün oldu . Arkadaş çevresi çok önemli...
NEYSE yine de her şeye rağmen devam.
huzurlu yarınlar için...

Tempest

Anka
7. Gün:
Dershaneye gitmedim ama evde rahat atlattığım bir gündü. Bugün tuşlu telefona geçtim. Derslerden pek verim alamadım ama fena bir gün değildi.
Spor yaptım ara verdiğim için kaslarım baya ağrıyordu.

8. Gün:
Bu ay geçirdiğim en verimli gündü diyebilirim dolu dolu 7 saat ders çalıştım aşırı verimliydi . Nofap'i de pek düşünmedim. Tuşlu telefon devamke, ama bilgisayar kullanıyorum lazım olunca..

9. Gün :
Yani bugün şuana kadar maalesef 2,5 saat çalıştım .(MSÜ'YE GİRMEDİM)
Süreç ve dopaminler bugün biraz beni yordu . Pazarın etkisi de olabilir.
Şuana kadar pek verimli geçiremedim .Ama hem günü 5 saate tamamlayıp hem de haftalık plan yaparsam günü güzel kapatabilirim.
Son olarak da sevdiğim bir şiir ;

Sessiz Gemi​

Artık demir almak günü gelmişse zamandan
Meçhule giden bir gemi kalkar bu limandan.
Hiç yolcusu yokmuş gibi sessizce alır yol;
Sallanmaz o kalkışta ne mendil, ne de bir kol.

Rıhtımda kalanlar bu seyahatten elemli,
Günlerce siyah ufka bakar gözleri nemli,
Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

Dünyada sevilmiş ve seven nafile bekler;
Bilmez ki giden sevgililer dönmeyecekler.
Birçok gidenin her biri memnun ki yerinden,
Birçok seneler geçti; dönen yok seferinden.

Yahya Kemal Beyatlı​

Tempest

Anka
10. Gün:
İçimde boşluk var bir şeyler eksik gibi ...
Odaklanma sorunum daha da fazla, stres seviyem fırladı , algılama seviyem dibi görüyor ama biliyorum ki önümdeki 2 haftayı disiplinli atlatırsam, gerisi Ramazan ayı ile daha da güzel geçecek. SABIR...

“Sabretmek, öylece durup beklemek değil, ileri görüşlü olmak demektir. Sabır nedir? Dikene bakıp gülü, geceye bakıp gündüzü tahayyül edebilmektir.”

Şems-i Tebrizi

Tempest

Anka
11. Gün:
Bacak ağrısı dönemi başladı, artık bedensel zorluklar yaşadığım 2. ve 3. hafta dönemine girdik psikolojik olarak daha iyiyim. Bugün güzel bir gündü. İyi geçmesi için elimden geleni yaptım . İnşallah yarın daha güzel ve verimli geçer.

Tempest

Anka
12. Gün:
Artık ciddi zorlanma dönemine girdim . ama bu süreci çok sağlam götürmeye çalışıyorum .başa dönmemin benim için daha kötü olacağını sürekli kendime hatırlatıyorum.
Dersler konusunda ise bazı halletmem gereken önemli yerler var sürekli erteliyorum.
Plan yapıyorum uyamıyorum .Ağır planlar değil.
Yapamadığım sorulara çok takılıyorum bu da bana zaman kaybettiriyor.
Bugün 30 dk uğraştığım soru hatalı çıktı sonra heves kalmadı.

Sürekli mutsuzluk hakim üstümde.

Tempest

Anka
13. Gün:
Bu süreçte geçirdiğim en huzurlu gündü, gün boyu mutluydum,her şeye gülümsüyordum . Bugün rüyalandım süreçte ilk .
Artık enerjim ve psikolojim daha kontrollü derslere de daha iyi odaklanabiliyorum .
Ama hala tahtalar eksik onları da tamamlarsam daha huzurlu bi hayatım olacak.
''Yol uzun olabilir , yol zorlu da olabilir ; ama gittiğine değecek"

Tempest

Anka
14. Gün:
Kendime saygım arttı ki bu benim ilk amaçlarımdan biriydi.
Ama hala depresif ruh hali var artık böyle eksiden nötre geçtiğim dönemdeyim.
Zamanla artıya da geçeceğim inşallah.

Ramazan da geldi artık . Güzel bi arınma ayı olacak :)
Ders çalışma konusunda kendime şuan verimlilik olarak 7/10 diyorum.

Son düzenleme:

Tempest

Anka
15: Gün:
Ortalama üstü bir gündü ama yine de daha iyi olması için çabalayacağım.
Uyku düzenim 22.00-04.00

Tempest

Anka
16. Gün:
Günlerimin art arda iyi olması beni mutlu ediyor, bugün de güzel geçti ama her an çökebilirim bu yüzden ipleri elime alıp gün kötü geçse de sonraki yapacaklarımı belirleyip kendimi toparlamam lazım.
Eskiye göre daha az uyuyorum .
Benim en sevdiğim hobim uyumaktır ama bu aralar uykudan soğudum.
Bunun güzel yanları olsa da uyumak isteyince de zor uyuyorsun ve uyuyamazsan baş ağrısına dönüşüyor..
Neyse son olarak sevdiğim bir şarkı sözü:
''Hadi, hadi yüreğim ha gayret
Hele sıkı dur hele sabret
Başını eğme dik tut
Bu bir rüyaydı farz et
Hadi hadi yüreğim ha gayret...''

Targetlock

Deneyimli Üye
16. Gün:
Günlerimin art arda iyi olması beni mutlu ediyor, bugün de güzel geçti ama her an çökebilirim bu yüzden ipleri elime alıp gün kötü geçse de sonraki yapacaklarımı belirleyip kendimi toparlamam lazım.
Eskiye göre daha az uyuyorum .
Benim en sevdiğim hobim uyumaktır ama bu aralar uykudan soğudum.
Bunun güzel yanları olsa da uyumak isteyince de zor uyuyorsun ve uyuyamazsan baş ağrısına dönüşüyor..
Neyse son olarak sevdiğim bir şarkı sözü:
''Hadi, hadi yüreğim ha gayret
Hele sıkı dur hele sabret
Başını eğme dik tut
Bu bir rüyaydı farz et
Hadi hadi yüreğim ha gayret...''
Kötü günler yakındır. Ama iyi günlerinin kıymetini bilip ileriyi görenler için bu bir sorun değil.

Kendini aştığını görmek isterim. Çünkü o tempest çok daha komoleks. Sonra onu da aşarsan ooo değme keyfine

Tempest

Anka
Kötü günler yakındır. Ama iyi günlerinin kıymetini bilip ileriyi görenler için bu bir sorun değil.

Kendini aştığını görmek isterim. Çünkü o tempest çok daha komoleks. Sonra onu da aşarsan ooo değme keyfine
Eskiye göre gelecek hakkında iyi hissediyorum şimdi ne hissettiğimin bi önemi kalmıyor. Hatalarından ders almaya çalışan bi Tempest var ..
"Hayat acımasız bir öğretmendir . Önce sınav yapar ,sonra ders verir." ~Andre Gide

Eğer dersi alamazsam o dersin sınavı tekrar edecek.
Bu arada yorumun için teşekkür ederim , yorumların değerli benim için, bu sene bana çok katkın oldu .

Targetlock

Deneyimli Üye
Eskiye göre gelecek hakkında iyi hissediyorum şimdi ne hissettiğimin bi önemi kalmıyor. Hatalarından ders almaya çalışan bi Tempest var ..
"Hayat acımasız bir öğretmendir . Önce sınav yapar ,sonra ders verir." ~Andre Gide

Eğer dersi alamazsam o dersin sınavı tekrar edecek.
Bu arada yorumun için teşekkür ederim , yorumların değerli benim için, bu sene bana çok katkın oldu .
Rica ederim

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6